» »

Katere zanimivosti v San Diegu in okolici?

Katere zanimivosti v San Diegu in okolici?

rfmw ::

Drug teden sem cel teden dol, vendar imam samo en do dva dni za turizem. Kaj mi predlagate, da si ogledam v mestu in bliznji (daljni?) okolici? Avto bo.

Hvala vnaprej in lp!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Okapi ::

ZOO in ocean park v samem mestu in safari park malo izven. Drugače je pa najbolj zanimiva stvar v San Diegu Tijuana na mehiški strani meje.;)

FiDeK ::

Lahko greš na ogled letalonosilke USS Midway, kar kul zadeva. Je pa čisto v centru. Drugače pa je San Diego znan po surfanju, tako da imaš v okolici precej plaž. In kot omenjeno, čez mejo je Tijuanna, če se ti zdi to bolj zanimivo.

bzp ::

USS Midway za začetek, potem pa ZOO ali Sea World (konkretno draga vstopnina) - če ti to ne sede pa Mexico.

duque ::

USS Midway je top šit! Gor sem bil več kot pol dneva. Sploh je fajn, ker prostovoljci - bivši piloti, ki so služili na tej letalonosilki, radi povedo marsikatero zgodbo (vstopnina je cca 7-10$). Drugače imaš še:
- Cabrilo monument - en zanimiv svetilnik in kip pomorščaku Cabrilu (ne spomnim se točno za kaj gre)
- Otok Coronado: Hotel Coronado - največji lesen hotel na svetu - tu so snemali Nekateri so za vroče. + plaža. Tja se zapelji po Coronadu bridgu.
- Gas lamp disrtict (3. in 4. avenija). San Diego je mesto s prvo javno razsvetljavo. Tisti del je bolj Irska četrt, tako da imaš kul pube.
- šoping v Horton plazi (med 2. in 4. avenijo). Spremljaj folk - nekaj zanimivega boš videl.
- ZOO-ja in ocean parka žal nisem videl (ene 4x sem bil v San Diegu, samo mi časno ni zneslo), baje sta huda. Zraven je Balboa park - zapuščina špancev. Če boš več časa tam - na južnem delu parka je muzej letal - notri sem videl predatorja in SR72 (če te zanima)
- južni del proti Mehiki - tolpe :-)
- mogoče čudna atrakcija: ob sončnem zahodu glej letalonosilke in bojne ladje ...

Jaz sem živel v Visti (30 km severno). Če greš ven iz San Diega je ob pacifiku za videt še:
- Carlsbad (zraven je še legoland ... sam who cares). V Carlsbadu sem našel hišo, kjer je Tom Cruise šel k uni pičuri na zmenek - v filmu Top Gun. Miramar je severno od San Diega, samo tam ni nič videt.
- Manjša mesta ob pacifiku (nasplošno je top uživancija z avtom kruzat po obalni cesti):Encinitas, Oceanside ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duque ()

rfmw ::

Najlepsa hvala vsem! :)

Vasih predlogov se ze veselim vieti v zivo ;)

Tenks... hasta la vista baby
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potovanje - zda (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
678925 (3933) GupeM
»

Zahodna obala Amerike - 21 dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312944 (10000) piskotk
»

A must see in California/Nevada...

Oddelek: Loža
123060 (2492) tsuklj1
»

Potovanje ZDA - Kalifornija, Nevada, Arizona?

Oddelek: Loža
2211142 (10100) Oxford
»

California Usa, kje/kako je najceneje prespati?

Oddelek: Loža
54042 (3706) tratto

Več podobnih tem