» »

Saleseforcov CEO Marc Benioff o tem, da potrebe po Oknih več ni

1
2
»

erunno ::

Poldi112 je izjavil:

>Že zdavnaj nazaj je napovedal da bojo na osebnih računalnikih (širše gledano ne samo na desktop PCjih) Touch-screeni zemenjlali navadne ekrane, z izboljšavo in cenitvijo te tehnologije.

Model že 30 let ni napovedal ničesar, kar bi držalo (nekje od takrat, ko je imel vizijo pc v vsak dom, ki dejansko je bila dobra).

Touch screen NIKOLI ne bo zamenjal navadnih ekranov, z izjemo na specializiranih mestih kot so blagajna, info terminal, bankomat, ... V pisarni pa lahko mirno pozabiš na to.


Nisem rekel, da ima nujno prav v temu primeru. Ampak, da nima prav, še ne pomeni da nima vizije.

Za raumno ceno pa bi imel takoj touchscreen ekran, zraven z miško in tipkovnico. Ene stvari bi bile (ob primernemu vmesniku) bistveno bol simpel z njim.

Looooooka ::

Ko bo padla cena bo navadnim monitorjem odklenkalo in bo "navaden" monitor lepo touchscreen capable.
Potem se bomo se par let kregali okoli tega ali bo Kinect/the leap zamenjal touchscreene. Slej ko prej bomo klikal po stvareh brez miske. Miska pac ni naraven nacin interakcije in nikoli ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

bluefish ::

Si kar predstavljam komedijo z mahanjem pred zaslonom ali tapkanjem po njem s stegnjeno roko.

buneech ::

bluefish je izjavil:

Si kar predstavljam komedijo z mahanjem pred zaslonom ali tapkanjem po njem s stegnjeno roko.

Sej ni nujno, da ga boš imel pred sabo. Mogoče bo pa na mizi, s kakim 10° naklonom.

bluefish ::

Ja, hrbtenica bo hvaležna. Jao.

Lonsarg ::

Poglej te si par sci-fi fimov. Ne boste rabili dolgo, da se najde kdo, ki uporablja nekaj podobnega Kinectu in to ko dela resno delo(programira, brska po bazi podatkov,..)

Programiranje pač ne bo večno izgledalo tako, da bi vpisoval tekst v nek program.

darkkk ::

In to smo že 30 let nazaj gledali. Ideja je lepa in fajn, ampak vse napredne googlove tehnologije so beta faza :)

Ramon dekers ::

tomipirc je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

Manj dela za programerje, a pojavili se bodo novi poklici, kot na primer upravljalec socialnih omrežij, spletni detektiv, mogoče celo spletni alter-ego....meja je nebo.


True. Ampak vseeno bo to temeljilo na profesionalnosti. Torej, če boš res, res dober boš dobil službo v IT -ju, za ostalo so tu indijci, žal, globalizacija.

Nikjer ne piše, da bi vsi developerji morali delati za drobiž ali zastonj, dejstvo je, da se bo znanje programiranja preneslo na avtomatizirane aplikacije in s tem na širše množice. Dela ne bo za vse. MS v kratkem grozi še en hladen tuš: Android bo v naslednjem letu postal najbolj razširjen operacijski sistem na svetu. Čas za jutranjo budilko...pet pred dvanajsto, pobje.


Couldn't agree more! Sory. Vse manj in manj bo dela za tiste s fakultete za informatiko. Še 5 let nazaj so bili najbolj iskan kader...Je pa možnost kakšna bio informatika. No ampak za povprečnega IT - jevca bo roko na srce težko dobiti službo, tudi če se gospodarstvo, uredi mogoče še težje kot za pravnika.

No ja malo off, ampak tako to je, dokler je bil windows je bilo vse lepo in prav, android pa je zrušil vse. Mimogrede a ni že nekaj časa nazaj google napovedoval poceni laptope z njihovim sistemom?


