» »

Apple začel proizvodnjo iPada Mini

Apple začel proizvodnjo iPada Mini

Mini (levo) v primerjavi z Amozonivim Kindlom Fire, oz. Googlovim Nexus 7.

vir: Gadgetorama

Mini (drugi z leve) v primerjavi z novim iPadom, iPhone 5 in iPhone 4S.

vir: Gadgetorama
The Wall Street Journal - Po poročanju Wall Street Journala, ki se sklicuje na neimenovane Applove tajvanske dobavitelje, naj bi proizvodnja manjše različice iPada že stekla. Novinec z verjetnim imenom "mini iPad" ali "iPad mini" (ne ve se še) naj bi imel 7.85 palčni zaslon, torej za slaba dva inča manjšega od večjega brata, ki meri 9.7 palcev po diagonali. Dobavila naj bi ga LG, ki že skrbi za zaslone za iPhone 5, ter AU Optronics, tj. nekdanja Acerjeva divizija za zaslone. Malček bo tako po vsej verjetnosti bolj ali manj prost Samsungovih komponent.

Diagonala je nekoliko večja od konkurenčnih Androidov (glej slike). Ključno vprašanje ta hip je tako, koliko bo stal, pri čemer so si analitiki edini zgolj v tem, da skoraj zagotovo ne bo tako poceni kot Kindle Fire ali Nexus 7.

Predstavitev naj bi bila 17. ta mesec, naprodaj pa bodo novembra, pravijo.

57 komentarjev

«
1
2

gruntfürmich ::

uporablja kdo tablice in če jih, za kaj so mu priročne?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bdoxx ::

za igrce pa maile =)

Zheegec ::

Manjše tablice (7" in podobne) so že vnaprej obsojene na propad. To je brezveze. Vsaj Steve Jobs je tako rekel :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

floyd1 ::

Ravno zato bo ta novi Ipad 7,85" 8-).

nekikr ::

Meni se zdi fail tole. Imam iPada 3 pa ima "pravo" velikost, te manjše stvari pa ne vem no...igre je bolje igrati na večjem zaslonu, prebirati interentne strani prav tako...bo pokazal čas, kdo ima bolj prav :)

Apple ::

Uporabljam za branje časopisov, revij, surfanje po netu, branje emailov, gledanje filmov, poslušanje glasbe, prikazovanje slik, kakšno igrico, kot shell in RDP in VNC klienta...

V glavnem ne menjam za nobeno drugo tablco... :D

Mini iPad? Za otroke za igrice in učenje, če bo retina display...
LP, Apple

floyd1 ::

Če je Google(Asus) našel tržišče za 7", bo tudi Apple za svoje. Samo cena je še vprašanje.

jan_g ::

Imam občutek, da želijo malo pomešati štrene pred prihodom Win8 tablic, ker bodo menda njihove predstavitve tudi konec oktobra. Kajti ios ekosistem bo dobil cenovno ugodnejšo izbiro, kar bo težko za proizvajalce win8 tablic na eni strani, na drugi pa za Microsoft pri privabljanju 'average joe' kupcev. We'll see.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

zlobcek ::

Služba za mejle, koledar, todo manager, pisanje enostavnih office dokumentov, zapisnikov, hitro pregledovanje acad risb. Na šihtu je praktično skos na mizi u docku. Nepogrešljiva.
Doma cajtenge, mejli, splet, streamanje muske, filmov...

Računalnik se uporablja samo za projektiranje in take specifične zadeve.

Je pa res, da manjše od tega ipada3 ne rabim.

Komaj pa čakam resne mikromehke tablice z orenk proci in WIN8. Z zunanjim monitorjem sto posto nadomesti vse moje stacionarce in delam samo še s tablico.

