» »

A must see in California/Nevada...

A must see in California/Nevada...

Mati ::

Torej za 17 dni potujem v Californio in Nevado. Imam svoj prevoz in plenty of time.
Če je že kdo bil tam, me zanima kaj mi priporočate, da si ogledam.
Pravtako me zanimajo posebnosti na katere moram biti previden (ni treba opozarjat, da imajo tam US vtikač).

Zadrževal se bom v trikotniku San Francisco, Las Vegas, LA.

Hvala za nasvete.

ahac ::

OK, kot prvo: Tam imajo US vtikač!

Kaj te bolj zanima? Narava ali mesta?
Narodni parki tam okrog so vsi taki, da se jih splača pogledat.
National Parks in California
Joshua Tree zarad teh dreves.


Death Valley je sploh kul. OK, ne dobesedno kul. Je kar toplo. :P Lansko poletje smo bili sami v velikem kampu sredi Death Valleya. Za ostale je blo očitno mal prevroče. :))


Sequoia NP je zanimiv zaradi sekvoj. Čisto drugačna pokrajina kot bolj južno.



Pol imaš pa bolj severno Lassen Volcanic NP. To je verjetno že malo predaleč, ampak tud ni slabo.



Lake Tahoe in okolica sta tud lepa. Jezero je full čisto in super za kopat. Okrog je pa par večjih smučišč (Squaw Valley, ...)

Pa valda Grand Canyon boš šel pogledat.



Bolj na vzhod verjetno ne boš šel... (Utah ima hude kanjone).


Kar se tiče mest: San Fransicso je kul, LA je dost brezveze, v Vegasu pa probaj ne izgubit preveč denarja.
Če se rad voziš z rollercoasterji potem moraš pa nujno v zabaviščni park Magic Mountain severno od LAja.
Tisto, kar ima Gardaland za najhujši vlakec... je tam skoraj najbolj navaden. = epic win
Po moje je to velik bolj zanimivo od raznih Universal Studios in podobnih stvari.

Em... če boš imel šotor se splača kampirat v državnih kampih (national parks, state parks, ...) ampak pazi na medvede. Sej boš vidu... ponavad imajo tako narejeno, da moraš vso hrano dat v železne škatle (so tam postavljene), ker medvedi bi ti z lahkoto odprl avto, če bi kaj zavohal. Nas je enkrat presenetil medved sredi noči in prevrnu kontejner za smeti blizu šotora. True story.

ps. Sorry za prevelike slike.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

innerspace ::

Ce ti iz LasVegasa zapase malo voznje naokoli, pojdi v Utah do Zion National Parka. Bojda je krasen...

Uzivaj na potovanju8-)

LuGi ::

Priporocam Zion park ker je res krasen ter Grand Canyon north rim. Če bos v vegasu skoci se do Hoover Dam-a =)

_marko ::

Definitivno SanDiego! Eno najboljših mest kar sem jih videl.

Vegas za par dni je za odklop super, vendar rabiš precej denarja. LA je prevelik in zato večini ni všeč.
HooverDam je pač en velik jez, tako da ni zdaj nujno, da ga vidiš, če pa maš čas pa se lahko pelješ tja.


V avtu pa vzami navigacijo, ne glede na to koliko stane ;)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Mati ::

Hvala fantje za info. Navi imam, tako da ni blema.

V Utah res ne bi šel, bom pa definitivno pogledal Tahoma, Grand canyon, death valley ipd...

Se beremo, čez 3 tedne. Zdaj pa na pot.

KoMar- ::

Hehe, zakon... jaz sem bil marca letos... nepozabno doživetje! Še bi šel takoj!

Okapi ::

Vegas za par dni je za odklop super, vendar rabiš precej denarja.
To sploh ni res. OK, res ga lahko veliko zapraviš, ampak za samo bivanje, hrano in uživancijo je pa Las Vegas v bistvu najcenejši kraj v ZDA. Pač poiščeš bolj budget hotele, budget all-you-can-eat restavracije in se držiš rulet z nizkimi vložki:P

Iz LA do Las Vegasa ali nazaj se splača iti del poti po legendarni Route 66 in se ustavit v kakšni obcestni restavraciji, v kateri se je čas ustavil pred 40 leti.

Če imaš čas, se splača pogledat kakšen "ghost town", jih je kar nekaj. Enih 200 km južno od San Francisca je recimo Nova Idrija - New Idria, kjer so včasih kopali živo srebro.

V San Diegu pa seveda ZOO, Sea World in Animal Park. Zvečer pa lahko skočite še v Mehiko (Tijuana - pred mejo pustiš avto, greš peš čez mejo in potem z busom v mesto na pir in tekilo).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

DavidJ ::

San Diego, San Francisco in Las Vegas. LA mi je bil res dolgočasen.

V Vegasu poišči nakupovalno središče, kjer imajo polno outletov. Dobiš Levi's 501 za dobre denarje (jaz sem ujel ceno 29$), pri nas so okoli 90EUR. Če bi v bližnji prihodnosti še šel kaj v Las Vegas, bi si nabavil zalogo cot. Calvin Klein jakna za 60$, srajca 40$ itd.

