» »

Kazenske točke pomoč

Kazenske točke pomoč

«
1
2 3

cebelar123 ::

Lep pozdrav rabil bi pomoč v moji situaciji. Zanima me postpek kako priti nazaj do vozniškega dovoljenja oz če gre.
Napihal sem 0,6miligrama alkohola v litru krvi "to je 18kt". Policaj mi je odvzel vozniško dovoljenje.

- Ali lahko grem vozniško dovoljene dvignit na policisko postajo po 24h?
- Ali morem čakati da mi iz sodišča pošlejo poziv in od tam naprej urejam zadeve?

Skratka zanima me postopek kako naprej, ali je bil kdo v podobni situaciji? Vem tudi da lahko nekako zbiješ 4 točke z zdravniškim pregledom "osebi zdravnik bi naj to bil?" ampak ali lahko to prej narediš ali moreš počakati kaj i bo sodnik rekel?

Gladi ::

Ponovno boš moral delati izpit.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

komar88 ::

Verjetno ti prenehalo veljati vozniško dovoljenje, zaradi 18 kazenskih točk in boš moral ponovno opravljati izpit. O zbijanju kazenskih točk pa ne vem ničesar.
MAN UTD <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: komar88 ()

hojnikb ::

Točke bi lahko zbijal z zdravstvenim pregledom in rehabilitacijskim programom v kombinaciji z trenigom varne vožnje. Sam to velja če maš 17 pik ali manj...
#brezpodpisa

cebelar123 ::

Sicer mi je 18kt rekel policaj, ali to pomeni da sodnik tudi tako odloči? to je moj prvi prekršek v 12 letih.

Gladi ::

Prvič so te dobili, to verjetno misliš povedat.

Sicer pa iz rtvslo:
Pijanim voznikom odvzem dovoljenja
Voznik, ki mu bo alkotest pokazal več kot 0,52 mg/l (po 'starem' merjenju več kot 1,1 promila), bo dobil 18 kazenskih točk, ki pomenijo takojšen odvzem vozniškega dovoljenja, v državno blagajno pa bo moral prispevati 1.200 evrov, kar je 400 evrov več kot do zdaj. Policisti ga bodo lahko tudi pridržali za od 6 do 12 ur.

Če bodo takšni vozniki nato želeli znova pridobiti vozniško dovoljenje, bo zanje obvezno opravljanje rehabilitacije - izobraževanje in program zdravljena zasvojenosti. Enake kazni kot v primeru alkoholiziranosti veljajo tudi v primeru vožnje pod vplivom prepovedanih substanc.

cebelar123 ::

Znova pridobiti , to pomeni če bom želel še 1x delat na novo izpit? Ali to pomeni če bom hotel obdržati starega?

Mavrik ::

Ti več starega izpita nimaš, ker so ti ga odvzeli. Ne vem kaj je nejasno?
The truth is rarely pure and never simple.

cebelar123 ::

Meni piše za 1x začasno odvez izpit na potrdilu od policije.

šernk ::

V nekaterih primerih lahko sodnik ti prisodi le 17 KT (če rabiš izpit nujno zaradi službe in ti pogleda skozi prste) v ostalih primerih si pa brez.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gladi ::

šernk je izjavil:

V nekaterih primerih lahko sodnik ti prisodi le 17 KT (če rabiš izpit nujno zaradi službe in ti pogleda skozi prste) v ostalih primerih si pa brez.

Noup. Lahko bi mu priznesu edino če bi bil npr. poklicni voznik tovornjaka, ampak bi vozniško dovoljenje velalo samo v tej kategoriji.. Če je pa recimo taksist pa to ni možno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

amigo_no1 ::

cebelar123 je izjavil:

Lep pozdrav rabil bi pomoč v moji situaciji. Zanima me postpek kako priti nazaj do vozniškega dovoljenja oz če gre.
Napihal sem 0,6miligrama alkohola v litru krvi "to je 18kt". Policaj mi je odvzel vozniško dovoljenje.

- Ali lahko grem vozniško dovoljene dvignit na policisko postajo po 24h?
- Ali morem čakati da mi iz sodišča pošlejo poziv in od tam naprej urejam zadeve?