Phantomeye ::

Nekje sem slišal, da je apple hotel narediti iPod Touch za otroke...

samo so ugotovili, da iTouch Kids ni najboljše ime :P

Zgodovina sprememb…

lambda ::

iPad mini bo manjši kot iPad, vendar še ravno dovolj velik, da ne bo premajhen.

mtosev ::

spet se bo kampiralo pred apple stori. marketing pri applu dela odlično
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

trnvpeti ::

cena bo recimo 299eur
pa se bo prodajalo kot noro

kam bojo z dnarjem?

bdoxx ::

lambda je izjavil:

iPad mini bo manjši kot iPad, vendar še ravno dovolj velik, da ne bo premajhen.


res?

gruntfürmich ::

morda je res sedanja velikost tablic ena posrečena velikost.
tale vmesni člen med telefonom in tablico pa se zna kaj hitro spremeniti v polom...
ali bi morda komu pasala takšna velikost? v žep ne gre, v torbo pa gre vse, ampak 7'' se mi zdi malce malo za brskanje in kakšno resno delo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jan_g ::

Ne vem, pri googlovi tablici so imeli reviewerji ravno pri velikosti pozitivna mnenja. Ravno prav velika za večino opravil.

floyd1 ::

Phantomeye je izjavil:

Nekje sem slišal, da je apple hotel narediti iPod Touch za otroke...
samo so ugotovili, da iTouch Kids ni najboljše ime :P

Jaz sem pa mislil, da so vse tablice za otroke ;).

jlpktnst ::

Evo dupli zafuk:
* majhna tablica ki to ni
* pa še poceni ni

Tako da sploh ne vidim poante.

Pa tolk btw, kindle keyboard, ki ga imam je skoraj 9" in gre v malo večji žep bp. Tako da 6-7" naprava ne bi smela bit problem. 8"+ ali več pa že rabiš posebne žepe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

Apple ::

jlpktnst je izjavil:

Evo dupli zafuk:
* majhna tablica ki to ni
* pa še poceni ni

Tako da sploh ne vidim poante.


Manjša tablica od trenutnega iPada je... Al je pocen al ne, bomo še vidli... Ocenjujem, da se bo cena začela od 300 EUR naprej, ker mora biti vseeno višja od cene iPod Toucha 8 GB...
LP, Apple

nekikr ::

ČE bo 300€ in ČE bo spodobna, potem je cena čisto primerna.

Matevz96 ::

trnvpeti je izjavil:

cena bo recimo 299eur
pa se bo prodajalo kot noro

kam bojo z dnarjem?

ne boš verjel ampak trenutna applova največja težava je preveč denarja,trenutno 120 milijard $.
vir:
https://slo-tech.com/novice/t537560#crta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matevz96 ()

vorantz ::

Matevz96 je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

cena bo recimo 299eur
pa se bo prodajalo kot noro

kam bojo z dnarjem?

ne boš verjel ampak trenutna applova največja težava je preveč denarja,trenutno 120 milijard $.
vir:
https://slo-tech.com/novice/t537560#crta


sej to je reku

Icematxyz ::

Apple kopira. Drugače pa logična poteza.

skika ::

Icematxyz je izjavil:

Apple kopira. Drugače pa logična poteza.


Apple kopira lel. Če nebi bilo Appla bi trenuten trg tablic bil neobstoječ.

Bananovec ::

Poceni in kvalitetno ni ravno nekaj, v čimer bi bil Apple dober.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

nekikr ::

Zakaj bi delal poceni in kvalitetno, če pa ljudje hočejo drago in kvalitetno? :)

Bananovec ::

In ta podatek, da ljudje hočejo drago in kvalitetno smo našli v tvojem zelo konstruktivnem komentarju.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

kuglvinkl ::

Bananovec je izjavil:

Poceni in kvalitetno ni ravno nekaj, v čimer bi bil Apple dober.


Poceni v absolutnem smislu ne, v relativnem pa ja. Koliko je stal z MBA primerljiv prenosnik še ne tako dolgo nazaj?

Tko da...

Pa še MS bo uleti oktobra. Bo precej divje.

nekikr ::

Bananovec je izjavil:

In ta podatek, da ljudje hočejo drago in kvalitetno smo našli v tvojem zelo konstruktivnem komentarju.

