» »

računalnik ne zazna GTX 660 ti

računalnik ne zazna GTX 660 ti

eric_cartman ::

Zdravo!

Malo sem že obupan.. pa ne vem kaj lahko še nardim.. Včeraj sm kupu grafo GTX660ti...

Vse lepo in prov..Kupm še nov PSU (750W). Dans vse to zmonteram... In zaženm komp...

Ekran prklučn na grafično dela normalno.. Venti na grafi delajo.. Lučke utripajo.. Vse je pravilno prklučeno.. Sam windowsi mi ne zaznajo novga hardvera...

Poskusu sm downloadat nove driverje..pa mi jih noče inštalirat ker ne zazna grafe..

tko da nimam pojma kaj še lahko nardim, da mi bo vse skp delal...


aja..še to.. moj comp:

plata: Gigabayte g41m-es2L
proc: Core 2 Quad q9550
grafa: Asus gtx 660ti
Ram: 4Gb Ram

IvoJan ::

v biosih preklopi iz integrirane grafike na pci-e

pa seveda upam da si monitor priklopil driektno na izhod na graficni in ne na maticni.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

eric_cartman ::

Upam da bo to delal..

Moja matična je še tok boga.. Da nima priklopa za ekran... Ga mam sam na grafi...

Sam k mi ni jasn.. Pred tem sm mev notr 9500 GT pa lepo dela.. A se je zdy to v biosih preklopl.. Glede na to, da že prej ni blo naštimano na integrerano grafo oz. da je nvidia 9500gt lepo delala...


Če to ne dela, a je možno, da je treba bios posodobit.. in če je treba.. Kako se to sploh nardi...


Drugač hvala za odgovor.. Zdej pa šibam probat...

:D

IvoJan ::

ce si napisal pravo maticno ima vga izhod in integrirano intelovo grafo.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

poiuz ::

Si priklopil v grafično OBA 6 PINSKA napajalna kabla?

eric_cartman ::

probov.. V biosih je naštimano na PCI slot.. NE na integrerano grafo... =( še vednno ne zazna...

tako je.. priklopleno..

Zgodovina sprememb…

Janac ::

ja kje imaš pa monitor priklopljen?

eric_cartman ::

na grafi...sej pravm.. monitor dela.. sam grafe ne zazna...pa čeprov je na grafi monitor prkloplen...

poiuz ::

Če je varjanta dej grafo v en drug komp, pa tam opazuj kako se obnaša če pa še drugje ne dela pa lahko da maš pač že v štartu fuč grafično in jo odneseš zamenjat.

eric_cartman ::

hm... na žalost trenutno nimam nobenga kompa.. k bi to lahk not spravu pa sprobov če dela na drugm kompu...

Čeprov kok je dejansko možnosti da iz enaa trgovine dobiš stvar k je pokvarjena že v štartu...

Pa če je.. kako dokazat to.. in tko naprej..

Senitel ::

Kaj pomeni "ne zazna grafe"? Glede na to, da vidiš sliko na grafični, v device managerju moraš videt novo grafično (ime bo verjetno čudno). Poskušaš namestit prave driverje?

eric_cartman ::

fantje.. neki sm izumu.. mogoče bo delal.. ampak mogoče :D

downloadu sm še driverje 305.68 .. in zdy se nekej dogaja.. oz. inštalira.. :D bomo vidl.. drugač pa še skočm sm na pomoč :D

eric_cartman ::

jeeejj :D ej hvala usm... dela zdy tole k urca... :P pa v bodoče.. Če kdo kupuje to grafo.. Driverji s CDja so vredni en nekej***...

:D

Čaw

IvoJan ::

sem mislil da je povsem samoumevno da so driverji ki so prilozeni cisto v k****
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

denabiker ::

čisto v ku*** glih niso, so pa ponavadi že zastareli. V tvojem primeru greš na nvidia.com in cukneš najnovejše driverje dol

daj preveri še enkrat, meni pokaže ver. 306.97 za win 7

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

denabiker je izjavil:

čisto v ku*** glih niso, so pa ponavadi že zastareli. V tvojem primeru greš na nvidia.com in cukneš najnovejše driverje dol

meni se je ze zgodilo da so kar kaki beta driverji gor, in ti so povsem v k**** :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

eric_cartman ::

denabiker..


Sej lih te sm si najprej dol stegnu(306.97)...


iz Cdja sm sprobu na začetku..ker sm mislu da pač, ker je dost nova grafa..so dal tut kšne nove gonilnike gor.. pa obviously not...


Pr teh 306.97 mi je pa napisal pr system checku hardware not recognized.. Cannot install drivers...

In potem sm vs obupan sm pršov pisat... ker so najnovejši pa mi ni delal...

Pol sm šov pa posebej gledat za verzijo gtx660 ti in so bli te driverji: 305.68.. Sm reku da itak nimam kej za zgubit.. Jih potegnm dol..

In mi pr system checku ni napisal da ne zazna grafe... Pač pa mi je šlo normalno naprej in začel inštalerat...

and wualaa :P

Janac ::

Če bi kupil 7950 ne bi imel teh problemov.

eric_cartman ::

Janac lej..

nism nevem kašn profi za kompe.. Sam vem pa zakaj sm nabavu 660-tko... ker se vseen kr dost spoznam..in tut velik preberm..in sam sestavlam komp...itd itd...

Namreč zaposlen sm kot grafični oblikovalc.. In tut doma velik delam z afterji pa 3d maxom oz. blenderjom in ma tko kt sm že zadnič povedu gtx 660ti popolno podporo za adobove programe... in podpira CUDA...

Nism gaiming freak.. Gdaj pa gdaj odigram kšn špil...In pač mi sede da mi vse lepo dela..

Ampak ker sm zdy končno do dnarja pršov mal..(nabavt sm si mogu namreč še druge reči) bom do novga leta obnoviu komp.. zaenkrat mam notr še quada... Po novmu letu pa nova plata.. proc i5 (ga navijš).... pa 16 giga rama (ponovno povem.. rabm ga za 3d)... ker mi komp zdy skor na vsakem koraku poklekne...


as easy as that.. :D

bluefish ::

Ignoriraj ga. Probleme bi lahko imel pri katerikoli kartici. Sploh pa GTX660Ti ni švoh.

eric_cartman ::

sej vidm da ga je čist povsod preveč... xD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: Unigine Valley 1.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10722444 (10507) dj_uro
»

Unigine Heaven 4.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10641007 (26413) barocco
»

grafična kartica gigabyte gtx600

Oddelek: Pomoč in nasveti
323814 (3567) klkkkkkkkkkk
»

AMD-jeve kartice spet cenejše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10424993 (21087) Shkorc

Več podobnih tem