Skratka zanima me postopek kako naprej, ali je bil kdo v podobni situaciji? Vem tudi da lahko nekako zbiješ 4 točke z zdravniškim pregledom "osebi zdravnik bi naj to bil?" ampak ali lahko to prej narediš ali moreš počakati kaj i bo sodnik rekel?


http://www.amzs.si/si/456/6/Slovenija.a...
Vozniki, ki bodo za volan sedli pod vplivom drog ali alkohola, prejmejo kazen:
do vključno 0,5‰ (0,5g alkohola/kg krvi oz. 0,24mg alkohola/l izdihanega zraka) - velja le za voznike, ki jim je določena meja 0,0‰ alkohola = 300 EUR + 4 točke,
od 0,5‰ (0,5g alkohola/kg krvi oz. 0,24mg alkohola/l izdihanega zraka) do 0,8‰ (0,38 mg/l) = 600 EUR + 8 točk,
od 0,8 do 1,1‰ (0,38 mg/l - 0,52 mg/l) = 900 EUR + 16 točk,
več kot 1,1‰ (0,52 mg/l) oz. vožnja pod vplivom prepovedanih drog ali odklonitev preizkusa = 1.200 EUR + 18 točk + pridržanje voznika od 6-12 ur in prepoved vožnje.

0.6 mg je 1.2 g po starem, ni tako "malo".

Je minili med pihanjem in zadnjim uživanjem/kajenjem 15 minut ?
Etilometer si dobil za pihati (merilnik) ali alkotest (indikator) ?

Prvo tu v 90% podturijo alkotest, če se ne strinjaš z rezultatom sledi ali odvzem krvi v ZD ali etilometer.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Gladi je izjavil:

šernk je izjavil:

V nekaterih primerih lahko sodnik ti prisodi le 17 KT (če rabiš izpit nujno zaradi službe in ti pogleda skozi prste) v ostalih primerih si pa brez.

Noup. Lahko bi mu priznesu edino če bi bil npr. poklicni voznik tovornjaka, ampak bi vozniško dovoljenje velalo samo v tej kategoriji.. Če je pa recimo taksist pa to ni možno.


nekomu je ostalo tudi za avto, ker je rabil dovoljenje za vozit kombi tako, da to tvoje ne drži vedno vode in to ni neka govorica, osebka poznam :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cebelar123 ::

Vem da ni malo. Mi zna kdo povedat ali bom dobil vozniško nazaj in lahko vozil, med tem ko se sodni postopek nadaljuje.
Avto rabim zaradi službe, dosti terenskega dela. Dobil sem alkotest.

koyotee ::

pol leta se boš pač ukvarjal s čebelarstvom, vsaj ne boš ogrožal drugih v prometu ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

PINki ::

Nič ne boš nazaj dobil vozniške. Potem bi jo tudi 80-letna babica dobila nazaj in se ponovno zapeljala na AC po nasprotnem pasu. Začni uporabljat kolo ali trolo.

cebelar123 ::

Sem klical na policijo in bojo vse poslali sodniku so rekli. On bo pol odločil ali mi bo znižal kazen ali ne.
Bi pa znalo to potrajati.

Sriple Tix ::

Imam 2 znanca , ki imata oba 17 KT, čeprav sta šla preko vseh meja. Eden je pihil celo z motorjem, ko se je vračal s Faaker Seeja. Vse je volja sodnika, ki te bo obravnaval, tvojega odnosa do prekrška ter predvsem predkaznovanosti. Omenjena dva sta bila pred tem "čista".

turk1990 ::

Poznam enega, ki je napihal 0,89 in mu niso vzeli izpita. Tudi ko je napihal...so ga zadrzali in je naslednji dan normalno prevzel izpit. Čuden je ta sistem...

Blazz ::

kokr se jaz spoznam na tole, bi moral po 24 urah dobiti izpit nazaj. Dokler ti sodnik ne dodeli kazni, ni pravnomočna...

Mcsin ::

Sej mu kazen še ni bla izrečena itak, da ni pravnomočna... kar pa ne pomeni, da on lahko vozi, saj mu je policist na kraju izrekel prepoved nadaljnje vožnje. Na potrdilu ti pa piše začasno odvzeto samo zato, ker dokončno ti ga bo odvzel sodnik, policist ti ga ne more.

Priporočam pa ti, da se v tem času ne voziš dokler sodišče ne odloči, saj ti velja ukrep po 113.a členu Zakona o prekrških (po tem členu ti je bilo vozniško dovoljenje tudi zaseženo), kar je huje kakor, da bi vozil brez vozniške. Če te dobijo pri vožnji dokler ti traja ta ukrep, dobiš v trenutku +1200 evrov kazni in še enkrat 18 KT.