Zakaj hudiča bi pa to iskal v mojem komentarju? A ne bi bilo bolj smotrno pogledati recimo prodajne številke, vrednost podjetja skozi čas glede na izdane produkte in tako naprej...? Apple je drag in kvaliteten, prodaja se v milijonih. Očitno to ljudje hočejo.

Jux ::

nekikr je izjavil:

Bananovec je izjavil:

In ta podatek, da ljudje hočejo drago in kvalitetno smo našli v tvojem zelo konstruktivnem komentarju.

Zakaj hudiča bi pa to iskal v mojem komentarju? A ne bi bilo bolj smotrno pogledati recimo prodajne številke, vrednost podjetja skozi čas glede na izdane produkte in tako naprej...? Apple je drag in kvaliteten, prodaja se v milijonih. Očitno to ljudje hočejo.


Logični falus. Ti dam primer:

Apple ne spoštuje okoljskih direktiv, njihovi produkti se prodajajo v miljonih, očitno to ljudje hočejo.

ali pa:

Apple rad dela proprietary standarde, njihovi produkti se prodajajo v miljonih, očitno to ljudje hočejo.

....

Kot reden uporabnih Applovih produktov lahko rečem, da jih kakovost ne prodaja (ker so izdelki zgolj povprečni), ta kakovost je zgolj mit (poglej po internetu, če nisi lastnik). Tudi ko razmišljam o novem prenosniku bi Appla kupil samo zato, ker v PC svetu ni primerljivega 15" laptopa (po specsih in form factorju) vendar se bom verjetno raje odločil za nakup 13" ASUSa.

Če kaj prodaja Applove izdelke je to marketing, tukaj so pa res kralji. Znajo prodat svoje v večini povprečne izdelke kot suho zlato in zraven začarat mase da jim verjamejo vse. Sej se ja spomnite citata Stevea, da so tablice manjse od 10" nesprejemljive - seveda ne bomo pričakovali od uporabnikov da si obrusijo prste za uporabo.

Kaj pa sedaj Steve? Boste prilagali šilček?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Icematxyz ::

skika je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

Apple kopira. Drugače pa logična poteza.


Apple kopira lel. Če nebi bilo Appla bi trenuten trg tablic bil neobstoječ.


Na trg tabličnih računalnikov so vstopili relativno pozno, kvečjemu uspešnost jim pa lahko (deloma) priznamo, ampak recimo tudi Nokia je nekoč bila uspešno podjetje na področju (pametnih) telefonov pa to ne pomeni, da se to ni sčasoma spremenilo in torej trenutno je na tem področju zelo uspešen (med drugimi) Apple, ki bo torej sedaj kopiral proizvajalce manjših tablic in verjetno (finančno) uspešno dopolnil obstoječo ponudbo.

gruntfürmich ::

uffff, kaj smo zamudili če tablic ne bi bilo...groza!:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

flagellum ::

gruntfürmich - če se sprašuješ zakaj se uporablja tablice potem je res ne rabiš. Jaz sem priživle brez prenosnika, brez netbooka in sedaj brez tablice. Tisti, ki se hvalijo kaj vse delajo na tablici pač morajo upravičiti nakup drage igrače, ki jo niso potrebovali.

nekikr ::

Jux je izjavil:

nekikr je izjavil:

Bananovec je izjavil:

In ta podatek, da ljudje hočejo drago in kvalitetno smo našli v tvojem zelo konstruktivnem komentarju.

Zakaj hudiča bi pa to iskal v mojem komentarju? A ne bi bilo bolj smotrno pogledati recimo prodajne številke, vrednost podjetja skozi čas glede na izdane produkte in tako naprej...? Apple je drag in kvaliteten, prodaja se v milijonih. Očitno to ljudje hočejo.


Logični falus. Ti dam primer:

Apple ne spoštuje okoljskih direktiv, njihovi produkti se prodajajo v miljonih, očitno to ljudje hočejo.

ali pa:

Apple rad dela proprietary standarde, njihovi produkti se prodajajo v miljonih, očitno to ljudje hočejo.

....

