» »

Računalnik ne prižge

Računalnik ne prižge

stock ::

Torej, ko pritisnem tipko za vklop, se napajalnik zažene, škatla zalaufa, do monitorja in tipkovnice pa niti signala! Niti tistega prvega piska ni, nič. Če dam grafično ven piska, če dam ram ven piska, torej plata? Procesor? Verjetno bi za procesor moral bit kak pisk? Reseteral CMOS, Monitor in tipkovnica na drugem računalniku delata.

Plata: AsRock K7S8X
Proc: AMD 3000+
Grafa: 6600GT
Ram: 768mb
Napajalnik: Lc 420w
  • spremenil: stock ()

stock ::

Če nič ne piska, ko je brez ramov, potem je crknu procesor. Ni druge.
Če je fuč procesor potem motherboard ne more dati nobenega zvoka, na ekran ne dobiš nič, na ohišju računalnika pa ti mora svetiti zelena LED dioda da je štrom na MB in tudi rdeča za HD se prižge in stalno sveti.


To sem našel v starih temah. Torej še enkrat meni ko ni rama piska, zelena lučka gori, rdeča pa se prižge le za 2s.

Tudi kondenzatorji zgledajo vredu.

Mitch ::

Si priključil grafično na dodatno napajanje (Molex konektor)? Preveri tudi, če se vsi ventilatorji obračajo (še posebaj od grafične). Lahko je tudi napajalnik v zadnjih vzdihljajih...

stock ::

Grafična je priključena, vsi ventilatorji se vrtijo. Napajalnik pa je dokaj nov oz. je star ene 3 leta medtek ko je kišta stara že 5let.

PS. sej že skoraj šel kupit novo matično, zdaj pa gledam, da je verjetno procesor, kar bo malo težje sprobat v kakem drugem računalniku. Da pa na blef kupim eno ali drugo je pa malo brezveze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

cinkaCR7 ::

Če se je procesor mogoče pregreval? Bi mogoče lahko bil fuč, če se ni sam računalnik zaustavil. Najverjetneje pa je šla matična.

stock ::

Procesor se sigurno ni pregreval. Računalnik se nazadnje ugasnil sam, zjutraj pa ni več prižgal.

Podam še en možen vzrok zakaj je verjetno prišlo do problemov, namreč naložil sem win 7 gor in ta ima po defoultu nastavljeno, da se po parih minutah ugaša, disk comp itd (nevem kaj use točno), skratka v zadnjih dneh se je kar enih parkrat tako ugasnil zvok ob tem "ugašanju" pa je bil kot, da bi se računalnik resetiral.

stock ::

Kaj pravite na to plato FIC AM39? Nekdo jo prodaja (bolha) z xp2500+, sicer je cena malo visoka, a kakšnih Matičnih s Procesorjem na 939 ne najdem. Namreč na 939 bi lahko uporabil ta ram, grafično celo disk itd.

Mitch ::

Osebno bi probal pred nabavo nove plošče/procesorja še eno stvar... Namreč po par letih se na hladilniku procesorja nabere veliko prahu, ki drastično zmanjša učinkovitost hlajenja. Tudi termalna pasta po letih delovanja zgubi svoje hladilne sposobnosti. Torej svetujem ti, da odstraniš hladilnik iz procesorja, ga skupaj z hladilnikom temeljito očistiš z izopropil alkoholom (lahko tudi navadnim če nimaš drugega) in ponovno naneseš svežo termalno pasto. Podoben problem je imel kolega in se mu je PC prav tako avtomatsko ugasnil po par sekundah. Prav tako vroči poletni meseci ne pomagajo pri hlajenju...

stock ::

No to pa je lahko potem še tretja stran zgodbe, namreč imam aftermarket hlajenje, ki sigurno odlično hladi, ampak sem tudi sam pomislil, da bi mogoče lahko hladilnik nekoliko odstopil in bi se procesor skuril, samo imam tako že kakšne 3 leta in res nobenih problemov, sem se kar potrudil lepo namazat pasto in tudi očiščen je računalnik res usak mesec. Tako, da bi to skoraj izključil, trenutno pa nimam doma termalne paste. Jo bom pa verjetno jutri kupil pa kupil tudi zgoraj omenjeno plato in procesor (če ne pride kaj umes), pa bom pač potem prodal del, ki dela drugi del pa u smeti (Proc/Plata).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

jat2406 ::

