» »

Star Wars: Episode VII

Star Wars: Episode VII

««
«
1 / 14
»»

SmeskoSnezak ::

http://www.ign.com/articles/2012/10/30/...

Zanima me vaše mnenje glede tega dela in naslednjih filmov. Sicer pa kar me bolj skrbi je, kaj to pomeni za zgodbo kot celoto? Glede na to da je George Lucas spisal to epsko sago imam malce mešane občutke, kako bo vse skupaj se izkazalo.
@ Pusti soncu v srce... @
  • spremenil: bluefish ()

bluefish ::

Glede na tisti update del nič kaj razveseljiva novica. Očitno želijo na podlagi slave prvih filmov narediti franšizo v stilu Transformerjev, Piratov s Karibov,...

dolenc ::

Star wars je bojda bil v originalu mišljen kot 9 filmov

Kurzweil ::

Najprej mi povejte, kateri Disneyev film do sedaj je sploh bil presežek ?

Kolikor berem je zgodbe bilo napisane še dosti več, kje je dolenc ugotovil, da je to 9 delov nikakor ne najdem. Hvalabogu samo, da je zgodba že napisana, pričakujem pa posilstvo franšize (s tem, da bluefish kar pišeš, sta bili omenjeni franšizi že tudi prek kozlarija), otroško orientiran film, z Pegy 12 oznako.

Moje mnenje je, da boste videli, kako se da z enim delom zjebat celotno franšizo! Nevem pa ali je Lucas povsem zdrav, ali bi rad ponzijo užival bolj na debelo, da se je prodal kot cenena ukrajinka. Škoda, res upam da me demantirajo ampak se bojim da bo obup.

SmeskoSnezak ::

Jaz nikakor nisem zasledil podatka, koliko "knjig" je spisal Lucas, tako da me tudi zanima od kod cifra 9. Zanima me celotna Starwars zgodba, saj sem mislil da je šest delov in to je to.
@ Pusti soncu v srce... @

Gladi ::

Kurzweil je izjavil:


Moje mnenje je, da boste videli, kako se da z enim delom zjebat celotno franšizo! Nevem pa ali je Lucas povsem zdrav, ali bi rad ponzijo užival bolj na debelo, da se je prodal kot cenena ukrajinka. Škoda, res upam da me demantirajo ampak se bojim da bo obup.

Ni se prodal poceni, tako da vsaka prispodoba z poceni Ukrajinko ni primerna8-)

Kurzweil ::

Govora je o njegovem življenskem delu in ne o številki pod katero je popustil, gre za to, da je prodal svoj masterpiece, ki je zaznamoval njegovo življenje, koliko je dobil za to nevem, očitno pa ti veš in nas lahko razsvetljiš, da se naredi podn iz franšize pa človek se karakterejem ne enači z denarjem. Vidim, da si ti tipičen otrok kapitalizma in da bi za zadostno vsoto prodal vse, tudi tisto...

Će malce uporabiš možgane, boš doujel, da govorim o tem, kakšna škoda je da se je to zgodilo. Če pa imaš rad Disneyja (ne rečem otroci) pa mislim, da je po prej podanem postu seznam njihovih naslovov tako dolg, da ne rabi bit zraven še Star Warsa...

To se preprosto ne dela, si pa človek z neko takšno mojstrovino zasluži, kar ni dvoma, ampak mislim da si tudi ljubitelji njegovega dela zaslužimo dostojno nadaljevanje!

trololo2 ::

Kurzweil je izjavil:

Najprej mi povejte, kateri Disneyev film do sedaj je sploh bil presežek ?


No na hitro bi rekel Tron (Legacy of all things :P). Med animiranimi se pa še kakšen več najde. Defnitivno nadpovprečni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

Highlag ::

Imam ene 20 knjig različnih avtorjev, v katerih nastopajo junaki iz sveta vojne zvezd, pa me prav mika, da bi po kakšni posneli kakšen film. Tako, da če bo tale na nivoju, si ga bom z veseljem pogledal :-)

Rahlo sicer dvomim, da bodo nadaljevali zgodbo po poti, kot se je razvijala, saj je kar nekaj protagonistov spustilo dušo, prej bi rekel da bodo filmi zaključene zgodbe.
Never trust a computer you can't throw out a window

Lonsarg ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Jaz nikakor nisem zasledil podatka, koliko "knjig" je spisal Lucas, tako da me tudi zanima od kod cifra 9. Zanima me celotna Starwars zgodba, saj sem mislil da je šest delov in to je to.

