» »

Jajca

Jajca

Apofis ::

Pred časom sm v šparu kupu 10 jajc, velikost L...v sedmih jajcih sta bila noter po dva rumenjaka. A je to normalno al sam naključje?

ejQ ::

Dvojčki. Si dobu 14 jajc za ceno 7ih.

Jsm enkrat dobila jajc s krvavim beljakom in rumenjakom :O

Xserces ::

pojej:D to so čiste beljakovine in maščobe :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: g333kk ()

Unknown_001 ::

Eh to se zgodi, če bi blo kaj narobe, jih sploh ne bi smeli prodajat, če je z jajcem kaj narobe ti tole svetujem potopi ga v vodo, če potone je dober, če pa zaplava pol pa lahk kr stran vržeš. Dva rumenjaka ni nič takega, se zgodi in je neki kot enojajčni dvojčki, za krvav beljak pa še nisem slišal, sem pa že videl živordeč flek na rumenjaku pa sem raj stran vgu, čeprav morebiti ni bilo nič narobe, ampak stvar je taka, ker gre za občutljiva živila ti priporočam, da takrat ko si v dvomu da nekaj ni v redu raje preventivno vrzi stran. :8)

ejQ ::

Cracked it! Woman finds six double yolk eggs in one box beating trillion-to-one odds

@Apofis
Isto je kt da bi zadel na lotu :>


EDIT: Evo ga mojga:

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ejQ ()

francek1 ::

ejQ je izjavil:

Dvojčki. Si dobu 14 jajc za ceno 7ih.

Jsm enkrat dobila jajc s krvavim beljakom in rumenjakom :O

17....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

ejQ ::

14 za ceno 7ih. 17 za ceno 10ih, ja.

NeMeTko ::

Mi smo včasih v Jati kupovali sama taka XL jajca z dvojnimi rumenjaki.

Nekako jih očitno prebirajo (presvetijo?), da vidijo ali je notri en ali več rumenjakov. Kako točno, ne vem, vem pa da je bil cel plato samo takšnih jajc. Za peči 'na oko' idealna.
Niso pa nič manj kakovostna, ali pa da bi jim karkoli drugega falilo, imela okus ali kaj takega.

Za kaj več bi pa moral vprašati koga v prodajalni, ki bi znal dati prave odgovore.

martincek1 ::

Zarad česa pa mislite da pride do krvavih jajc kot na zgornji sliki?

Apofis ::

Drgač so čist okusna...očitno jih res prebirajo...nism na to pomislu...thx za odgovore

vorantz ::

martincek1 je izjavil:

Zarad česa pa mislite da pride do krvavih jajc kot na zgornji sliki?


taka jajca ratavajo ko ma kokoš fešto
:>

v bistvu poči neka žila med formacijo jajca al neki tazga

Gigahertz ::

vorantz je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Zarad česa pa mislite da pride do krvavih jajc kot na zgornji sliki?


taka jajca ratavajo ko ma kokoš fešto
:>

v bistvu poči neka žila med formacijo jajca al neki tazga


mmmmmm sliši se okusno :))
"670#2500#8"

francek1 ::

Tudi je...kot krvavice!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

ejQ ::

Jsm našla, da se na rumenjaku pojavijo rdeče pike ali strdki (tko kot na moji sliki, desno od rumenjaka), ko poči kaka žila. Te se odstrani, jajce pa je primerno za zaužitje.

Za rdeč beljak pa, da naj bi to bila posledica vnetih jajcevodov in da naj se takih jajc ne je. Mogoče je pa tud posledica teh počenih žil, in se celo jajce zarad krvi obarva rdeče.



Sam strdek odstranš, pa je.

Looooooka ::

ooo fuj :D
po moznosti na dan, ko mas glih se 2 jajci in si lacen kot svinja...

martincek1 ::

Haha ta pa že skor spada v kategorijo k blue wafflu. Ne jem jajc dokler bom mel tole v glavi :D

Janac ::

ejQ je izjavil:

Jsm našla, da se na rumenjaku pojavijo rdeče pike ali strdki (tko kot na moji sliki, desno od rumenjaka), ko poči kaka žila. Te se odstrani, jajce pa je primerno za zaužitje.

