» »

S katerim servisom poslati hiter paket v NY/ZDA?

S katerim servisom poslati hiter paket v NY/ZDA?

sketch ::

Torej, kot nadebuden študent arhitekture sem se prijavil na en natečaj. Izdel sem elaborat, vse lepo in prav, sedaj pa se bliža čas, ko ga moram poslat v New York.
Rok je 14. februar.

Računal sem, da ga bom poslal nekje okoli srede, ter da bi moralo biti 10 dni zadosti.

Nameraval sem uporabiti DHL - pa so mi to izredno odsvetovali, ker da so načeloma zanesljivi, ampak včasih pa da zajebejo totalno (tak, 14 dni prepozno).

Tu pa se ne šteje dan pošiljanja - samo stvar mora biti v NYC do 14. 2.

Torej:
1. kateri servis uporabit? Navadno PTT hitro pošto? FedEx? DHL? Kaj drugega?

2. Kolikšna je približno cena, če veste? Paket bo velik 45 x 30 x 6 cm, tehtal pa bo okoli kilograma (foamcore (kappa) plošče).
Adapt and overcome.
  • spremenil: sketch ()

žvau ::

Vsakodnevno uporabljam DHL pa se mi še nikoli ni zgodilo da bi kaj zajebali. Ceno si lahko pogledaš na njihovi strani (www.dhl.si) bo pa okrog 15.000 sit (upoštevati moraš volumensko težo ne bruto težo). Pošiljki lahko tudi slediš preko interneta (tako da veš kje je). Transport pa traja 2 dni (do ameriške carine).

flajer ::

Lahko ti priporocim najbolso hitro posto ever!! UPS - United Parcel Service, poklic pa ti bojo povedal ceno in vse kar bos hotu! 080 2112 .

bezerk ::

tudi sam sem studiral arhitekturo in posiljal nalogo v San Francisco na graphisoft natecaj, poslal sem po DHLu ki je za višjo ceno garantiral, da bo stvar v SF naslednji dan do 10h dopoldan!! in je bila ! plačal sem ko neumen.

sketch ::

Ja, DHL bi me koštal 20ksit... baad karma.
Samo vem, da so fotru, ki je dobival neke exstra občutljive instrumente iz Švice že dvakrat zavozili stvar, ki naj bi bila next-day delivery...

Zaenkrat se spogledujem s FedExom in UPSom, mogoče tudi s slovensko hitro pošto... Ne vem, še kakšni predlogi?

bezerk: si dobil kaj? na natečaju mislim?

lp
s.
Adapt and overcome.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tracking package do kitajske

Oddelek: Loža
71076 (965) Machete
»

Čakanje pošiljke iz Italije

Oddelek: Loža
101669 (1177) PromeuZ
»

Kako poslati pismo v tujino (100% zanesljivo), če nisi firma..

Oddelek: Loža
71529 (1248) MoRp
»

Kako dolgo traja shipping do Slovenije?

Oddelek: Omrežja in internet
287421 (6748) Nuška
»

Nabava iz USA ?!

Oddelek: Kaj kupiti
101469 (1286) Neandertalec

Več podobnih tem