» »

Trzanje v igrah/gaf. aplikacijah

Trzanje v igrah/gaf. aplikacijah

Jeri ::

Sigurno se vam je že kdaj dogajalo da vam je igrca enostavno trzala med igrajnjem, mene to namreč grozno moti

Ali gre to za eno stvar/vzrok ali je vsak zase (malo verjetno)

Pri tem moramo ločiti premalo slik/sec, zatrzek ko rač. popraska po disku in to o čem jst govorim. Zadnje čase se mi to dogaja na le v igrah (nekaterih) ampak tudi v filmih(zopet nekaterih), ki jih imam na disku (trzne vsakih 5-10 sekund in to za kake pol sekunde)in to včasih trza, včasih ne, zato mislim da ni odvismo od fajla samega

No mene zanima kaj je vzrok temu oz. če se da popraviti. Ali gre za (ne)stabilnost procesorja, RAM

moj sistem:
celeron 600 (zaenkrat še nenavit)
abit bh6
Geforce 2 MX
fujitsu 20gb
128 pc100 ram 7ns

to se mi je dogajalo tudi pri prejšnjih konfiguracijah

AndrejX ::

Kaj pa maš za eno osnovno ploščo?

yjj ::

Izključi V-sync

miranpozar ::

Tvoja strojna oprema ni tako slaba, da bi moralo trzati.

Problemi lahko nastanejo če te opreme nimaš pravilno nastavlje... se pravi, optimalno nastavljen BIOS, nastavitve v Windows, preverjeni (po možnosti najnovejši) gonilniki, ipd.

Lahko pa vpliva tudi programska oprema... tu predvsem mislim na operacijski sistem, ki lahko v ozadju izvaja nepotrebna opravila (WinME) in s tem porablja sistemske resurse (procesorski čas, RAM,...) ali pač slabo napisan OS (WinME zopet).
Pod softverske težave spadajo tudi dodatni programi, ki tečejo v ozadju in trošijo resurse - antivirusni programi, raznorazni dodatki in shareware navlaka, ipd. Vglavnem, čim manj imej pognanih neuporabnih programčkov v ozadju!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Jeri ::

AndrejX: plato mam Abit BH6, pred kratkim sem res flešal nov bios ampak sm mogu dami je podpiral tanov celeron





Programe sm zaprl, nc ne pomaga, ni to to. Ce programi delajo v ozadju pisejo ali pa berejo iz diska in to spada k stekanju zarad praskanja po disku.



Windowse mam res ME, samo jih mam ze dolgo in prej mi ni trzalo. Sedaj mi pravzaprav trza prav vse in igrice in filmi ... Sigurno je isti razlog. Vem, da mi bi bo najbrž čez kak mesec nehalo trzat ampak spet nebom vedel zakaj. Do takrat bom spet velik stvari na comp naredil, men se zdi da je to cist tako naključno nimam pojma



Naj povem še to da sedaj ko sem procesor rahlo navil (83Mhz zunanje) mi filmi trzajo bistveno manj. Čas med enim in drugim trzom je isti ampak je sam trz veliko krajši.



Vsynch pa mislm da samo poprav pokanje slike pr igrcah

boko34 ::

Probaj spremenit nastavitve v BIOSU.Spodnje nastavitve so optimalne za delovanje Geforca (naj bi delal se najboljse):

Assign IRQ to VGA : enabled
Video BIOS shadow : disabled
Video Bios cacheable : disabled
C8000 - xxxxx shadow : disabled
Peer Concurrency : enabled
Concurrent PCI host : enabled
PCI streaming : enabled
VGA palette snoop : disabled

Probaj,pa bos videl ce ti kaj pomaga.
Srecno!

zile ::

Hmm. Nekaj podobnega sem že nekje slišal.
Rešitev: Ponovno namesti DirectX 7.0a.
Veliko sreče.

Jeri ::

Ko zaženem DirectXdiag mi zateži da sem prejšnjič ko sem ga zagnal imel probleme z Direct Draw in me vpraša ali naj ga tokrat preskočim. Če dam No mi program zašteka, če dam pa Yes pa uredu.



Zelo možno je da je to tudi vzrok trzanja.



Nemorem ponovno namestiti directX 7a, ker imam že osemko in mi sporoči, da je že nameščena novejša verzija.Osemko sem že dvakrat re-inštaliral pa še kar isto. Odstrant je pa nemorem, ker se direct X-a pač neda odstraniti. Imam tudi dxUninstaller vendar piše da NI za uporabo v WinME, ki jih imam jst, prav tako je program na lastno dogovornost zato se neupam.



Če je imel že kdo take probleme ali je lahko kako odstranil Direct X naj mi prosim pove



Hvala !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

K7T Turbo in AGP bus speed too high

Oddelek: Navijanje
171176 (987) frudi
»

Colin 2 in trzanje slike

Oddelek: Zvok in slika
241451 (1116) MaD_Mavr0
»

3D Prophet 2 MX&ColinMrally2

Oddelek: Zvok in slika
242358 (2002) YiMMi
»

vodoo3 in COlin 2

Oddelek: Igre
211969 (1698) rookie
»

Abit KT7-Raid in AGP???

Oddelek: Pomoč in nasveti
91581 (1411) ijatebi

Več podobnih tem