» »

Nova anketa: kolikorat ste bili letos v kinu

Nova anketa: kolikorat ste bili letos v kinu

Slo-Tech - Prejšnja anketa:
Trenutno uporabljam mobilni telefon znamke:
Samsung33%
(737)
Nokia22%
(481)
HTC16%
(359)
Apple10%
(213)
Sony8%
(170)
LG3%
(73)
Huawei2%
(49)
drugo2%
(48)
BlackBerry2%
(36)
Motorola1%
(15)
ne uporabljam!1%
(14)
Alcatel0%
(9)
Skupaj glasov: 2204
Tokrat vas sprašujemo, ali še zaidete v kino, ali pa v multimedijskih vsebinah raje v miru ob domačih kokicah/čipsu uživate doma. Povejte tudi, kaj bi se moralo spremeniti, da bi kino večkrat obiskali. Je to sama predvajana vsebina, infrastruktura, obiskovalci...?

39 komentarjev

opeter ::

Bolj malo. Letos sem bil dvakrat. Povprečje na leto je od 0 do 3.
Sem hotel iti gledat Dredda, ampak, ker ga pri nas očitno ne bo v kinu, ne bom šel.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pviran3 ::

Enostavno: cena
(Karta+pijača+kokice+obvezem Mac po predstavi)*število oseb = kar velik : D

black ice ::

io: Zakaj si zbrisal komentar? Saj nisi zapisal nič napačnega.

Back on topic: V kino grem zelo redko, ponavadi, ko je premiera kakšnega (solidnega) filma na katerega čakam že nekaj časa. Suma sumarum do 5 krat na leto. Konec koncev je tudi predrago za izkušnjo, ki jo ponujajo v naših koncih.

kalko ::

V kino grem gledati samo art filme (1x na 2-3 mesece).

Na komercialo ne hodim, ker:
- plačam karto in moram poleg tega gledati še 15 minut posiljevanja z reklamami na max. glasnosti
- se folk (tudi odrasel) v komercialnem kinu ne zna obnašati
- je mainstream komercialna produkcija zadnja leta v falusu
- filmov, ki bi jih gledal, slovenski distributerji ne pripeljejo k nam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kalko ()

mtosev ::

nisem bil že dolgo časa v kinu haha
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Seljak ::

Ne hodimo v kino,ker ga imam doma

opeter ::

Pa v kino hodim gledat film, ne pa ljudi in pubertetnike, ki se ne znajo obnašat, kričijo, uporabljajo in svetijo s svojimi telefoni ter druge ljudi obmetavajo s kokicami ...

Zato pa vse manj obiskujem kino. Zadnji film, ki sem ga ogledal, je bil zadnji del Batmana.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

7982884e ::

cena mi ni problem. lahko bi pa dali boljšo, imax kvaliteto, ne pa to sranje kjer se še podnapisi komaj berejo ker je polno enih madežev čez. pa urejenost koloseja je čist na dnu, raztrgani sedeži, smeti, prah, vse neki razpada. največji problem je pa seveda nabor filmov. razen parih kvalitetnih blockbusterjev na leto ni čisto nobenega spodobnega filma v koloseju, same butaste romantične komedije pa sinhronizirani filmi za otroke. zato sem letos samo dvakrat bil v kinu, pa še to sem dvakrat gledal novega betmena.

Glugy ::

Raj uživam doma to pa zato da če me na wc pač dam pavzo pa pridm nazaj brez da bi krkol zamudu.
Lahk si sam vzamem sabo za jest karkol čem (v kinu bi blo čudn če bi s pizzo al pa čem svojim uletu). Pa če mi ni všeč film ga pač neham gledat pa nimam slabe vesti da sm dal keš za to. Pa tud ne da se mi vozt do kina pa nazaj. Cajt gre in cajt je neki najbl dragocenga takoj za ali celo malce pred denarjem.

Drgač pa v kino it mi je dobr rečmo za božič al pa tm nek... pa pol gledat solidn božičn film ..tak čimbl čarobn (pač ja neki otroka mam v seb =D) čeprav ja je pa mal problem ker ful ni več dobrih božičnih filmov... =/ Drgač pa če greš s kom tko gledat pol je carsko...ampak za vse ostalo: nvm razne komedije ipd nikakor ne gre v kinu gledat. NO vsaj men ne =)

Kaj bi kino rabu da bi ga hodu gledat? hmm jah ..zlo preprost nekaj kar ne morm dobit doma..to bi blo predvsem kak special sedež k te premetava ob kakem akcijskem filmu, potem npr če bi film opremili z vonjem ..torej da bi vohal npr džunglo, potem ko se pa središče pozornosti preseli npr v kočo pri peči pa da vohaš lahk vonj po kurjavi...drvih...Aja pa 3d čeprav to je tud doma že čist v izi met: sam cheep 3d očala kupš pa zavrtiš si posnetk za 3d pa je..no čeprav..mene ne impresionira tok.

