» »

Povezovanje dveh brezžičnih routerjev

Povezovanje dveh brezžičnih routerjev

ozbolt ::

Ta router ima omogočen bridge:
http://www.mimovrste.com/artikel/114044...
In me zanima če bi lahko povezav 2 routerja (ista) tako:
internet -> router -> wirelles -> drug router -> kablovje -> računalnik

Ali pa:
internet -> router -> wirelles -> drug router -> wirelles -> prenosnik z Wlanom.

Bolj me zanima "če" kot pa "kako", ker firmware bi že updateav in povezal bi ju že nekak, bolj me zanima če bo delal.
Hvala za odgovore.
  • spremenil: ozbolt ()

tempoFlow ::

Kolikor je meni znano v primeru, da preklopiš router na bridge, potem deluje le v bridge načinu, se pravi, da lahko računalnik nanj priklopiš le s kablom.
V primeru, da hočeš nanj priklopiti prenosnik preko WiFi, potrebuješ posebno napravo, ki lahko deluje hkrati kot bridge in router ali pa še en router, ki ga preko eterneta priklopiš na bridge.

ozbolt ::

Se pravi naj dam 20E več za WDS, če hočem da routerja delata tudi kaj drugega kot samo med sabo sinale pošiljata?

Pyr0Beast ::

Vzami kakšnega buffalota WHR-g54 ali kaj podobnega in se ogibaj te poceni plastike.
Gor vrzi DD-WRT in router postavi v Client-Bridge mode.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

ozbolt ::

Vzel sem 2 Linksysa WRT54GL (klasika), vrgel gor dd-wrt a mi ni uspel našitmat WDS-ja. Tako da bi prosil za pomoč koga, ki se na to spozna (tomato/dd-wrt) in/ali je to že delal. Če bi se dalo...

Hvala komurkoli za pomoč.

jan01 ::

Priporočam, da sprobaš na tomatu download (ne pozabi po supešnem flashanju narediti hard reset(30/30/30 -začneš tiščati 30s, izklopneš za 30s in šele po priklopu po 30s nehaš tiščati reset

ozbolt ::

lali12 ::

Router, ki bo takoj za modemom bo prvi router. V njega vpiši IP-je od ponudnika Statični IP ali PPPoE ali kaj drugega. Ne vem tvojega ponudnika. V isti kartici idi nižje do DHCP strežnikov in pusti na OMOGOČI. Tako tu si končal.Potem greš na kartico BREZŽIČNO in WDS.Odpre se ti 10 polj za vpis. Klikni prvega na vrhu in klikni na LAN. V vpisna polja vpiši brezžičnI MAC naslov DRUGEGA ROUTERJA, v zadnje polje pa vpiši Drugi router. Shrani in končal si z nastavitvijo prvega routerja.

Nastavitev drugega routerja.
Prvo nastaviš na vrhu Avtomatična namestitev-DHCP
Drugo moraš spremeniti Lokalni IP naslov (če ima prvi router 192.168.1.1 daj drugemu 192.168.1.2 )
Tretje-moraš ONEMOGOČIT DHCP
Spet greš na kartico BREZŽIČNO in WDS. Postopek je isti kot prej samo vpiši brezžični MAC prvega routerja, v zadnje polja pa vpiši Prvi router.

To je na kratko in deluje.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

lali12 ::

Še slike za lažjo predstavo.
WDS1
WDS2
WDS3
WDS4
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

LeftyD ::

Prebiram forume in poskušam vse živo pa ne najdem vzroka zakaj ne delata routerja tako kot je treba. PROOOOSIM ZA POMOČ.

Imam T-2jev internet in želim uporabljat dva Wi-fi routerja, prvega (D-link DIR-655) imam v pritličju hiše drugega (D-link DIR-600) pa na vrhu v mansardi.
Poskušal sem že vse možno pa mi nekako ne uspe. Zanima pa me zakaj ne morem oba routerja imet žično povezana na T-2jev switch (oziroma modem), če sem lahko imel pred njima gor tri računalnike hkrati v rabi???
In zakaj, za vraga mi uspe usposobit LAN povezave do interneta na obeh, WLAN pa mi na zgornjem (DIR-600) nikakor noče delat.

A se komu kaj sanja? Drugi router (DIR-600) sem kupil samo za wlan dostop predvsem za mobilca ali prilično kak prenosnik, zato sem predvideval, da bo najcenejši povsem dobro služil namenu. Kar pa zdaj nekako obžalujem, ker očitno bi res vse težave rešil s kakšnim repetitorjem. :( :( :(

Je še kako upanje?
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeftyD ()

jest10 ::

Za štart. A imata routerja različen IP?

LeftyD ::

Kolkr mi je znano majo v štartu routerji po navadi 192.168.0.1. Jaz sem probal tudi zamenjat IP pa ni bilo efekta. A je morda pomembno ali zamenjaš zadnje mesto IP številke ali predzadnjo, se pravi v mojem primeru ničlo oz enico?

Apple ::

Hello, men je uspel na eni lokaciji vzpostaviti tak sistem preko WDSja na dveh WRT54GLjih...

Spet na drugi lokaciji z enako konfiguracijo in enakimi modeli routerjev pa ne dela :(
LP, Apple

LeftyD ::

Hello!

Evo problem sem si "spremenil". D-Linkov DIR-600 router sem na dobro voljo ComShopovih trgovcev zamenjal za repetitor Linksys RE1000.
Kakor sem bral po netu in gledal na youtubu, naj bi bil ta repetitor neka povsem enostavna in efektivna rešitev. Kao, priklopiš se sama zvežeta in akcija. Ampak se mi zdi da ni povsem tako. Namreč že celi dan se zajebavam, da se router in repetitor zmenita, al bosta sodelovala ali ne?! Priložena navodila so slaba, zato sem si jih potegnil s spleta in komaj, z veliko muko prilezel do "spletne strani" repetitorja. Ampak po vsem premlevanju sem še vedno v dvomih.
Ali je potrebno ključ nastavit tudi na repetitorju, če je wlan na routerju zaklenjen? Ali ni dovolj samo da stisnem "Wi-Fi Protected Setup" gumb, na routerju in potem še na repetitorju, pa se povežeta?

Prosim za kak nasvet ker tole mi res preveč časa jemle. Hvala ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeftyD ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302480 (1900) Cifix63
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156189 (3457) toncek1
»

Ojačanje WIFI signala z dodatnim routerjem?

Oddelek: Omrežja in internet
134311 (4120) amacar
»

Problemi z MAC naslovi

Oddelek: Omrežja in internet
101179 (955) pskrlj
»

Postavitev brezžičnega omrežja - Mnenje

Oddelek: Omrežja in internet
73622 (3189) schtr4jh

Več podobnih tem