» »

Googlov novi telefon razprodan v minutah po odprtju trgovin

Googlov novi telefon razprodan v minutah po odprtju trgovin

Google Nexus 4

Nova verzija androida še vedno nosi oznako Jelly Bean

Celotna Nexus družina

Slo-Tech - Včeraj, 13. novembra je Google v svoji spletni trgovni Google Play v izbranih državah začel s prodajo svojega najnovejšega telefona Google Nexus 4. Po poročanjih je v Avstraliji 16GB različica pošla v vsega 22 minutah, 8GB različica pa je bila na voljo skoraj dve uri. V Veliki Britaniji in ZDA je zaloga pošla še hitreje, saj je že nekaj minut po začetku prodaje po Twitterju zakrožila novica, da telefona ni več na zalogi. Navala kupcev niso zdržali niti strežniki spletnega velikana, saj je mnoge kupce na spletni strani pričakalo obvestilo o napaki.

Hkrati z Nexusom 4 se je začela tudi prodaja Googlove 10 plačne tablice Google Nexus 10. Zaloga le-te je v spletni trgovini zdržala več ur za 32GB izvedenko, 16GB pa naj bi v nekaterih državah še vedno bila na voljo.

Nexus 4 in Nexus 10 sta prvi napravi na katerih teče najnovejša verzija androida 4.2, ki še vedno nosi oznako Jelly Bean. Nova programska oprema prinaša veliko novosti, med odmevnejšimi omenimo podporo več uporabnikom in "Photo Sphere", oziroma možnost zajemanja panoramskega posneta, ter seveda za razliko od konkurence delujoče zemljevide. Podrobnejši seznam novosti je na voljo na Googlovi strani. Takoj po začetku prodaje štirice in desetice je Google objavil še nadgradnjo operacijskega sistema na najnovejšo verzijo za telefon Google Galaxy Nexus in njihovo 7 palčno tablico, Google Nexus 7.

Google je zdaj zaokrožil svojo ponudbo mobilnih naprav; pametni telefon ki se po strojnih lastnostih kosa z najboljšimi, stane pa približno polovico manj; 7 palčno tablico ki se za med prodaja že od letošnjega julija, pred kratkim pa je za isto ceno dobila nadgradnjo pomnilnika in 3G povezljivost; 10 palčno tablico, ki v strojnih lastnostih prekaša tudi applovega favorita.

Ali smo po vseh letih končno dobili iKillerja?

96 komentarjev

«
1
2

Hexx ::

Ali smo po vseh letih končno dobili iKillerja?

Do sedaj ni bilo še nobenega? :|

Tilen ::

Vseh 10 so prodali. Čestitke!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MrStein ::

A so bile vrste pred trgovinami? >:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

@nny ::

Manjka še operacijski sistem za PC-je. Težko čakamo!
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Zheegec ::

Hexx je izjavil:

Ali smo po vseh letih končno dobili iKillerja?

Do sedaj ni bilo še nobenega? :|

Po prodaji ali po delovanju je vprašanje :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zigomir ::

os je ze. rece se mu chrome ;) dvomim da se bojo lotil se kej drugega poleg chrome os....

Shkorc ::

Se danes kater telefon ne razproda v prve pol ure.

basket ::

za 300€ definitivno best buy!! sam upam da bo tudi pozneje taka cena in da ne bodo pol 600€.

]Fusion[ ::

Shkorc je izjavil:

Se danes kater telefon ne razproda v prve pol ure.

Windows Phone :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

JesusChrist ::

Hexx je izjavil:

Ali smo po vseh letih končno dobili iKillerja?

Do sedaj ni bilo še nobenega? :|


http://isource.com/2012/04/07/review-sa...
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

dux ::

@Shkorc: Kin ;)
Microsoft Kin @ Wikipedia
Upanje je v nasih odlocitvah

urbybaby ::

se da to reč že kje kupit?

St235 ::

glede na to,da je razporadana jo boš drugje kot na ebayu težko dobil, za 2x cene seveda.

francek1 ::

Glede na ceno nič čudnega, da je bil razprodan v trenutku, če pomislimo, da se neki jabuk prodaja še enkrat dražje...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

MasterMiG ::

kdaj se bo dalo to v SLO kupt, al pa vsaj v avstriji? Bolj me zanima Nexus 10.
Kooooončno samo touch, brez butastih gumbov.
There is nothing to fear but the fear itself.