Drugače pa Alcatraz v SF, mesto samo mi je bilo zelo všeč. Ostala ameriška mesta na zahodu so mi bila vsa enaka in enako dolgočasna (LA, Phoenix, Tucson), SF pa ima nek svoj čar, tako kot NY. San Diego ima tudi dober outlet. Mehika mi ni bila nic special. Z izjemo osla pobarvanega v zebro. Seaworld je kul, v Zooju pa sem bil razočaran. Verjetno zato, ker sem pričakoval več.

Da povzamem -- kupi čim več cunj :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Okapi ::

V LA greš v kakšen filmski studio, zna biti kar zabavno, če te te stvari zanimajo, od naravoslovnih zadev je zanimiva recimo La Brea Tar Pits (katranske jame, kamor so padali sabljezobi tigri in podobne pra-živali), pa seveda na bližnji Disneyland ne smemo pozabit.

O.

LuGi ::

v LV pojdi v LV premium outlet kjer imajo ugodne cene.. izogibaj se fashion show mall.. drag ko pes =)

Mati ::

Evo me nazaj. Hvala fantje za nasvete, bilo je nepozabno.
Bi pa seveda drugič nekatere stvari naredil precej drugače. Da malo povzamem, če še gre kdo za mano na potep po kaliforniji.

Pristanek v San Franciscu, na relativno majhnem letališču. Nato iskanje najprimernejšega transporta v center. Čudijo me visoke cene javnega transporta. Enosmerna vozovnica za metro 8,5 USD. Za ta denar se dobi v Londonu skoraj celodnevna vozovnica.
Izstop v centru in začudenje nad čistočo, urejenostjo in lepoto samega s soncem obsijanega centra. Kockasti vzorec cest omogoča enostavno navigacijo po mestu.
Vzela sva motor in 4 dni cruisala severno in južno od Frisca. Obiskala sva Alcatraz, Golden gate, Santa cruz, Oakland, San Jose, ter prečesala Frisco po dolgem in počez. Ocena 10/10.

Nato pot z avtom v Yosemite NP, kjer sva ostala samo dan in nisva videla ničesar posebnega. Nato nadaljevanje poti v Vegas. Po prihodu v Vegas se mi je vse zdelo, tako umetno, kičasto, ampak ok tudi to je čar Vegasa. Malo sva igrala in šla na nekaj predstav (Chris Angel...), kaj drugega pa v Vegasu ni za počet.
Zato sva se odpravila v Arizonu, čez Hoover Dam. Fantastično. Ocena 6/10.

Nadaljevanje poti v LA, skozi Death Valley. Dolina smrti je nekaj neverjetnega, pot v LA pa kar dolga.
Morda sem preveč pričakoval od LA. Skratka žalost od mesta. Ceste, klošarji in še enkrat ceste. Od 5 - 14 pasov v eno stran. Hollywood? Jaz bi imenoval to Shithole. Strah me je bilo, da mi avto ukradejo!
Bivala sva prav poleg Staples centra kjer igrajo LA Kings in Lakersi, ter Clippersi. Ker v LA pri milem bogu ni ničesar za počet sva obiskala tekmo Kopitarja, ki je res prava zvezda v LA. Mladi in stari nosijo drese z njegovim priimkom. Sama tekma, ki jo je spremljajo okoli 15000 ljudi je minila v slabem vzdušju (morda sem preveč navajen Ljudskega vrta:)). Nato sva si še ogledala college football, kjer se je zbralo 78000 ljudi, ki pa me nekako ni impresioniralo v ničemer, razen v tem koliko američani na športnih prireditvah pojedo in popijejo. Ocena 3/10

Nato še San Diego. Po razočaranju v LA, nisem vedel kaj naj pričakujeva od 200 km oddaljenega mesta v neposredni bližini meje z Mehiko.
Takoj po prihodu v mesto sem zadovoljno ugotovil, da je mesto fantastično. Nisva sicer obiskala Seaworld, ZOO in ostale zadeve, ker se po navadi izogibama turističnih atrakcij, sva pa našla predele, kot je Old Town. To je predel San Diega, ki je v originalu ohranjen od njegove ustanovitve. Še enkrat fantastastično. Če bi imel te info prej, bi verjetno LA izpustil in več časa prebil v San Diegu. Mesto me je spominjalo na San Francisco, le da je vreme precej toplejše. Ocena 10/10

Skratka. ZDA so fantastične. Prijazni ljudje, veliki burgerji, ter Bud light :). Oblačila izredno poceni, saj sem za CK kavbojke odštel 39 USD, za Boss jakno pa 120 USD, pri tečaju 1:1.5.

Sam se nameravam še vrniti v ZDA. Eno najboljših potovanj, ki sem jih do sedaj opravil. Hvala vsem za nasvete, predvsem pa za tip San Diego.

tsuklj1 ::

Hej!

Koliko si dal za najem avta dnevno? Najcenejše kar najdem je cca. 30 EUR/dan z vsemi dajatvami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potovanje - zda (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
678920 (3928) GupeM
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10336144 (32831) Miha_T
»

Zahodna obala Amerike - 21 dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312944 (10000) piskotk
»

Potovanje ZDA - Kalifornija, Nevada, Arizona?

Oddelek: Loža
2211142 (10100) Oxford
»

Za dopust v L.A.

Oddelek: Loža
152185 (1655) Hammer123

Več podobnih tem