Ne gre z nobene konkretne knjige. Je pa res, da je to številko Lucas izjavil kot vizijo in bil večkrat že citiran in se je nekako povzelo v splošno znanje, da bo 9 epizod. Kasneje je pa jasno izjavil, da jih sam namerava posneti 6.

Kurzweil ::

trololo2 je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Najprej mi povejte, kateri Disneyev film do sedaj je sploh bil presežek ?


No na hitro bi rekel Tron (Legacy of all things :P). Med animiranimi se pa še kakšen več najde. Defnitivno nadpovprečni.


In sedaj mi povej na kakšnem nivoju je Tron in kakšnem je Star Wars, še manj pa mi je jasno kaj imajo risanke veze s tem, no da vas vidim kako boste navdušeni čez 2-3 leta, ko bo to čudo prišlo v kino če nebo kakšnega delay-a. Če vidiš presežke oz. nadpovprečne filme na tem seznamu potem si o svojem znanju in okusu povedal vse.

Je pa res, da moraš biti star 30+ za začutiš ta spirit, sploh takšen katerega smo bili deležni ko je bila to franšiza, ki je ni bilo. To seveda neki pamži nemorejo vedet, so jim pa bolj všeč risanke to pa se strinjam. Nekatere strani so kultne in niso namenjene za posiljevanje današnjega založništva, produkcije in kapitalizma.

trololo2 ::

Ah daj da ne boš padel s svojega prestola. Če sem iskren Disney SW franšizo težko uniči bolj kot je jo že Lucas sam s prvim delom. Tisto je bil bolj otročji film kot večina Disneyevih.

p.s. Takoj ko sogovornik v debato vplete svojo "visoko" starost, mi mnenje o njem močno pade. Sramotiš svojega soimenjaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

flbroker ::

Nič dobrega se ne more izcimiti iz tega...

Kurzweil ::

Highlag je izjavil:

Imam ene 20 knjig različnih avtorjev, v katerih nastopajo junaki iz sveta vojne zvezd, pa me prav mika, da bi po kakšni posneli kakšen film. Tako, da če bo tale na nivoju, si ga bom z veseljem pogledal :-)

Rahlo sicer dvomim, da bodo nadaljevali zgodbo po poti, kot se je razvijala, saj je kar nekaj protagonistov spustilo dušo, prej bi rekel da bodo filmi zaključene zgodbe.


Čakaj, o kakšnih knjigah je tu govora? pa da je skoraj vsaka knjiga zase? this must be joke... ?

@flbrober

+1

DOOM_er ::

pa sej je cel SW vesolje pravzaprav. Enkrat sem našel spletno stran, kje so bili še nadaljni dogodki in kaj se je dogajalo po smrti Vaderja. Solo in Leia sta imela 2 otroka, en je potem postal sith.
Robots will steal your job. But that's OK

opeter ::

Kurzweil je izjavil:

Najprej mi povejte, kateri Disneyev film do sedaj je sploh bil presežek ?


Črna luknja & T.R.O.N. 1.
Vsaj zame.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

the lion king?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

Sicer pa tukaj lepo piše, da ima Star Wars franšiza trenutno več kot različnih 17.000 karakterjev in zgodbe se vlečejo preko več tisoč planetov skozi 20.000 let. Pa še zraven lahko karkoli sklamfajo.

https://thewaltdisneycompany.com/blog/d...

Dejansko imajo neskončno materiala za naslednjih 500 let filmov in vsaj 250 filmov (v kolikor bodo vsake dve leti naredili nov film) oz. cca 167 filmov v kolikor bodo naredili nov film vsake 3 leta.

Jaz osebno sicer komaj čakam Episode VII.

