» »

Mobilni internet (Tušmobil)

Mobilni internet (Tušmobil)

«
1
2

Bojevnik ::

Videl sem reklamo za novi paket mobilnega interneta pri tušmobilu.

Samo še nikoli nisem imel mobilnega interneta, tako da sem tukaj malo zgubljen.

Kako važna je kvaliteta modema. Je vseeno če vzamem najcenejšega al je mogoče bolje kupiti kaj boljšega?

Pa ima kdo izkušnje z mobilnim internetom pri Tušmobilu?
Je pokritost vredu (zanima me predvsem Ljubljana in obala)?

Pa prihaja kdaj do izpadov povezave? Ali je že kdo imel kakšne probleme?

LP, Bojevnik
  • premaknilo iz Loža: STASI ()

Senitel ::

*Velja načelo primerne uporabe pri prenosu podatkov v skladu s Posebnimi pogoji uporabe storitev mobilnega interneta >>BREZMEJNI INTERNET 24 UR<<.
Tušmobil je označeni paket oblikoval z namenom zagotavljanja uporabniške izkušnje, ki za povprečnega uporabnika pomeni neomejeno uporabo storitev in sicer z dodelitvijo tako visoke količine storitev, da je povprečni uporabnik v določenem obračunskem obdobju običajno ne doseže oz. ne porabi. V določenih primerih, zlasti, ko poraba označenega paketa začne bistveno odstopati od siceršnje povprečne uporabe ali Tušmobil na podlagi analize prometa oceni, da storitev naročnik ne uporablja v skladu z običajnimi vzorci uporabe povprečnega Tušmobilovega uporabnika (zlasti v primeru uporabe v P2P - "vsak z vsakim" omrežjih ali prenosih večjih ali večje količine datotek ter v primerih vzdrţevanja kontinuirane povezave ne glede na hitrost) si Tušmobil za zaščito kvalitete storitev, integritete omrežja in zaščite omrežja pred preobremenitvami, po predhodnem opozorilu z SMS sporočilom in v primeru, da uporabnik s kršitvami nemudoma ne preneha, pridržuje pravico omejiti možnost uporabe storitev s tem, da izvede kateregakoli izmed naslednjih ukrepov (i)omeji prenosne hitrosti podatkovnih sej, (ii) za določen čas prepreči uporabo storitev, (iii) začne z obračunavanjem presežne uporabe po Ceniku, če je tak ukrep predviden ali (iv) aktivira naslednje obračunsko obdobje. V izogib dvomu se bo v vsakem primeru za preseganje običajne rabe štelo kumulativno preseganje 1 GB prenosa podatkov kadarkoli v roku 24 ur od aktivacije posameznega obdobja veljavnosti.

gendale ::

preden podpišeš kako pogodbo, si kupi tuš predplačniško kartico in preveri, kako je z omrežjem na mestih, kjer ga želiš uporabljat

hojnikb ::

A ma kdo kake insajderske informacije kdaj bo pršla kaka nova pošiljka tetih modemov za brezmejni internet 24 (tist paket za 19€) v Celje ?
V torek sn šel za hec vprašat, pa niso mel.Zgleda da gre tole ko za med 8-)

Tole zgleda neat zadeva, če kdej pade taglavn net :D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jl ::

Vzames prepaid mobilni internet, ki v paketu z modemom Huawei pride 20 eur. Cena je 1eur/dan uporabe. Tukaj nimas kaj dosti razmisljat, vzames ta paket in probas kako dela. Ze sam modem je vreden v prosti prodaji vec kot 20eur... Sam zadevo uporabljam v LJ in okolici ter gorenjskem. Zaenakrat sem z zadevo zelo zadovoljen, tam kjer je 3G oz 3.5G so hitrosti zadovoljive.

tado6 ::

hojnikb je izjavil:

A ma kdo kake insajderske informacije kdaj bo pršla kaka nova pošiljka tetih modemov za brezmejni internet 24 (tist paket za 19€) v Celje ?
V torek sn šel za hec vprašat, pa niso mel.Zgleda da gre tole ko za med 8-)

