» »

popravilo ključavnice na vozilu

popravilo ključavnice na vozilu

helo ::

imam okvarjeno ključavnico na vozilu, na sopotnikovi strani lahko odklepam in zaklepam, na šoferjevi ne morem. Je možno "popraviti" ključavnico oz. kam bi odpeljal vozilo da ga bi "ključavničar-mehanik" popravil? na uradni servis ne bi ker so baje dragi...

D3m ::

Kateri avto?
|HP EliteBook|R5 6650U|

helo ::

VW Polo, letnik 2000.

francek1 ::

Komplet kljućavnica stane pri Anetu manj kot 10€.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

helo ::

in bo narejena ista ključavnica?? na isti ključ ali bo drugi ključ?????

eric_cartman ::

Ista je lahko samo pod pogojem, da ti obnovijo ključavnico. Če se jo sploh da obnoviti. Vprašanje kaj je narobe. Če pa se jo ne da popravit, ti zamenjajo komplet ključavnice.

helo ::

kam bi lahko odpeljal avto da kljčavničar pregleda?.... ja torej če zamenjajo komplet klučavnico dobim popolnoma drug ključ :(

Vikking ::

Če je uničen cilinder, potem se zamenja in ne obnavlja ali popravlja. Če pa je v okvari kakšen zaskočni mehanizem se pa pogleda, če je popravilo možno. Avto pelješ na pregled serviserju, ne pa ključavničarju.
Ključavnica se zamenja in dobiš drugi ključ za odklepanje teh vrat.

fosil ::

Verjetno lahko potem zamenjaš ključavnice na voznikovi in sovoznikovi strani, tako da imaš pri vozniku isti ključ, kot za vžiganje.
Tako je!

tony1 ::

Ključavnico od avta se popravlja pri mehaniku.

Za VW dobiš brez problema vse rezervne delčke, ki sestavljajo ključavnico. V tvojem primeru 99% sploh ni problem v cilindru, ki je narejen po meri ključa, pač pa v vložku, v katerega je cilinder vstavljen. Gre za pogosto zadevo na teh avtih in za običajnega mehanika mala malica.

V skrajenem primeru se da seveda na uradnem servisu naročiti tudi kompletno novo ključavnico, ki bo narejena za tvoj "stari" ključ. Niti ne bo grozno draga, čeprav gre za VW.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Vikking ::

fosil je izjavil:

Verjetno lahko potem zamenjaš ključavnice na voznikovi in sovoznikovi strani, tako da imaš pri vozniku isti ključ, kot za vžiganje.


Pa še vedno rabiš stari ključ: ključavnica za vžig motorja, prvi ključ odklepa še prtljažnik, sovoznikov predal, pri nekaterih še odklopi sovoznikov airbag, pri nekaterih odklepa še pokrov motorja.

Kar pomeni da moreš zamenjat najmanj 4-6 ključavnic da se znebiš starega ključa. Popolnoma nesmiselno dejanje.
Dobiš še enega zraven in pika. Še bolje pa je to, da nihče ne bo mogel vdreti skozi tista vrata kjer je pokvarjena ključavnica.

fosil ::

Vikking je izjavil:

fosil je izjavil:

Verjetno lahko potem zamenjaš ključavnice na voznikovi in sovoznikovi strani, tako da imaš pri vozniku isti ključ, kot za vžiganje.


Pa še vedno rabiš stari ključ: ključavnica za vžig motorja, prvi ključ odklepa še prtljažnik, sovoznikov predal, pri nekaterih še odklopi sovoznikov airbag, pri nekaterih odklepa še pokrov motorja.

Kar pomeni da moreš zamenjat najmanj 4-6 ključavnic da se znebiš starega ključa. Popolnoma nesmiselno dejanje.
Dobiš še enega zraven in pika. Še bolje pa je to, da nihče ne bo mogel vdreti skozi tista vrata kjer je pokvarjena ključavnica.

Ne.
Potem imaš novi ključ samo na sovoznikovih vratih, ki jih itak ne odklepaš od zunaj.
Za vse ostalo pa imaš stari ključ.
Novega ključa tako potem sploh ne rabiš.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

šernk ::

Samo zamenjaš zadeve iz leve na desno... In imaš nedelujočo sovoznikovo ključavnico recimo.

v drugi fazi je pa cenovno tam tam menjava ključavnice kot vgradnja daljinskega zaklepanja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sasli ::

mogoče ti tole pride prav http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

Vikking ::

fosil: sanjaš!

tvoja opcija: zamenjal naj ključavnico, ključa pa potem ne rabi?
Kaj je potem smisel menjave. kako ba bo vstopil v vozilo, če nima ključa?
SANJAŠ!

