» »

Prevzem certifikata za Klik NLB

Prevzem certifikata za Klik NLB

_Denny_ ::

Eno hitro vprašanje za uporabnike Klika: s katerim browserjem ste stvar prevzeli? Že dela prevzem brez problema na IE8/9 in novih Firefoxih?

Pred tremi leti je delovalo samo na IE6, na IE7 in FF3 pa je stvar 2x spodletela...zato zdaj rajši prej vprašam preden spet plačam za brezveze.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

klemenSLO ::

Mislim da ne bi smelo bit problema na vseh recimo temu bolj podprtih brskalnikih (ie,chrome,Ff,opera)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

_Denny_ ::

no ja, na njihovi strani piše:
Opozorilo!
Za prevzem ali obnovo kvalificiranega digitalnega potrdila AC NLB uporabite le zadnji različici spletnega brskalnika Internet Explorer ali Mozilla Firefox, ki sta skladni z vašim operacijskim sistemom. Pri prevzemu kvalificiranega digitalnega potrdila z drugimi brskalniki lahko pride do tehničnih težav in uničenja kvalificiranega digitalnega potrdila.

Tako, da Chrome in Opera že takoj odpadeta.

Čisto ista napaka se mi je pojavila pred leti in glede na komentarje še zdaj ni odpravljena, tako da Firefox tudi odpade. Zgleda mi tako preostane samo IE in upanje, da se ne pokaže rumeni info bar z "ac.nlb.si is trying to blabla" in stvar uspe.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Šimpanz ::

Jaz uporabljam IE 9 (prej še 8)pa nikoli nisem imel težav.

ThomasSGS ::

Jaz uporabljam na Chrome, Firefox, IE9 povsod mi dela

NeMeTko ::

Vprašanje je glede prevzema, ne glede 'delovanja', tako da ne mešati hrušk in jabolk.

Jaz bi poskusil prevzeti z zadnjim IE in zadevo uvoziti tako, da jo lahko tudi izvoziš, ter si tako narediš backup in zadevo spraviš nekam na varno. Nič namreč ni tako zoprno, kot če se ti PC enega dne sesede, potem pa moraš zahtevati nov certifikat pa čakat, da ga izstavijo.
Tudi če hočeš uporabljati Firefox, boš moral imeti možnost izvoza certifikata, da ga potem lahko uvoziš v FF.

solatko ::

Certifikat je najbolje imeti na ključku ali kartici, ter ga uvoziti takrat, ko imamo opravke z banko. Cel postopek je nekaj 10 sekund in je možen na vseh računalnikih, ki jih uporabljaš. Instalacija na FF poteka popolnoma brez težav, podobno kot na IE. Certifikat takoj izvozi in ga ne imej skozi na računalniku (briši iz brovserja takoj, po izhodu iz banke).
Delo krepa človeka

NeMeTko ::

Ma ni take panike - potem, ko si ga varno izvozil, ga pobrišeš in še enkrat uvoziš na način, ki ne omogoča exporta. Večinoma bi to moralo čisto zadoščati, tudi če si malo bolj paranoičen.

Kje drugje (cyberkafič itd.) pa takointako nimaš kaj nameščati svojega certifikata, pa če ga imaš 10x na ključku!

_commandos_ ::

za uvoz certifikata uporabi(downgrejdej) firefox na verzijo 3.6 po uvozu ga posodobi na najnovejšo verzijo.

solatko ::

_commandos_ - tudi s tazadnjim ni nobenih problemov. 3x geslo pa potrditev uporabe certifikata, pa je.
Nobeno digitalno potrdilo ni dobro imeti skozi na računalniku, če se uporablja pretežno na netu.
Delo krepa človeka

NeMeTko ::

Kdor je tako paranoičen, za tega je bolje, da ima ločen računalnik za 'uporabljati pretežno na netu'.

Neprestano odstranjevanje in nameščanje certifikatov ni življenjsko.
Raje si nabavi kartico s certifikatom in čitalec, ali pa tisti kalkulatorček za generacijo enkratnih gesel. Opcija je tudi poseben USB ključek s certifikatom.

amigo_no1 ::

soltko
Če ga brišeš, da potem vsaj briši z "safe erase" metodo :D.
Zlobni hekerji te samo čakajo, da bi poberejo € iz NLb računa (neprijatelj nikad ne spava, so pravili v Jugi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

solatko ::

Ne govorim samo za NLB, temveč vsa digitalna potrdila, s katerimi se podpisuješ. Nekdo, ki skozi dela preko pooblastil, po imel normalno to not, za normalne bančne uporabnike 3 do 4x mesečno, pa je bolj varno, če je certifikat vložen pred uporabo. Dela je 15 sekund za vnos in 5 za brisanje. To je najmanj, kar lahko uporabnik stori, da ne pride do zlorabe. Ne gre za paranojo, temveč kolikor toliko normalno poslovanje z svojim podpisom.
V firmah je pač vse varovano preko strežnika, doma pa kakor kdo.

amigo_no1 - večja nerodnost se zgodi, če preko tvojega računa, pridejo v banko. Po navadi imajo taki uporabniki še zelo slabo varovan wi-fi.
Delo krepa človeka

NeMeTko ::

Saj sem napisal - za takšne uporabnike obstajajo certifikati na pametnih karticah in tisti 'kalkulatorčki', ki ti izpljunejo enkratno geslo.

Stalno dodajanje in brisanje certifikatov ni rešitev, temveč nadloga.

_Denny_ ::

Evo ga, brez problema prevzel z IE9, izvozil in uvozil v Firefox Nightly 19.

Sem kar pustil vse po defaultu, ker se ne sekiram zaradi hekerjev...zaenkrat jim nisem dovolj zanimiv in edina stvar, ki jo lahko kdo naredi je, da mi pokrije minus na računu :P
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

b3D_950 ::

Na linuxu z FF 100% ne dela prevzem, če pa že kaj dela dobiš pa čudne rezultate. A na Mac-ih to dela?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup in uvoz SIGEN-CA certifikata

Oddelek: Omrežja in internet
4412208 (1097) kow
»

NLB Klik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10722543 (1374) Tomas 33
»

Certifikat !

Oddelek: Informacijska varnost
278910 (3714) SeMiNeSanja
»

Varnost spletnih bank - enkratna gesla

Oddelek: Informacijska varnost
346772 (4924) seba-beba
»

namestitev kvalificiranega digitalnega potrdila v brskalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
103192 (3051) alese

Več podobnih tem