» »

Problem s Hoferjevim repitorjem

Problem s Hoferjevim repitorjem

k4vz0024 ::

Repetitor sem skonfiguriral. Ko je vklopljen in zaženem FF, se 10 zavihkov strani naložijo. Problem nastane, ko želim odpreti nove zavihke, pa se strani ne naložijo. Ko repetitor ugasnem in modem Oxygen restiram lahko odprem poljubno št. zavihkov. V čem je problem?
  • spremenil: k4vz0024 ()

NeMeTko ::

Ne razumem problema - če po resetu sedaj vse dela brez težav, si problem očitno rešil?

imagodei ::

Trikrat si napisal "naziv" naprave, pa trikrat drugače in trikrat narobe. Verjetno misliš na REPETITOR? Kaj ti to pravzaprav pomeni, kaj naj bi to bila za ena naprava, in - se ti ne zdi, da bi recimo uradna oznaka naprave kaj pripomogla k reševanju problema?
- Hoc est qui sumus -

k4vz0024 ::

NeMeTko je izjavil:

Ne razumem problema - če po resetu sedaj vse dela brez težav, si problem očitno rešil?


Prenosnik dela oz. zavihki se po odpiranju po resetiranju modema v FF naložijo. Takoj ko vklopim repetitor, se v novih zavihkih strani ne naložijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Oznaka repetitorja je Medion MD 86738.

WiFi Oxygen modem je oddaljen od rač. 2 m, repetitor pa 5 m.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

NeMeTko ::

Kaj če bi poskusil repetitor prestaviti tja, kjer bo kasneje dejansko nameščen in zadevo tam preizkusil?

V navodilih lepo piše, da se zadevo na takšno razdaljo postavi zgolj ob osnovnem konfiguriranju - kasneje lahko prevelika bližina eventuelno povzroči motnje, ki se pri tebi pokažejo kot 'prenehanje nalaganja novih zavihkov'.

k4vz0024 ::

Potem moram od modema pa do repetiorja potegniti utp kabel, da ga lahko konfiguriram?

amigo_no1 ::

Wifi ...

NeMeTko ::

Kaj nisi dobil navodil zraven? So tudi na netu - celo v slovenščini.
Vse skupaj je lepo opremljeno s slikicami, tako da skoraj ne moreš kiksniti, če jim slediš.

k4vz0024 ::

Ja pa sej sem napisal, da sem ga nastavil. Sledil sem navodilom. Nisem pa pričakoval, dane bom mogel odpreti več zavihkov zaradi repetitorja.

imagodei ::

Saj ti je NeMeTko že odgovoril:
V navodilih lepo piše, da se zadevo na takšno razdaljo postavi zgolj ob osnovnem konfiguriranju - kasneje lahko prevelika bližina eventuelno povzroči motnje, ki se pri tebi pokažejo kot 'prenehanje nalaganja novih zavihkov'.


Ti pa praviš:
WiFi Oxygen modem je oddaljen od rač. 2 m, repetitor pa 5 m.
.

Kaj ti bo repetitor/range extender v istem prostoru kot WiFi router?
- Hoc est qui sumus -

k4vz0024 ::

Ker ima WiFi oxygen šibek signal in se v drugi sobi pogosto povezava prekinja, da ne omenim tablice, ki sploh slabo lovi.

imagodei ::

In ti si se, namesto nakupa novega (močnejšega) routerja ali zamenjave antene, odločil montirat v isti prostor še range extender?

Sori, fail by design. A je težko vprašat kaj storit na forumu, preden mečeš denar proč?
- Hoc est qui sumus -

NeMeTko ::

Za testiranje se premesti s prenosnikom izven 'dosega' oxygena.
Ker imaš po default nastavitvi na obeh isti SSID, se verjetno pri tvojem testiranju povezuješ na oxygen, ne pa na repeater.
Še bolje bo, če repeaterju daš lasten SSID, da boš točno vedel, kam si povezan.
Preveri, kateri kanal uporablja oxygen, katerega repeater.

imagodei ::

0_o

A ne bo sprememba SSID-a ustvarila ločenega WiFi omrežja...? :)
- Hoc est qui sumus -

k4vz0024 ::

Oba uporabljata drugi kanal.

Novega routerja nisem kupil zato, ker imamo pogosto udar strel. Oxygen pa je od Siola in ga po udaru strele zamenjajo. Rač. pa so nepoškodovani8-)

imagodei ::

Zanimiv pristop k reševanju problemov z udarom strele. Hofer tudi zamenja repeater, če ga skuri strela?

Drugače, low cost rešitev za ta problem:
Prenapetostna zaščita EATON MGE Protection Box 1 TEL DIN

Ali pa tole:

APC ProtectNet

:
APC ProtectNet for 10Base-T
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: imagodei ()

Goody ::

Postavi na repetitorju enak SSID in isti kanal kot na routerju pa bi moralo delat. Vsaj meni dela, imam pa repetitor edimax, ki je po moje identičen Hoferjevemu.

k4vz0024 ::

Udar strele v el. omrežje je redkejše, kot v tel. vode.

Itak pa repetitor zaščitim s prednapetostno zaščito

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

imagodei ::

> "Udar strele v el. omrežje je redkejše, kot v tel. vode."

