» »

HTC je predstavil One X+

HTC je predstavil One X+

Bel One X, sivo-črn One X+, svetleje siv One X

vir: The Verge
The Verge - Pri HTC-ju so že tako zelo zmogljiv mobilnik One X še nekoliko izboljšali in predstavili model One X+. Že iz imena je razvidno, da so spremembe minimalne, na prvi pogled so pravzaprav na zunaj skorajda nevidne. Razen nove barve (One X je na voljo v beli in sivi barvi, X+ pa v temnejši sivi, vsi trije v mat izvedbi) se je nekoliko spremenil le še logotip beats in osvetlitev gumbov pod zaslonom (rdeča namesto bele), kar je več ali manj vse. Večje spremembe so pri HTC-ju prihranili za notranjost. Nekoliko zmogljivejši je procesor, ki se sklada z novo oznako mobilnika - namesto Tegre 3 (AP33) je uporabljena rahlo spremenjena različica 3+ (AP37). Ta prinaša nekoliko višjo frekvenco delovanja (do 1,7 namesto do 1,5 GHz), pomembneje za nekatere trge pa je, da s seboj prinese tudi možnost delovanja z LTE modemi.

One X v različici za ameriški AT&T namreč uporablja Qualcommov dvojedrni Krait namesto Tegre, to pa pri One X+ ne bo potrebno. Hitrejši procesor s seboj običajno prinese še nekoliko višjo porabo, a avtonomija One X+ v primerjavi s predhodnikom nedvomno ne bo slabša, saj je v One X+ kapaciteta baterije višja. To pot znaša 2100 mAh, kar je znatno povišanje v primerjavi s 1800 mAh iz One X ter obenem One X+ na področju kapacitete baterije izenači z glavnim neposrednim tekmecem, Galaxy S III. Povečan je še interni pomnilnik za hrambo datotek, ki bo na voljo v kapaciteti 64 GB, poleg 32 GB različice.

Celotna serija One je bila z One X na čelu prelomnega pomena za HTC, saj so bili ti mobilniki prvi, na katerih je znotraj podjetja tekel Android 4.0 (po uradni poti seveda). One X+ ima podobno vlogo, saj je prvi z Androidom 4.1 (potrjuje se rek, da je v primeru Androida lažje narediti nov aparat z novo različico sistema, kot nadgraditi starega), istočasno z osvežitvijo operacijskega sistema pa se je nekoliko razvil še grafični vmesnik. Ker je pri One X+ očitno vse povezano s plusi, si svojega očitno zasluži tudi vmesnik, ki je po novem znan kot Sense 4+.

Istočasno velja omeniti še, da bodo nadgradnje na Android 4.1 deležni še trije starejši mobilniki iz serije One - One S, X in XL. One V ni omenjen, enako velja za še starejše modele, a to nadgradnje ne izključuje popolnoma.

18 komentarjev

Boky ::

Še vedno ne podpira SD kartic. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

xxxul ::

Zdej bi se mogu usut plaz kritik kolk novi telefon ne prnasa nic novega, HTC si isti nateguni k jabuk!
;)

jurre ::

eh, mene je HTC cist razocaral, v 2 telefonih so mi maticno menjal po 1 letu pa so se kar tezave z enim...
da ne omenjam, da te za skoraj vsak update nategnejo da bo, potem ko par mesecev cakas pa ups ne bo ga, kup si nov model HTCa:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

koyotee ::

jelly bean se pričakuje ta mesec :) drugače pa, se nebi branil boljše baterije v mojem one x.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

duque ::

kar naj ga imajo: z obljubljanjem ICS-ja na Desire HD in bebavimi izgovori zadnji dan pred napovedanim releasom so se mi zamerili do kraja. Firma, ki je svoj vrh že doživela (čas modela Desire).

PrimozR ::

Boky je izjavil:

Še vedno ne podpira SD kartic. :(

Podpora za pomnilniške kartice se, podobno kot zamenljive baterije, počasi odpravlja na smetišče. Zdaj kako dobro oz. slabo je to je seveda odvisno od pogledov posameznika, ampak definitivno se da brez tega narediti tanjši (oz. povečati baterijo v isti debelini, če tankost ni tvoj fetiš) in bolje sestavljen telefon, ki ne bo razpadel pri vsakem padcu. Jaz to podpiram, sploh ker trenutno brez težav shajam z 8 GB pomnilniško kartico (pod 16 GB pa praktično ni več naprave).

duque je izjavil:

kar naj ga imajo: z obljubljanjem ICS-ja na Desire HD in bebavimi izgovori zadnji dan pred napovedanim releasom so se mi zamerili do kraja. Firma, ki je svoj vrh že doživela (čas modela Desire).

Od Desire se je HTC precej poslabšal, ja, ampak s serio One so vsaj naredili zelo dober HW. IMO se vračajo, niso se pa še popolnoma vrnili.

Imaš pa z Desire HD vsaj nekoliko boljšo podporo za custom ROM-e, Desire je že ves bogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

Lahko bi mu dodal se 1GB rama, kar bi se spodobilo za tak telefon.