RejZoR ::

MasterMiG je izjavil:

kdaj se bo dalo to v SLO kupt, al pa vsaj v avstriji? Bolj me zanima Nexus 10.
Kooooončno samo touch, brez butastih gumbov.


To je imel že stari HTC Wildfire leta nazaj... kar mi je sedaj pri SGS2 sicer tečno ampak vsaj menu in back knofa nista fizična...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MasterMiG ::

RejZoR je izjavil:

MasterMiG je izjavil:

kdaj se bo dalo to v SLO kupt, al pa vsaj v avstriji? Bolj me zanima Nexus 10.
Kooooončno samo touch, brez butastih gumbov.


To je imel že stari HTC Wildfire leta nazaj... kar mi je sedaj pri SGS2 sicer tečno ampak vsaj menu in back knofa nista fizična...

kot vidim, je imel omenjeni HTC vseeno Home button.
Če se ne motim, je Nexus 4 dobesedno prvi telefon brez katerekoli tipke na sprednji strani. Po vseh iPhonih resno razmišljam o menjavi za tega Nexusa.
There is nothing to fear but the fear itself.

wini ::

MasterMiG je izjavil:

RejZoR je izjavil:

MasterMiG je izjavil:

kdaj se bo dalo to v SLO kupt, al pa vsaj v avstriji? Bolj me zanima Nexus 10.
Kooooončno samo touch, brez butastih gumbov.


To je imel že stari HTC Wildfire leta nazaj... kar mi je sedaj pri SGS2 sicer tečno ampak vsaj menu in back knofa nista fizična...

kot vidim, je imel omenjeni HTC vseeno Home button.
Če se ne motim, je Nexus 4 dobesedno prvi telefon brez katerekoli tipke na sprednji strani. Po vseh iPhonih resno razmišljam o menjavi za tega Nexusa.


Kje pa vidiš na samsung galaxy nesus kak gumb?
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...

Testman42 ::

MasterMiG je izjavil:

kdaj se bo dalo to v SLO kupt, al pa vsaj v avstriji? Bolj me zanima Nexus 10.
Kooooončno samo touch, brez butastih gumbov.
Jaz imam pa rad gumbe.
Ne samo to. Jaz imam rad da ima telefon slide-out QWERTY.
In mislim da imam veliko manj možnosti dobiti všečen telefon kot ti.


Ali smo po vseh letih končno dobili iKillerja?

Kaj ni bilo pred kratkim objavljeno da je Android po količini enot med pametnimi telefoni skoraj da ne izrinil konkurenco? Pa tudi meni je kar toplo pri srcu ko vidim da ima po Sloveniji velika večina ljudi androidne telefone.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jype ::

MasterMiG> Če se ne motim, je Nexus 4 dobesedno prvi telefon brez katerekoli tipke na sprednji strani. Po vseh iPhonih resno razmišljam o menjavi za tega Nexusa.

Motiš se. Moj telefon (galaxy nexus) nima tipke na sprednji strani, pa je že precej star.

DJ Lolek> Kaj ni bilo pred kratkim objavljeno da je Android po količini enot med pametnimi telefoni skoraj da ne izrinil konkurenco?

Ja, to je ta crappy Linux s tem crappy tržnim deležem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Cico ::

Ja, HTC one x nima gumbov in ko ti kaj zamrzne, tud baterije ne moreš ven vzet in lahko samo čakaš in pritiskaš gumb za vklop:), zato sem pa šel hitro na S3

Mipe ::

Hm, Nexus 10 prevelik, Nexus 7 premajhen, Nexus 4 šala... Eh, bom videl, kakšne bodo dejanske izkušnje.

Mimogrede, kdo izdeluje te Nexuse? Različne firme ali zgolj Asus? Kolikor opažam, ponekod ti Nexusi nosijo Asus oznako pred nazivom modela.

@nny ::

Zakaj pa jih dostavijo samo 20 v eno trgovino?
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

jype ::

Mipe> Mimogrede, kdo izdeluje te Nexuse? Različne firme ali zgolj Asus? Kolikor opažam, ponekod ti Nexusi nosijo Asus oznako pred nazivom modela.

Po pogodbi. Galaxy Nexusa izdeluje Samsung, Nexusa 7 Asus, Nexusa 4 LG.

