» »

Potovanje ZDA - Kalifornija, Nevada, Arizona?

Potovanje ZDA - Kalifornija, Nevada, Arizona?

PALOMINO ::

Pozdravljeni,

Konec meseca maja se odpravljam na potep po ZDA.
Štartno mesto bo San Francisco, odhodno mesto pa Los Angeles.

Časa bo 15 dni, seveda pa bi od potovanja odnesel karseda veliko.

Ima kdo kakšne predloge oz. še bolj bi bil vesel, če bi se oglasil kdo ki je tak trip že dal skozi.

Nekakšen plan je tak:

San Francisco
Yosemite Park
Fresno
Bakersfield
Death Valley
Las Vegas
Grand Canyon
San Diego
Los Angeles

cca. 3.000km, 15 dni časa

Predlagate drugačno pot, morda kaj na kar je potrebno biti pozoren?

Hvala vsem za predloge in informacije.

qshtr ::

Evo, javim se js.

Junija/julija 2006 sem bil v Kaliforniji 18 dni. Od tvojih destinacij sem videl: San Francisco, Yosemite park, mimo Fresna sem se peljal, enako Bakersfield. Death Valley sem izpustil, ker je bilo pasje vroče. Od ostalega sem videl severno obrobje LA, do Universal studios. Če te zanima, ti lahko povem še kje drugje sem bil.

Mislim, da ste si za 15 dni "nakopali" preveč ambiciozen načrt, no, mogoče ga boste lahko uresničili.

Nimam ravno volje, da bi pisal vse kar sem videl, tako da bi rajši videl, da ti vprašaš kar te zanima.(lahko tudi na ZS).

Gemm ::

En lep pozdrav iz Flagstaff, Arizona :) Ravno danes smo prišli iz Grand Canyona, sicer pa potujemo po bolj ali manj identični poti kot ti, le da smo tudi štartali v LA, vmes pa si na hitro ogledali še Camarilo in Santa Barbaro, pa na koncu gremo sedaj še skozi Phoenix in Tucson.

Nas je 13, za to pot smo si vzeli 5 tednov, pa imamo precej gužvo s časom. Je pa res, da smo prva dva tedna po silicijevi dolini obiskovali razne firme in univerze, sedaj pa gledamo naravne znamenitosti.. Yosemite, Kings Canyon, rafting po Glen Canyon, Death Valley, Grand Canyon.
CREA USA Tour 2008 alias študentje računalništva bluzijo po Silicijevi dolini

15 dni je nekako izvedljivo, če se misliš samo voziti non stop, ne boš pa imel veliko od samega potovanja. Razdalje so kar precejšnje, vsakič ko se prestaviš med temi mesti, izgubiš vsaj pol dneva. Aja, pa v Fresnu in Bakersfieldu ni nič za videti, tam je edino smiselno samo prespati in zjutraj voziti dalje.
Težavno ti bo tudi gledati razne parke a la Yosemite in Death Valley, za katera si moraš vzeti vsaj po cel dan, v 2 urah ne vidiš skoraj nič. Tvoj urnik pa izgleda, da skoraj ne moreš biti na enem mestu več kot kak dan. Tudi v Vegasu se da zlahka ostati več kot 1 dan ;) verjetno podobno San Diego.

Vsekakor si naredi plan in si vzami sem in tja kakšen dan fraj, brez vožnje. Mi imamo kljub temu bolj malo spanca, več kot 6 ur ga že kak teden nisem imel.

Nisi omenjal finančnih omejitev, ampak če bi rad prišel čimbolj poceni skozi priporočam verigo motelov Motel 6 ali Super 8, soba za 4 stane nekje od 40$ naprej (SF center je celo nekje 130$). Bencin je poceni, sploh če vas je več v avtu. Itak je pa $ nizek, tako da se da precej ugodno preživljati tu.

Vsekakor ti predlagam, da si vzameš še kakšen teden, ali pa malo oskubiš lokacije. Če ti ni do žura, skenslaj Vegas in San Diego.

Aja, pa ne vračaj se z letalom na Brnik, raje pojdi na Benetke, Trst ali Gradec.. ali Zagreb, karkoli ti je bližje in imajo malo manj veselja do preiskovanja turistov iz ZDA kot naši cariniki :)

Če še kaj, vprašaj.. ti pa definitivno priporočaš da greš na eno tako potovanje. Meni bi bilo blazno žal, če ne bi šel.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gemm ()

Hammer123 ::

Opravil dve leti nazaj enako pot v 17 dnevih, le da smoiz grand canyona in bryce canyona odšliše do phoenixa in nato čez Organ Pipe Cactus(čisto na jugu). Potem smo šli po avtocesti do San Diega.
Kaj točno te še zanima, kajti stvari je ogromno(prenočišča, prehrana,....).

pablic ::

Lani sem bil v San Diegu:
Ogledal sem si in ti priporočam:
-Ameriška letalonosilka
-Ruska podmornica, še nekaj starih ladij
Oboje je ob obali, pri centru mesta, nasproti železniške postaje, rabiš pol dneva, če te zelo zanima letalonosilka cel dan.
-živalski vrt, pol dneva, mogoče cel dan
-sea world (to si moraš ogledat), priporočam cel dan

Sam nisem bil vendar se lahko odpelješ tudi v mehiko.