Kot reden uporabnih Applovih produktov lahko rečem, da jih kakovost ne prodaja (ker so izdelki zgolj povprečni), ta kakovost je zgolj mit (poglej po internetu, če nisi lastnik). Tudi ko razmišljam o novem prenosniku bi Appla kupil samo zato, ker v PC svetu ni primerljivega 15" laptopa (po specsih in form factorju) vendar se bom verjetno raje odločil za nakup 13" ASUSa.

Če kaj prodaja Applove izdelke je to marketing, tukaj so pa res kralji. Znajo prodat svoje v večini povprečne izdelke kot suho zlato in zraven začarat mase da jim verjamejo vse. Sej se ja spomnite citata Stevea, da so tablice manjse od 10" nesprejemljive - seveda ne bomo pričakovali od uporabnikov da si obrusijo prste za uporabo.

Kaj pa sedaj Steve? Boste prilagali šilček?

Apple ne spoštuje okoljskih direktiv, njihovi produkti se prodajajo v miljonih, očitno to ljudje hočejo.

Kako da ne, troll much?

ali pa:

Apple rad dela proprietary standarde, njihovi produkti se prodajajo v miljonih, očitno to ljudje hočejo.

Očitno jih to sploh ne moti in na koncu kupijo. Če si tega ne bi želeli ne bi kupili, kajne?

Kot reden uporabnih Applovih produktov lahko rečem, da jih kakovost ne prodaja (ker so izdelki zgolj povprečni), ta kakovost je zgolj mit (poglej po internetu, če nisi lastnik). Tudi ko razmišljam o novem prenosniku bi Appla kupil samo zato, ker v PC svetu ni primerljivega 15" laptopa (po specsih in form factorju) vendar se bom verjetno raje odločil za nakup 13" ASUSa.

Imel sem vse iPhone od prvega naprej, na petico še čakam. Vse iPade, nekaj nanotov in Aira. Po kvaliteti se jim lahko približa le redkokateri proizvajalec. Istočasno sem imel tudi nekaj HPjev, pa nekaj top Sony mp3 predvajalnikov, tako da nekaj malega lahko primerjam. Morda si imel smolo, morda imaš drug "občutek", ne oporekam, obstajajo tudi tisti, ki hvalijo plastiko na S3 za premium ceno ;)

Apple ::

nekikr: podpis...

Nisem tolk bogat, da bi kupoval ceneno robo...

Prej sem menjal telefone na 3 mesece... zdaj ga menjam na 1 leto :) .
LP, Apple

jan_g ::

Zakaj pa tako pogosto menjaš? Zaradi obrabe ali zaradi nenehne želje po novih modelih? Jaz menjam na približno 3 do 4 leta, podobno kot laptop.

Apple ::

Telefone sem menjal od leta 1998 naprej... V tem času sem jih imel cca 80: od Panasonica, Samsunga, Benefona, Philipsa, Ericssona, Sonyja, Nokie, HTCja, HPja, Huaweija, SonyEricssona, Sagema, Motorole, Della, etc...

Vsakemu je nekaj manjkalo oz. se mi je zameril zaradi kakšnih problemov :D
LP, Apple

nekikr ::

No ja, saj tudi iPhonu manjka precej stvari... ;)

Keyser Soze ::

Ma, eno lahko tablico s primernim digitajzerejem naj že naredijo. Apple al pa kdo drug, me sploh ne briga. Pa da bo A4 format, da lahko normalno pišeš, rišeš, kracaš gor, narediš split screen uporabne velikosti, ipd.

To bo uporabno. Do takrat je pa vse skup en drek tole. Če je malo bolj aktiven sestanek si nimaš kaj pomagat s to drobnarijo.:|
OM, F, G!

gruntfürmich ::

flagellum je izjavil:

gruntfürmich - če se sprašuješ zakaj se uporablja tablice potem je res ne rabiš. Jaz sem priživle brez prenosnika, brez netbooka in sedaj brez tablice. Tisti, ki se hvalijo kaj vse delajo na tablici pač morajo upravičiti nakup drage igrače, ki jo niso potrebovali.