Aja pa pr grozljivki bi blo rečmo fajn če te sedež mal potipa za vrat da te prestraš hahahaha.... no pač ideje mam ampak defenitivno bi mogl bit pa vse to za isto ceno k je navadna kino vstopnica...evo če bi vse to nardil bi večkrat pršu. častna.

Ganon ::

Nisem bil. Ogled filma doma mi je luksuz, ki ga ne zamenjam za kinodvorano.

Dr_M ::

Grem ene 2x na leto max. Cist tko, zarad reda :))
Ponavadi samo zaradi druzenja, tist film je tako samo za zraven.

Unknown_001 ::

Nazadnje bil v kinu pred 2leti.

Enostavno ni časa, oz. ga raje za kaj drugega porabim.

Fif55 ::

Odvisno od kvalitete filmov, letos sem bil 3krat. Seveda to gremo z kolegi, prvo pijača potem pa v kino pa potem še kam.

KaRkY ::

Uf kino to sem čez poletje skoraj vsaki teden. Ni toliko važno kaki film je bolj važno je druženje.:D
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Unknown_001 ::

me zanima kolikokrat bi šel če bi v dvorani klima crknila>:D

bsaksida ::

Letos nisem bil. Imam občutek da kvaliteta vsebine je padla, pa ne govorim o efektih. In zadnje čase me samo pretegnejo kakšne oddaje na discovery chanel. Že dolgo nisem gledal filma.

Tamius Han ::

Letos še nisem bil, se pa situacija utegne kaj hitro spremeniti tja do konca leta (The Hobbit, Skyfall, Wreck it Ralph, itd.).

opeter ::

Glugy je izjavil:

... potem npr če bi film opremili z vonjem ..torej da bi vohal npr džunglo, potem ko se pa središče pozornosti preseli npr v kočo pri peči pa da vohaš lahk vonj po kurjavi...drvih...


Torej, ti bi vohal razpadajoča trupla, drek, mokrega cuceka, švic ..?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

logit ::

Heisenberg ::

zelo rad bi šel v kino ko bo slika resnično full HD, ko bo zvok rensicno odličen, ko ne bo hrane !
Pa še veliko boljših filmov v slovenijo splog ni.
Nekateri pa so in so samo v 3d katerega ne prebavljam ali pa so sinhronizirani - katastrofa da kaj takega naredijo z grdo slovenščino fuj

Tako pa doma gledam BOLJŠO sliko kot na platnu, mam mir, nobenega smradu po kokicah, nobene tečne mularije, pa še scat grem lahko :)

aja pa še to da v kakšnega koloseja nisem zavil že leta ker mi je nagravžno zanemarjen kraj to, wcje imajo še v afganistanu bolj čiste ajga !

Zgodovina sprememb…

Grumf ::

black ice je izjavil:

io: Zakaj si zbrisal komentar? Saj nisi zapisal nič napačnega.


Sem direktno na moderatorja naslovil, da ne bi dal komu idejo ;)
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Gjurisic ::

Vsak mesec vsaj enkrat,
če ne tudi dvakrat.

abyssus ::

S punco vsaki mesec vsaj 1x. Ponavadi zmanjka dobrih filmov, ki jih je sicer zelo malo

M.B. ::

Relativno pogosto. To se pravi vsaki mesec povprečno vsaj enkrat če je kaj zanimivega. Cena niti ni tak problem 3.60 € (za študente) za karto ali pa manj če je kinodan. Problem je edino da trenutno ni nekih filmov. Brave bi šel gledat pa je v obeh kinocentrih samo sinhroniziran. Ostale risanke sem že pogledal, Bourne pa Expendables me ne pritegne trenutno ostalo so pa stari slovenski filmi.

Res pa je da če še vzameš kokice pa pijačo plačaš dosti. Z ljudmi ki se ne znajo obnašat v kinu nimam nekih problemov v večini če nas je 10 v kinu je že dosti po navadi je kakih 5-6 ljudi. Splača se ne hodit prva dva tedna razen če se hoče gledat kaj s podnapisi to več ko en teden po navadi ne igra. Se je pa že 2x zgodilo da sem prišel v kino pa je ona na kartah klicala če bo vrtel film, ker ni bilo nobenega do zdaj, pa sem imel zasebni kino.