PRiMoZ- ::

Jaz sem bil po zahodni obali leta 2006. Več si lahko prebereš tukaj: ZDA2006, ZDA2007, ZDA2008.

V San Franciscu boš verjetno šel na Alcatraz, za ogled moraš najmanj kak mesec prej rezervirat karto prej preko interneta. Za drugo pa ni panike in si preberi na vseh teh straneh, ki sem jih dodal.

Gemm ::

Zda2008 smo mi, ja :)
Zdajle gremo proti Phoenixu, malo smo si pogledali "wild west" sceno in pa route 66, kolikor ga je še tu videti.

Oxford ::

Sam sem pred leti naredil v 14 dnevih 6.200 km. Ogromno sem se vozil, toda tudi videl sem ogromno:

Los Angeles- štart, takoj naprej do Santa Barbare
San Francisco - 3 dni (Alcatraz, čez Golden Gate do Sausalita s kolesom, Golden Gate park z japonskim vrtom, veliko prehodil po centru) - bi ostal še vsaj 2 dneva.
Yosemite Park - samo en dan (je bilo zadosti) - nič hudo posebnega.
Fresno - prespal
Sequoia park -> Deth Valey -> Las Vegas - vse v enem dnevu 1.100 km 8-O (Sequoia je nora zadeva, toda je precej s poti in jo obišče malo Evropejcev. Ampak je zakon.)
Las Vegas - 2 dneva (skupaj s Hooverjevim jezom. Bolj beda).
Zion -> Bryce Canyon - v enem dnevu (še kar O.K.)
Arches park - v enem dnevu (to je najlepši park, kar jih je v USA. Pika! Je še bolj od rok in zato tam sploh ni bilo Evropejcev.)
National Bridges park - še kar, toda je na poti do Grand Canyona
Grand Canyon - še isti dan do Grand Canyona (BEDA od BEDE!)
Meteor krater - kakšnih 150 km od Flagstaff-a (to je najbolj znan krater na svetu - zanimiva zadeva, mi ni žal)
Los Angeles - en dan vožnje (zopet čez 1.000 km) + dva dneva (Universal Studios in Six Flags). Vse ostalo v LA-ju je bolj beda.


Priporočal bi predvsem Arches, toda ker je tako prekleto daleč, se najbrž ne boš odločil zanj. Bolje bi bilo, da bi šel poleti, ker bo v nacionalnih parkih precej mraz.

Oxford ::

Gemm - če ste trenutno v Page-u, pojdite v Anilope Canyon, ki je zraven. LINK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oxford ()

PRiMoZ- ::

Ja tega Antelope Canyon smo tudi mi odkrili bolj po sreči, ko smo šli tam mimo. Je pa bil res eden izmed lepših. Če maš še fotič zraven lahko narediš zelo spektakularne posnetke.

Gemm ::

Krater smo videli, to je pa tudi več ali manj vse okoli Flagstaffa.
Trenutno smo že v Phoenixu, jutri gremo pa naprej v Tucson (rahlo iz poti, ampak bojda zanimiv), tako da Antelope verjetno odpade.
Kdo kaj okoli Phoenixa in Tucsona priporoča?

PALOMINO ::

Me veseli da se je tema "odprla"

Hja tudi sam nekako vidim da vse očitno ne bo šlo, no bo pa ostalo za drugič.

Plan je nekako takle:

- San Francisco (Alcatraz, center mesta) 2 dni

vmes se bom ustavil v Palo Alto, Cupertino...ali mislite da tam skozi pot ni vredna?


- Las Vegas (ečer v Vegasu, da vidim to kičasto mesto ponoči) 1 dan

- San Diego (ZOO, Safari, SeaWorld) 2-3 dni
ne vem koliko časa vzame za ZOO, SeaWorld itd...

- Los Angeles (city tour, Disneyland, Universal) 3dni

-----------

cca. 9 dni

Sem se preveč zakalkuliral?
Aja, časa bo 13 dni.

Tiste ki ste to "route" dali skozi bi prijazno prosil, da povedo kaj je kaj pametnega na poti med temi kraji.

PALOMINO ::

Morda še to, imate izkušnje kako so potem kaj strogi naši cariniki.
Ne mislim kupovati celih kufrov robe vendar nekako sem ciljal na iPhone in kakšen blu-ray film, če bom slučajno kje se ustavill v kakšni taki trgovini.
No pa punca, bo verjetno kupila kakšen kos oblačila.