Če odklopiš vse in pustiš na plati samo procesor in piska, potem je oboje še živo.
Ko nimaš vstavljene grafiče ali RAMa morajo biti piski drugačni.
Najprej poskusi z drugo grafično, po možnosti na PCI slotu, če je slučajno šel AGP, potem pa še z drugim ramom.
Nekatere plošče ne zapiskajo če imaš defekten ram, samo nič se ne zgodi, tako da poskus s kako drugo palčko rama ne bi bil odveč.

stock ::

Druge palčke ramov sem tudi probal, nič. Nato pa ajde, da probamo še grafično dat drugo not in glej ga zlomka!! Torej kupujem novo grafično :D

PS. Grafično sem probal tudi v enem drugem računalniku in je isto, ventilator se vrti (na grafi) računalnik pa se brez piska prižge in laufa. Torej kaput.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

jat2406 ::

Ti zlomek, da noče delat z pokvarjeno grafično!
Korak po korak se daleč pride in smo spet enega obudili od mrtvih.

stock ::

Hehe, ma ko res nisem mislil, da bi lahko grafična šla heh.

Hvala vam za pomoč! ;)

69charger ::

Jaz imam podoben problem,sem sestavil starejši računalnik in ni slike. Ventilator se vrti in disk škrta ker dobi elektriko ampak slike ni. Sem probal odstranit vse komponente razen speakerja in procesorja in nič ne piska. Kaj je narobe? Sem probal tudi z drugim procesorjem,grafično in ramom in ni nič.

jat2406 ::

69charger!

Če sta procesorja živa paotem se bojim, da je tvoja mamaplata postala mrlič.
Če so vsi kondenzatorji celi bo najbrž končala na Cesti dveh smetarjev (cesarjev).
Sicer je pa pri starih mamaplatah in podobni situaciji treba najprej preveriti napajanje procesorja-VRM regulator.
Če imaš možnost pomeriš napetost na FETih VRMja. Običajno je napetost tam kak volt in pol, odvisno od proceorja.

Lp

69charger ::

Verjetno je umrla plata,je že minilo skoraj 10 let od nakupa. Bo šla lepo v smeti.

stock ::

Pozdravljeni! Spet!

Torej po temu problemčku oz. crknjeni grafi, sem se spomnil, da mi je grafa že dajala znake "prehlada" in da bo kmalu šla -slika se mi je raztegovala in krčila nonstop, usake tolko nehala pa potem spet. Prej sem sumil, da je to nekaj z monitorjem a sem potem slišal, da so to znaki da bo grafa šla papa. No zdaj pa imam tu problem ker mi nova grafa spet to dela! Torej bo verjetno crknila? (to je sicer rabljena 7600gt) Tukaj ni pomoči? Res ni to monitor? (monitor je en star CRT)

p.s. najrajš bi ga zdej vrgu u smeti! kaj me to jezi ko nerabim neki hitr, ampak le star, dobr, zanesljiv računalnik.

glinik ::

Če ni slike, je najverjetneje šla plata.

Praviš, da imaš grafična itak novo. Dokaz več za plato.

Kaj misliš katere komponente največ "grejo" in jih morajo na servisih menjavat? ....... plate ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Mitch ::

Če imaš možnost si sposodi kakšen prenosnik, ki ima VGA (D-SUB) izhod za CRT monitorje. Tako boš vsaj zagotovo vedel, če gre za problem monitorja ali tvojega PCja...

Pyr0Beast ::

stock je izjavil:

Pozdravljeni! Spet!

Torej po temu problemčku oz. crknjeni grafi, sem se spomnil, da mi je grafa že dajala znake "prehlada" in da bo kmalu šla -slika se mi je raztegovala in krčila nonstop, usake tolko nehala pa potem spet. Prej sem sumil, da je to nekaj z monitorjem a sem potem slišal, da so to znaki da bo grafa šla papa. No zdaj pa imam tu problem ker mi nova grafa spet to dela! Torej bo verjetno crknila? (to je sicer rabljena 7600gt) Tukaj ni pomoči? Res ni to monitor? (monitor je en star CRT)

p.s. najrajš bi ga zdej vrgu u smeti! kaj me to jezi ko nerabim neki hitr, ampak le star, dobr, zanesljiv računalnik.