Lahko bi brez težav naredili filme na temo:
- X-Wing serija
- Tie Fighters serija
- Dark Forces serija s Kyle Katarnom v glavni vlogi
- Shadows of the Empire z Dash Rendarjem kot glavni akter
- Jedi Knight serija, sploh s šolo Luke Nebohoda
- Rogue Squadron serija
- Battle for Naboo
- The Force Unleashed serija
- imajo ogromno zgodbovno podlago za Old Republic
- Star Wars 1313

in tako naprej in tako naprej.

Jaz komaj čakam. Prihodnost bo še zelo zanimiva.

Zelo sem vesel, da je Lucas končno spustil vajeti iz roke, saj filme, ki so zame osebno najboljši (epizoda V in VI) ni on režiral. In to se lepo vidi. Čeprav moram priznati, da je epizoda IV tudi odlična, ne vem, kaj se je zgodilo z epiozadmi I-III. Oziroma točno vem: postali so dostopni za otroke, da bodo pokupili vse, kar je povezano s to franšizo.

Žal živimo v časih, ko filmi tipa Dredd ne uspejo (čeprav bi recimo pred desetletjem ali dvema, sploh pa v osemdesetih bil pravi hit), Avengers in Avatar s sladko zgodbo pa polnijo proračune.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gandalfar ::

Dajmo met debato o Star Wars vsaj od dalec on-topic. Kapitalske mahinacije lastnikov pravic pa v kaksno drugo temo.

St235 ::

Kurzweil je izjavil:

Najprej mi povejte, kateri Disneyev film do sedaj je sploh bil presežek ?

Kolikor berem je zgodbe bilo napisane še dosti več, kje je dolenc ugotovil, da je to 9 delov nikakor ne najdem. Hvalabogu samo, da je zgodba že napisana, pričakujem pa posilstvo franšize (s tem, da bluefish kar pišeš, sta bili omenjeni franšizi že tudi prek kozlarija), otroško orientiran film, z Pegy 12 oznako.

Moje mnenje je, da boste videli, kako se da z enim delom zjebat celotno franšizo! Nevem pa ali je Lucas povsem zdrav, ali bi rad ponzijo užival bolj na debelo, da se je prodal kot cenena ukrajinka. Škoda, res upam da me demantirajo ampak se bojim da bo obup.


Sem imel podobno WTF reakcijo, ko sem prebral novico. sma po drugi strani sem pol razmišljal, pa bo zgodba nadaljevala osnovno triologijo (IV, V, VI) kar je vsekako rpednost in kot drugo Lucas se z I, II in III ni ravno izkazal.

Kar se pa tiče Disneya, pa so ravno v zandjem času odlično restartal Marvelove zadeve z letošnjimi Avengerji na koncu, tudi muppets so dobili super remake.

Pustimo se presenetiti, čerpav bi blo IMO boljše če bi ostali pri treh delih.

Pithlit ::

St235 je izjavil:

Kar se pa tiče Disneya, pa so ravno v zandjem času odlično restartal Marvelove zadeve z letošnjimi Avengerji na koncu, tudi muppets so dobili super remake.

Ravna zaradi teh dejstev jaz tej novici pravim "a new hope".

dolenc je izjavil:

Star wars je bojda bil v originalu mišljen kot 9 filmov

Bolj natančno: Celotna saga je mišljena kot 3 trilogije (1-3,4-6.7-9). Vsaka trilogija naj bi bila kolikortoliiko zaključena celota.

Lucas zadnje trilogije ni hotel začeti snemat ker se mi kratko malo ni dalo več ukvarjat s tem (pa glede na to kako smo ga raztrgal po prvi epizodi ga popolnoma razumem).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

ank ::

Sedaj je stanje takšno, da se vse dodatne zgodbe (novele, stripi, animirane serije) kronološko raztezajo od - 36.500 BBY (Before the Battle of Yavin - Episode IV: A New Hope) pa do 138 ABY (After the Battle of Yavin). Lucas pa skrbi, da vseskupaj vsaj približno paše k filmom (časovno in prostorsko zaporedje) in na koncu da dovoljenje, da lahko takšna zgodba nosi oznako Star Wars. Te dodatne zgodbe bi naj razložile, kaj se je dogajalo pred in po filmski trilogiji, v bistvu pa se gre le za dober biznis. Če bi ostalo samo pri prvih treh filmih, ki so narejeni tako, da so zaključena celota, po moje ne bi bilo nič narobe.

ahac ::

- imajo ogromno zgodbovno podlago za Old Republic

To bi bilo ful zanimivo. Čist drug čas, drugi liki, večje bitke sith vs. jedi, itd...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

bluefish ::

Nekaj novih informacij o filmu: http://www.theverge.com/2014/3/18/55226...