113.a člen

(1) Če je podan utemeljen sum, da je storilec, ki ima veljavno vozniško dovoljenje, storil prekršek zoper varnost cestnega prometa, za katerega je predpisana stranska sankcija kazenskih točk v cestnem prometu v številu, zaradi katerega se po zakonu izreče prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja, mora prekrškovni organ v petih dneh od ugotovitve prekrška in storilca predlagati sodišču, da storilcu začasno odvzame vozniško dovoljenje. Predlog za začasni odvzem vozniškega dovoljenja je sestavni del obdolžilnega predloga.

(2) Če pooblaščena uradna oseba na kraju prekrška ugotovi, da so podani pogoji iz prejšnjega odstavka tega člena, storilcu takoj prepove nadaljnjo vožnjo in mu odvzame vozniško dovoljenje ter mu o tem izda potrdilo, vozniško dovoljenje pa s predlogom za odvzem pošlje sodišču. Če storilec ne izroči vozniškega dovoljenja, mu pooblaščena uradna oseba na kraju samem prepove nadaljnjo vožnjo in to prepoved z navedbo, da vozniško dovoljenje ni bilo odvzeto, zaznamuje na potrdilu.

(3) Če je prekršek ugotovljen s tehničnim sredstvom ali na drug način, zaradi katerega storilec s kršitvijo ni bil seznanjen na kraju kršitve, se storilcu vožnja prepove in vozniško dovoljenje odvzame s sklepom o začasnem odvzemu vozniškega dovoljenja, ki ga sodišče izda na predlog prekrškovnega organa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mcsin ()

cebelar123 ::

Ne mislim se vozit, dokler sodnik ne pove kako in kaj. Upam samo da bom prišel do sodnika v 10dnevi ali prej.

black ice ::

Amigo: Kajenje po besedah DrogArta ne vpliva na rezultat "pihanja". Koliko vode drži ta trditev pa je spet druga debata.

Edit:typo

Zgodovina sprememb…

max00slo ::

Kolikor je meni znano lahko dobiš nazaj svojo vozniško po 24 urah. 18kt ti lahko da policist vendar je sodnik tisti ki določi višino kazni. Lahko ti pusti vozniško ampak imaš 18kt.

amigo_no1 ::

Lahko da ne, ampak mene je policaj že vprašal ravno to.

black ice ::

amigo_no1 je izjavil:

Lahko da ne, ampak mene je policaj že vprašal ravno to.

Baje si nočejo umazati "balončkov" in jim je (policistom) to samo izgovor. Se bom podrobneje pozanimal pa sporočim.

18kt v neki kategoriji in hkratno dovoljenje za vožnjo iste kategorije ne gre nikakor skupaj. V avtošoli so nas učili (sicer že kar nekaj let nazaj), da v primeru 18kt sledi takojšnji odvzem izpita. Če sodnik dosodi 17kt, potem razumem.

amigo_no1 ::

Saj dobiš pri pihanju ustnik, ki je enkratno uporabo.

black ice ::

Vem. To so besede DrogArta, ne moje. Se bom pozanimal zakaj menijo tako.

BigWhale ::

Takim, ki toliko napihajo bi morali dati se kakih 30 ur druzbeno koristnega dela.

Kako pri hudicu se lahko tako pijan spravis se avto vozit???

amigo_no1 ::

Moraliziranje je OT.

GrimReaper ::

Jest največ kar spijem da grem v avto je en Radler, ki ne vpliva popolnoma nič na vožnjo, dva (oz. en pir) sta mogoče tut še safe.
Ampak po novem zakonu imaš lahko samo 0,0, imam prav? Se pravi je en Radler že preveč.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

7982884e ::

en radler se ne pozna več po pol ure, razen če maš metabolizem popolnoma na psu. OP je kar dost spil da je tolk napihu. ne vem kako vam to rata

black ice ::

Kdaj so sprejeli nov zakon?

amigo_no1 ::

GrimReaper je izjavil:

Jest največ kar spijem da grem v avto je en Radler, ki ne vpliva popolnoma nič na vožnjo, dva (oz. en pir) sta mogoče tut še safe.
Ampak po novem zakonu imaš lahko samo 0,0, imam prav? Se pravi je en Radler že preveč.

