» »

kater vs.net jezik?

kater vs.net jezik?

the_unborn ::

No tako, podal sem se v programerske vode in si prilastil razvojno okolje visual studio .net. Zdaj se moram pa odlocit kater jezik naj uporabljam, vb, c# ali c++.
S prvima dvema sem seznanjen, programerska logika mi je jasna in je macji kaselj, vendar sem prisel do ugotovitve, da za delovanje aplikacij v teh dveh jezikih rabis na "target computer" ms.net framework in ie5+.
S c++ se nisem seznanjen, nekako mi sploh ne uspe zacet projekta in to, predvsem se bom ukvarjal z win aplikacijami in z windows forms a tega tam sploh ne najdem (help file je sicer v redu, vse komande so razlozene, vendar najbolj osnovnih stvari ni noter ali pa jih ne najdem).

Torej, kater jezik priporocate, da bo najbolj enostaven in da ne bo treba cele frke met na target computer

:)

andrej ::

ne glede kateri .net jazik uporabis, vedno rabis NET framework. ali uporabis vb.net ali c# je tak vseeno, ker sta obadva enako hitra/pocasna. razlicna je samo sintaksa.

c++ pa ni pravi .net jezik. za "pravi" .net jezik se steje jezik poseben za .net, ki deluje samo z .net. pri c++ lahko naredis tako .net aplikacijo kot tudi win32 tako da to ni cistokrvni .net jezik.

jaz osebno uporablja c#, je pa odvisno od vsakega posameznika. za vse, ki so prej uporabljali vb bo vb.net lazji. za tiste, ki so prej uporabljali c/c++, javo pa bo c# najbolj domac.

the_unborn ::

No potem bom kar pri vb.net ostal, mi nekako najbolj ugaja in ga ze precej znam, bo pac treba met instaliran .net framework.
A so mogoce se kaksne druge zahteve ali ima ta framework vse?

Hvala

andrej ::

v bistvu za zagon programov na drugi masini rabis samo poseben .net framework redistributable in ne popolnega sdk-ja.

drugace pa ma .net framework skoraj vse. Samo IDE-ja nima, kar dobis v obliki visual studia .net.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VB vs. C#

Oddelek: Programiranje
343623 (2762) BlueRunner
»

Visual Basic.NET - za začetnika ?

Oddelek: Programiranje
304601 (3720) mHook
»

Visual Basic, C#, C++, razlike... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12212104 (9775) 64202
»

.net kaj je to?

Oddelek: Programiranje
243309 (2655) user4683
»

MS novi C#

Oddelek: Programiranje
191335 (882) andrej

Več podobnih tem