Tole zgleda neat zadeva, če kdej pade taglavn net :D

Modemi pridejo ponovno v prodajo okoli 14/5. Povpraševanje je ogromno. Tudi sam uporabljam ta internet in sem zelo zadovoljen.

hojnikb ::

Aha, no bom šel še mal pogledat konc tedna če bojo kej mel.
Res fajna ponudba; na kej takigale sn že kr neki cajta čaku (ne maram teh vezav in podobnega sranja)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tado6 ::

Pa zadeva je ugodna. 1 EUR za 24 ur (1 GB z polno hitrostjo, potem z omejitvijo). Jaz še nikoli nisem presegel limita.

hojnikb ::

A čez 1GB ti sam zmanjšajo hitrost ?
Sn mislu da so bol drastični ukrepi 8-)
#brezpodpisa

lreijsfkn ::

A je kdo sprobu zadevo v dolenjski regiji (okolica nm)?

Bojevnik ::

Evo sem zadevo tudi kupil in sprobal.

Sicer zaenkrat samo dome v Ljubljani. Ampak deluje vredu. Sicer ne vem če je primerna za igranje kake streljačine ker so pingi do siola okoli 24ms.

Edina stvar, ki me je zbodla, je to da imajo napisano da je modem za Linux, OS X in windows, toda zraven se pa dobi samo driverje za windows.

Ales ::

Najverjetneje v OS X in linuxu ne potrebuješ ločenih gonilnikov, zato niso priloženi. Odvisno kateri model Huaweija točno je.

Za linux boš mogoče rabil npr. usb_modeswitch (v Fedori je to del distribucije) in mogoče popraviti en .conf fajl, to je to. Nazadnje sem nastavljal Huawei E1550 na Fedori 11, že kar nekaj časa nazaj. Zdaj je verjetno vse že čisto plug-n-play.

Bojevnik ::

Ni čisto plug and play. Ker rabiš tudi program, ki pa zraven ni priložen (govorim za Linux).

b ::

Kaj točno pa rabiš?! Meni vse naredi Network Manager, pa če priklopim telefon preko USB-ja ali pa 3G modem v netbooku... veliko drugega nisem niti poizkušal. Dela pa tudi z navadnim pppd-jem in chat skripto, če je treba. 3G "modemi" dejansko lahko delajo z AT komandami (s katerimi lahko npr. tudi bereš in pošiljaš SMS). Mora pa obstajati še nek drug mode, ker sem gledal source Network Managerja (radovednost pač :) in tam noter ni AT ukazov... Če bi pa hotel, zadeva dela s pppd in chat skripto za vnos PIN-a in dialing.

Bojevnik ::

A pol ne rabiš tistega programa MobilePartner?

Ker linux modem dejansko prepozna kot plug and napravo, samo jaz sem mislil da rabi MobilePartner program.
Ok, bom jutri probal še s Knetwork managerjem.

b ::

Za tušmobil boš moral verjetno ugotoviti, kateri APN uporabljajo in ga vpisati, to je pa to. Za simobil, mobitel in T2 pa samo kreiraš novo povezavo, izbereš Slovenijo in ti da na izbiro te tri operaterje. Aja, to je na Ubuntu 11.04.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

Ales ::

Če se prav spomnim je tisti moj Huawei E1550 pod Fedoro 11 rabil usb_modeswitch samo zato, ker je šlo za 3G modem in mass storage device hkrati, tako da je bilo potrebno izbrati delovanje v 3G modem načinu. Po defaultu se je obnašal kot USB disk. Če je USB modem bolj običajne sorte, potem najbrž potreba odpade in navaden Network Manager opravi vse. Končno pa je tudi usb_modeswitch del distribucije, tako da ni bil problem.

Bojevnik, nam mogoče lahko bolj točno napišeš kateri model modema je? Verjetno se kje v nastavitvah da videti oznako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Bojevnik ::

Modem je Huawei 173.