Ramon, upam, da je tako mislečih kot si ti, čim manj! Zato pa imamo tako nazadnjaška podjetja kot jih imamo. Brez orenk IT strokovnjakov danes ni naprednega in hitro prilagodljivega podjetja. Programira lahko vsak, dober IT-jevec pa je biti zelo težko. Po mojem si kakšen Ekonomist ali pravnik. Verjemi, da nas pravi IT-jevci - tisti s fakulteto za računalništvo in informatiko (fakulteta za informatiko ne obstaja kokr vem), NISO spravili v štalo, v kateri smo sedaj. Torej - še kako krvavo rabimo IT jevce z fakulteto za računalništvo in informatiko verjemi mi!


Mi potrebujemo dobre ekonomiste in pravnike ne pa itjevcev. Gospodarstva tako ali tako ni več. In to kar vem iz izkušenj je da proizvodnja, sicer v Sloveniji in dela/proizvaja za tujce, zaposluje do cca 300 ljudi pri čemer ima za celotno fabrko 2 sistemska admina ki sta odgovorna za celotno delovanja strežnikov, programja...

Danes ne potrebujemo ničesar več, ker enostavno ni več (dobrih) podetij v Sloveniji in industrije (pa ne se obešat na izjeme Krka).

NeMeTko je izjavil:

tomipirc je izjavil:

Ramon, upam, da je tako mislečih kot si ti, čim manj! Zato pa imamo tako nazadnjaška podjetja kot jih imamo. Brez orenk IT strokovnjakov danes ni naprednega in hitro prilagodljivega podjetja. Programira lahko vsak, dober IT-jevec pa je biti zelo težko. Po mojem si kakšen Ekonomist ali pravnik. Verjemi, da nas pravi IT-jevci - tisti s fakulteto za računalništvo in informatiko (fakulteta za informatiko ne obstaja kokr vem), NISO spravili v štalo, v kateri smo sedaj. Torej - še kako krvavo rabimo IT jevce z fakulteto za računalništvo in informatiko verjemi mi!

No, čisto tako tudi spet ni, da bi bili 'edini pravi informatiki', tisti, ki imajo v žepu pildek, ki ga izstavijo na FRI.

Se pa vsekakor strinjam, da je razmišljanje Ramona tako ozkotirno, da kar glava boli.

Kot sem že večkrat poudaril, se ločimo na 'domače' in 'poslovne' uporabnike. Domači so tisti, ki zaradi nepoznavanja na dan prinašajo takšne vcetke.
Kljub temu, bi se morali tudi domači uporabniki zavedati, da s tem, da jim božiček prinese tablico, ki je zadnji krik mode, ni še NIČ narejeno. Pravijo, da lahko na tablici naredijo VSE, kar potrebujejo? Očitno tak uporabnik zgolj brska po spletu, kajti če bi počel še karkoli drugega konkretnega (npr. uporabil kakšno tabelo za preračunavanje?), bi zelo hitro ugotovil, da je trčil ob mejo uporabnosti običajne tablice.
Pa tudi tisti, ki zgolj brskajo po spletu - mar mislijo, če rečejo, da spletne strani rastejo kot gobe po dežju, da je to dobesedno za jemati? Kar same nastajajo? Brez da bi moral kdo zavihati rokave, naresti grafiko, sprogramirati kodo,...?

Nekje sem bral, da naj bi uporaba spleta poneumljala ljudi. Počasi bom začel verjeti, da je temu res tako.



Mi smo najemali tuj kader, tudi indijce že. Brez skrbi je bilo izvedeno na nivoju. Well mogoče sem pa res ozkogleden, ampak slika je taka kot je in taka kot jo vi želite.

Zgodovina sprememb…

HeMan ::

Lonsarg je izjavil:

Poglej te si par sci-fi fimov. Ne boste rabili dolgo, da se najde kdo, ki uporablja nekaj podobnega Kinectu in to ko dela resno delo(programira, brska po bazi podatkov,..)

Programiranje pač ne bo večno izgledalo tako, da bi vpisoval tekst v nek program.


Če bomo hoteli programirati brez pisanja kode v tekstovni obliki, bo najbrž nekdo moral spisati orodje za tako programiranje s kodo v tekstovni obliki. Tudi danes se low level stvari še vedno pišejo v C-ju, kljub temu da je že veliko novejših jezikov, ki so lažji za programirati.

