» »

težave s hitrostjo downloada

težave s hitrostjo downloada

roby15 ::

Torej imam težavo z prenosom datotek saj hitrost nikakor ne preseže 100kb/s to se dogaja na novem računalniku saj na starem brez problema downloadam 600kb/s ali še več. Tudi na speed testu mi le na tem novem računalniku kaže kot da imam linijo manjšo od 1mb/s zanima me če moram nastaviti kakšne nastavitve na računalniku za delovanje s polno hitrostjo?
hvala in lp

NeMeTko ::

Ne - obstajajo samo pravilne in napačne nastavitve - ki lahko povzročajo težave.

Seveda pa so lahko tudi problemi z gonilniki, OS in nenazadnje HW.

Kaj je povod tvojim težavam, se iz tvojega opisa ne da razbrati.

roby15 ::

Težave so se pojavile že takoj, ko sem kupil nov računalnik windows je že bil nameščen in vedno posodobljen...

NeMeTko ::

Preveri in primerjaj nastavitve mrežne kartice z nastavitvami, ki jih imaš na staremu ali drugih računalnikih.
V načelu moraš imeti vse enako - le IP adresa računalnika ne sme biti enaka katerikoli drugi na mreži.

Havq ::

jaz imam podobno težavo.na speed testu imam linijo downloada 5 Mega,na torrent pa mi dol
vleče 700 Kb/s.kaj bi bilo lahko narobe?

hvala za pomoč
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

NeMeTko ::

Če si povezan preko kabla, lahko poskusiš zamenjati kabel - poškodbe na kablu ali napačna vezava v kablu lahko tudi povzroči težave.


@Havq - torrent je torrent - dobiš toliko, kot ti ponujajo drugi peeri in sejalci, če je teh malo in so na počasnih linijah ali omejujejo oddajanje, potem ne moreš pričakovati, da ti bo vleklo tisti torrent z neko čudežno hitrostjo.

Pogosto pa je pri torrentih problem, da niti ne dobiš informacij o sejalcih in peerih, ker nekaj 'zašteka' pri pridobivanju informacij z trackerjev. Če uporabljaš utorrent (pa tudi v drugih torrent odjemalcih), imaš na voljo informacije o trackerjih, s katerimi si uspel vzpostaviti zvezo, s katerimi ne. Ravno tako imaš informacije o peerih in seedih in koliko kateri oddaja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896483025 (33161) Rias Gremory
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508995 (7916) MrStein
»

Siol Internet

Oddelek: Omrežja in internet
222019 (1531) ivan01
»

windows 7 vs. XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
378642 (8477) dree
»

BitTorrent pohrustal μTorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9115425 (12555) simnov

Več podobnih tem