Sicer ga ne prepozna kot USB stick, toda ga ne prepozna kot modem in tako mi KNetwork Manager ne ponudi možnosti, da se preko njega povežem na omrežje.

Imaš mogoče kak dober howto, ki pokaže kako zadevo uštimat?

Linux pa je OpenSuse 11.4

tado6 ::

Ponudba Petrol:
Tušmobilov BREZMEJNI INTERNET 24 UR je mobilni internet brez mesečne naročnine, ki ga uporabljate in plačujete le takrat, ko ga potrebujete. Priporočamo ga vsem, ki si želite biti v stiku z virtualnim svetom tudi zunaj doma.

Uporaben je na vikendih, na morju, na izletih v hribe, toplicah, na faksu itd. Tušmobilov BREZMEJNI INTERNET 24 UR pa ni samo praktičen, ampak tudi zelo ugoden.

Za en dan brskanja po internetu boste plačali le 1 EUR.
Za 200 TOČK in 19 EUR!
http://www.petrol.si/izdelek/tusmobilov...

bond007 ::

Tole ne razumem popolnoma. A ni to ista cena, kot pri tušu za brezmejni internet + modem? Ali je akcija pri tušu že potekla?

tado6 ::

Akcije je potekla. AMPC v TM MMC velja le za oddane rezervacije.

;-) ::

Torej kupiš tole in maš 19 dni interneta če je 19€ al kak ?

tado6 ::

Ne, za 19, 00 EUR dobiš predplačniški paket v katerem je vključen modem, SIM kartica s prednaloženim 1 EVROM in navodili.
1 dan neomejenega brskanja te stane 1 EUR (omejitev 1 GB polne hitrosti, potem zmanjšanje), polniš s klasičnimi predplačniškimi karticami Tušmobil na wap.tuskabina.si preko brskalnika.

Več o ponudbi: http://tusmobil.si/paketi/brezmejni-int...

;-) ::

Je kaj podobnega, da bi delalo še na hrvaškem ali dela to ?

LuGi ::

To dela le kupi predplacnisko kartico tam..modem je odklenjen.

;-) ::

Kje tam ? na hrvaškem ?
Potem je tole super =)

LuGi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

next_byte ::

Je komu ratalo tale HUAWEI E173 nastavit da mu je deloval pod ubuntujem, sam se zafrkavam z tem pa mi še ni ratalo,

http://ubuntuforums.org/showthread.php?...

tole sem probaval pa nekak negre skozi javlja da pač naprava ni preklopljena .. čeprav sem proval v vseh usb-jih.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Kateri program ti javlja, da naprava ni priklopljena?

Kaj vse si sprobal, kateri errorji se ti pojavijo?

next_byte ::

Disconected, not connected .. mi javlja .. ..
skratka ni mi pokazalo niti koliko signala je.

Uporabil sem, Movistar 3.5 G In ta mi zdaj začuda deluje.
Prej mi je drugi deloval, MobilePartner.Linux.11.301.06.01.209
oba sem moral iz konzole inštalirat. Nato sem pa ugasnil računalnik in ko sem ga prižgal mi je ponovno začelo javljat Disconected, zna se zgoditi da ko bom ponovno ugasnil prenosnik, da spet nebo delovalo.
ni mi točno jasno, v čem je trik. Napišeš ju3 še kej več. Če bo nagajalo.

DamirK ::

1. nameščen mora biti paket usb_modeswitch (v Ubuntu je že nameščen)
2. ukaz lsusb pokaže ID naprave, npr :

Bus 003 Device 005: ID 12d1:1446 Huawei Technologies Co., Ltd.

