» »

Zaflashan Bios Gigabyte GA K8N SLI

Zaflashan Bios Gigabyte GA K8N SLI

Domini tm ::

LP

Hotel sem updejtat Bios moje matične plošče zaradi podpore za novejše grafične kartice . Bios sem updejtal v Windowsih z @Bios aplikacijo updejtalo se je v redu brez kakšnih errorjev. Ko pa sem resertiral računalnik ta več noče bootnit . Sem probal s Clear CMOS in baterijo sem dal vn pa spet not pa ni nič pomagalo . Matična je Gigabyte GA K8N SLI

Zdej me pa zanima ali se da kako rešit matično ploščo ali je samo za stran ?

ThomasSGS ::

Povej malo več o tvojem računalniku mpr. koliko je star ? točne podatke o matični plošči in biosu

Domini tm ::

Računalnik je star že kar ene 6 do 7 let
matična Gigabyte GA K8N SLI rev.1.x
procesor AMD Opteron 1,8 Ghz dual core
grafična 2x Nvidia Gainward 6600gt 128mb
rami 2x1Gb ddr
disk 1000Mb
napajalnik Arkangel 850W modularen

Bios je bil pa verzije F3 pred updejtom , drugače pa F10E (beta)

ThomasSGS ::

Kaj pa ti napiše ko prižgeš ?

kloko ::

Kateri Windows imaš na sistemu? In kaj točno napiše, ko noče bootati? Če je XP, ja lahko problem v nastavitvi BIOSa za disk kontroler, lahko da mora biti na IDE compatible, je pa na AHCI.

L.p., Kloko

NeMeTko ::

Če se kaj spomnim, naj bi ta plošča imela 'dualbios' - nekako, če eden mrkne, lahko zaženeš na 'backup Bios'?

Poskusi med prižiganjem držati stisnjeno tipko DEL, če se bo kaj prikazalo, potem pa naj bi s F8 naložil backup Bios.

Domini tm ::

Vsi ventilatorji se vrtijo cd/dvd enota tudi dela ...
Nč ne piše ker noče bootat se pravi je ekran popolnoma črn

Drugače sem mel pa gor Windows 7

NeMeTko je izjavil:

Če se kaj spomnim, naj bi ta plošča imela 'dualbios' - nekako, če eden mrkne, lahko zaženeš na 'backup Bios'?

Poskusi med prižiganjem držati stisnjeno tipko DEL, če se bo kaj prikazalo, potem pa naj bi s F8 naložil backup Bios.


Ne morem ker mi ne zazna tipkovnice ...

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

Imaš USB tipkovnico? Najdi kakšno s PS2 priključkom, pa jo daj gor.

Poglej v priročnik na stran 62.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

Duhec ::

Pravilno izvedi Clear Cmos-a !
Če ne boš iztaknil kabel iz vtičnice, stisnil gumb za vklop, prestavil jumperja na Clear Cmos in šele potem (kar niti ni nujno nujno) iztaknil baterijo in po obratnem vrstnem redu nazaj, potem to zame ni Clear Cmosa.

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Domini tm ::

Ne zazna ne USB ne PS2 tipkovnice ...

Clear CMOSa sem naredil po navodilih Gigabyta pa ni nič pomagalo.

NeMeTko ::

Potem ti pa jaz ne vem več pomagati naprej....

ThomasSGS ::

Čudno da ne zazna če meni na USB tipkovnico zazna takoj

Duhec ::

Koliko časa si imel baterijo zunaj ?
Ko si odstranil baterijo iz ležišča si mogoče naredil kratek stik med + in - kontaktom v nosilcu baterije ?

ThomasSGS je izjavil:

Čudno da ne zazna če meni na USB tipkovnico zazna takoj

Če prav razumem @Domini tm-ja, nima niti slike na ekranu, torej niti ne pride do post bios error kode, torej bios po vsej verjetnosti niti ne štarta ali pa se zelo hitro zacikla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Domini tm ::

Baterijo sem mel zunaj najmanj 10 minut ali še več , kratkega stika med + in - kontaktom v nosilcu baterije nisem naredil.
Drugače pa @Duhec pravilno razumeš ...

LP

NeMeTko ::

Imaš bios čip, ki se ga da izgraditi? Sem gledal ta link - za skrajni primer, če nič drugega nebi pomagalo.