Episode VII naj bi se dogajala 30 let po Return of the Jedi. Pričakovano pa se bo šlo za trilogijo.

bluefish ::

Znani so že nekateri obrazi, ki se bodo pojavili v filmu: http://www.theverge.com/2014/4/29/56657...

opeter ::

Kurzweil je izjavil:

Najprej mi povejte, kateri Disneyev film do sedaj je sploh bil presežek ?


Presežek morda ne, vsekakor pa hudičevo dobri: TRON (prvi del), predvsem pa Črna luknja / Black Hole.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Smrekar1 ::

dolenc je izjavil:

Star wars je bojda bil v originalu mišljen kot 9 filmov


Lucas nikoli ni bil čisto prepričan koliko filmov in kaj hoče. Nekajkrat je res omenil 9 filmov, ampak tip je tudi povsem predelal scenarij za Novo upanje po tem, ko mu je Spielberg rekel, da je super in je bilo na tem, da začnejo snemati. Po koncu Maščevanja Sithov je rekel, da je to to in da je vedno hotel imeti 6 filmov.
Vse skupaj je pač fluidno, oz. kot bi rekel Yoda: "Always motion in the future".

Moje mnenje? Pustimo se presenetiti. JJ Abrams je zanimiv producent, zna mu uspeti spisati kaj pametnega. Če pa ne ... pa pač škoda. Prvi trije filmi so še vedno taki kot so bili in so super, drugi trije pa tudi in so še kar. Tudi če zdaj naredijo še 325972 zanič filmov bo to samo pustilo slab priokus, še vedno bomo imeli točno toliko točno tako kvalitetnih SW filmov kot jih imamo v tem trenutku.

Sam sicer upam, da so izjave lažne in bodo posneli film po trilogiji Dedič imperija Timotija Zahna :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

oo7 ::

Star Wars VII gets official title: The Force Awakens


http://www.cnet.com/news/star-wars-vii-...

oo7 ::

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens Official Teaser Trailer #1 (2015)



>:D

Kurzweil ::



.

mgermo ::

Kdor je dizajniral lightsaber si zasluži obglavljenje.

Kurzweil ::

HAHA, se mi je zdelo da nisem edini :)) Zakaj hudiča gredo spreminjat kultne stvari, to je ravno tako, kot da bi Batmanu spredaj dodal vrečo od kenguruja - ja neumna primerjava, ravno toliko kot ta enhanced light sabre :))

oo7 ::

Kater je pa tale stric v trailerju v gozdu pri 0,50 minute?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

kuglvinkl ::

Kurzweil je izjavil:



.




wau :)
Your focus determines your reallity

krneki0001 ::

No, jaz sem na netu nabral nekje 460 knjig. Nekje 21 je tistih, ki si sledijo v zaporedju in so povedane tudi v filmih, ostale pa so uglavnem zgodbe posameznikov (nekatere imajo tudi samo po 30 strani).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Kurzweil ::

krneki0001 je izjavil:

No, jaz sem na netu nabral nekje 460 knjig. Nekje 21 je tistih, ki si sledijo v zaporedju in so povedane tudi v filmih, ostale pa so uglavnem zgodbe posameznikov (nekatere imajo tudi samo po 30 strani).


Tole je vse skupaj kar malce smešno. Se sprašujem katere so sploh "original" knjige in katere neke fan based fantazije, ker avtorjev teh knjig je tudi malo morje?!

