» »

CMOS cheksum error Defaults loaded

CMOS cheksum error Defaults loaded

Fupi ::

Pozdravljeni!

No ko prizgem comp se mi pojavi po previrjanju diskov cd-romov... tale napis CMOS cheksum error Defaults loaded..
Forum sem že cev prečikiru tako da sm ukrepu vse kar se je dalo (resetiral bios, resetiral bios z jumperji, zamenjal batarijo) pa vseen ne dela. poleg tega je pa še tipkovnica mrtva, zazna jo samo ne dela probal sem tudi z drugo tipkovnico, jo priklopil na usb.... Pa vseen ne dela

Zdej pa nevem kje je problem če gdo ve prosim naj pove.

LP
Je kar je bo kar bo...

Vanadium ::

Isti problem z biosom imam tudi jaz in sem tudi mislu da je baterija ( se je se nisem spravil menjat) tko da zdej vem da ni to problem :D :D . Lahk da se nama je kaj bios zmedu ali rom čip ;) Tipkovnica mi dela zaenkrat BP sam zgleda da tudi mene kaj takega caka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Spajky ::

ponastavi bios postavke še enkrat in sejvaj pri izhodu pred restartom, lahko da bo pomagalo ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Good Guy ::

še enkrat zameni baterijo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

muzičar ::

jah fanta imata probleme z motherboard-om. A sta gdaj kej popraskala s kakim zvijačem po plošči? Men je isto delal na QDI-ki in sem jo na koncu moral vržt stran ker proti koncu ni prišla čez uvodn screen in po parih urah napetega dogajanja se monitor sploh ni več prižgal. hja nič kaj dobre novice. Upam da se motim

Duhec ::

Si delal kako HW spremembo, npr. dodal ram, kako pci kartico itd. ?
V Cmos nastavitvah biosa izberi ''Load BIOS defaults '' in shrani.
Če se napaka ponovi prestavi spomin v drug slot.
Če imaš kako PCI kartico jo iztakni in ponovi vajo.
Povej rezultate.

Fupi ::

Dodal sm rame in grafično kartico.. Probu sm že da je blo vse po starem stari rami pa stara grafična kartica. Pa vseen isto napako javla.. Nezastopim tega da če odklopim tipkovnico zazna da je ni, če je pa prklopljena jo pa kao zazna samo je mrtva nobena tipka ne prime. Tako da tudi nemorem spreminjati bios nastavitev.. Nimam pojma kaj bi še lahko blo narobi..

Če ve gdo kko bi se še dalo pomagat naj prosim svetuje.

LP
Je kar je bo kar bo...

Azrael ::

Se je to pojavilo takoj, ko si menjal RAM in grafo? Upam, da si to delal, ko je bil kabel za elektriko odklopljen. s kište.

Si poskusil z drugo tipkovnico?
Nekoč je bil Slo-tech.

Fupi ::

Ne ni se to pojavilo takoj.. Za kabel pa nisem ziher da je biv odklopljen..
Tipkovnico sem probal drugu. Pa vseen nič.

Popravic povedan nimam pojma kj bi b lo narobi tu...

LP
Je kar je bo kar bo...

muzičar ::

Hmm čist možno je da je klonila plata. Če si to delal z vkljopljenim kablom potem je lahko to vzrok. Glede na to da si probal z drugimi komponenti je čudno da še vedno ne dela.

Azrael ::

Verjetno je res matična šla po gobe.

Danes je menjava RAMa zelo stresno dejanje za plato, sploh vstavljanje RAM modula, ki gre zelo na trdo. Pri tem se matično lahko grdo zvije (sploh, če je matična v kišti in slabo podprta), kar pomeni možnost, da bo kakšna vez na tiskanini počila. Ni nujno da se taka okvara pokaže takoj, lahko šele čez nekaj časa, ko poškodovano mesto dovolj oksidira in šele takrat izgubi stik. Najti in popraviti tako okvaro je misija nemogoče.

Vklopljen tok pri menjavi komponent pa tudi lahko kaj uniči in tudi tu ni nujno, da se okvara pokaže takoj.

BTW, so kondenzatorji na plošči OK?
Nekoč je bil Slo-tech.

Keltyrael ::

Hja
mev sm podobn problem na stari matični ko sem vzev vn baterijo
no in mi tud v bios ni hotl pridt s tipko za v bios (pri meni je to del) če sem jo pritiskov vs čas (moja navada ker majo različne matične različni čas za vstop v bios)
ko pa sm probov počakat da mi napiše error in sm šele potem prvič pritisnu za vstop v bios pa mi je vse lepo zaznal
no če tega še nisi poskusu... drgač pa probaj bios zamenjat al pa je res matična...

muzičar ::

Nisi sledil razpravi namreč tipkovnica mu ne dela. Izvesti karkolu bre tipkovnice je pa nemogoče. Edino če bi se dalo zaobit tisti cheksum error in narediti automatic boot CD ki bi brez potrditve flash-al bios. Hmm mogoče se pa spravim k temu.

Keltyrael ::

saj ravno zato
meni tudi ni delala tipkovnica če sem prej že pritisnu tipko za vstop v bios
zaznal mi je tipkovnico samo se ni odzivala
ko pa sm poskusu samo takrt prtisnit k je že javlo napako pa je mi je lepo pokazal bios, sem dav default performance pa save and exit in je normalno delal
matična pa je bla soyo tisu - pentium 3 933 mhz
bios pa neki ubr ali mbr - nekaj podobnega nevem točnega imena

tipkovnico pa sm imev priključeno preko ps/2 priključka

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

@Fupi, ker še nisi rešil problema izpred dveh mesecev naredi Clear Cmosa ponovno po tem vrstnem redu:
Izštekaj 220V kabel !
Stisni tipko za vklop, da se v drobovju razelektri vse skup.
Iztakni baterijo in jo preizkusi z V-metrom, če ima cca. 3V .
Najdi jumper za Clear Cmosa in ga prestavi v položaj za Clear.
Počakaj minuto ali dve.
Prestavi jumper nazaj v prvotno lego.
Vstavi baterijo (pazi, da jo pravilno obrneš !)
Vklopi PS/2 tipkovnico (morebitno USB pa iztakni) in pazi, da je ne zadegaš v luknjo, ki je za PS/2 miško !!!
Vtakni 220V kabel in vklopi komp.
Stiskaj tipko DEL, da prideš v Cmos nastavitve biosa. (PC ti še prijavi, da je Cmos error-nekaj takega)
V Cmos nastavitvah biosa najdi oddelek "Integtrated Peripherals" (nekaj podobnega) in vklopi (Enejblaj) "USB Kebboard Support" in "USB mouse Support". (S tem boš omogočil USB tipkovnici, če jo boš priklopil kasneje, da bo "živa" ob zagonu)
Poročaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaflashan Bios Gigabyte GA K8N SLI

Oddelek: Pomoč in nasveti
262446 (2138) Domini tm
»

Potrebujem ISO originalnega CD-ja za matično ploščo Asus M2N SLI Deluxe

Oddelek: Pomoč in nasveti
311477 (1043) Enron x86
»

bios se je zaklenil

Oddelek: Pomoč in nasveti
211965 (1639) TOP
»

Težave po resetu

Oddelek: Pomoč in nasveti
6823 (761) Duhec
»

Težave z zagonom računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
172060 (1857) solatko

Več podobnih tem