» »

Ime domene

Ime domene

lemeksdoo ::

Hm, iščem primerno, slišno, namensko ime za spletno trgovino, katera bo prodajala razne materiale (pleksi, aluminij, železo...), poleg tega pa bomo tudi nudili obdelavo teh materialov. Torej...

Zahteve:
- dobro razumljivo zaradi radijskih oglasov
- ne preveč slovensko, zaradi širitve na tuji trg
- prosta domena .si in .com


Najboljši predlog bo nagrajen z novim kava aparatom http://www.novel.rs/shop/kuhinjski-apar...

Uporabnik ::

če bo dober predlog padel, pa bo tukaj javno napisan, bo en hitr zakupu pa ti prodal za 5k eur :) kavo si pa potem lahk sam kuhaš

@nny ::

:)
Napiši, da sprejemaš ponudbe na ZS.

Uporabnik ::

za com domeno bo težko kakšno z besedami iz slovarja, recimo metalwork.si je frej com pa valda niti pod razno.

MasterKiD ::

rubis.si workgroup.com sipter.com iron.com pa še kakšen constructioncenter.com construction-shop.com splitzer.com

technical.com ali pa technical-shop.com

construct.si

Zgodovina sprememb…

Gost ::

Kaj pa če ti podam neko ključno besedo, ki jo boš potem malo predelal. Dobim pol kavomata? Četrt morda?

IceIceBaby ::

Iz lastnih izkušenj ti lahko povem 2 stvari:

1. Domena ni pomembna. Važno je kaj narediš potem z njo, kako jo spromoviraš itd. Čim manj kompliciraj in zakupi eno normalno domeno. Izogibaj se tudi preveč tematskim zadevam tipa "kupuj.si, nakupovanje, spletna-trgovina...". Kako se reče podjetju? Zakaj imepodjetja.si/com ni ok?

2. Radijski oglasi za spletno trgovino so izguba. Več koristi bo, če jurja skozi okno vržeš. Ne govorim na pamet. Na slovenskem medijskem prostoru sem zakupil že vsaj za pol milijona eur oglasnega prostora. Preusmeri budget za radio in TV v splet in list building.

Netrunner ::

IceIceBaby je izjavil:

Iz lastnih izkušenj ti lahko povem .... Domena ni pomembna.


No saj imaš prav .. vendar ne povsem.

Ime domene je pomembno, pa ne zaradi ranka strani in prepoznavnosti na spletu ampak lepe domene si jo ljudje lažje zapomnejo (čeprav je ne direkt vpišejo v URL) in lepo ime je tudi lažje povedat naprej in emaili vezani na domeno so lažji za si jih zapomnit.

Tako da ime domene mora biti kratko in enostavno ter da se lepo sliši v čimveč jezikih.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

lemeksdoo ::

Ime domene je pomembno. Vsaj pri meni. Imam že spletno trgovino s pleksi steklom, (pleksi-steklo.com) ki je v googlu 1 ali 2 po vrsti v najdi.si pa 1. na ključno besedo pleksi. Trgovina deluje super, z malo izdelki naredi veliko.

Na ZS ne sprejemam iz sledečega razloga. Naj bodo imena javna, tisto ime ki bo meni v redu bom pravočasno registriral. Nato pa šele povedal katero mi je ok. Tako da bodo vsi vedeli katero ime sem izbral, in ne bom izbral kao nekoga ki naj bi mi poslal na ZS.

Ime mora biti brez w x y iz preprostega razloga, oglas na radiu je hiter, in ime mora biti razumljivo brez črkovanja.

Poleg avtomata dam pa še 20 EUR za kafe :)

carota ::

Registriraš pleximetal.com/si in pleksimetal.com/si pa redirektaš na tisto kar si izbral. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava domene z google sites

Oddelek: Pomoč in nasveti
121057 (920) Ales
»

Kje prodati domeno seks.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6917291 (11354) MH0
»

Cena za domeno

Oddelek: Izdelava spletišč
152206 (1781) ]Fusion[
»

Vrednost domene

Oddelek: Izdelava spletišč
313958 (2988) KoMar-
»

Registracija domen .si

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
394730 (2278) Brane2

Več podobnih tem