» »

merjenje wifi signala

merjenje wifi signala

mond ::

Pozdravljeni,

Zanima me kako izmeriti jakost wifi signala na routarju?

Imam Routar Vigor2700 povezan z kablom na moj PC. Vigor imam nastavljen tako da sprejema wifi signal z drugega Routerja ( TP-link ), ki je oddaljen cca 200m zračne linije. Tu nastane težava ker včasih deluje internet brez problema spet kdaj drugič pa internet ne dela očitno zato ker oslabi wifi signal. Sedaj bi jaz izmeril jakost signala na mojmu Vigorju2700 tako da bi lahko našel točko v stanovanju kjer je signal najmočnejši.
Zanimam me kako to storiti oz ali obstaja kakšen program s katerim se to da?

Vsem lepa hvala za pomoč.

MIHAc27 ::

Najbolj enostaven je kak Inssider, pa ti lepo kaže koliko je signal močan. -40db je super -90db je pa zelo slabo.

mond ::

Ok hvala sem ga instaliral
Imam pa problem kako ga zagnat oz skomfigurirat, vedno napiše ERROR make sure you have selected a WiFi adapter not an Ethernet adapter
Izbrani adapter je edini ki je na voljo.

jest10 ::

mond je izjavil:

Ok hvala sem ga instaliral
Imam pa problem kako ga zagnat oz skomfigurirat, vedno napiše ERROR make sure you have selected a WiFi adapter not an Ethernet adapter
Izbrani adapter je edini ki je na voljo.

PC ima wifi mrežno?:|

mond ::

Ne nima WIFi mrežne, saj pravim da sem se povezal z kablom na rutar. Rutar pa sedaj uporabljam za lovljenje wifi signala.

jest10 ::

A ni potem jasno, da ti programček na računalniku ne bo deloval, če nimaš wifi mrežne

king67 ::

Če maš android tablico ali telefon, obstaja kar nekaj programčkov, ki počnejo to, kar ti želiš (wi-fi analyzer,...).

lp,
king67

Spajky ::

Ma v software ruterja (nastavitvah) imaš ziher nekje SiteSurvey tab ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mond ::

V nastavitvah ruterja se da edino scan kateri wifi-ji so na voljo nikjer nič jakosti ( kvaliteti signala ). oz enkrat ruter 2 TP link je naspisku drugič ni.

Spajky ::

Zgleda, da res nima po manualu tega podatka, poglej po netu, če je kak alternativni firmWare zanj ali upgrade, ki ima to. Čene si sposodi kaki drugi ruter, ki ima to (npr. z DDWRT firmware etc ...)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WIFI signala

Oddelek: Kaj kupiti
236170 (4917) MTB
»

Kateri poceni zunanji wifi adapter za maksimalni doseg v kampih

Oddelek: Kaj kupiti
51326 (1078) fosil
»

Slab WiFi signal

Oddelek: Omrežja in internet
61859 (1605) Bakunin
»

wi-fi oddajnik

Oddelek: Omrežja in internet
143652 (2878) lenart0
»

WiFi oddajnik iz PCja?

Oddelek: Omrežja in internet
122782 (2471) urosh

Več podobnih tem