» »

Nakup novega PCja - 2012 ali 2013 ?

Nakup novega PCja - 2012 ali 2013 ?

Heisenberg ::

Torej sem v postopku (ponovno) nabave novega PCja - tokrat zase osebno in me zanima kakšni so kaj trendi trenutno.
In sicer me predvsem zanima ali se splača počakati na januar 2013 ali je vseeno če kupim ze sedaj.
To mislim v smislu trenutne tehnologije in predvsem cen?!

> V mislih pa imam nekaj takega:

intel i5 ali i7 (nekje okoli 200 - 250€)
32gb Ram
SSD 250Gb
graficna v rangu 150€
ohisje Fractal Design 4 ali pa CoolerMaster Silencio
napajalnik okoli 60€
motherboard v rangu 120€

ali bodo cene še kaj padale SSDjem ali se ustaljujejo ?
kako je kaj z graficnimi v rangu 150€ ali je bolje GeForce ali ATI - grafika, photoshop, corel, ipd...


hvala za odogovore!

medenko ::

Zakaj nova tema, ko obstaja že ena velika?

32GB rama kaj ti pa bo tok?

Heisenberg ::

se opravicujem, a kje je ta tema?

medenko ::

Heisenberg ::

ja ok tam se govori na splosno o nakupu mene pa zanimajo mnenja o ČASU nakupa, sedaj ali se splača kaj čakati, kaj pride novega ven ipd... ?

Janac ::

Čakaš lahko v nedogled, novo podnožje od Intela pride v Marcu/Aprilu, prej ne.

RC14 ::

kot prvo, zakaj rabiš 32gb rama ? sem prepričan, da če ne delaš kej profesionalnega, je 16GB vrh glave dovolj.

Kot drugo, tudi sam se odločam za nakup novega računalnika in sam sem se odločil, da bom počakal na nove intelove prihajajoče procesoje Haswell, oz prihajajoče AMD proce Steamroller.
Pač bom še vztrajal na svojem starem kompu teh nekaj mesecev.

Torej, če se ti ne mudi preveč z nakupom, potem počakaj, če se ti, pač tko nimaš izbire in kupi sedaj Ivy bridge proc.
Haswell bo imel kar nekaj izboljšav v primerjavi z ivy-em.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Heisenberg ::

RC14 je izjavil:

kot prvo, zakaj rabiš 32gb rama ? sem prepričan, da če ne delaš kej profesionalnega, je 16GB vrh glave dovolj.

Kot drugo, tudi sam se odločam za nakup novega računalnika in sam sem se odločil, da bom počakal na nove intelove prihajajoče procesoje Haswell, oz prihajajoče AMD proce Steamroller.
Pač bom še vztrajal na svojem starem kompu teh nekaj mesecev.

Torej, če se ti ne mudi preveč z nakupom, potem počakaj, če se ti, pač tko nimaš izbire in kupi sedaj Ivy bridge proc.
Haswell bo imel kar nekaj izboljšav v primerjavi z ivy-em.

Lp



Mudi se mi ne, zato pa sprasujem, da ne bo drugi teden nova tehnologija zunaj za isto ceno pa se bom tolkel po glavi...

ALi pa da bi cene SSDjev zacele rasti / padati.,,.

16gb ali 32gb....torej bolje vzeti 16gb rama z vec Mhz ?

ABX ::

Če želiš mnenje povej čemu je namenjen.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Excalibrus ::

Trenutno cene ssd-jev celo malce naraščajo.

Heisenberg ::

ABX je izjavil:

Če želiš mnenje povej čemu je namenjen.


....Adobe kolekcija - slike video ipd...corel kolekcija,...nič igrice veliko multimedije...

ABX ::

SSD all the way potem.

Cheap varjanta je Z77 plata + 60GB SSD za caching.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Heisenberg ::

ABX je izjavil:

SSD all the way potem.

