» »

Težava z NEC 2070WNX monitorjem: visokofrekvečno piskanje

Težava z NEC 2070WNX monitorjem: visokofrekvečno piskanje

Ovchka ::

Zdravo!

Upam, da ima kdo tu na forumu NEC 2070WNX, da mi bo znal svetovati. Prejšnjo soboto mi je šel napajalnik na tem monitorju; ko sem monitor prižgala, je spustil pravi rafal glasnih pokov in se nehal odzivati. Na servisu so mi zdaj zamenjali napajalnik, pri servisu sem pa dodala še eno težavo v razrešitev, in sicer visokofrekvenčno piskanje oz. dolg pisk, ki se pojavi ko:
- monitor prižgem,
- monitor dobi sliko

Problema z visokimi frekvencami niso odpravili. Je to normalno pri tem NECu, ker doma imam še enega starega 17" NECa, ki pa deluje neslišno in brez težav že več kot dve leti? Ta 2070WNX je star 6 mesecev in si štejem pod čast, da mu je že šel napajalnik in da takole tuli.

No, zdaj, ko je prišel monitor s servisa, sta se pa dodali še dve težavi:
- visokofrekvenčno piskanje se zdaj nadaljuje skozi celotni čas delovanja monitorja v malce tišji obliki. Sem občutljiva na višje frekvence in to prikrito piskanje slišim navkljub temu, da zraven ropota računalnik,
- ob prižigu se pojavi še en dolg zvok malce nižje frekvence kot tisti, kjer monitor dobiva sliko, in traja par sekund.

Moteče. :( Je pri vaših 2070WNX tudi kak tak problem? Definitivno ga bom nesla nazaj na servis, samo rada bi vedela ali se tudi drugje pojavljajo ti piski, ali sem samo jaz dobila slabši monitor.

Hvala in lp!
Qapla' Balth je'

aiko ::

Nimam tega monitorja, ampak lahko ti povem, da če piska, je oz. so neke komponente ujele "tiro", ko ti je šel napajalnik.

Ovchka ::

Tiro? Kaj pa je to in kako se tega zdaj rešim?
Qapla' Balth je'

aiko ::

"tiro (sorry, pogovorni jezik)" pomeni sunek, udarec, šus... el. toka. Rešiš se piskanja edino, da se zamenjajo komponente.
Verjetno monitor se ne bo pokvaril zaradi tega (meni včasih skoraj neslišno piska že 2 leti), vendar glede na to, da je tvoj v garanciji, ti priporočam, da zahtevaš popravilo oz. menjavo.

Ovchka ::

Nič hudega za pogovorni jezik. Se bom vsaj še česa naučila :) Hvala. Bom monitor naslednji teden spet nesla nazaj. Škoda.. No, vsaj učila se bom lahko za izpite :\
Qapla' Balth je'

gt55gre ::

Meni je Samsungov monitor piskal skoraj neprestano, potem sem ugotovil kje je problem ,ker ne igram igric ,sem nastavil ferkvenco iz 85 hz na 70 hz in zdej je ok ne piska več .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

Ovchka ::

Jaz ne morem nastavljati frekvence. Tu imam lahko le 60Hz.
Qapla' Balth je'

aiko ::

LCD nima kaj piskat. To se dogaja pri CRT-jih. Nisem še slišal enega...

Zheegec ::

IMHO je napajalnik edina zadeva ki lahko piska. Meni tudi NEC (novejši model - 20WGX2) piska prvih nekaj sekund po tem, ko ga prižgem, potem pa utihne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visokofrekvečno piskanje v monitorju NEC Multisync 2170 NX

Oddelek: Pomoč in nasveti
163228 (2930) ivan01
»

Piskanje v monitorju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121124 (734) mujek
»

Tih LCD monitor

Oddelek: Kaj kupiti
162053 (1257) Veron
»

Samsung 2232BW

Oddelek: Strojna oprema
222321 (1699) domen-
»

Prav nesramno piskanje (nizko frekvencno)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6745 (667) slawc

Več podobnih tem