AaBoy ::

Telefon so izdali 2 meseca prehitro. Morali bi izboljšat kamero, zaslon in baterijo tako bi bil telefon top.

matejdro ::

A niso pri HTC-ju rekli da z One serijo hočejo zmanjšati število izdanih telefonov? Izgleda spet gredo na nov telefon vsake pol leta. AFAIK je bil Rezound polomija (telefon ki so ga izdali ob tem času lani).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

PrimozR ::

AaBoy kako točno naj izboljšajo zaslon? Ki je eden izmed boljših izmed vseh, ki so trenutno na tržišču, BTW.

Tody ::

Moj HTC sesnsation je bil 3x nadgrajen over air in je preživel dva padca v vodo :) Tko da nevem kaj javkate :D dejte 500 eur za telefon :D Al pa 250 v naročnini :D

BALAST ::

Stran od HTC, moj je bil že 2x na servisu pa še vedno zmrzuje.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Boky ::

Podpora za pomnilniške kartice se, podobno kot zamenljive baterije, počasi odpravlja na smetišče. Zdaj kako dobro oz. slabo je to je seveda odvisno od pogledov posameznika, ampak definitivno se da brez tega narediti tanjši (oz. povečati baterijo v isti debelini, če tankost ni tvoj fetiš) in bolje sestavljen telefon, ki ne bo razpadel pri vsakem padcu. Jaz to podpiram, sploh ker trenutno brez težav shajam z 8 GB pomnilniško kartico (pod 16 GB pa praktično ni več naprave).


Kakorkoli, moj naslednji telefon pač ne bo več HTC. Če telefon totalno kapitulira, spomina ne moreš pobrisati. Na servis ga moraš dati z vsem kar je v spominu. Spominsko kartico bi lahko lahko enostavno odstranil.

antireal ::

Men se zdi ONE serija daleč najboljša med vsemi aparati....

AaBoy ::

PrimozR je izjavil:

AaBoy kako točno naj izboljšajo zaslon? Ki je eden izmed boljših izmed vseh, ki so trenutno na tržišču, BTW.


Ja glede na to kaj ponuja napram HTC One X-u je nepotreben. Sharp bo začel proizvajati ta nove zaslone in bi bilo bolje kaj takega noter dat, pač da je nekaj posebnega. Boljših procesorjev tak ni, spomina bo dovolj, mogoče RAM in baterija. Sedaj pa tak samsung s svojo PR službo zasenči vse ostale android proizvajalce in moreš res nekaj posebnega narediti.

Razen, če bi cena bila res nizka za tako napravo, potem se tudi da nekaj doseči :D

Heisenberg ::

sam sem se odlocal med HTC One X in Galaxy SIII, prej sem imel Desire HD, a sem imel konstantno probleme z WIFi in trajalo je pol ure da je GPS dobil signal ČE ga sploh je, in ko sem na netu bral da so z OneX podobni problemi odločitev ni bila več težka, Galaxy S3 all the way! Deluje vse tako kot mora in pika + še SD slot in moznost menjave baterije...


jah kot je nekdo rekel, HTC je imel svojih 5 minut slave z Desire in Desire HD, počasi tone v pozabo....

PrimozR ::

AaBoy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

AaBoy kako točno naj izboljšajo zaslon? Ki je eden izmed boljših izmed vseh, ki so trenutno na tržišču, BTW.


Ja glede na to kaj ponuja napram HTC One X-u je nepotreben. Sharp bo začel proizvajati ta nove zaslone in bi bilo bolje kaj takega noter dat, pač da je nekaj posebnega. Boljših procesorjev tak ni, spomina bo dovolj, mogoče RAM in baterija. Sedaj pa tak samsung s svojo PR službo zasenči vse ostale android proizvajalce in moreš res nekaj posebnega narediti.

Razen, če bi cena bila res nizka za tako napravo, potem se tudi da nekaj doseči :D

Zakaj je nepotreben, če ima boljšo baterijo in boljši SoC? Kdor bo danes kupoval One X-a zlahka vzame X+. Za obstoječe lastnike X-a je pa nadgradnja itak POPOLNOMA nesmiselna, kar bo veljalo še vsaj eno leto. S tega stališča je bila nesmiselna tudi predstavitev iPhone 4S, ker je bil komaj kaj hitrejši (okej, dual core namesto single core, pa vseeno).

Ziga Dolhar ::

duque je izjavil:

kar naj ga imajo: z obljubljanjem ICS-ja na Desire HD in bebavimi izgovori zadnji dan pred napovedanim releasom so se mi zamerili do kraja. Firma, ki je svoj vrh že doživela (čas modela Desire).


Namig - JellyTime. R13 ali R14, ker ima R15 neke čudne težave.

Se počutim kot da bi imel povsem nov telefon :).
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC ONE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20745385 (26288) Cooper
»

HTC-jev One X bo dobil Android 4.2

Oddelek: Novice / Android
417595 (5876) BladE_
»

HTC je zaključil z nadgrajevanjem One S

Oddelek: Novice / Android
2610360 (8840) PrimozR
»

HTC: Jelly Bean potrebuje več kot 512 MB pomnilnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8723914 (19656) dottor
»

HTC One X naprodaj ?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18433926 (25630) cebelar123

Več podobnih tem