jst sigurno ne načrtujem nakup. me pa vseeno zanima za kaj točno jo ljudje rabijo.
ideja kot ideja same tablice je po mojem fenomenalna; pač nek interaktivni zvezek ki je fixen in nima premičnih delov; skratka pravi vmesnik med telefonom in računalnikom.
ampak ta vmesnost pa prinaša tudi druge slabosti, namreč ni velika in tudi ni mala; nekaj vmes, kar pa je učasih bolj cokla kot prednost. verjetno je za profi delo redkokomu uporabna, za igranje pa je tudi morda malce nepraktična... kaj se bo na koncu izcimilo bo pokazal čas; trenutno pa še išče neko svojo namembnost, imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Apple ::

nekikr... Ne pravim, da mu ne manjka... Samo sem do zdaj še najbolj zadovoljen... :)
LP, Apple

klinker ::

gruntfürmich je izjavil:

flagellum je izjavil:

gruntfürmich - če se sprašuješ zakaj se uporablja tablice potem je res ne rabiš. Jaz sem priživle brez prenosnika, brez netbooka in sedaj brez tablice. Tisti, ki se hvalijo kaj vse delajo na tablici pač morajo upravičiti nakup drage igrače, ki jo niso potrebovali.

jst sigurno ne načrtujem nakup. me pa vseeno zanima za kaj točno jo ljudje rabijo.
ideja kot ideja same tablice je po mojem fenomenalna; pač nek interaktivni zvezek ki je fixen in nima premičnih delov; skratka pravi vmesnik med telefonom in računalnikom.
ampak ta vmesnost pa prinaša tudi druge slabosti, namreč ni velika in tudi ni mala; nekaj vmes, kar pa je učasih bolj cokla kot prednost. verjetno je za profi delo redkokomu uporabna, za igranje pa je tudi morda malce nepraktična... kaj se bo na koncu izcimilo bo pokazal čas; trenutno pa še išče neko svojo namembnost, imho.


Marsikdo je pred tablicami kupu laptop za osnovne funkcije kot so surfanje, mail, dokumenti, ipd. Za tako uporabo je po moje tablica super stvar, zelo prenosljiva, dovolj velika, dobra avtonomija, enostavna uporaba tudi za popolne tehnicne laike kot so npr. moja mama, ki nekega laptopa za rect niti vzgat ne zna, s tablico se je pa kar takoj znasla. No jst je nimam, ker z njo res nimam kaj pocet, ob laptopu, stacionarcu in nexusu.

Janac ::

10" je za tablice idealno.

klinker ::

Tudi 8" je cisto vredu, ceprav res prav spodnja meja...kar se mene tice, telefoni max 4,5", tablice 8"-10", za vec pa 13" MB Air/Ultrabook

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Keyser Soze ::

Eh, kar počaki še mal. Ko pridejo na vrsto 13" tablice.

10" je malo za široko uporabno pisarniško orodje. Nimamo vsi nežnih ženskih rokic, plus večopravilnost trpi na malih zaslonih današnjih tablic (sej taprave multifunkcije še niti nimajo).
OM, F, G!

flagellum ::

nekikr - razloži nam ostalim ne apple uporabnikom kje je ta kvaliteta apple izdekov, da si jih moral vsako leto zamenjati? Za moje pojme je kvaliteta to, da nekaj kupiš in ti nato služi za nekaj let. Če moreš vasko leto kupiti novi izdelek to ni kvaliteta žal.

floyd1 ::

Janac je izjavil:

10" je za tablice idealno.

Nekaj let sem to poslušal za 3,5" touchscreen telefone. Zanimivo pa je, da zdaj tega nihče več ne omenja 8-).

Furbo ::

A potem imaš tudi televizijo 3,5" ?

Za različne namene so seveda različne velikosti. Doh.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

floyd1 ::

Očitno sploh ne razumeš napisanega. Nič hudega. No - razen tega, da potem to še komentiraš.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037671 (32763) Furbo
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629783 (25732) PrimozR
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127064 (23022) SkipEU
»

Applova prireditev na voljo v živo prek spleta

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4010691 (9210) kpkp
»

Novi iPad (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12925309 (17135) Zheegec

Več podobnih tem