» »

Fotoaparat dober nakup?

Fotoaparat dober nakup?

1
2
»

turist1 ::

najlepše se zahvaljujem vsem za nasvete...

Kakor sem razumel sta nikon d60 in nikon d3000, ter canon eos 350d (vsi imajo 18-55 objektiv) iste kvalitete in za isti denar je pravzaprav vseeno katerega izberem? (vsi so 200€.).. nisem se še čisto odločil a sedaj vsaj imam favorita :)

s1m0n ::

Jaz bi osebno dal takole: Canon 350D, Nikon D60, Nikon D3000 (iz slabšega na boljšega / za tebe ne glede zmogljivosti!)

Res, da je Nikon D3000 eden izmed Nikonovih DSLRjev, ki nima vgrajenega motorčka za ostrenje a tak so dandanes večinoma vsi nikon objektivi z vgrajenem motorčkom za ostritev.

Glej jaz ti priporočam, da prvo kar stori, da primeš enega izmed teh v roke in se malo poigraš! Nato pa se odloči kateri bo tebi med temi tremi nudil najlažje razumevanje kako deluje in najlepše sedel v roko ter ti nudil vse kar rabiš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

turist1 ::

ok hvala ti in tudi drugim. d3000 je boljsi tudi od d70? od vseh je pa daleč najboljši d450? in najdražji... :8) bom se malo poigral z aparati hvala še enkrat.

s1m0n ::

D70 ni prav primeren kot prvi DSLR ali za kakšne začetnika v teh vodah!

Super Sonic ::

D70ki čist nič ne fali, še vedno nudi morje različnih avtomatskih nastavitev, kot vsi ostali v tem rangu in s tem se vsak začetnik ven skoplje. Potem pa gre naprej, tko da kakšnih brutalnih razlik med d50/70 ali d60 pač ni.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

s1m0n ::

Je res, a ima D70 manjši zaslon, slabši zaslon, težje razumljive funkcije... Se pač, da naštevat je pa kot praviš, da mu nič ne fali!

Super Sonic ::

Ja, grafični prikaz na D3000 je nekako bolj primeren za začetnike, ampak to se da vse na netu dobit (kako kej deluje), ne bi zdej zaradi tega ravno kupoval aparata. Meni se aparata 3000/5000 nista kej dost zdela privlačna, mi je ta starejša serija dosti bolj pristna čist v fotografskem smislu.

Tudi konstantno gledanje v monitor me zelo moti, ker se, če imaš en tak bolj "omejen" displaj avtomatsko toliko bolj trudiš (vsaj jaz) in v kukalo gledaš. Drugače pa folk škloca, pol pa pol ure v monitorček buli. Skratka, to so vse malenkosti in osebni predsodek; D70 še najbolj tepe šum, če gledamo iz stališča "pravih problemov".

Prepričan sem, da se lahko uporabnik s to kamero odlično razvije in razume stvari, mogoče ravno zato, ker so te manualne nastavitve bolj skope in suhoparne.

Ne bi pa tudi z nakupom D3000 kej dost falil, tehnično je ta aparat boljši od Dxx serij (razen D90).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

bluefish ::

Če se misli avtor posvetiti fotografiji, potem je D70 ali podoben aparat smiseln. V nasprotnem primeru pa naj raje vzame D3000, ker ima več avto programov,...

turist1 ::

odkrito rečeno raje vidim da ima čim več "auto programov", vsaj za začetek, ko bom znal z njim bolje rokovati pa ne bi problem tudi v ročnem prilagajanju, torej je bolje nikon d3000..je tudi boljsi od canona 350d in. 450d?
hvala mojstri

flameir ::

mojster, vidim da ignoriras vse, ki ti DSLR odsvetujejo.
jaz sem med njimi in ti polagam na srce, da dobro premislis, ce je DSLR res zate, gledenato, da si z enim objektivom precej omejen. poleg tega pa kot vidim ne ves skoraj nic o nastavitvah.