3. ustvari datoteko /etc/usb_modeswitch.d/12d1:1446 z vsebino :

################################################################################
DefaultVendor= 0x12d1
DefaultProduct= 0x1446 # ID modema v načinu CD-rom

TargetVendor= 0x12d1
TargetProduct= 0x140c # ID modema v modemskem načinu
TargetClass=0xff

CheckSuccess=20

MessageContent="55534243123456780000000000000011060000000000000000000000000000"
##################################################################################


4.v datoteko /lib/udev/rules.d/40-usb_modeswitch.rules dodaj zapis za napravo 140c če še ne obstaja

--- add on the line before Huawei E180 ----
ATTRS{idVendor}=="12d1", ATTRS{idProduct}=="140c", RUN+="usb_modeswitch '%b/%k'"


5. ko vtakneš modem traja kakšnih 15 sekund da ga preklopi iz 1446 na 140c
6. Network Manager -> Urejanje Povezav -> Mobilni Širokopasovni dostop -> Dodaj -> .........

Postopek je enak za vse modeme ki niso že privzeto vnešeni v teh dveh datotekah. Je pa jeba ugotoviti TargetProduct ID če nimaš nameščenih Windows.
http://www.draisberghof.de/usb_modeswit...

next_byte ::

Hvala!

Pesimist ::

Mene pa zanima kako se isntalira ta USB modem. Ali moras na racunalniku imeti admin privilegije v windowsu ali je plugnplay kot miske?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

tado6 ::

Plug&Play.

Pesimist ::

Nekak dvomim v to ker je pogoj da so driveri ze v windowsu by default po drugi strani je pa to mrezna oprema in nepoznam ne ene ki jo lahko instaliras brez da zahteva admina.

tado6 ::

Nič ne zahteva. Ko vstaviš modem v računalo se ti naloži program preko katerega se povežeš.

Pesimist ::

Na windows XP tudi? Ker to mam v sluzbi ampak neta ni tam.

Pesimist ::

tado6 je izjavil:

Nič ne zahteva. Ko vstaviš modem v računalo se ti naloži program preko katerega se povežeš.


Nimaš pojma ti!

Ales ::

Informativen prispevek forumu, ni kaj... Obudil si en teden staro temo in ji dodal ultra informativno enovrstičnico. En bučni aplavz... :))

Pesimist ::

Pac sem rabo 1 teden da sem nabavo zadevo in ugotovil da ni res kaj trdi in dodal da clovek zgoraj iz zadnice blebeta!

Zaj bom se pac probal z Thinappom portabilno ven nareti vendar, glede nato da isntalira drivere je sansa za uspeh minimalna do nicelna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Ales ::

Problem je torej v tem, da nisi logiran kot admin? Ker če se prav spomnim, je pri nekterih Huaweijevih modelih Windows gonilnik dejansko bil vsebovan na samem USB ključu (storage/modem combo).

Pesimist ::

Tocno.
Sej je na USB kljucu samo pakiran v ta mobile partner program katerega pravtako ni mozno pognati brez admina.


EDIT:
No go.

Sem obupa pa si naroco 3g ruter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

tado6 ::

Pesimist je izjavil:

tado6 je izjavil:

Nič ne zahteva. Ko vstaviš modem v računalo se ti naloži program preko katerega se povežeš.


Nimaš pojma ti!

:O Za te tri besede si se pa moral izprsiti in napeti možgane, kajne?

Pesimist ::

se vedno ne spremeni fakta da nimas pojma kaj govoris.

tado6 ::

Halo8-O Lepo sem ti samo napisal da pri meni ni nič zahteval. Namestil je programsko opremo in sem se povezal. Na podlagi enega stavka nekdo ne more ugotoviti kdo nima pojma. Sicer pa o tebi vse pove podpis in nick.

Pesimist ::

Ja ker si bil loginan kot admin. Bravo thumbs up!

V bodoce ne dajaj nasvetov vec, pa bo vse vredu. lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

MajorM ::

Obujam temo, da rečemo katero o kvaliteti storitve.
Namreč trenutno je v mojem koncu delovanje tega TUšmobil brezmejnega interneta 24 tako totalno počasno da je za popenit!!
Kako je stanje drugje? Še kdo opaža zmanjšano hitrost prenosa in stalno nihanje le te?

amigo_no1 ::

"Moj konec" je precej nedoločen kraj 8-).