Ni sprememb, začetniki in profi vozniki (C,D,E) imajo 0.0.

Zgodovina sprememb…

KaiV6 ::

Izpit ti je prenehal veljati,
sicer ne vem najnovejših sprmememb zakona ZPrCP-A, ampak do 1.9.2012 si lahko na sodišče poslal vlogo, na podlagi katere, ce je bila sprejeta, si imel obvezno udeležbo v delavnici in izpita nisi zgubil ampak imel pogojno obdobje 2h let, ne glede, ce si poklicni ali nepoklicni voznik.


Po zelo starem zakonu so ti izpit po 24h vrnili ja, ampak zdej je teh 24h preslo na obdobje od 0 do 6 mesecev + 6 mesecev prepovedi voznje, ce si prvic ob izpit. Prepoved pa se ti ne steje zdej, ampak, kadar dobis odločbo o prenehanju VD.

V "najboljsem" primeru ti sodnik zdej ne prepove voznje in cakas na odlocbo o prenehanju, vmes pa se seveda lahko vozis.

Se kot nasvet, zacni urejat stvari ze zdej (predvsem avtosola, delavnice, zdr. pregled) ker se to zna zavlec, precej vec kot 6 mesecev in si pol dejansko brez izpita 9 ali 10 mesecev.
<insert>podpis.html</insert>

Reycis ::

Zanima me koliko piva je potrebno spiti za tak rezultat?

cebelar123 ::

Vem da sem naredo napako. Pa ne si mislit da je to nevem kakšna enormna kolicina piva. Jaz sem jih spil 6 v roku 8ur, je pa res da nisem nič jedel.
Ampak vseeno glede na mojo napako bi rabil pomoč, da si nekako začnem urejat papirje in kaj bom rabil.
KaiV6 "(predvsem avtosola, delavnice, zdr. pregled)" tole predvidevam, da začnem urejat po prvem obisku pri sodniku?

Ker nekako upam da mi bo spustil 1 točko in bom potem dobil izpit nazaj, hkrati pa šel na delavnice, oziroma kam me bodo napotili.

martincek1 ::

Maš srečo da te je ustavil policist, ne pa bankina.

M1_Abrams ::

@BigWhale

V mojem primeru enkrat sem popil 9 pirov in se peljal domov (razdalja cca. 30 km)

Konec lanskega leta pa policist ustavi, napiham 0,36 mg/l, kazen 300€ in 8 KT.
Kolikor vem pa mora Ministrstvo za pravosodje obvestiti storilca prekrška ko ta doseže 8 KT.
Jaz, zaenkrat še nisem dobil nobenega obvestila.
PHP & MySQL

KaiV6 ::

cebelar123
KaiV6 "(predvsem avtosola, delavnice, zdr. pregled)" tole predvidevam, da začnem urejat po prvem obisku pri sodniku?


Tako je, to zacnes urejat po obisku sodnika.

M1_Abrams
Kolikor vem pa mora Ministrstvo za pravosodje obvestiti storilca prekrška ko ta doseže 8 KT.


Ne bom dal roke v ogenj, ampak mislim, da obvestijo storilca, ko ta doseze in preseze doloceno stevilo tock. Sicer pa mislim da se lahko storilci vedno pozanimajo o stanju KT. Lahko pa, da policija ni poslala teh tock naprej na ministrstvo in imas veliko sreco :)
<insert>podpis.html</insert>

koramberger ::

Prvo kar morš naredit je ignorirat 99% postov tukaj.
Drugo, jutri, takoj zjutraj, se prijavi na zdravniški pregled, ker boš moral poslati zraven k predlogu za vrnitev začasno odvzetega vozniškega dovoljenja zdravniško spričevalo o opravljenem kontrolnem zdravstvenem pregledu. Poglej v katerih zdravstvenih domovih to lahko narediš. Ko se prijaviš, naj ti dajo tudi potrdilo, da si se prijavil, če bo čakalna doba takšna, da še ne boš imel spričevala, ko bo možnost za vrnitev začasno odvzetega vozniškega dovoljenja.
Če boš vse storil in poslal v roku, se boš lahko do konca postopka (ki zna trajat) vozil.
Ko dobiš končno odločbo in če so ti odvzeli izpit: lahko predaš predlog za odložitev izvršitve prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja. 202.d in 202.e člen Zakona o prekrških. Izpit lahko dobiš pogojno nazaj in če v preizkusni dobi ne narediš nobenega prekrška, se ti pike izbrišejo.

cebelar123 ::

Hvala koramberger mislim da sedaj vsaj malo razumem vrstni red. Torej tole spričevalo o opravljenem kontrolnem zdravstvenem pregledu morem v vsakem primeru opraviti.