Mr.B ::

Da res je , za pisanje kode , pa res potrebuješ tipkovnico in miško. Samo trg pa pravi da večina tega ne potrebuje, hm le zakaj le. Pa zelo dobro deluejo tipkovnice za razne iPad zadeve, tako da ne vem zakaj bi dane s dal toliko denarja za en prenosnik, če lahko za bistveno ceneje, naredim isto, pa še avtonomijo imam hmm.
Ampak tako kot SI industrija, se tudi danes nekaterim v SI, zdi da je računalo zgolj nujno zlo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

No, za pisanje programov in take stvari bo pač še kar nekaj let tukaj desktop. Preveč dolgo pa ne, ker win32 API ne bo več deležen updajtov.

Bo pa Win RT dobil sčasoma bolšo podporo za "desktop" programe, da bo možno programirat in Photoshop uporablat v Metroju, to ni špekulacija, to se pač enkrat bo zgodilo, lahko da šele z Windows 9.

Blisk ::

Glede na to, da gre steam na linuxe je vprašanje kaj je še potrebno!

Daedalus ::

Resnici na ljubo, za ne preveč kompleksna pisarniška opravila danes rabiš browser in nekaj tipa Google Apps. In ker Linux poganja browser ceneje kot Winsi, je izbira preprosta.

Blebetanje nekoga ki mi prodaja PostgresSQL, so mi popolnoma irelevantna (in upam da se PostanGresSQL v taki obliki kakršni trenutne je, ne bo nikoli prijel).


Pg dela čisto lepo v točno taki obliki, kot je. In se je že prijel. What's your issue?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

erunno ::

Daedalus je izjavil:

Pg dela čisto lepo v točno taki obliki, kot je. In se je že prijel. What's your issue?

Zadnja verzijo pg s katero sem delal je bila serije 7 in tam se sintaktično pravilni stavki, ki so se v večjih implementcijah SQL izvedli kakor prišakovano, medtem ko se v v PG ni izvedla, kljub popravljenih ločilih (takrat so bila ena ločila drugačna od običajnih). Najpogosteje so bile težave pri povezovanju različnih tabel z INNER JOIN. Sem preveril da je bilo tudi po PG pravilno. Že dost dolg je od takrat, da se ne spomnem kakšen workaround sem moral naresti.

Daedalus je izjavil:

Resnici na ljubo, za ne preveč kompleksna pisarniška opravila danes rabiš browser in nekaj tipa Google Apps.


Očitno si ti misliš, pisarniška opravila normalno obsegajo le visenje na FB in igranju pasijanse za katere se ne rabi polnega OS. Kdo bo pa npr. vodil kilometrino. pa izdajal fakture za opravljene storitve?

Tody ::

erunno zakaj že rabiš OS (razen tega da te poveže na net) za en kurčev računovodski program ?

bluefish ::

Kako pa boš poganjal program, če nimaš OS?

Looooooka ::

Ma teli optimisti probavajo prepricat folk v upanju, da bodo v par letih pozrli ne vem kaksen delez na OS marketu in vse prikljucili v oblak.
Mokre sanje vsakega podjetja.
Majo pa samo en VELIK problem.
Vecina drzav nima Zvon d.o.o-ja in njihove internet povezave se zmeraj smrdijo.
Ostali pa pac nocemo bit v oblaku.
Se pac bojimo letenja :)

Lonsarg ::

Saj ne obstaja samo oblak, obstaja tudi privatni oblak. En spodoben program z potrebo po dostopu do centralnih podatkov ni "spodoben",če ni narejen tako, da centralni program opravi večino dela. Klient program je pa par MB velka zadeva, ki je ni pretežko portat na različne OSe. Oziroma ima kar web vmesnik.

Recimo NLB Proklik je DALEČ od spodobnega programa, ti pove to kaj tudi o banki:) (še vedno pa bolje NLB Proklik, kot pa web program z pomankanjem funkcij jasno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tody ::

BlueFish, zakaj bi rabil cele winse asmo za to da poženeš browser ? Oz da te računalnik poveže v en virtualen PC, ki je komot lahko lokalno, tko da tudi odpade vsa panika glede oblakov in optike.