Magic1 ::

Mipe je izjavil:

Hm, Nexus 10 prevelik, Nexus 7 premajhen, Nexus 4 šala... Eh, bom videl, kakšne bodo dejanske izkušnje.

Sam je to res, 10 je res kar velik, 7 pa definitivno premajha.
Poslano iz asusa infinity.
Magic

profii ::

Cico je izjavil:

Ja, HTC one x nima gumbov in ko ti kaj zamrzne, tud baterije ne moreš ven vzet in lahko samo čakaš in pritiskaš gumb za vklop:), zato sem pa šel hitro na S3


Tiščiš power gumb 10s in je isto kot da bi uzel ven baterijo, dela.

PNG ::

Ne razumem, kakšnega iKillerja? Po funkcionalnosti še iPhone nikoli ni bil niti v vrhu, kaj šele najboljši.

pi pawr ::

MasterMiG je izjavil:

RejZoR je izjavil:

MasterMiG je izjavil:

kdaj se bo dalo to v SLO kupt, al pa vsaj v avstriji? Bolj me zanima Nexus 10.
Kooooončno samo touch, brez butastih gumbov.


To je imel že stari HTC Wildfire leta nazaj... kar mi je sedaj pri SGS2 sicer tečno ampak vsaj menu in back knofa nista fizična...

kot vidim, je imel omenjeni HTC vseeno Home button.
Če se ne motim, je Nexus 4 dobesedno prvi telefon brez katerekoli tipke na sprednji strani. Po vseh iPhonih resno razmišljam o menjavi za tega Nexusa.


Na N9 ste pa že vsi pozabili?

francek1 ::

PNG je izjavil:

Ne razumem, kakšnega iKillerja? Po funkcionalnosti še iPhone nikoli ni bil niti v vrhu, kaj šele najboljši.

Saj to vemo vsi normalni, ne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

@nny ::

francek1 je izjavil:

PNG je izjavil:

Ne razumem, kakšnega iKillerja? Po funkcionalnosti še iPhone nikoli ni bil niti v vrhu, kaj šele najboljši.

Saj to vemo vsi normalni, ne?


Jabučka je sam prestiž...nekaj se matrajo okrog prijaznosti uporabnikom a Android in Samsung jih šišata...hitro in učinkovito.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

RejZoR ::

MasterMiG je izjavil:

RejZoR je izjavil:

MasterMiG je izjavil:

kdaj se bo dalo to v SLO kupt, al pa vsaj v avstriji? Bolj me zanima Nexus 10.
Kooooončno samo touch, brez butastih gumbov.


To je imel že stari HTC Wildfire leta nazaj... kar mi je sedaj pri SGS2 sicer tečno ampak vsaj menu in back knofa nista fizična...

kot vidim, je imel omenjeni HTC vseeno Home button.
Če se ne motim, je Nexus 4 dobesedno prvi telefon brez katerekoli tipke na sprednji strani. Po vseh iPhonih resno razmišljam o menjavi za tega Nexusa.


Aja, sem mislil, da govoriš o fizičnem in touch gumbu, imaš pa v mislih interface, kjer je dejansko spredaj samo ekran brez namenskih funkcijskih gumbov (touch ali fizičnih). To je pa drugo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mtosev ::

kolk pa bo cena tega v evropi?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MacGyver141 ::

jype je izjavil:

Mipe> Mimogrede, kdo izdeluje te Nexuse? Različne firme ali zgolj Asus? Kolikor opažam, ponekod ti Nexusi nosijo Asus oznako pred nazivom modela.

Po pogodbi. Galaxy Nexusa izdeluje Samsung, Nexusa 7 Asus, Nexusa 4 LG.


Nexus 10 izdeluje Samsung.

krucymucy ::

MasterMiG je izjavil:


kot vidim, je imel omenjeni HTC vseeno Home button.
Če se ne motim, je Nexus 4 dobesedno prvi telefon brez katerekoli tipke na sprednji strani.

Motiš se ... Moja water resistant motorola nima fizičnih gumbov.

 Defy+

Defy+

JC Denton ::

Tudi xperia ion nima fizicnih gumbom na sprednji strani, ima pa 4 touch gumbe.

Blinder ::

zamujena prilika za špekulacijo xd
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Bwaze6 ::

Google Nexus 10 bo res težko dobiti pred novim letom, zgleda.

