» »

Problem z digitalnim okvirjem.

Problem z digitalnim okvirjem.

Heaven ::

Hej! Obračam se na vas, ker sm že rahlo obupana.
Imam digitalni okvir Hama New Basic, http://www.mimovrste.com/artikel/113000... Tu so njegovi tehnični podatki.
No uglavnem gre se za to, da mi nekatere slike razmaže in mi ni jasno zakaj.
Npr: slika, velikost: 500x375, jpg format mi razmaže, medtem ko mi sliko 500x326, jpg format ne razmaže? Sliki sta si po lastnostih skoraj identični, ampak kljub temu eno razmaže, medtem ko drugo prikaže takšna kot je.
Razmaže mi tudi slike večje ločljivosti, kot jo ima on, npr: 960x960, ampak potem je pa tudi veliko slik, ki pa jih ne razmaže, čeprov imajo tudi čez 1000, 4000 pixlov. Ne štekam res.. ×)
Če se morda komu sanja zakaj je tako in kako bi to odpravila?

BRBR ::

Vsako sliko ti prikaže čez cel zaslon (800 x 600px), a ne ? Tako je vsaj videti.
Torej ti mora te tvoje 500x352 povečat in raztegnit --> katastrofa je takorekoč zagotovljena.
Škoda ker, kot je videti ne zna naredit slike s črnim robom, t.j. iz 500x326 bi moral prikazat sliko 800x521 , s črnim robom zgoraj in spodaj.

Ne ostane ti drugega kot, da s kakšnim kakšnim programom, batch resize vse zmanjšaš/povečaš na 800x600 in pogledaš katere so zanič in te ročno (s kaerimkoli programom) obdelaš.

Heaven ::

Ne ne poveča mi jih čez cel zaslon. Ohrani jih take kot so, le da so pravzaprav nerazločne.
Evo prilagam slike kako to izgleda:

- slika, ki ni razmazana - njene lastnosti: 500x326, jpg (http://shrani.si/f/19/SI/3K1oAlIH/img3022.jpg) aja pa slika ni čez cel ekran, ne vidi se dobro ker je črni okvir in tudi rob naredi črn.

- slika, ki je razmazana - njene lastnosti: 500x375, jpg (http://shrani.si/f/m/PG/3A8zLt7f/img3019.jpg) tudi ta slika ni čez cel ekran.

Ravno tega ne razumem zakaj nekatere podobne ločljivosti prikaže normalno, druge pa ne. Tudi nekatere nad 4000 pixlov mi prikaže super, ful lepa kvaliteta, medtem ko druge ne..

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Heaven ()

BRBR ::

Meni zgleda da je 500x375 pokvarjena (podatki ne ustrezajo jpg formatu). A na računalniku pa je prikazana OK ?
Če je na računalniku OK, probaj z enim programom 'shrani kot' al pa 'save for web', nekaj pač da ne spremeniš dimenzij & formata jpg.
In nato to poglej s tvojo napravo.


EDIT: no ne vem, preveri, če so vse ki niso vredu lihih dimenzij, kot ta tvoja 375. To je malo iz trte zvito, ampak morda ...
in če je to potem povečaj tvojo 500x375 na 500x376 ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

Heaven ::

Ja na računalniku so vse slike, ki jih drugače okvir ne prikaže pravilno, super. Nobenih problemov.
Kaj misliš s tem, da naj z enim programom probam "shrani kot"? Drugače sem opazila, da so slike poimenovane npr: kalfakfa.JPG, če pa pridržim nad ikonco se mi pokaže vrsta: JPEG ..sicer bi mi mogel okvir oboje podpirati, ali je sploh kakšna razlika?

Bom probala spremeniti to sliko na 500x376 in sporočim.
(*Hvala ker mi poskušaš pomagat!!)

BRBR ::

shrani kot:

kalfakfa.JPG shraniš kot naprimer kalfakfa1.JPG (tipa jpeg). Če slučajno tvoj komp. zna prikazat kalfakfa.JPG, ki pa v bistvu ni pravi jpeg, ampak krneki drugega, ima pa pač končnico jpg, se bo to s kakim znanim programom, npr irfanwiev, photoshop, ... pokazalo.

t.j. recimo da je kalfakfa.JPG v bistvu enkrat bil krneki.png in ga je nekdo samo preimenoval, zadaj je pa še kar .png ki pa ga tvoja naprava ne zna brat.

Malo bi morda pomagalo če daš original problematično sliko na shrani.si, da vidimo kaj je z njo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

eric_cartman ::

Na tvojem mestu bi v Photoshopu odprl nov dokument z velikostjo 800 x 600 pikslov, ker vidim, da ima ta digitalni okvir po defaultu resolucijo 800 x 600.

Vse slike, ki jih nameravaš imeti bi jih nato v Photoshopu prilagodil na velikost 800 x 600 in jih nato shranil kot .jpeg format z najvišjo kvaliteto (12 - maximum).

Potem pa bi pogledal edino še to, da slika, ki si jo naredila ti ni narejena v CMYK formatu temveč v RGB. To pa se lahko zgodi, če je nekdo sliko urejal in jo v Photoshopu izvozil kot CMYK format za tisk. Kaj drugega bi lahko še popačilo barve ne bi vedel.

Če še to ne bi bilo v redu, bi dal okvir v reklamacijo in zahteval novega. Definitivno pa bi najprej poizkusil vse zgornje naštete možnosti.