Edge ali umts signal ?

Conquest ::

Pozdravljeni!

Jaz osebno imam glede tega ključka zelo slabo izkušnjo!!

Na bencinski črpalki Petrol sem kupil tale TUŠMOBILOV USB ključek z predplačniško kartico za 50€.Naj omenim ,da sem ključek kupil samo zato,ker sem se preselil in si naročil stacionarni internet,ki kot vsi vemo ti ga ne pridejo priklopit v enem dnevu med tem predhodnim obdobjem pa sem hotel uporabljati pač TUŠMOBILOVEGA!!Ko sem prišel domov sem zadevo vklopil v prenosnik,nato se je zadeva lepo naložila in vse je bilo videti vredu,dokler nisem kliknil tipke poveži!!
Naj povem,da sem oddaljen od Maribora 8 km in je signal tako slab,da se je posamezna stran odpirala po 2 minuti.
Nato sem poklical na TUŠMOBIL jim objasnil situacijo.Opravili so poizvedbo glede pokritosti signala na moji lokaciji in mi povedali,da je zaenkrat žal tukaj zelo slaba pokritost.
Vse lepo in prav-moja napaka,ker nisem prej preveril pokritosti signala!
Potem sem pač začel ključek uporabljati na lokacijah,kjer mi je bila pokritost signala zagotovljena ali vsaj zadovoljiva.Kar je trajalo cela 2 dni,saj je ključek kar naenkrat prenehal delovati.Ko sem ga recimo priklopil v usb slot,ga sploh ni več zaznalo,...Vedno eno in isto sporočilo-NO DEVICE!!!!!!!!!!!!
Prenosnik na katerem sem ključek uporabljal je nov in kar visokega cenovnega razreda tako,da to ni bila krivda.Prav tako sem preveril usb porte!!

