» »

Tušmobil Internet

Tušmobil Internet

zantel ::

Pozdravljeni!!
Imam težavo z Tušmobilovim Internetom, ob sklenitvi pogodbe sem za 1eur dobil
USB-Modem HUAWEI E173. Skratka imam tušmobilov internet, in me zanima, če ima kdo kakršno koli rešitev pri tem da se kar naprej in naprej izkplalja povezava.. Nato moram iti v Mobile Partner in tam izklopiti in vklopiti povezavo. Nato deluje lahko ceu dan, ali eno uro ali pol ure ali pa samo en klik na netu in takoj spet vrže ven. Res nevem kaj bi lahko bilo? V tehnično službo sem klical že 10krat in nikoli nimajo odgovora. Dejali so da naj grem v njihov center preverit delovanje Usb-klučka, tam pa so ga dali za en tedn na servis, za ta čas sem dobil nadomestenga, vendar stvar je popolnoma enaka. Prosim za kakršno koli pomoč!

Hvala
  • poskusil klonirati: zantel ()

jusv ::

Težko bi ti lahko kdo pomagal, sicer imam tudi sam tušmobilov internet, vendar teh težav nimam. Glede na napisano se mi zdi da ni problem pri Tušmobilu, ampak mogoče imaš ti pri povezavi kakšno težavo. Imam tudi isti modem kot ti in meni vse lepo dela in do sedaj ni bilo nobenih prekinitev ali pa drugih problemov.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

zantel ::

am nemogoče da imam jaz kej pri narobe pri povezavi, ker sem probal na dveh različnih računalnikih in je isto....nikol nism nič spreminjal sedaj pa pol leta po tem ko ga imam se je zgodila taka zadeva.....

St235 ::

možno je da je sam modem pokvarjen, a si probal govorit z tušmobilom?

amigo_no1 ::

Dejali so da naj grem v njihov center preverit delovanje Usb-klučka, tam pa so ga dali za en tedn na servis, za ta čas sem dobil nadomestenga, vendar stvar je popolnoma enaka.

Dani problem pri tebi ?
Kateri OS, hardware uporabljaš ?

Signala je dovolj ?

zantel ::

St235 je izjavil:

možno je da je sam modem pokvarjen, a si probal govorit z tušmobilom?


Govoril sem že 10krat z tušmobilom in šel sem iskat tudi nadomestni modem ker je moj na servisu, vendar je stvar čisto ista

zantel ::

amigo_no1 je izjavil:

Dejali so da naj grem v njihov center preverit delovanje Usb-klučka, tam pa so ga dali za en tedn na servis, za ta čas sem dobil nadomestenga, vendar stvar je popolnoma enaka.

Dani problem pri tebi ?
Kateri OS, hardware uporabljaš ?

Signala je dovolj ?



Signala je veliko, kajti prej je normalno deloval, tudi živim v centru Kranju tako da o nebi moral biti problem.
Imam pa Windows Wista, Genuine Intel(R) CPU 2GHz
ram:2GB

jl ::

Si probal update-at Mobile Partner SW? Je na drugem računalniku pravtako Windows Vista (če je možno probaj z Win XP). KAj drugega ni za preverit, magar pošlji opis napake + številko sim kartice na info@tusmobil.si, mogoče lahko oni preverijo kaj na svojih sistemih.

Utk ::

Jaz imam različne mobilne internete okoli 6 let. To je normalno, navadi se, sploh pri tušmobilu. Kdor teh težav nima, verjetno živi pod oddajnikom, ali pa, še bolj verjetno, dela pri tušmobilu.

zantel ::

jl je izjavil:

Si probal update-at Mobile Partner SW? Je na drugem računalniku pravtako Windows Vista (če je možno probaj z Win XP). KAj drugega ni za preverit, magar pošlji opis napake + številko sim kartice na info@tusmobil.si, mogoče lahko oni preverijo kaj na svojih sistemih.



Update-at sem probal in mi je napisalo da je najnovejša različica že inštalirana. Ja probal sem na Windows Visti in na Windows 7....nevem zakaj bi probal še na xp-ju kajti do sedaj je normalno delolvalo.......Pravkar sem poklical na Tušmobilov center in so mi dejali da nimajo oni nikakršnih teževa, vendar lahko pride do izpada Interneta v bazi, ker je baza "prepolna" ker imajo prednost telefonske linije......Sedaj nevem ali je to res ali ni, kajti potem imajo oni težave.....

jl ::

Windows XP sem omenil zaradi tega, ker imata Windows 7 in Vista določene buge kar se tiče networka (sicer nekaj drugega, ampak vseeno). Verjetno je mišljeno, da ima govor prednost pred podatkovnim prenosom kar je načeloma logično. Mogoče lahko preveriš, če ti povezavo meče dol v nočnih urah, takrat imajo zagotovo manj prometa, se pravi vzpostaviš povezavo ob 23h in pustiš aktivno čez noč...

zantel ::

Utk je izjavil:

Jaz imam različne mobilne internete okoli 6 let. To je normalno, navadi se, sploh pri tušmobilu. Kdor teh težav nima, verjetno živi pod oddajnikom, ali pa, še bolj verjetno, dela pri tušmobilu.