Naslednja pošiljka na Google Play (tam, kjer so jih že imeli) pride "v nekaj tednih" (uradno sporočilo Googla), v drugih državah, kjer Google sicer direktno prodaja tablice, je izid prestavljen "do nadaljnega". Nekatere trgovine v Nemčiji pričakujejo prvo pošiljko tablic v tednu ali treh, pa še to bo majhno število, nato pa nekaj tednov nič. Prodaja prek angleškega eBay (priceline009) ne pričakuje pošiljke pred prvim tednom v decembru.

Tako da sape ravno ne zadržujem. In če bo cena zaradi redkosti še zrasla (precej trgovin sprejema prednaročila po cenah, višjih od iPad 4), grem k Applu, zgleda.

matejdro ::

Za mene so fiksni "touch gumbki" še slabši kot fizični. Pri gumbih na ekranu (tako kot pri nexusih) lahko gumbe skriješ in uporabiš ta del ekrana. Touch gumbi pa so prisotni tudi, ko jih ne potrebuješ in zavzemajo prostor, ki bi lahko bil namenjen ekranu.

Se že ve kdaj bi naj to prišlo v Slovenijo in kakšna bo okvirno cena? Koliko telefonov pa je bilo dejansko prodanih (kakšna je bila zaloga)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Hexx ::

mtosev je izjavil:

kolk pa bo cena tega v evropi?

To bi tudi mene zanimalo

Mavrik ::

Cena v evropi JE 300€/350€ v Play Storeu. Pri operaterjih bi naj bila priporočena cena 520€. Mobitelu in Simobilu se trenutno ne sanja če jih bodo sploh meli kaj šele kdaj. Nesposobni kot ponavadi.
The truth is rarely pure and never simple.

klinker ::

francek1 je izjavil:

Glede na ceno nič čudnega, da je bil razprodan v trenutku, če pomislimo, da se neki jabuk prodaja še enkrat dražje...


Ker Samsungi in HTCji so seveda kaj cenejsi ;((

PNG je izjavil:

Ne razumem, kakšnega iKillerja? Po funkcionalnosti še iPhone nikoli ni bil niti v vrhu, kaj šele najboljši.


Heh...do JB-ja je Android bil bolj jedva ja, iPhone je sisal kar lepo vse po vrsti. Seveda ni popoln, ker vsak ima svoje preference, ampak overall je iPhone bil lep cajt top fon...no...do 4S bi lahko reku, ker 5ka res ni nic posebnega in meni osebno precej grsi od 4/4S...samo delovanje pa je z JB koncno na nivoju iOSa...pa ceprav ne popolnoma, ker npr. iOS6 odlicno deluje na 3GS z 256MB rama, medtem ko JB rabi ze nek hardware da dela kot se zagre, kaj sele da bi delal na nekem Ace-u, oz. Wildfire-u ipd Android srot. Sem pa uceraj nalozil JB 4.2 na mojega Nexus S in dela super...celo boljse od 4.1.2, ampak bomo vidli po kakem tednu ce je to to, ceprav se JB s casom ni kaj dosti upocasnil kot se je znal ICS ki je po kakem mescu delovanja bil kar opazno pocasnejsi.

MrStein ::

Kaj dejansko preostane uporabniku kakega Ace-a?
Jailbreak? Custom ROM? Prodat na bolhi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bananovec ::

iOS6 niti približno ne dela odlično na 3GS in Samsung Ace niti približno ni tako jajce, kot nekateri mislite. Aparat ima pač težave, zaradi nesposobnih programerjev pri Samsungu (isto kot jih je imela cela vrsta že prej tu in drugod).
In JB zelo dobro deluje tudi na Samsung Aceju . . .

Kaj ti preostane? The Myth Ace, to ti preostane.

Toliko za razmislek, bi se dalo tudi najnovejšo različico Androida spraviti na prvo serijo androidnih mobilnikov.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Myth na ace je super zadeva..Za ics je pa maclaw se zmuhal in ni dokočal čeprav ni mankalo velik..

klinker ::

Seveda si sprobal kako dela 3GS z iOS6
Na Ace-u se polno delujocega ICSa ni, kaj sele JB. Malo bolje poglejte karakteristike romov naslednjic ( na kakem source-u bazirajo) ne pa samo kaj pise v phone info, ker to editirat da pise Android 5.8 ni prav noben problem. Tako the myth 1 kot 2 sta oba GB.