Grumf ::

Lonsarg je izjavil:

No, za pisanje programov in take stvari bo pač še kar nekaj let tukaj desktop. Preveč dolgo pa ne, ker win32 API ne bo več deležen updajtov.

Bo pa Win RT dobil sčasoma bolšo podporo za "desktop" programe, da bo možno programirat in Photoshop uporablat v Metroju, to ni špekulacija, to se pač enkrat bo zgodilo, lahko da šele z Windows 9.


Mhm, mislim da se bom spokal dol z windows platforme. Ne vem sicer kam in kako ampak Microsoft je šel v svojem
razvoju predaleč, če me ločijo od APIja nimam več tukaj kaj iskat. Še en RAD šalabajzer pa ne mislim postati.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

bluefish ::

Tody je izjavil:

BlueFish, zakaj bi rabil cele winse asmo za to da poženeš browser ? Oz da te računalnik poveže v en virtualen PC, ki je komot lahko lokalno, tko da tudi odpade vsa panika glede oblakov in optike.
Celega OS seveda ne rabiš, vendar je to še vedno OS, naj bo Windows, Linux ali nek čirule-čarule sistem.

Daedalus ::

Očitno si ti misliš, pisarniška opravila normalno obsegajo le visenje na FB in igranju pasijanse za katere se ne rabi polnega OS. Kdo bo pa npr. vodil kilometrino. pa izdajal fakture za opravljene storitve?


Jaz, recimo. Vodim lastno računovodstvo, izdajam fakture, imam kopijo arhiva dokumentov. Vse na google drive/docs. Dela na več platformah, zmeraj dosegljivo. Če google faila, mam pa lokalne kopije še vedno pri sebi.

Zadnja verzijo pg s katero sem delal je bila serije 7 in tam se sintaktično pravilni stavki, ki so se v večjih implementcijah SQL izvedli kakor prišakovano, medtem ko se v v PG ni izvedla, kljub popravljenih ločilih (takrat so bila ena ločila drugačna od običajnih). Najpogosteje so bile težave pri povezovanju različnih tabel z INNER JOIN. Sem preveril da je bilo tudi po PG pravilno. Že dost dolg je od takrat, da se ne spomnem kakšen workaround sem moral naresti.


Pg je precej strict, kar se SQL standardov tiče. Večje implementacije - mogoče kak Oracle? Tisto pa je precej extra, jap. Btw, zadnja verzija je 9.2. 7-ka je obupno stara in na tem sklepat je tak, kot da na zgledu Forda model T sklepaš, da so vsi avti kočije z lastnim pogonom.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tody ::

@blufish res je, vrjetno bo za firme odločevalo, kdo bo ponudil celotno boljšo storitev in pri tem vrjetno bo vseeno ali bo win ali lin ali bo uni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Lonsarg ::

Grumf je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

No, za pisanje programov in take stvari bo pač še kar nekaj let tukaj desktop. Preveč dolgo pa ne, ker win32 API ne bo več deležen updajtov.

Bo pa Win RT dobil sčasoma bolšo podporo za "desktop" programe, da bo možno programirat in Photoshop uporablat v Metroju, to ni špekulacija, to se pač enkrat bo zgodilo, lahko da šele z Windows 9.


Mhm, mislim da se bom spokal dol z windows platforme. Ne vem sicer kam in kako ampak Microsoft je šel v svojem
razvoju predaleč, če me ločijo od APIja nimam več tukaj kaj iskat. Še en RAD šalabajzer pa ne mislim postati.


Novi WinRT API bazira na .net framework, tak da windows programerju ni potrebno kaj veliko novih znanj se naučit. Samo XML za novi UI se mora naučit. Microsoft poskrbi za programerje, vedno je:)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft je predstavil Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14340085 (33042) boolsheat
»

Mnenja o Oknih 8 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1304197405 (134397) Markl
»

Microsoft razprodaja še Surface Pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15548546 (43556) HunterMan
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27063118 (47051) HupChup
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13938145 (32719) Lonsarg

Več podobnih tem