Pithlit ::

Hint: canon
Life is as complicated as we make it...

oo7 ::

Star wars film je bil čisto prvi ali je bila kakšna knjiga prej? Če je George Lucas ustvaril Star wars film so potem najbrž po filmu začeli pisati knjige ali kako je s tem?

Zmajc ::

Disney je čisto vse razen filmov vrgel iz uradnega SW vesolja tako da uradno velja samo to kar je bilo videno na velikem platnu.

Knjige so nastale pozneje, ja.

oo7 ::

Mene najbolj zanima kdo je tole?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Zmajc ::

Očitno nek sith lord wannabe. :P

RejZoR ::

Tale design light saberja je idealen, da si odsekaš lastno zapestje roke v kateri držiš točno ta meč. Lol.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FTad ::

Zmajc je izjavil:

Disney je čisto vse razen filmov vrgel iz uradnega SW vesolja tako da uradno velja samo to kar je bilo videno na velikem platnu.


Plus, kar je bilo v animirani seriji The Clone Wars in sedaj v novi seriji SW Rebels.

mujek ::

Komentar punce ko je videla trailer:
Zdaj samo še manjka da stormtropper nekaj zadane....

dr.Akula ::

oo7 je izjavil:

Mene najbolj zanima kdo je tole?


Adam Driver?
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

oo7 ::

dr.Akula je izjavil:

oo7 je izjavil:

Mene najbolj zanima kdo je tole?


Adam Driver?


Najbrž bo on ampak me bolj zanima kater lord bo tole>:D

Izi ::

Analiza Trailerja

Da je "man under the hood" Adam Driver verjetno ne bo držalo, ker bo on kot je videti na tej fotki igral na svetli strani sile. Tisti s svetlobnim mečem s križnim ročajem pa je skoraj gotovo na temni strani.

Kar se pa tiče križnega meča se pa meni zdi dobra domislica in veliko bolj "realen".
Namreč vsi meči od 10. stoletja naprej imajo križni ročaj. Preden so ga izumili so vsi mečevalci zelo hitro ostali brez roke. Lahko rečemo, da je meč brez križnega ročaja praktično neuporaben.
Logično, da bi nekaj tisočletij kasneje v dobi svetlobnih mečev tudi uporabljali neko zaščito za roke. Kdor se vsaj malenkost spozna na mečevanje ve, da bi z dosedanjim svetlobnim mečem vedno eden izmed mečevalcev že po parih udarcih ostal brez roke tam nekje med zapestjem in komolcem, ker meča ob udarcu hitro zdrsneta in ustavi ju šele križni ročaj, če tega ni gre roka adijo.

Ker gre svetlobni meč skozi vsak material, ustavi pa ga samo drug svetlobni žarek je tisti križni svetlobni meč pravzaprav edini uporabni svetlobni meč. Tisto kar smo gledali do sedaj pa je bolj za v risanke.

Bo pa zelo verjetno ta meč potreboval malo drugačno tehniko mečevanja, ker je treba ves čas paziti, da s tistima stranskima žarkoma ne poškoduješ sam sebe. Ampak za Jedije to ne bi smel biti problem ;)

BorutK-73 ::

dr.Akula ::

Ena opazka na zgornji video; narration v trailerju dela Andy Serkis, vsaj taka je trenutna informacija.
ni podatka

Nikec3 ::

dr.Akula je izjavil:

Ena opazka na zgornji video; narration v trailerju dela Andy Serkis, vsaj taka je trenutna informacija.

Po mojem lažejo. Glas je povsem enak glasu Benedicta Cumberbatcha. Tudi sicer je veliko nejasnega z njim in Star Warsom. V trailerju mi dejansko deluje, kot da je glas na začetku drugačen kot glas ob predstavitvi meča.



Pa moram priznati, da se zelo veselim nje :P



Opažam pa, da me pri Abramsu zelo moti njegov način snemanja akcijskih prizorov, kjer je vse posneto zelo od blizu in se v bistvu nič ne vidi.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()
««
«
1 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Mandalorian [Star Wars - Tv serija] (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1220248450 (1247) oo7
»

Rogue One (Star Wars) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14333720 (16523) jype
»

Star wars: Han Solo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
24847209 (31382) zk_eu

Več podobnih tem