» »

Čimceneje do večje wireless pokritosti

Čimceneje do večje wireless pokritosti

XsenO ::

Trenutno uporabljam linksisov WRT54GL s tomato firmwarejem, ki odlično pokriva polovico hiše. Žal pa v drugi polovici (kjer je PS3 pa še ene par drugih naprav) je pokritost zelo slaba.
Trenutno težavo rešujem, tako da uporabljam wifi usb ključek, ki služi kot hotspot preko connectify programa a za to potrebujem vedno prižgan računalnik, ki je preko lana povezan na router. Zato sedaj gledam za kakšno boljšo rešitev toda ne vem kaj se bi mi splačalo nabaviti, da bi prišel kar se da ceneje skozi.
Razmišljav sem v smer hotspot naprave (samo se mi zdijo nekam drage) ali pa, da bi kupil kar še en WRT54GL mu dal gor tomato firmwarom ter ga uporabljav kot "podaljšek" (sem slišal, da baje se da). Če pa poznate kakšno bolj elegantno rešitev pa kar na plano z njo :)
Hvala v naprej za nasvete.
1 + 1 = 1

BALAST ::

Prestavi ruter kakšno steno bližje sredini hiše. Pač prevrtaj luknjo s sedanje lokacije za eno steno ali dve.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

RejZoR ::

Ena opcija je da kupiš še enega in ga uporabiš kot repeater. Druga cenejša opcija pa je, da ga postaviš na en konec hiše in narediš usmerjevalnik z alu folije ter pojačaš moč anten in usmeriš skozi celo hišo. Samo tukaj se ne da nič garantirat, bi pa načeloma moglo it.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

XsenO ::

Prestavi ruter kakšno steno bližje sredini hiše. Pač prevrtaj luknjo s sedanje lokacije za eno steno ali dve.


Ta opcija odpade ker je tam switch za optiko + konvergenca LAN kablov.
1 + 1 = 1

Redneck ::

V btcju v najstarejsi hali ( se ne spomnem kako se imenuje) je v pritlicju enamanjsa rac trgovina in za 13 Eurov dobis 9Db antene (daljsa kot originalne, ki so ponavadi cca 2Db).

Lahko kupis dve in zamenjas obe na ruterju,ce ima dve. Se samo odvijejo...

Bi ti moralo delat. Ze z eno...

RejZoR ::

Če že je dobro obe zamenjat, ker router sam izbira med antenama za RX in TX (torej send in recieve). Če boš samo eno zamenjal ne boš kaj dosti naredil...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

A. Smith ::

RejZoR je izjavil:

Ena opcija je da kupiš še enega in ga uporabiš kot repeater. Druga cenejša opcija pa je, da ga postaviš na en konec hiše in narediš usmerjevalnik z alu folije ter pojačaš moč anten in usmeriš skozi celo hišo. Samo tukaj se ne da nič garantirat, bi pa načeloma moglo it.


DA!

Tako sem imel sam dolgo rešeno. Doma imamo dve kar veliki hiši, vmes pa 20m dvorišča. Jaz sem želel wifi iz ene hiše prenesti v drugo. Dodaten problem je bil, da sem imel router pozicioniran na zadnji strani prve hiše, ki je gledala proč od dvorišča.

In rešitev? Najprej sem sem kupil še en WRT54GL. Na oba usmerjevalnika sem namestil DD-WRT firmware in jima povečal moč oddajanja iz 28mW na 70mW. Disclaimer: za softwersko "friziranje" ni potrebno spreminjati črev in elektronike v WRT54GL routerjih. Zadeva preverjeno dela brez posledic, ne vem pa, če je legalna. Najbrž ni... Nato sem drugega postavil na začetek hiše#2 in ga nastavil kot repeater.

In voila! Delalo ko puška, vse do nedavnega, ko smo potegnili UTP.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

RejZoR ::

Moč anten je načeloma omejena na 100mW. Toliko zapoveduje EU kot max moč anten namenjenih za hišno uporabo. Sicer grejo routerji do 250mW ampak je treba računat, da to verjetno ni najbolj zdravo, istočasno pa bo router bolj obremenjen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

A. Smith ::

Aha, toliko je torej meja.

No, pa še to: malce sem pretiraval s pokritostjo okolice.

Namreč, če uporabljaš prenosnik ali wifi telefon, mora tudi ta imeti tako močan oddajnik, kot ga ima router. Sicer bo prenosnik omrežje zaznal, a z njim zaradi prešibke moči/antene ne bo mogel komunicirati. Tako, da je navijanje ojačevalnika na routerju in menjava routerskih anten smiselna le, če imamo npr repetitor (ali računalnik) z enako močjo oddajanja in enako modificirano anteno. V slednjem slučaju pa se stvar dejansko pozna in to zelo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Spajky ::

Probaj zmanjšat TX Rate na prvo višjo od tvojega I-Net priključka ter postavi anteni na ruterčku na "V" pod kotom 45°, da niso pokončne, bi moralo nest dlje ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

janezk999 ::

Priključujem vprašanje: namreč imam amisov router (thomson), in imam podobne želje: signal spraviti na drugo stran hiše oziroma na vrt. Domnevam, da lahko kupim WRT54GL in ga preko kabla povežem z thomsonom; WRT54GL naj bi bil lociran na mestu, kjer wireless vleče tudi do druge polovice hiše in na vrt...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54GL (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516621 (2976) Senitel
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118610 (6419) Robert
»

Slab signal wifi - povečanje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
225722 (5160) 2f4u
»

Wireless od soseda

Oddelek: Omrežja in internet
173609 (3166) mat xxl
»

Domače brezžično omrežje z Linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
91787 (1472) markk1

Več podobnih tem