Ima 3 opcije :
1. zamenja ključavnico in dobi zaradi tega še en ključ.
2. zamenja vse ključavnice na vozilu in se znebi starega ključa
3. pusti tako kot je in se ne sekira

Realno: peljal bo mehaniku, ki mu bo za 2 pira popravil in se bo mirno vozil naprej.

šernk ::

Daj vikking vzemi si 5 minut in poglej kaj je predlagal!

delujočo ključavnico iz sovoznikovih vrat prestavi v ključavnico voznikovih vrat. vendar to zelo verjetno pomeni podiranje obojnih vrat.

vse tri opcije so dejansko cenovno tam tam najbrž in se vrtijo okoli 50€ z delom, tako menjava ključavnic levo,desno, kot nova ključavnica v voznikovih vratih in 2 ključa in kot vgradnja daljniskega zaklepanja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tony1 ::

Je sploh kdo tukaj gor pismen?

Za 50 EUR dobiš novo, original VW ključavnico, ki bo narejena po meri za stari ključ od avta (glede na VIN). Halo?

šernk ::

Aja in kdo ti jo bo vgradil? Sosedov mulc? Moje cene so skupaj z vgradnjo če si pozabil prebrat!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tony1 ::

Kdo pa 2 tvoji neoriginalni ključavnici?

Menim, da 20 EUR za delo najbližjega mehanika (porihtati ključavnico na vratih mora znati čisto vsak) odtehta to, da lahko nato še vedno uporabljaš isti ključ.

šernk ::

Tony1: biti pameten je enostavno. Drugega ti ne morem reči, ker očitno še vedno nimaš pojma o čem teče pogovor.

ker nikjer nisem rekel 2 novi ključavnici. Izračun pa temelji da je ena nova ključavnica nekje 20€.

torej
menjava ključavnic iz sovoznikovih v voznikova vrata in obratno: material: 0€, delo 40-50€
menjava ključavnice (aftermarket) za novo: material 20€ + delo 30€
vgradnja daljinskega zaklepanja (aftermarket): material 20-30€ + delo 30€
vgradnja original ključavnice: material 50€ + 30€ delo.

časovno je razen prvega vse ostalo enako zamudno. Kaj kdo izbere je pa seveda njegova odločitev (cene ključavnic so izmišljene in nikakor preverjene, ker nimam pojma koliko stane nova ključavnica za polota in nimam pojma koliko pride na uradnem servisu po meri za ključ). Zaradi mene lahko gre tudi na odpad in dobi ključavnico za 2€ ali še manj, z malce sreče bo tudi njegov originalen ključ deloval.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tony1 ::

Še bolj enostavno je biti pameten v tri dni, če na VWju tega še nisi popravljal. Jaz sem. Pa ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Infinity ::

verjetno mu je samo cilinder razpadu (kar je kar standardna napaka na teh polotih) in se da to pri katerem koli mehaniku ki pozna VWje popravit za mali denar. Na mojem polotu (letnik 99), kjer se mi je zgodilo enako me je na uradnem servisu prišlo cca 50€ popravilo. Je bilo pa to ene 4 leta nazaj.

šernk ::

tony1 je izjavil:

Še bolj enostavno je biti pameten v tri dni, če na VWju tega še nisi popravljal. Jaz sem. Pa ti?


na WVju res še ne, je bil pa ob menjavi na fiatu zraven človek ki je menjal na golfu in ti povem da je na golfu 100x lažje opravit zamenjavo in je dobra urca čez glavo dovolj, če želiš točno koliko dela je pa zaženi tvoj xyz priljubljeni program in ti izpiše do minute natančno. Torej kje točno je že problem?

postavil sem 4 različne možnosti popravil in okvirno ceno za vse 4 (delo sem pri vsem okvirno vzel 30€...lahko daš tudi 10€, lahko daš 40€, odvisno komu daš delat) Kje je sedaj tu pomembno ali sem zadevo popravljal ali ne? Takšnih stvari mi ni treba popravljat, ker ne odpravljam posledic, temveč raje preprečujem vzroke.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

helo ::

kje bi lahko jaz naročil novo ključavnico, katero bi odklepal moj stari ključ?
oz. je kdo od vas mehanik, ki bi to lahko popravil??
hvala za nasvete..

šernk ::

Uradni servis :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vdreti v ključavnico?

Oddelek: Loža
3018861 (17753) sisemen
»

Ključavnica na avtu

Oddelek: Loža
102808 (2589) amigo_no1
»

Centralno zaklepanje je mrtvo. Ne morem tankat goriva.

Oddelek: Loža
125276 (4420) balocom
»

Zaklenjen pasat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716882 (14296) Malajlo
»

Kakšne pravice ima najemodajalec(lastnik) stanovanja?

Oddelek: Problemi človeštva
448813 (8068) bosmla

Več podobnih tem