Je pa res da ko prideš v Kolosej pa pogledaš kake stranske stole ko so do lesa zguljeni je kriza. Pa ko se ti zdi da gledaš že 50 let stari trak ker je toliko madežev pa vsega te tudi mine. Se mi pa še vedno zdi da je 3D v koloseju še vseeno boljši ko pa v Tušu. Je pa res da je v Tušu karta malo dražja je pa zato bistveno manj reklam pa lepše dvorane, pa še greš lahko kam po koncu kina.

Fajn bo ko bo več digitalnih filmov, ko je bil Limitless v kinu je bila bistvena razlika v sliki, ker ni bil iz traka. Me zanima če bojo Hobita predvajali digitalno z 48 fps.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Grumf ::

Mimogrede, samo nasvet, za vse, ki radi gledajo filme, ki niso enaki kot prejsnji, toplo
priporocam Kinodvor (ex. Sloga :)) (verjetno bi se tako radi otresli tega naziva, kot
Nama spomina na svojo kratico - Nacionalni Magazin :)) ))

V Kolosej me pa naslednje dve leti nihče ne spravi več, dobesedno molža.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

logit ::

V kinodvoru so grozni sedeži. Zdaj ne vem če sem edini, ampak me po uri filma začne boleti zadnjica/hrbet. Vrste niso na naklonu, pa se še vedno zgodi da stegujem vrat v želji da bi kaj videl čez osebo, ki sedi pred mano (kot v časih ko smo šli v kino union). Je zelo težko pri tem uživati v filmu. Sicer sem bil nazadnje tam lanskega oktobra in ne vem če je kaj drugače.

22gapi22 ::

Heisenberg je izjavil:


Nekateri pa so in so samo v 3d katerega ne prebavljam ali pa so sinhronizirani - katastrofa da kaj takega naredijo z grdo slovenščino fuj


Zakaj pa potem obiskuješ slovenske forume in pišeš v Slovenščini? Drugače za informacijo: Slovenščina je eden izmed najlepših in najkompleksnejših jezikov (če ne štejemo Kitajščine). Med drugim ima dvojino, 6 sklonov itd...
Ni čudno da je stanje v Sloveniji takšno, saj ljudem narodnost očitno ne pomeni prav nič!
(To ne pomeni, da podpiram sinhronizacijo filmov. Sinhronizacija me zelo moti, vendar zaradi neujemanja s premikanjem ustnic in mnogokrat zaradi slabih igralcev, ki posodijo glas.)

ON-TOPIC: V kino grem tudi jaz bolj malokrat. Letos sem bil v njem 3x in še to bolj ali manj zaradi druženja.. Za moj okus imajo večinoma preslabe filme in premalo prednosti v primerjavi z domačim kinom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 22gapi22 ()

Splash ::

Minimum 2x na mesec. Hodim skoraj izključno v Kinodvor, ker vrtijo dobre filme (veliko je evropske kinematografije, ki je za moje pomoje še vedno zelo kvalitetna). V Kolosej zaidem precej redko (mislim da je tam kakih 5% filmov vrednih ogleda). Prek interneta že kakih 5 let nisem potegnil filma, ker gre za navadno krajo.

Problem kina danes so obiskovalci in vsebina. Infrastuktura in dostopnost se mi zdi je danes bolša kot včasih. Ampak ljudje so postali leni pa tudi pripravljeni so gledat vse kar se jim servira: če se bo dobro gledal 101 del batmana bodo posneli še 102, 103, romantične komedije so non stop na sporedu, stare uspešnice predelujejo kot po tekočem traku al pa snemajo nadaljevanja, malo je izvirnih pa dodelanih zgodb, ogromno se režiserji šlepajo na računalniško animacijo... Kljub temu še vedno obstajajo kvalitetni filmi, vendar imajo ponavadi manjše število gledalcev in niti ne pridejo na spored. Po mojem mnenju če danes podpiraš povprečje, ti bodo tudi jutri servirali povprečje (zakaj ti ga ne bi?). Da ne govorimo o tem da 70% ljudi downloada (krade) filme.
GL and FY

GaS ::

@splash: z drugim odstavkom se popolnoma strinjam. Enako velja za ostalo industrijo (glasba, igre,...). Dokler se bo šrot prodajal, se bo šrot delal.