Domini tm ::

Sem glih kar poslal na Gigabyte Global Technical Support email pa bom videl mogoče bi lahko šlo čez RMA"d matično sam bom pol vrjetn mogu tud plačat če jo bojo zrihtal garancija je pa itak že zdavnaj potekla ...

Zgodovina sprememb…

SplitCookie ::

Najdi kakega tipa s flasherjem.

Azrael vem da to dela.

Lp
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Duhec ::

Domini tm je izjavil:

Baterijo sem mel zunaj najmanj 10 minut ali še več , kratkega stika med + in - kontaktom v nosilcu baterije nisem naredil.
Drugače pa @Duhec pravilno razumeš ...
LP

No, navodila za Clear Cmosa so sicer taka, da kratko skleneš še kontakta na ohišju baterije, ampak naredi takole:
1.Obvezno izštekaj 220V~ kabel iz napajalnika
2.Pritisni tipko za vklop, da se vi kondenzatorji razelektrijo
3.Odstrani baterijo
3.Na spodnjem robu plošče (pod sata konektorji) imaš en kontakt z oznako Clr_Cmos in ga kratko skleni z jumperjem (lahko tudi s kovinsko sponko, izvijačem...) za kakšno minuto, nato razkleni kontakt kot je bil prvotno.
4. Na podnožju baterije kratko skleni + in - kontakta za recimo 10 sekund, lahko s kovinsko sponko, izvijačem itd.
5. NE vstavljaj baterije nazaj !
6. Priklopi 220V kabel in vklopi

Če ni slike ali piska, potem izklopi, počakaj 10 sek. in ob ponovnem vklopu drži tipko Del za nekaj sekund, kot je že povedal @NeMeTko. Mogoče štarta.
Vsekakor poročaj !

p.s.
Gledam na Gigabyte strani pa vidim, da tvoja plata nima dual biosa, vsaj na sliki vidim samo enega.

Domini tm ::

Sem naredil točno tako kot si predlagal ampak useeno ne dela.

Gregor P ::

Torej PC v bistvu dela in ti samo slike ne vidiš? Praviš da imaš dve grafični, daj poskusi kabel od monitorja dati v druge še možne izhode, mogoče je treba zopet nastaviti SLI (ter tudi še vse drugo v BIOS-u na matični)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Domini tm ::

Ne PC ne dela ker sploh ne bootne drugače se pa usi ventilatorji vrtijo cd/dvd tud dela ... Drugače pa kdor ma programatorja in je iz Novega mesta ki bi mi lahko rewrital BIOS čip poceni naj mi piše na zasebno sporočilo . lp

Gregor P ::

Kako ti veš, da ti ne bootne? Ker piše na monitorju da ni signala in ostane črn? Lahko da dela čisto normalno, le zato ker si prej imel grafični v SLI (torej preden si z bliskanjem podrl oz. ponastavil nastavitve nazaj na tovarniške) je sedaj kabel od monitorja na napačnem priključku ker SLI ne deluje in moraš dati nazaj na "osnovno" grafično oz. izhod ... zgolj možen scenarij, seveda je lahko kaj povsem drugega:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

amigo_no1 ::

btw, katero grafično imaš sedaj notri ?

Gregor P ::

Kot jaz razumem 2 nvidii:

Domini tm je izjavil:

grafična 2x Nvidia Gainward 6600gt 128mb
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Duhec ::

Najboljše, da iztakneš obe grafiki in štartaš komp. Če bo bios štartal, bo itak zajamral preko beep post kode, da nima oči. :)

Domini tm ::

Ma ni nič blo z to matično zgleda daje samo še za v smeti , razen če dobim kakega ki ima programator iz Novega mesta da mi rewrita Bios čip . Drugače sem pa rešil zadevo tako da sem dobil rabljeno matično DFI Lanparty nforce4 Ultra D in je use spet v redu .

Hvala usem za pomoč , lp in srečno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s prižigom računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
5860 (730) r3dkv1c4
»

PC Bad EEPROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
101199 (1051) jat2406
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203828 (3377) fr4nc
»

Težave po resetu

Oddelek: Pomoč in nasveti
6779 (717) Duhec
»

CMOS cheksum error Defaults loaded

Oddelek: Strojna oprema
141546 (1339) Duhec

Več podobnih tem