Druga mi ni preostalo kot,da spet pokličem na TUŠMOBIL,kjer sem spet čakal na prostega operaterja celo večnost,...
Ko se mi je le ta oglasil sem mu objasnil situacijo in me je napotil do najbližjega TUŠMOBILOVEGA CENTRA ter mi zagotovil,da če je to njihova napaka gre ključek na servis,jaz pa med tem časom dobim nadomestni ključek!!!
Ok se odpravim do centra,kjer so ključek preizkusili na mojem in njihovem prenosniku ter ugotovili,da je ključek v defektu ter ga poslali na servis.Tam sem jim povedal,da je operater na TUŠMOBILU rekel,da dobim nadomestni ključek med tem časom saj sam nisem bil kriv za napako na njihovem ključku.Na kar mi tam vljudno nazaj zatrdijo,da je to neumnost in nadomestnih ključkov ni in,pač naj počakam kdaj bo ključek z servisa nazaj na njihov klic,.....Tako rekoč pa se do takrat za njihove storitve,ki sem jih pošteno plačal obrišem pod nos.
Seveda sem jaz trdil nasprotno,saj mi je operater zatrdil drugače,zato sem poklical pred njimi na CENTER in spet čakal 15.minut,da se mi je prost operater oglasil,kateremu sem moral spet objasnit svojo zgodbo,nato mi predlaga,da me bo povezal z operaterjem s katerim sem govoril že v samem začetku,na katerega sem čakal najmanj 20.minut,ko sem mu spet objasnil kdo sem ,zakaj se gre in ,da sem v TUŠMOBILOVEM CENTRU ter,da zatrjujejo,da nadomestnega ključka ni me spet,da ta na čakanje češ,da mora še nekaj preveriti-si lahko spet mislite,čakanje,čakanje,čakanje,čakanje,..........na kar se mi opraviči,da je to bila pomota in,da mu je žal za napačno informacijo o nadomestnih ključkih,ker le teh ni!!!!!
No izpadem tam budalo v TUŠMOBILOVEM CENTRU pustim ključek tam in se besen odpravim domov!!!
Ko je nastopil dan telefonskega klica iz TUŠMOBILOVEGA CENTRA,da je ključek popravljen in naj pridem po njega sem se takoj odpravil ponj!!
Ko sem ključek prevzel sem opazil,da to sploh ni ta ključek,ki sem jim ga predal,ampak je bil tale popolnoma nov!!Ok,sem si mislil toliko boljše.
Pridem domov zadevo vklopim,spet enak postopek inštalacija,..........
Se povežem na net,ter brskam dobro uro po internetu,...na kar ključek naenkrat spet odpove!!!!!!!!!!!!!!
Grem do soseda preizskusim na njegovem prenosniku,spet enako NO DEVICE!!!
Ne vem,če si lahko predstavljate kako sem bil besen v tistem trenutku,...!!!!
Takoj sem skočil v avtu in se odpeljal nazaj v TUŠMOBILOV CENTER,...naj povem da sem za ključek dal 50€ a s to vožnjo sem pa tja,ki bi bila nepotrebna,če bi TUŠMOBIL imel na prodajnih policah izdelke,ki dejansko delujejo,..-sem si naredil same stroške-bencin ni zastonj!!
Ko sem prispel v center,sem ga besno vrgel na mizo in rekel,da imam tega dovolj!!!Nato spet enak postopek,ga "intelektualci" v centru preiskusijo in ugotovijo,da res že drug njihov "PRODAJNI HIT NE DELUJE"!!!!Toliko glih,da jim nisem zaposlkal tam!!Nato me začnejo prepričevati,da ga naj dam spet na servis,...bla,bla,bla,......Kar seveda nisem več hotel in sem izrazil željo,da naj mi povrnejo kupnino,torej teh 50€ in dobroimetje,ki sem ga naložil na kartico,katerega nisem izkoristil,saj teh 2 difektnih ključkov nisem mogel uporabljati niti 3 ur ne vse skupaj!!!In potem spet postopki,....napisal sem reklamacijo v kateri sem navedel,da pač ne želim uporabljati več njihovih storitev oziroma USB ključka saj zadeva ni delovala in sem si s tem naredil samo dodatne stroške,da ne omenjam mojega časa,katerega sem uporabil samo na telefonu z njihovimi operaterji, priložil sem tudi original račun kupljenega ključka....nato so zadevo skenirali in poslali po emailu na Center v Ljubljano.
Rečeno mi je bilo,da dobim odgovor,...
Čakal sem 10 dni nato sem poklical na center za pomoč uporabnikov,...kjer sem spet celo večnost čakal,...nato objsnjeval situacijo najmanj 10 operaterjem,kateri niso imeli nekih informacij o tem ,saj oni nimajo vpogleda v reklamacijsko službo,..bla,bla,bla
Ko sem le dobil odgovor po pošti so mi napisali,da se naj obrnem na prodajno mesto,kjer sem kupil USB KLJUČEK torej PETROL in tam zahtevam vračilo kupnine,ali pa naj enostavno dam ključek spet na servis,da ga bodo popravili,...-YEA right,kot so preostala 2!!!Dost jih imam!!Kako sploh naj grem na PETROL in zahtevam kupnino saj sploh več nimam ključka,ki sem ga originalno kupil,saj so mi le tega pri 1.servisu že zamenjali!!

Upam,da preostali ne boste imeli takšnih problemov,.....
Jaz zagotovo ne kupim več ali pa sklenem kakšne pogodbe z TUŠMOBILOM,ker so se mi zasrali za vso življenje!!!

ombre ::

Si mogoče pomislil da maš na računalniku USB, ki ti prebija in uničuje ključke?
OmbreMan - Galaxy of knowledge
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Mobilni internet za telebane (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
86108721 (12145) zobnik
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635804 (30655) Bobr123
»

Tušmobil Internet

Oddelek: Mobilne tehnologije
152418 (2133) zantel
»

TUŠMOBIL - paketi FREE (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18544068 (32798) OChack
»

tušmobiil vesolje - pokritost umts?

Oddelek: Mobilne tehnologije
102074 (1831) hojnikb

Več podobnih tem