Tukaj sem najdo zanimivo sliko, ki opisuje to kar si napisal.



Edino ne vem kako naj bi ta predlog izgledal. Kaj se tukaj napiše.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Po dobri večerji in steklenici vina, napihal 0.1 :D (nimam 200 kg in nisem reden pivec).

BW
Potem prilepi še kak link zlorabljenih otrok s strani RKC čistunov.
Če ne maraš alkota in se delaš finega intelektualca, črtice/ostala kemija so še hujša zadeva 8-).

BigWhale ::

amigo_no1 je izjavil:

Po dobri večerji in steklenici vina, napihal 0.1 :D (nimam 200 kg in nisem reden pivec).

BW
Potem prilepi še kak link zlorabljenih otrok s strani RKC čistunov.
Če ne maraš alkota in se delaš finega intelektualca, črtice/ostala kemija so še hujša zadeva 8-).


Jah, RKC pa je off-topic. Pa tudi to, a jaz maram alkohol ali ne, je popolnoma irrelevant. Alkohol v nobenem primeru ni za na cesto, razen ce ne gre za komplet v prvi pomoci, pa mors nekomu razkuzit odrgnino.

Zalostno je to, da je lahko nekdo tak car, da spije toliko, da mu odvzamejo voznisko dovoljenje, potem je pa tak luzer, da si se zakonov in pravilnikov kaj in kako naj sedaj stori, ne zna pogledati.

furion ::

Js mam ze 3 mesece prekoracene tocke pa mi se vedno niso nic poslali :(

A ko zberes kazen za odvzem ispita, ti posljejo na dom sploh kej? Ali dobis vabilo na sodisce?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

cebelar123 ::

Pa imaš izpit doma? Ker to da ti ne vrnejo izpita po 24urah je od 1.9.2012 če se ne motim.

St235 ::

furion je izjavil:

Js mam ze 3 mesece prekoracene tocke pa mi se vedno niso nic poslali :(

A ko zberes kazen za odvzem ispita, ti posljejo na dom sploh kej? Ali dobis vabilo na sodisce?


Če si točke nabira čez daljše časovno obdobje (torej ni bil en prekršek za odvzem) potem boš dobil obvestilo o prenehanju izpita na dom, ko bodo uspel sprocesirat zadevo. Če boš imel srečo ti bodo točke od prvega prekrška v tem času že potekle.

jalovec09 ::

Tkole je sorodnik izgubil izpit, napihal, dobil jurja kazni, sam to je trajal, eni se pol kr vozjo naprej, češ da jim izpit velja, ko ga dobijo nazaj, je pa mogu opravljat neke teste, na novo delat CPP, zdravniški, u glavnem DRAGO pol pa še 20 ur vožnje in ta glavno...ga pa je stalo skoraj 2000 evrov.

Zgodovina sprememb…

furion ::

St235 je izjavil:

furion je izjavil:

Js mam ze 3 mesece prekoracene tocke pa mi se vedno niso nic poslali :(

A ko zberes kazen za odvzem ispita, ti posljejo na dom sploh kej? Ali dobis vabilo na sodisce?


Če si točke nabira čez daljše časovno obdobje (torej ni bil en prekršek za odvzem) potem boš dobil obvestilo o prenehanju izpita na dom, ko bodo uspel sprocesirat zadevo. Če boš imel srečo ti bodo točke od prvega prekrška v tem času že potekle.


Cez 1 leto neham bit voznik zacetnik in takrat mi je useeno ce dobim tocke al ne. Sam pomoje bojo prej to zrihtal pa mi izpit spizdl.

St235 ::

Vedno se imaš možnost pritožit.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716088 (13032) Mare2

Grozi odvzem vozniške (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6717942 (15114) MrBrdo
»

Odvzem vozniškega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9631281 (21908) St235
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018473 (15528) Zajec123
»

vožnja pod vplivom alkohola (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8218278 (15595) St235

Več podobnih tem