» »

Brezžično omrežje "krneki" v Ljubljani

Brezžično omrežje "krneki" v Ljubljani

Bass0 ::

V preteklih tednih sem na sprehodih po Ljubljani z iPhoneom iskal odprta WiFi omrežja. Naletel sem na odprto omrežje krneki, ki očitno precej dobro pokriva center Ljubljane. Zasledil sem ga na Kongresnem trgu, na Slovenski cesti, na Ajdovščini, mislim da tudi blizu RTV-ja. Verjetno ga je najti še drugod.

A kdo tukaj ve, kdo je postavil to omrežje?

Morda so to že stare novice...

ramiz?! ::

Js sm tudi to zasledil in sem se prov čudu. Ker sm mogu itak čakat sm se gor povezov in mi je delal super.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

RejZoR ::

Po imenu sodeč kej od Mobitela, ker imajo itak, krneki in podobna imena... dvomim, da bi kdo v lastni režijo pokrival tolk veliko območje. Razen če ima kdo usmerjen signal na večjo razdaljo, čeprav tisto je ponavadi za zračno linijo na daleč, ne med stavbami...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Spajky ::

:| nekdo, ki živi na mansardi in mu prenosnik slabo lovi, ima kakšen WRT 54GL našopan moč do kraja :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SaXsIm ::

Pomojem pa ni od Mobitela, temveč od Simobila. Oni furajo neko akcijo s sloganom krneki.
SaXsIm

flameir ::

hvala za info ;)
sicer pa - a kdo ve kdaj bo na voljo obljubljen wifi s strani jankoviča? hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Brane22 ::

No, če je LTE v taki fazi, je vprašanje če se splača še WiFI tlačit v to in delat gužvo brezveze.

flameir ::

Ja povej mi kok ljudi pa bo mel čez en let telefone z LTE? Mogoče nas 2000 na tem forumu pa še 10000 drugih, ostalih 100 000 si bo pa pol k* pomagal z LTE :)

Brane22 ::

Pol kur*a je lahko natanko optimalna dolžina za lovljenje LTE na 800 MHz.

Na 1800MHz seveda lahko gredo pa tisti, ki si bodo lahko ku*ac pomagali z LTE.

Kar seveda pomeni, da polovina prebivalstva mora v štacuno po anteno a to je bilo po moje narejeno namenoma.

Če ne bi imeli politično korektni zakaj jokat, bi bla stvar sumljivoa od začetka.

Ne vem, meni se LTE zdi boljša rešitev za ta namen.

In ko smo že pri denarju, ga ja treba gledati tudi z druge strani.

LTE za uporabnika ne pomeni kaj več kot antenca pa čip, pa še to kot upgrade za 3G in ne zamenjava.

Na strani inbfrastrukture pa pomeni ogromno. Ni treba imeti podvojene mreže in s tem povezanih stroškov.


Če se spomniš, je folk dokaj intenzivno pi*il, da LJ teh stroškov ne rabi in da je Wifi itak že vsepovsod.

Če doda vsoto, ki jo je nameravala zagnati na LTE kupček, lahko poveča pokritost terena recimo.

Wifi pa prepusti bajtam in lokalom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Tastar ::

Tole bo...link

Realovc10 ::

To omrežje postavlja podjetje NIL v povezavi z Telekomom in bo spomladi uradno začelo delovati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VoLTE v Sloveniji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13634009 (2182) sinalko
»

LTE - da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5414754 (12585) celada
»

Iščem LTE router.

Oddelek: Kaj kupiti
233754 (3308) SeMiNeSanja
»

kraja prenosa mob. instant interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
354107 (2679) Spajky
»

Pri ljubljanskem brezžičnem omrežju se zatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8120423 (15272) Malajlo

Več podobnih tem