» »

Cena za domeno

Cena za domeno

]Fusion[ ::

Pozdrav
Gledal sem da bi registriral domeno in najdel, da je že zasedena. Imajo pa jo naprodaj ter zraven kontakt... Torej pošljem mail za kolko bi jo prodali in mi nazaj odpišejo naj pošljem ponudbo za ceno :/
Jaz pa nimam pojma kak so kaj cene za domene. Če imate kake predloge ali primere cen domen bi bil dobrodošel kaki predlog.
Gre pa za enostavno .si domeno.

LP
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

black ice ::

Za domeno lahko odšteješ tudi 1000€. Enostavna domena ne pove nič.

technolog ::

Ja, naletel si na preprodajalca domen.

Cene so hude, ker mora on s to ceno pokrit ostale domene, ki se ne prodajo in seveda zraven še mastno zaslužit.

Verjetno pod 500EUR ne boš prišel skozi.

Zgodovina sprememb…

]Fusion[ ::

http://zobozdravnik.si/
ali pa
http://zobozdravnik.net/

To me je presenetlo, da moram jaz ceno ponudit :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

technolog ::

Ja, pač "tipa" teren.

Ne zgleda pa tako hudo, kot sem mislil. Poskusi ponudit 30€-50€, pa glej potem naprej.

Vice ::

]Fusion[ kje pa piše da moraš ti ponudit ceno?
Iz prakse... Osebno sem plačal 800€ za veliko bolj "atraktivno" domeno (.si) z ogromno pogajanji. Ceno določa koliko si ti zanjo zainteresiran (pripravljen plačati) in ponudba za domeno. To bi v dobrih časih ocenil tam med 200 in mogoče, če bi ga božiček obiskal 300, več ne bo dobil. Problem te domene je, da ni "zanimiva" iz več razlogov. Ponudi tako kot je omenil technolog. Vendar za manj kot 150€ jo boš težko dobil ker toliko je bilo že samih "potencialnih" stroškov z registracijami.

]Fusion[ ::

Če res ne bom dobil pod 100€ te tak brezveze. Rajši nabavim kero drugo domeno za manj dnara pa bo isto vredu :P
Iz tega pa sledi moje naslednje vprašanje: kak izbrat ime domene? Pred časom sem bral, da je fajn imet v imenu domene besede po katerih te bojo obiskovalci iskali v Google/Bing itd. So še kakšni drugi faktorji? Poznate kakšen zanimiv guide za izbiro?
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

HardFu ::

Ko sem jaz nazadnje kontaktiral preprodajalca domen, je bila izklicna cena 15k :/
http://codeable.io

carota ::

]Fusion[ je izjavil:

Če res ne bom dobil pod 100€ te tak brezveze. Rajši nabavim kero drugo domeno za manj dnara pa bo isto vredu :P
Iz tega pa sledi moje naslednje vprašanje: kak izbrat ime domene? Pred časom sem bral, da je fajn imet v imenu domene besede po katerih te bojo obiskovalci iskali v Google/Bing itd. So še kakšni drugi faktorji? Poznate kakšen zanimiv guide za izbiro?

dober-zobozdravnik.si :))

Vice ::

]Fusion[ je izjavil:

Če res ne bom dobil pod 100€ te tak brezveze. Rajši nabavim kero drugo domeno za manj dnara pa bo isto vredu :P
Iz tega pa sledi moje naslednje vprašanje: kak izbrat ime domene? Pred časom sem bral, da je fajn imet v imenu domene besede po katerih te bojo obiskovalci iskali v Google/Bing itd. So še kakšni drugi faktorji? Poznate kakšen zanimiv guide za izbiro?


Za domeno je fino da je simple. Je pa faktorjev ogromno, od vsebine, povezav, kako je stran sprogramirana, do gostovanja, časovne registracije domene... preveč. Če pa se osredotočiš samo na ime domene pa preveri v googlu koliko je vredno ime te domene :)

]Fusion[ ::

Vice je izjavil:

Za domeno je fino da je simple. Je pa faktorjev ogromno, od vsebine, povezav, kako je stran sprogramirana, do gostovanja, časovne registracije domene... preveč. Če pa se osredotočiš samo na ime domene pa preveri v googlu koliko je vredno ime te domene :)


No, ti faktorji me zanimajo :) Sem mislo če imate kako štartno točko/članek/tutorial, kjer lahko malo začnem raziskovat zadeve. Pred časom sem najdo diplomo, ki se je s tem ukvarjala, samo je že kar stara (okrog 2000) in ne vem kolko še je aktualna.
Kak pa si mislil da v googlu preverim za vrednost? Da pogooglam za zobozdravnik in pogledam kaj mi vrne? :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Vice ::

Google ima odlična orodja, delavnice, izobraževanja. Predlagam da se tam registriraš in greš skozi.

balkanec ::

HardFu je izjavil:

Ko sem jaz nazadnje kontaktiral preprodajalca domen, je bila izklicna cena 15k :/


Za katero domeno to ?
Ti si ziher pozigalec !!!

neoserv ::

Domena je vredna toliko, kolikor je nekdo pripravljen zanjo plačati.

Sicer se da določiti ceno po faktorjih, kot so:
- Google PR (PageRank)
- starost domene
- ali je bila pospamana ali ne v preteklosti
- Alexa rank
- se drugi, manj pomembni faktorji.

Vendar pa to nima absolutno nobene povezave z domenami, ki so "brandable", torej z domenami, ki dejansko nekaj pomenijo.
V teh primerih cena nima meje, razen globine žepa zainteresiranega kupca in želja prodajalca.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

nastyboy ::

Kolega je imel stran in mi je med drugimi tudi svetoval glede "imena" domene. Je rekel da več kot sama domena prinese prepoznavnost domene preko reklamiranja. Primer : Kdo bi na primer iskal Iga biba kar tako iz glave - Pomembna je tudi ažuriranost podatkov na spletni strani. Sicer po parih obiskih nihče več ne pride gor na stran. Se pravi videti se mora da se kaj dogaja, da so novosti...

Verjetno še marsikaj drugega tudi vpliva. Sicer pa domena v smislu "dober-zobozdravnik.si" niti ni tako slaba.

lP

]Fusion[ ::

Jaz sem zdaj razmišljal v smisli "zobozdravnik-priimek.si". Pač tak najbolj očitna zadeva :)
Razmišljal pa sem v smislu, da če ga nekdo išče v googlu z besedami zobozdravnik in njegov priimek, da je bolj na vrhu :>
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ime domene

Oddelek: Izdelava spletišč
91121 (926) carota
»

Nakup domene!

Oddelek: Omrežja in internet
414478 (3371) c3p0
»

Dvočrkovne .si domene razgrabljene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8822371 (18041) Soprano
»

Prevzem domene

Oddelek: Izdelava spletišč
464722 (3229) tec
»

Domena ne dela samo z siol dns strežniki

Oddelek: Omrežja in internet
61620 (1620) fizolcek

Več podobnih tem