No, če bi dejansko kliknil na linke, ki sem jih dal, bi videl, da sem polinkal prav zaščito za udar strele v telefonsko omrežje.

Sicer ima že navaden APC-jev BackUPS 500 poleg brezprekinitvenega napajanja tudi osnovno zaščito za prenapetost na el.omrežju, kot tudi osnovno zaščito za telefonski kabel (RJ-12 in RJ-45).
- Hoc est qui sumus -

k4vz0024 ::

To mi je jasno. Ampak, če se priklopiš z rač. preko wifi, ti ne bo skurilo omrežno kartico v nobenem primeru. Prednapetostna zaščita za wlan pa dvomim, da je 100%. Poleg tega pa pri hudih nevihtah uporabiš baterijo prenosnika.

Sedaj sem dal repetitorju drug SSID pa zgleda, da ne bo težav. Bomo videli.

k4vz0024 ::

Če sta različna imena SSID in se en rač. poveže s repetitorjem, drug pa z modemom, teh težav ni, razen, da se počasneje nalagajo zavihki. Zakaj sedaj deluje odpiranje novih strani v zavihkih, prej ko pa sta bili imeni SSID enaki pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

VoxGrog ::

Diagnoza samo z odpiranjem zavihkov je rahlo težka.

Lahko testiraš s večini napravami, ko si v dosegu obeh in v dosegu samo enega. Lahko ti je sral roaming, če imaš 2 signala na približno enaki mogči in malo preveč paranoično nastavljeno WiFi kartico ti lahko skače med enim in drugim signalom. To je en scenarij.

Možnih je pa malo morje. Je v okolici še kak drug wifi na podobnih kanalih?

k4vz0024 ::

Je še eden na 6 in izredno šibek na enki.

OmegaBlue ::

Potem se izgogibaj kanala 6, nastavi si fiksno na 12 in 1 in testiraj tako kot zgoraj napisano, v dometu enega in potem v dometu drugega in oba skupaj.

Če bi se malo lahko potrudil s kakšnim prenosnikom in enostavnim ping/traceroute bi lahko pogruntali kje ti promet izgine ko ti ne odpira več zavihkov.

(Ti serje na vseh napravah tako ali samo na enem PC?)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

k4vz0024 ::

Sedaj sem preklopil na 12 kanal. Vendar se s stacionrcem ne morem priklopiti na Oxygen modem, lahko pa na repetitor.

Težava je na vseh PC, ki so stacionarni.

amigo_no1 ::

Daj na kanal 1, nekatere napprave so privzeto nastavljene za območje [1-11].

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

OmegaBlue je izjavil:

Potem se izgogibaj kanala 6, nastavi si fiksno na 12 in 1 in testiraj tako kot zgoraj napisano, v dometu enega in potem v dometu drugega in oba skupaj.

Če bi se malo lahko potrudil s kakšnim prenosnikom in enostavnim ping/traceroute bi lahko pogruntali kje ti promet izgine ko ti ne odpira več zavihkov.

(Ti serje na vseh napravah tako ali samo na enem PC?)


Kaj bi lahko prosim opisal postopek s ping/traceroute, da bi lahko pogruntali kje se promet izgine ko se ne odpirajo več zavihki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

imagodei ::

Start -> Run -> cmd [enter]

V Ukazno vrstico vpiši:
tracert www.google.com [enter]
- Hoc est qui sumus -

Go-ahead ::

Poskušam nastaviti ta repetitor, pa nekako ne gre. Nanj se še povežem kot admin z geslom, nato prikaže Oxygena, katerega signal želim posredovat naprej. Nato želi ponovno neko geslo. Ali je to geslo enako geslu dostopne točke (oxygen)?

Po vnosu gesla se ponovno zažene in web vmesnik blokira. Pri pregledu dostopnih točk tega repetitirja ne vidim več.

Ali je to OK? Ali se na njega povezujem, brez da bi bil prikazan in vidim samo dostopno točko Oxygena?

francek1 ::

Lahko da deluje pod enakim imenom kot Oxygen.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

k4vz0024 ::

Mogoče pomaga reset. Tipk WPS drži za pribl. 10 s na repetitorju. Potem pa ponovno poskusi z nastavitvami.

Go-ahead ::

Po večkratnem resetu mi je uspelo. Najbolj je bila moteča vspostavljena povezava z Oxygenom, po prekinitvi sem se laže prek web vmesnika povezal na repetitor in mu vpisal isto geslo kot Oxygenu.

Sedaj imam uporaben signal tudi v kleti.

k4vz0024 ::

Kako pa kaj hitrosti prenosa?

Go-ahead ::

Preveril sem samo par posnetkov z You tuba in jih je normalno predvajalo. V navodilih piše naj bi se hitrost prepolovila (če deluje kot repetitor), vendar razen pri downloadanju (če sploh) ta problem ni opazen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UKV postaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
268741 (2039) krneki0001
»

Router kot dostopna točka

Oddelek: Omrežja in internet
173811 (2432) BlaY0
»

GSM Repetitor

Oddelek: Mobilne tehnologije
299951 (2871) Cervantes
»

Ojačanje WIFI signala z dodatnim routerjem?

Oddelek: Omrežja in internet
134381 (4190) amacar
»

Povezovanje dveh brezžičnih routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
133877 (3074) LeftyD

Več podobnih tem