Za rdeč beljak pa, da naj bi to bila posledica vnetih jajcevodov in da naj se takih jajc ne je. Mogoče je pa tud posledica teh počenih žil, in se celo jajce zarad krvi obarva rdeče.



Sam strdek odstranš, pa je.


jaz bi to reklamiro oz. uveljavjal stvaro napako/težava v proizvodnji/serijska napaka itd. :D

Rias Gremory ::

@ejQ
Si mi pa lepo zbila apetit, vsaj večerjal ne bom. :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

NeMeTko ::

Janac je izjavil:

jaz bi to reklamiro oz. uveljavjal stvaro napako/težava v proizvodnji/serijska napaka itd. :D

Jaz bi te pa poslal direktno k kokli, da se z njo zmeniš, da ti izleže nadomestnega :))

ejQ ::

:))

Smo se pa naučil, da ne smeš ubijat jajca direkt v ciljno posodo, kjer maš po možnosti že ostale sestavine.

francek1 ::

Kako ste izbirčni...a krvavic pa ne jeste? Potem ne jejte tudi paštet, posebnih in hrenovk!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

ejQ ::

Zakaj ne?

Looooooka ::

Ne vem no...ce je bla ta kri on it's way out potem je glih ne bi enacil s krvavico :D

PacificBlue ::

barva rumenjakov je odvisna od prehrane kokosi..pa tudi verjetno hormonskih dodatkov. Taksnih krvavih rumenjakov jaz doma nisem se nikoli opazil..pa odkupujemo piscance na farmah in jih potem redimo doma, da zrastejo v kokosi .Jajca tudi prodajamo..en starejsi par jih ze par let odkupuje pri nas, po pricevanju se(jajca) rumenjaki iz trgovine pogosto razlijejo ko jajce ubijes, domaca pa nikoli. No jaz tega ne vem, pa tudi prvic vidim krvavo jajce..ughh:S

francek1 ::

Kri je kri kakorkoli gledaš. Je pa vedno termično obdelana.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

tx-z ::

Sej jajca so itak samo mensturacija kokošk :) Še čudn da so v večini tko lepe :D
tx-z

lampa ::

Vcasih je veljalo da so krvava jajca oplojena in da je to v bistvu zarodek. Seveda je to pri domaci vzoji ,na farmah verjetno nimajo petelinov.

lp
lampa

Miha_T ::

Tudi jaz sem nekaj časa nazaj v Šparu dobil vseh 10 jajc z dvema rumenjakoma. Prilimam slike ko pridem domov...
Tista XXL a kaj so že, so kakšna že na zunaj mal falirana, da včasih izgleda kot krompir v škatli..

Unknown_001 ::

Looooooka je izjavil:

Ne vem no...ce je bla ta kri on it's way out potem je glih ne bi enacil s krvavico :D


Pri krvavici vsaj veš kaj je not, kle pa... (no idea8-O)

Miha_T ::

Slike



genesiss ::

Wow!!
Kakšna je pa cena teh jajc?

Miha_T ::

Enojna :)
Ne vem točno. Tam okrog 1,5eur kot ostala jajca.

civic_ ::

Dvojni in celo trojni rumenjaki niso nič nenavadnega. Doma imam kokoš, ki redno nese dvojna jajca. Baje se to dogaja na začetku nesnosti in se sčasoma umiri. Ta jajca so že na pogled večja.

Če ima rumenjak belo piko to pomeni, da je jajce oplojeno.
Rjava pega v beljaku je tako imenovana mesna pega. Več se jih pojavlja če je kokoš v s stresu.

Unknown_001 ::

Miha_T je izjavil:

Slike





Jummy !

Dvojni fruštek :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasno delovanje brskalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
143045 (2685) Bakunin
»

Računalnik zmrzne

Oddelek: Strojna oprema
201694 (1345) Riff
»

Problem v kopalnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5027665 (24424) Malajlo
»

Tuja naprava v Omrežni infrastrukturi

Oddelek: Omrežja in internet
111126 (877) 5er-->
»

ITC: Apple ne krši Samsungovih patentov

Oddelek: Novice / Tožbe
398542 (7005) Icematxyz

Več podobnih tem