Monitor
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dash_wallace ::

stock je izjavil:

Hehe, ma ko res nisem mislil, da bi lahko grafična šla heh.

Hvala vam za pomoč! ;)


Vedno poskusi VSE PREJ, kot pa procesor in matično (ZLATO PRAVILO)!

stock ::

Mitch je izjavil:

Če imaš možnost si sposodi kakšen prenosnik, ki ima VGA (D-SUB) izhod za CRT monitorje. Tako boš vsaj zagotovo vedel, če gre za problem monitorja ali tvojega PCja...


Ma samo ko ne dela to skos. Učeraj mi je tolk raztegnil sliko, da nisem več mogel normalno uporabljat računalnika in sem ga ugasnil pol je bilo pa kul ko sem spet prižgal. Aja ŠE TO slika je postala temnejša za par odtenkov??

Sicer pa kot pravim to mi je delalo pred mesecem tik preden je šla grafa, pol sem dal to ("novo") notr je laufal do včeraj ko urca, zdaj pa se bojim, da bo spet šla grafa?

P.s. Monitor lahko probam na drugem računalniku in bom čim se mi spet pojavi ta problem.

DarwiN ::

Monitor!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Fif55 ::

Imam podoben primer kot "STOCK", računalnik se mi ne prižge, samo zalaufa in zažene disk+vente, samo ni nič piska ali prikaza na zaslonu.

pred nekaj dnevi se mi je sredi normalnega dela na računalniku spc resetiral, delal nisem nič zahtevnega samo brskalnik, word in msn. Ko se je znova zagnal, se mi je pokazal nek screen za winse amapk ni šlo v winse. Z ponovnim zagonom pa se samo zalaufa, pa nič druga.
Imam proc duo E6600, grafa geforce 8800gts 320mb, 2x1GB patriot 800Mhz, seagate 160Gb, plata je bila Gigabyte P35DS. Po branju več forumov in po posvetu z nekaj kolegi smo prišli do zaključka da je plata šla, ampak danes sem dobil novo plato AsRock G41C-GS in se PC vseeno ne boota.

Sem vse večrat razstavo pa sestavo, če nebi bilo kaj priklopljeno, grafa ven in not, probal samo z enim in drugim ramom notri, proc se ni segreval skoraj nič, je dober stik in hlanjenje, disk se tud zalaufa, tak da po moje ni, venti se vrtijo napajalec tud nebi smel bit.

Nimam pa kakšnega računalnika, da bi sprobal kaj ne dela, ju3 pa bom verjetno šel do kolega in poskusil ugotoviti kaj je narobe, ampak bi vseeno prosil za kakšne možne rešitve. Je res šla grafa ?

matjazxi ::

lp
sem novi uporabnik na slo tehu vas vse skupaj lepo pozdravljam .
jaz sem imel podoben primer zvecer sem normalno ugasnil racunalnik naslednji dan,ko sem ga prizgal sem imel crn zaslon
in takrat nisem slisal piska pri zagonu racunalnik je pa delal.
potem sem ga nesel na servis in je bil kriv napajalnik !
lahko probas z novim napajalnikom mogoce je pa ravno to?

pa lep pozdrav:)

Fif55 ::

Hmm.. bom ju3 poskusil pri kolegi točno kaj je narobe. Upam da ni grafična ali pa procesor, drugače bo moja denarnica precej tanjša kot je že...
Na grafi se vrti ventilator, če jo izklopim, matična to zazna in začne piskat.

Hvala za upanje in lep pozdrav tudi tebi :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična in matična

Oddelek: Strojna oprema
231604 (1261) mr1two
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292481 (2027) black soul
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
81254 (1140) Fif55
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352431 (1851) polde66
»

računalnik se ne odziva...

Oddelek: Strojna oprema
61122 (1071) DonMatejo

Več podobnih tem