Gemm ::

Mi pristanemo v Marco Polo, Benetke VCE ;) z razlogom.
Če izgledaš kot poslovnež ali si starejši, še lahko prideš skozi, so pa na Brniku do sedaj temeljito pregledali par mojih znancev, ki so šli na izlet v ameriko in se vrnili s kakim ipodom, iphonom, fotoopremo ali laptopom. Tudi če te stvari že imaš normalno kupljene, ti bo pomagalo, da imaš s seboj račune, saj ti znajo zapleniti tudi star laptop, če se jim zdi da si ga pripeljal od tam.

Calligulla ::

Pregledal te bodo DO KONCA!!!!!

Carinili ti bodo pa glede na online cenike. Po kakem pricegrabberju ipd.. kar niti ni tako slabo.

PRiMoZ- ::

Kaj pa vem, mi smo leteli v Munchen in niso čisto nobenga pregledali. Lepo smo šli čez in nobenga nič niso vprašali.

Petrica ::

O, dan, popotniki!

Mene pa zanima, če je konec oktobra (zadnjih 14 dni) še primeren čas za potepanje po kaliforniji ali je že preveč deževno???

Hvala in lp

Oxford ::

Leta 1997 smo bili na absolventu na zahodni obali in moram reči, da je bilo vseskozi suho. Seveda pa je to odvisno od sreče, ker smo na poti v Yosemite naleteli na zaplate svežega snega. Tako, da nikoli ne veš.
Malo preden smo se vrnili nazaj v LA, je bil tam okoli 20. oktobra vročinski val (vsaj za ta letni čas).

Vsekakor priporočam obisk zahoda ZDA poleti. Vroče je kot pri norcih, toda če najameš avto ima le-ta itak klimo in ni problemov. Pa še zelo zanimivo je doživeti 45 °C in več (v senci) v Death Valley-u. Te kar šokira, ko stopiš iz avta.

EDIT: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oxford ()

Brane2 ::

Meni so svetovali, da pred odhodom vse stvari popišem na seznam skupaj s serijskimi številkami, ki ga dam našim carinikom v pregled in podpis.

Sam sem naredu nekaj na list papirja, pa očitno ni bilo zadosti natančno in sva šla s carinico še enkrat skozi.

Mater, najdet sem moru serijske na VSEM. Na fotoaparatu, telefonu, bateriji, pomnilniški kaseti, vsakem objektivu posebej itd itd.

Ko smo se vračali, mi sicer niso težili za stvar, a po cariniku sem videl da je bil tik pred tem, samo sem bil tako slabe volje, da ga je moj "samo pisni še ti pa te ubijem" pogled odvrnil od komplikaž za ta dan.

Drugače bi definitvno tak seznam ( potrjen s strani carine ! Sam pildek ti nič ne koristi ) imel s seboj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

PRiMoZ- ::

Meni so svetovali, da pred odhodom vse stvari popišem na seznam skupaj s serijskimi številkami, ki ga dam našim carinikom v pregled in podpis.

Sam sem naredu nekaj na list papirja, pa očitno ni bilo zadosti natančno in sva šla s carinico še enkrat skozi.

Mater, najdet sem moru serijske na VSEM. Na fotoaparatu, telefonu, bateriji, pomnilniški kaseti, vsakem objektivu posebej itd itd.

Ko smo se vračali, mi sicer niso težili za stvar, a po cariniku sem videl da je bil tik pred tem, samo sem bil tako slabe volje, da ga je moj "samo pisni še ti pa te ubijem" pogled odvrnil od komplikaž za ta dan.

Drugače bi definitvno tak seznam ( potrjen s strani carine ! Sam pildek ti nič ne koristi ) imel s seboj.


No to smo mi tudi želeli narediti, ampak so nas cariniki samo čudno gledali. Tukaj so nam rekli, da naj potrdimo v ZDA, tam pa itak niso vedli za kaj se gre. :-)

Brane2 ::

Čim sem vprašal na Brniku na oddelku "carina", je ženska natanko vedela za kaj gre in micelo pokazala kako moram to narediti in kaj hočejo od mene.

Ko sem seznam kočal, je prišel carinik in pregledal, če se številke ujemajo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

PALOMINO ::

Pozdravljeni,

No jaz sem se srečno vrnil iz svojega potepanja.
Bilo je odlično!
Aja carina, sem popisal robo, nazaj grede pa nič, sicer so me vprašali od kod prihajam, sem rekel ZDA ampak niso komplicirali niti naredili pregleda.

Oxford ::

Palomino, napisal si:

Nekakšen plan je tak:

San Francisco
Yosemite Park
Fresno
Bakersfield
Death Valley
Las Vegas
Grand Canyon
San Diego
Los Angeles

cca. 3.000km, 15 dni časa


Malo na kratko opiši, kako je bilo in ali si slučajno lahko upošteval moj nasvet o Arches parku?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potovanje - zda (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
678825 (3833) GupeM
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10335916 (32603) Miha_T
»

Zahodna obala Amerike - 21 dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312870 (9926) piskotk
»

A must see in California/Nevada...

Oddelek: Loža
123054 (2486) tsuklj1
»

California Usa, kje/kako je najceneje prespati?

Oddelek: Loža
54015 (3679) tratto

Več podobnih tem