Ja to si napisal pravilno, vendar nevem zakaj bi se to kar naenkrat začelo dogajti, kajti mislim da v Kranju imajo signal vendar težava je v tem, da nočejo povedati kaj se dogaja pri njih...

jl je izjavil:

Windows XP sem omenil zaradi tega, ker imata Windows 7 in Vista določene buge kar se tiče networka (sicer nekaj drugega, ampak vseeno). Verjetno je mišljeno, da ima govor prednost pred podatkovnim prenosom kar je načeloma logično. Mogoče lahko preveriš, če ti povezavo meče dol v nočnih urah, takrat imajo zagotovo manj prometa, se pravi vzpostaviš povezavo ob 23h in pustiš aktivno čez noč...



Seveda, tudi meni se zdi to logično, vendar potem naj nekaj pametnega naredijo zato.
Bom probal in ti bom napisal kaj se bo zgodilo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zantel ()

zantel ::

jl je izjavil:

Windows XP sem omenil zaradi tega, ker imata Windows 7 in Vista določene buge kar se tiče networka (sicer nekaj drugega, ampak vseeno). Verjetno je mišljeno, da ima govor prednost pred podatkovnim prenosom kar je načeloma logično. Mogoče lahko preveriš, če ti povezavo meče dol v nočnih urah, takrat imajo zagotovo manj prometa, se pravi vzpostaviš povezavo ob 23h in pustiš aktivno čez noč...


Ja stvar je po 23h uri delovala normalno, tako da potem je napaka na bazi

Utk ::

Verjetno res dol mečejo tiste, ki so na internetu. Zakaj prav zdaj...morda so na tušmobil presedlale 3 najstnice v soseski in imaš takoj vsaj 2 linije več zasedene 24/7. Meni je tudi od začetka tušmobil delal super, potem pa vse slabše in slabše.

krneki0001 ::

Imam tušmobilovo kartico in vipovo kartico. Z vipovo sem dobil tudi modem in zadeva deluje odlično z vipovo kartico. Potem sem ga upgrejdal da lahko bere vse kartice, vendar tuš deluje zelo slabo.
Tudi v internem modemu na prenosniku se vip obnaša mnogo bolje kot tuš. Pri tušu dosegam maximalno tam do 512k prenosa (vip - 7mb), pogosto se sploh ne morem prijavit v omrežje in podobno.

Uglavnem, ko sem jih klical so se izgovorili, da ker se prijavljam v omrežje ob najbolj obremenilnih časih, imajo prednost telefoni in se zato ne morem prijavit na omrežje, ker so bazne postaje prezasedene, za prenose pa trdijo, da je modem zanič in podobni izgovori.

Uglavnem poden od podna. Tako da bom počasi podaril nekomu sim kartico, pa naj se on za*ebava.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zantel ::

Utk je izjavil:

Verjetno res dol mečejo tiste, ki so na internetu. Zakaj prav zdaj...morda so na tušmobil presedlale 3 najstnice v soseski in imaš takoj vsaj 2 linije več zasedene 24/7. Meni je tudi od začetka tušmobil delal super, potem pa vse slabše in slabše.



Ugalvnem totalen absur je tale Tušmobil, sedaj čaka na svoj Usb-modm, ki so ga vzeli na servis, in če nebojo nekaj naredili glede tega, bom zagoto prekinil sodelovanje z njimi.. Pa še to že samo v štatru te dobesendo "nategnejo", ko podpišeš pogodbo piše na paketu BREZMEJNI internet, v resnici pa imaš tega "brezmejnega" sam do prenosa 20GB, nato se ti povezava priklopi na počasnejšo povezavo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nenormalno počasen download oz.internet speed

Oddelek: Pomoč in nasveti
172922 (1036) DeeCoy
»

Mobilni internet (Tušmobil) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7115684 (6309) Daniel
»

Telemach prevzel Tušmobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
10734062 (24503) MKC00
»

Simobil naročnina, mobilni telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
162628 (2404) nomad_soul
»

Paket All Inclusive pri Tušmobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
305842 (4586) Lonsarg

Več podobnih tem