čuhalev ::

+1

turist1 je izjavil:

odkrito rečeno raje vidim da ima čim več "auto programov", vsaj za začetek, ko bom znal z njim bolje rokovati pa ne bi problem tudi v ročnem prilagajanju, torej je bolje nikon d3000..je tudi boljsi od canona 350d in. 450d?
hvala mojstri


Če hočeš kup auto pogramov, kupi kompaktnega. Bistvo SLR so ročne nastavitve in menjava objektivov!

francek1 ::

flameir je izjavil:

mojster, vidim da ignoriras vse, ki ti DSLR odsvetujejo.
jaz sem med njimi in ti polagam na srce, da dobro premislis, ce je DSLR res zate, gledenato, da si z enim objektivom precej omejen. poleg tega pa kot vidim ne ves skoraj nic o nastavitvah.

Tudi moje mnenje je, da boš z DSLR razočaran. Novejši superzoomi so že tako tehnično dovršeni, da ne vidim nobene potrebe po DSLR-ju. Pa imam doma 550D -ja, ampak mi v glavnem leži na omari, stari S5 pa potuje z mano...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

turist1 ::

ok.... odločil se za nakup fotoaparata. pa bi pred nakupom rad še mnenje.

kupil bom najverjetneje NIKON D5100 z objektivom 18-55mm.... ali nikon D5000 isti objektiv ali canon 1100D isti objektiv ali EOS 600D isti objektiv ali canon eos 550D.
iscem pa med 200-300€ je že max... rabljenega...razen če misli kdo da lahko kaj boljšega predlaga za ta denar... mora pa tudi snemat HD filme :)
slikal bi pa morje, naravo itd...... skratka ne za slike od blizu ampak od daleč.... zato ne vem če je ok objektiv...?

freesty ::

Kako mislis od dalec? Siroki kot ali zoom?

Ce te zanima imam doma D5000 in tamrona 17-50 2.8. Komplet dam za 350e. Zraven dam se torbo in spominsko kartico.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

lonewolf_ ::

Kateri fotoaparat bi mi priporočali v rangu 500-700EUR ? Bolj se nagibam k nikonu, sestričin D3200 mi je kar soliden, ampak se da dobiti kaj boljšega za omenjeno ceno?
Sem dokaj bos na tem področju.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

kitewing ::

schurda ::

turist1 je izjavil:

ok.... odločil se za nakup fotoaparata. pa bi pred nakupom rad še mnenje.

kupil bom najverjetneje NIKON D5100 z objektivom 18-55mm.... ali nikon D5000 isti objektiv ali canon 1100D isti objektiv ali EOS 600D isti objektiv ali canon eos 550D.
iscem pa med 200-300€ je že max... rabljenega...razen če misli kdo da lahko kaj boljšega predlaga za ta denar... mora pa tudi snemat HD filme :)
slikal bi pa morje, naravo itd...... skratka ne za slike od blizu ampak od daleč.... zato ne vem če je ok objektiv...?


Če razmišljaš o D5000 ali D5100, potem vsekakor novejši, priporočam ti 5200 ali celo 5300, ker imata novejše čipe, ki so bistveno kvalitetnejši. Več dinamičnega razpona, manj šuma, bolj čiste barve, itd. Obejtkiv: 18-105 ali celo 18-140.
Ups: za 300€ ne bo šlo.

lonewolf_ je izjavil:

Kateri fotoaparat bi mi priporočali v rangu 500-700EUR ? Bolj se nagibam k nikonu, sestričin D3200 mi je kar soliden, ampak se da dobiti kaj boljšega za omenjeno ceno?
Sem dokaj bos na tem področju.


D5200 18-105 699€ Beseničar
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825276 (13541) BigWhale
»

Kateri DSLR fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689358 (3035) errhec
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727107 (18715) bela120
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612261 (11533) Invictus
»

Nakup fotoaparata kaj izbrati

Oddelek: Kaj kupiti
101580 (1301) lisjak

Več podobnih tem