Nisem bil že vsaj 2 leti v kinu, pa še za takrat mi je žal.

artplant ::

Kljub spodobnemu hišnemu kinu s projektorjem in/ali velikem tv-ju je kino zame zakon zaradi skupinske psihoze/črednosti ki je bolj ali manj vgrajena v vse nas. Razlika med hišnim in pravim kinom je podobna kot gledati tekmo na TV-ju ali na štadionu/v živo. Nadležnikov se znebiš z obiskom poznejših predstav, slabih wc-jev pa s tem, da ne piješ pred predstavo :). V kinu sem 1 + 2x mesečno, hišni kino uporabljam za reprize.
Glede kvalitete filmov in zgoraj omenjenega šrota - kdo pa pravi, da moraš gledati vse po vrsti? Vedno je bilo in bo, da je v vsakršni produkciji cca 5% robe, ki ti ful odgovarja, ostalo je narejeno za druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: artplant ()

smrkecXY ::

treba bi se bilo vprašat, zakaj ljudje ne hodijo več tako veliko v kino.
ok eno so res lcd in plazme in torrenti. Jst pa v slo kino ne hodim, ker je slaba slika. sorry tko slabih divx še s torentov ne vlečem. Razmak med vrstami tako po dolžini kot višini je premajhen. Slabo ohrnjeni sedeži in ne udobni. PREDRAGE karte.
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

Looooooka ::

Ko pride film sci-fi/horror pravocasno v nase dvorane. Torej ko ni ze 500 spoilerjev na internetu. Plus, ko ima moja druzba cas oz se jim uspe na isti dan uskladiti za kino (film lahko sam gledam doma...in nanj tudi pocakam iti v kino je ponavadi bolj druzaben dogodek). Tole usklajevanje je pa iz leta v leto tezje.
Tko, da mocno dvomim, da je piratstvo krivo za nizje obiske. Vcasih je blo v kinu na voljo par filmov...pa se ti so bili po vseh kino dvoranah priblizno isti. Danes te ze bombardirajo z izbiro in ljudje niti nimajo vec obcutka, da karkoli zamujajo oziramo, da je kateri koli film, ki je na voljo nek "blockbuster", ki se ga res splaca gledat.
Plus dvd izposojevalnice na vsakem koraku pa huge tv-ji za par 100 eur. In again...izbira filmov je ogromna nasi kinematografi pa ne delajo ne vem kaksne selekcije glede kvalitete.

flipflop ::

Jaz grem gledat predvsem tiste filme z dobrimi efekti, ala transformers ipd. Ostalo pogledam doma kjer mam več miru.

dela ::

Letos nisem bil. Nazadnje predlani (2x). V prihodnje pa sploh ne nameravam.

Gavran ::

Letos trikrat, lani štirikrat. Hodim vedno manj zaradi reklam, ker ni miru in ker imam občutek da naredijo odličen trailer, ki pa že vsebuje vse kar je v filmu zanimivega, ostala vsebina pa je mašilo časa. Zato prakticiram tako da film dolpotegnem in če me prepriča, grem v kino da so avtorji malo nagrajeni za dobro delo, pa tudi občutek na velikem platnu je nekaj drugega kot doma, pa čeprav imam 50 col HD plazmo. Filing ni isti kot v kinu...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

black ice ::

Offtopic: Kakšna kvalitete (ločljivosti) se ponavadi vrtijo filmi v kinih?

M.B. ::

CAM ponavadi. Vsaj v koloseju je tak. 3D al pa digitalno predvajanje je bistveno boljše.

35 mm trak po moje z polno packami.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

energetik ::

V kino hodim samo 1 teden/leto in to v CD na festival gorniškega filma. Za 5€ si lahko ogledam 2-4 kvalitetne filme, folk je normalen.

V Koloseju pa nisem bil že ~8-9 let. Mislim, da je bil zadnji film v kinu Matrica 2 :))

zee ::

V kinu sem skoraj vsak teden...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosta izbira dijaka

Oddelek: Šola
8698 (534) Hayabusa
»

[P2P] Raziskava o spletni izmenjavi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1418510 (7138) ABX
»

Nova anketa: Kolikšna je spominska zmogljivost vašega USB ključka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
517656 (6115) dejanslo
»

P2P, Sony in demografska bomba

Oddelek: Novice / Ostale najave
154064 (3503) B-D_
»

Anime

Oddelek: Slo-Tech
301908 (1431) Lunik

Več podobnih tem