Cheap varjanta je Z77 plata + 60GB SSD za caching.


itak da SSD o tem ni dvoma, 250gb bo vsaj ... HDD od zacetka ne bom imel mogoce kasneje ker itak imam vse v oblaku shranjeno ker rabim na vsaj dveh lokacijah ali pa prenasam z usb zunanjim diskom...

mailer ::

Kolikor sem prebral novi Intel procesorji pridejo ven šele v drugi polovici leta 2013. Tudi sam se odločam za nakup novega računalnika pa ne vem katera od teh možnosti je najboljša:
1. kupuješ komponente posebej in sestaviš, ko imaš vse
2. počakaš z nakupom in kupiš vse skupaj
3. kupiš cenejšo konfiguracijo in potem zamenjuješ postopoma
Če bodo novi procesorji kompatibilni s podnožji, nakup sedaj ne bo napačen. Na googlu najde zadetke ta LGA 1150, LGA 1155 in LGA 2011. Kljub temu naj bi novi Hasvell imel 1150 podnožje. Škoda.

Isotropic ::

kupi zdaj
haswell bo cca. 10% hitrejsi od sedanjih, koliko je to vredno cakat, je vprasanje.
nabavi se dobro graficno, da ti bo pomagala pri transcodanju s compute.

spirit ::

Kar se nadgradnje tiče je bolj ko ne tako, da se splača v osnovi stegnt za procesor in plato, ter seveda grafično, ki pa od vsega najhitreje zastari, potem prvo zamenjaš grafično 1x ali 2x in potem ponovno procesor, če novejši še pašejo na podnožje če ne ponoviš postopek, tako imaš en sistem z upgradeom grafične komot 5 ali še več let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

gendale ::

vsako leto se lahko vprašaš isto, vedno je napovedana neka nova tehnologija oziroma pocenitve trenutne

@spirit:
procesorje niti ne vem, če se splača nadgrajevat, ker se prehitro menjajo podnožja
jaz sem recimo kupil c2q 6600 jeseni 2008 za 160e in za isto podnožje se ne dobi nobenega, ki bi bil dovolj hitrejši, da bi se splačala menjava
enako velja, če si kupil i5/i7 sandy bridga ob izidu... ivy so sicer hitrejši, ampak ne spet tolk, da bi menjal

imo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

RC14 ::

potem prvo zamenjaš grafično 1x ali 2x in potem ponovno procesor

jaz sem recimo kupil c2q 6600 jeseni 2008 za 160e in za isto podnožje se ne dobi nobenega, ki bi bil dovolj hitrejši, da bi se splačala menjava

Se popolnoma strinjam.

Jaz bom tudi drugo leto kupil nov komp najverjetneje z haswell procom in ga uporabljal kakšno leto mogoče dve in ko ne bo več dovolj zmogljiv za igre, potem bom samo grafično nadgradil in spet užival v igrah kakšno leto. Potem pa bo spet čas za nov nakup.

Čeprav v DM-jevem primeru ni tok važna "dobra" grafična,ker on ne uporablja kompa za igre, temveč za Adobe kolekcija - slike video ipd...corel kolekcija....
V tem primeru pa se splača malo več stegnat za procom in ramom ,kot sem napisal je 16GB čisto dovolj ter seveda dober in zanesljiv SSD (kakšen samsung 830). Grafična tukaj ne igra neke velike vloge.

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

darkkk ::

Precej brezveze je neko v naprej kompatibilnost zganjat, prepričan sem, da 99% ljudi ni nikol nadgradilo procesorja v zadnjih 5 letih, ker enostavno ni nobene računice, saj te nadgradnja (precenjenih in zastarelih procov, kot so q9xxx) stane isto kot menjava plate in procesorja + star junk lahko prodaš v kompletu (verjetno lažje).

Imo: kupiš neki ivy bridge oz. lahko tudi kaj rdečega in si dober za naslednja 3 leta. Po treh letih ponoviš vajo.

Za grafiko v rangu 150€ je malo luknja, imo se ti splača stegnit do 7850 (~180€ v slo) ali pa 7770 za ~130.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple WWDC: Mac in OS X (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6820296 (17408) modicr
»

Še varčnejši procesorji Ivy Bridge v prihodnjem letu

Oddelek: Novice / Procesorji
296741 (5033) PrimozR
»

LGA-1150 utegne biti zadnje namizno podnožje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
11324385 (20211) Isotropic

Več podobnih tem