» »

"No video signal" po čiščenju računalnika

"No video signal" po čiščenju računalnika

Vz_ace ::

Pozdravljeni. prosim za pomoč. Sicer je že nekaj podobnih tem na tem in ostalih forumih, toda naj vam predstavim še svojo. Situacija,v kateri sem se znašel, mi že rahlo najeda živce;).

Ker se je v notranjosti računalnika nabralo že precej prahu in je temp. procesorja že kar narasla (podatek enega izmed diag. programov), sem se v dobri veri odločil zadevo očistiti in spihati s stisnjenim zrakom. Pred tem sem nabavil tudi termalno pasto, ki sem jo pri ponovni sestai komp. tudi uporabil.

Postopek je bil sledeč:
1. odprl sem računalnik in odstranil ventilator s hladilnikom,ki sem ju posebej spihal;
2.odstranil sem grafično in hladilnik z vent. z nje,in tudi to spihal;
3.spihal komplet notranjost računalnika;
4.spucal procesorja računalnika in grafe (96% etanol), nanesel novo termalno pasto (morda malce preveč?)vseskupaj sestavil nazaj.
5.skušal zagnati računalnik-in nič. ->no video signal. ventilatorji se sučejo, ok, na grafi enkrat se,pri drugem poskusu zagona pa spet ne??? diskovje se sliši.na začetku je slišal pisk,kot pri navadnem zagonu,sedaj pa še ta ne.

sedaj pa še nekaj podrobnosti:
a) Grafična je hd 3850 agp, ki jo imam komaj par dni. ob nakupu in vstavitvi je v 1. poskusu zalaufala normalno. sedaj ,po tem posegu, pa dela isto ,kot tista (enako 3850),ki sem jo pred meseci kupil prek spleta. torej tema na zaslonu in "no video signal". ok,sem se pač "nasral" in kupil pokvarjeno,sem menil.
kartico sem že "predrmal" na 100 načinov, not-ven, vent gor-dol, pa nč. še zmeraj tema.
b) ko vtaknem not eno 9600xt,se rač. takoj zalaufa. pa ne verjamem, da sem kar tako skuril to novo kartico,ki po posegu ni dala niti enega signala?? pa enkrat se ji ob "zagonu"zavrti vent. na hladilniku, drugič spet ne(wtf?)? topla pa rata....:(
ok, v drug računalnik je še nisem probal.

Prosim za kakšen hint. Kaj bi lahko šlo narobe? Je možno,da se kartica tako hitro skuri,čeprav ni niti zalaufala? dvomim. je krivec preveč paste in kakšen stik? mrzel kompresorski zrak?
še enkrat-ko vtaknem 9600xt AGP, se računalnik takoj, brez problema začene oz. se pojavi video signal.:/.

ne vem več kaj naj še. razen hamer pa-bum!;)

hvala in lp,Vlado

rdecaluc ::

Kratek stik fenta veliko teh stvari. Si se razelektril preden si pričel z odstranjevanjem komponent iz računalnika.

Si priklopil vso elektriko (sicer ne vem, če ima ta grafična karta posebej 6-pin konektor)?
Est modus in rebus. ,typos

krOOokO ::

Pri meni vse identično. Sem dal na popravilo, in ugani kaj je šlo, procesor in matična...

Yacked2 ::

RMS MultiMeter u roko pa vsako komponento pregledat kontakte, če si slučajno kaj skuril ker se (verjetno!) nisi razelektiv. pa še poglej če si vse prav priklopil

Blinder ::

če ti z drugo grafično dela pol je verjetno... grafična. Mal čudno da bi prodajalec vedu, da bo točno čez 2 dni cedila. Lahko pa da je taka, da enx dela enx ne, edino v tem primeru te je prodajalec nategnu.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vz_ace ::

Sem nesel grafično h kolegu in sma probala v njegovem računalniku. Isti šmoren. ni signala.
A se res čip lahko tako hitro skuri,brez da bi grafa dala vsaj kakšen signal od sebe?
ali mogoče pasta ne ustreza? se grafa skuri takoj, če bi jo npr. skušal zalaufati brez hladilnika,ali da pre kakšen znak?

Blinder ::

eh te elek. komponente so bolj tko, zdaj ti računalnik dela, jutri ko boš hotel ga prižgat sene bo več prižgal ker je šla matična plošča. Ni to avto ko ti žre olja preden "crkne". Ko crkne kej pri računalniku ponavadi ne da več znakov življenja. Če je procesor fuč je črn ekran. če je amtična fuč je črn ekran(ventilatorji vseeno delajo). če je napajalnik fuč je črn ekran. če je grafa fuč je črn ekran(včasih preden cedijo začnejo kake artefakte risat ..). tebi je grafična cedla.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Brias ::

niso vsi kompresorji primerni za spihovat PC komponente ( olje + zrak ... )

šernk ::

Meni je nazadnje odpovedal ram na zelo čuden način. Menjal sem original hladilnik na grafični z novim hladilnikom in ravno tako računalnik ni delal. Sem tudi sam pomislil da sem morda kaj uničil pri grafični (mal prevelik hladilnik, (kakšen mm ali dva), in je šlo na tesno v ohišje) in na koncu se izkaže da je ena od 3 plošcic rama izpustila dušo. Kako je to bilo mogoče ne vem, ker rama se nisem niti dotaknil. Moje mnenje je, da je najbolje zadevo le spihat, drugače lahko hitro odleti kakšna komponenta.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ST-777 ::

@Vz_ace, na forumu Zagon windowsev grafika je imel marc100 podoben problem. Morda ti bodo odgovori, ki jih je napisal solatko koristili.

Vz_ace ::

super, st-777,hvala; grem brat. Vsakršen predlog je dobrodošel, pa naj bo še tako čuden;); predenj preizkusim tehniko mariborskih radarjev na svoji kišti.;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404699 (3468) solatko
»

PC "zmrzne"

Oddelek: Pomoč in nasveti
141391 (1153) Han
»

Računalnik ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
253413 (3046) Fif55
»

Pregrevanje nečesa ali ... ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151252 (1015) auch
»

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Oddelek: Pomoč in nasveti
401899 (1590) Klemzz

Več podobnih tem