Lahko mi pa pošlješ to sliko, ki ti jo narobe naredi, jo nastavim tako kot sem povedal in ti jo pošljem nazaj.

Heaven ::

Am ja sm probala to "shrani kot", enako je. Povečati na 376 me ni uspelo. Sem poskusila resize z Microsoft office maneger in ko dam 376 mi noče spremeniti, kar napiše new size: 375, čeprav sem tam dala 376, čudoo! -.-

evo link problematične slike, vendar to ni edina slika ki mi dela probleme. Shranila sem si jo iz facebooka, ampak mi npr. slike iz maturantskega izleta tudi prikaže tako, popačeno. -.- (sicer tudi shranjene iz fejsbuk strani, ne vem ali ima to kej veze. :D )
http://shrani.si/f/T/aJ/45OoClQ3/150337101522136937552327.jpg

eric_cartman ::

Probaj sedaj tole:

Potegni jo dol.. Pa jo zamenjaj s tisto. Prilagodil sem jo tako, kot sem povedal.

BRBR ::

dol si potegni: irfanview, je zastonj.

tule maš resized na sode dimenzije: slika

eric_cartman ::

BRBR

Dimenzija slike, katero si ji poslal je še vedno 500 x 376. Tako da, če je za to kriva resolucija ne bo pomagalo nič...

Heaven ::

Meferdzo: DELAAAA! :) pa še ful lepše je, ker pride čez cel ekran! :) Mi lahko še enkat zaupaš zdaj kaj si pravzaprav naredil? Ali mi bo s programom, ki ga je omenil BRBR to uspelo? Ker photoshopa nimam..

BRBR, tudi če je slika 500x376, je še vedno popačena. Od meferdzo je super! ..samo kaj je zdej fora tukaj? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Heaven ()

BRBR ::

eric_cartman je izjavil:

BRBR

Dimenzija slike, katero si ji poslal je še vedno 500 x 376. Tako da, če je za to kriva resolucija ne bo pomagalo nič...


original njena je bila 500 x 375

Z irfanwiev se da vse kar je naredil Meferdzo s PS.

Heaven ::

Oziromaa nee, tudi tvoja dela BRBR! ..nič mi ni jasno več haha. :D

eric_cartman ::

Tako kot sem napisal:

Photoshop. --> open new document --> 800 x 600 pikslov --> odprem tvojo sliko --> kopiram v dokument 800 x 600 --> prilagodim s tipko Ctrl + T na to velikost (poleg tega držiš shift, da se ti slika ne popači pri večanju resolucije - s tem mislim razmerje med višino in širino slike --> Pogledal sem še v Image - Mode, kjer sem sliko nastavil na RGB 8 bit --> potem na view - proof setup in nastavil sliko iz working CMYK na Monitor RGB. ---> nato pa Save as Jpeg ---> potem te vpraša kakšno kvaliteto in nastaviš na 12 maximum.. in jo shraniš...

Konec postopka!

:D

Me veseli, da sva ti lahko pomagala!

Lp ;)

P.S. - to se z Irfanview verjetno res vse da, samo jaz ga ne poznam in uporabljam vedno le Photoshop in nič drugega.

Zgodovina sprememb…

Heaven ::

Hvala vama res!! :) Bom mogla mal porihtat potem slike, če jih želim gledat na okvirju.

BRBR ::

Heaven je izjavil:

Meferdzo: DELAAAA! :) pa še ful lepše je, ker pride čez cel ekran!


Dol si daj irfan.

in klikneš file/batch coversion/rename

Tam imaš en dialog s 500 opcijami, zato delaj z možgani, da si ne povoziš original datotek (po defaultu si jih itak ne boš, samo boš malo iskala kam so padle nove datoteke (-:),
malo klikanja tam in si naštimaš da so vse izhodne datoteke velikosti 800x 600 pa bo.

Heaven ::

malo klikanja? :) Nočm kej zasrati, mi malo bolj natančno še razložiš?

BRBR ::

1. na levi imaš nekaj takega kot je raziskovalec, izbereš mapo, na desni click, shift/click --> izbor vseh tvojih datotek, ki jih hočeš spremenit v 800x 600 .jpg
2.file/ start batch dialog with selected files
3.check : use advanced dialog ..., click advanced
4.check: resize
5.uncheck preserve aspect ratio
6. naštimaš width/height 800 x 600 px (ne tam kjer so procenti !)
7.OK

Po defaultu ti bodo datoteke letele v C:\TEMP (kot vidiš). Kam, lahko spremeniš, najbolje v eno prazno mapo.

9.Click: start batch

Zmeraj je kajpak najbolje, da si original datoteke nekam posebej spraviš, dokler programa dobro ne poznaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

Heaven ::

Hvaaaala!! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako veliko sliko rabim za tisk na A1 papir?

Oddelek: Zvok in slika
283139 (2703) Okapi
»

Slike na spletni strani

Oddelek: Zvok in slika
192328 (1970) jype
»

Kakovostne slike

Oddelek: Programska oprema
131887 (1617) Matev
»

Nov članek: CRT proti LCD (1.del)

Oddelek: Novice / Nova vsebina
182958 (2958) Sid Izprijeni
»

Obrazložitev ankete

Oddelek: Novice / Obvestila
472488 (2488) d-mon

Več podobnih tem