The myth - Based on Samsung stock roms: 2.3.5 + 2.3.6 (I combined)
The myth 2 - Use DDKQ8 & XWKTM as based stock rom

Sem pa sam mel Ace-a, ga ima moj necak in tudi moja draga ima Ace i verzijo, tako da vem kak srot od aparata je to. Je ql fon, dokler ne zacne kaj trokirat (like zasteka auto rotate, neha posiljat mms-e oz. na lepem rikne data transfer, ipd gluposti) ter je treba rebootat, predvsem pa ko poskusis kaj boljsega ti je jasno da ni to to. Ampak je treba zadeve nekaj dni imet po rokah da postanejo jasni + in - neke naprave.

mihec87 je izjavil:

Myth na ace je super zadeva..Za ics je pa maclaw se zmuhal in ni dokočal čeprav ni mankalo velik..


Jp. Kolko se spomnem je camera glavni razlog da ni slo dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Bananovec ::

Ni šrot od aparata, temveč šrot od programovja. Velika razlika, ampak zate tudi iOS6 dela na 3GS odlično (dasiravno je po novi posodobitvi sistem postal hroščat, wifi je skinil kot mu je pasalo, +vse že v štartu ni delalo).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Bwaze6 ::

Nexus 10 Pre-Orders Begin Tomorrow at Staples

The device will be available for pre-sale at all Staples stores, and on the company's website. It is expected to ship between Dec. 23 and 30, and will take 2-3 business days for delivery, Staples said.

Če to velja tudi za ostale trgovine, Google ne namerava resno posegati po večjem tržnem deležu, vsaj ne kmalu. Gre mogoče za dogovor s proizvajalci naprav, da jim ne bo hodil v zelje?

PNG ::

klinker je izjavil:

francek1 je izjavil:

Glede na ceno nič čudnega, da je bil razprodan v trenutku, če pomislimo, da se neki jabuk prodaja še enkrat dražje...


Ker Samsungi in HTCji so seveda kaj cenejsi ;((

PNG je izjavil:

Ne razumem, kakšnega iKillerja? Po funkcionalnosti še iPhone nikoli ni bil niti v vrhu, kaj šele najboljši.


Heh...do JB-ja je Android bil bolj jedva ja, iPhone je sisal kar lepo vse po vrsti. Seveda ni popoln, ker vsak ima svoje preference, ampak overall je iPhone bil lep cajt top fon...no...do 4S bi lahko reku, ker 5ka res ni nic posebnega in meni osebno precej grsi od 4/4S...samo delovanje pa je z JB koncno na nivoju iOSa...pa ceprav ne popolnoma, ker npr. iOS6 odlicno deluje na 3GS z 256MB rama, medtem ko JB rabi ze nek hardware da dela kot se zagre, kaj sele da bi delal na nekem Ace-u, oz. Wildfire-u ipd Android srot. Sem pa uceraj nalozil JB 4.2 na mojega Nexus S in dela super...celo boljse od 4.1.2, ampak bomo vidli po kakem tednu ce je to to, ceprav se JB s casom ni kaj dosti upocasnil kot se je znal ICS ki je po kakem mescu delovanja bil kar opazno pocasnejsi.


Kakor komu. Moja takratna, sedaj seveda predpotopna, Nokia N95 je znala stvari, ki jih iPhone še danes ne. Da o kakšni N900 ipd. telefonih sploh ne govorim, z izzidom Androida pa si sploh več ne predstavljam iPhonea kot gadget.

Je pa leeeeejpi

RejZoR ::

Eni še zdej ne razumejo, da je naloga iOS-a, da deluje na 3 verzijah telefonov. Android pa mora delovat na 5000 verzijah telefonov. Zato so zahteve povsem drugačne in povsem neprimerljive.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WSJ: Nexus 9 prihaja kmalu

Oddelek: Novice / Android
216881 (4663) FlyingBee
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629783 (25732) PrimozR
»

Predstavljena trojica novih Nexusov

Oddelek: Novice / Android
3313324 (10790) PrimozR
»

Googlova prireditev začasno odpovedana, malha novosti poka po šivih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7116743 (12773) PrimozR

Več podobnih tem