» »

Primerjava grelnikov elektrika/plin

Primerjava grelnikov elektrika/plin

RejZoR ::

Neki me bega glede ogrevalnih lastnosti med tema dvema tipoma grelnikov.

Za električne radiatorje tipa Glamox/Atlantic velja 1kW na 10m2 površine (uradni podatki). Potem pa imam na drugi strani plinski grelnik DeLonghi SRI s 4,2kW moči, kjer pa v brošuri piše 42m3 (kubiki!) za 4,2kW kar nanese zgolj 16,8m2 pri standardni višini stropa čeprav bi po surovi moči moral ogrevat do 42m2.

Skratka bega me zakaj tako veliko odstopanje glede na izhodno moč. Če je 4,2kW je to 4,2kW neglede na to kaj poganja zadevo. Je možno, da bi samo zaradi oblike in načina delovanja samega grelnega elementa bilo tako veliko odstopanje?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
  • spremenil: RejZoR ()

Magic1 ::

4kW outputa v Španiji je za veliko večjo prostornino, kot za isti output na Norveškem. To podajanje je rahlo relativno. Razen če je en normativ pri merjenju, ki je standatiziran.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

RejZoR ::

Ponavad se računa pri -5°C zunanje temperature. Tud če je bilo pri DeLonghijevi računano pri kakšni drugi vrednosti je samo 16 kvadratov še vedno hudo premajhna vrednost glede na izhodno moč.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Še ena razlaga je odvisna od dizajna. Kaj ti pomaga 4kW grelec, če te moči ne moraš v isti količini dolgotrajno oddajat. V tem primeru se grelec segreja na max, potem se pa ugasne dokler se ne shladi na določeno temp. Analogija: kalorifer, lahko konstantno odvaja 2kW, oljni radiator segreje z 2kW olje, ko pa doseže določeno T se grelec ugasne. On načeloma ne more delat konstantno z 2kW.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka in težave z glavnimi varovalkami (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8728693 (10149) energetik
»

Kilovati in Konjske moči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7011823 (9727) konspirator
»

Električni radiator

Oddelek: Loža
268281 (7359) shintaro
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749885 (36509) Duhec
»

Koliko € me stane, da mi bojler segreje 60L vode? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7328161 (27352) korenje3

Več podobnih tem