» »

Brisanje kulija s papirja

Brisanje kulija s papirja

Simko ::

Na papirju imam s kulijem napisano nekaj, kar moram NUJNO izbrisati. A se to sploh da? Papir je navaden. Poskusil sem z radirko....tisto modro, trdo, ki razcefra papir. Ampak preden bom izbrisal zadevo, bo luknja.

Torej, a obstaja kakšna snov, ki bi kuli 'razjedla' ? Kakšen drug predlog?
Tomi, ti si kemik ;)

Ediks in ostale stvari za prekrivanje ne pridejo v poštev....

Zadeva je res nujna!
Hvala.

Binji ::

Kasna ocena al pa neopravicena i presume?:D

Drgac pa se s fizolom baje da
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

||_^_|| ::

s fizolom?

Matek ::

dj povej kaj je tak nujnega :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

sketch ::

Okej:

Če je papir tanek (80g ali manj) - you're fucked.

Če je papir debelejši (100g+, po možnosti glossy), si na konju. Naredi naslednje:

1. Najdi kakšno spodobno olfo (nožek).
2. Najdi en fin šmirgel papir ter brusni kamen.
3. Zbrusi z bruspapirjem sprednjih 5mm olfe v rahlo krivino, polmesec.
4. Zbrusi ta polmesec do izredno fine ostrine, najprej na papirju, nato na mokrem brusu. Vedno brusi tako, da ko vlečeš po bruspapirju ali brusnemu kamnu, vlečeš k rezilu in ne stran od njega (torej, kot da bi hotel zarezati v brusni kamen oz. papir). Kot brušenja naj bo okoli 30 stopinj.
5. Ko že misliš, da si zbrusil, brusi še malo. Olfa je nabrušena takrat, ko se je samo dotakneš s palcem, pa se že malo zareže vanj.
6. Počasi, počasi spraskaj črnilo s papirja. Pazi, da ne pritisneš preveč, ker ga boš raztrgal. Prav tako ne praskaj po veliki površini, ker se bo poznal madež. Raje najprej malo vadi (načečkaj nekaj na drugi papir pa probaj tam). Če ne gre, ne probavaj, ker bo grdo!
7. ko si spraskal, bo ostala taka "kosmata" površina na papirju. Znebiš se je tako, da vzameš eno srednje trdo radirko ter dobro zradiraš območje.

Izbris po še vedno opazen ob bližjem pogledu, ampak načeloma je pa odvisno od ostrine olfe, kvalitete papirja in sposobnosti operatorja.

lp
s.
Adapt and overcome.

Simko ::

Ni ocena, nič takega...nekaj sem zaJ. Drugič povem mogoče ;)

S fižolom? Lahko malo več poveš o tem Binji? AL me zafrkavaš?

sketch, najprej hvala za dolg odgovor :)
to je kar zahteven postopek...ampak saj isto bi dosegel le z radirko (tisto trdo), ali pač? Olfa je tisti 'tehnični' nožek, kjer lahko rezilo ven in not daješ? Zakaj potrebujem polmesec? Da le s konico praskam?

Mislim pa, da bo papir pretanek :\

Še kakšen predlog? Super bi bilo, če bi kak brisalec obstajal ;)

sketch ::

Trda radirka je v 80% en velik nateg. Mislim, za njo ostane en tak velik usran flek - čez to se da pisat, samo grdo je pa še vedno.

Olfa (ja, oni tehnični nožek) naredi v bistvu isto kot radirka - spraska sloj papirja dol, le da to nareiš bolj kirurško.
V obliki polmeseca pa zato, ker je v osnovi vrh olfe tak, špičast - in če greš s tem nad papir, ga raztrgaš. Če pa narediš krivino, pa se pa pirja ne odotikaš s špico, ampak z majhno dolžino rezila brez nekih ostrih, špičastih zaključkov - tako se papir ne raztrga.

lp
s.
Adapt and overcome.

Simko ::

aha, zdaj razumem...konice se torej rešim na tak način. Nimam več špica ampak tak polkrog...hmm, to bi verjetno šlo ja...samo po moje je papir pretanek, kot sem že povedal. Bom poskusil, upam, da mamo kak nožek doma.

Hmmmm, kaj res ne obstaja nobena snov, ki bi enostavno "popila" kulica iz papirja? :(

Tomi ::

Simko: nisem kemik, samo pa vem, kako bi se dalo kaj takega narediti. Ne gre sicer lepo, ker terja veliko potrpežljivosti, samo gre pa.
Vzameš poljubno organsko topilo (etanol, aceton, karkoli) in lepo izpiraš. Samo preden boš vse spral, se bo naredil rahlo viden flek na ostalem papirju.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Simko ::

Hmm, Tomi, 100% sem bil, da študiraš kemijo...

Okej, uporabil sem skalpel...pravi. :) Zadevo sem nekak porihtal, od blizu se vidi, pa malo preveč sem zarezal na enem mestu, ampak mislim , da bo ok :)

HardFu ::

še zmeri ne vemo za kaj si to rabu vedt? a ponarejaš? :D
http://codeable.io

DoBri ::

Hja...
... 30 opravičenih
... _0 neopravičenih

9 ? :]
Več nas je, manj nas ni.

Binji ::

Sm vedu:D
Drgac se pa nism zajebavou s fizolom..ma en radirka efekt
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tomi ::

Simko: off topic, študiram farmacijo, kar je sicer delno implementirano s kemijo, pa še z marsičem, samo je odnos farmacija:kemija oz. FFA:FKKT deloma podcenjevalen, predvsem s strani kemikov. Samo tega, da jih pa najamemo za sinteze, s katerimi se nam ne da delati, tega pa nočejo priznati ali slišati. Samo tako pač je..
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brusni kamen za brušenje nožev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11641172 (12390) gruntfürmich
»

Kako skrbite za ostre nože? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7813787 (11313) BorutO
»

Kje dobiti poceni in soliden kamne za brušenje nožev ?

Oddelek: Loža
1512697 (3660) joco000
»

Tiskalnik vzame več listov hkrati

Oddelek: Pomoč in nasveti
172291 (1833) tony1
»

Kako lotati ekstremno male površine?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81997 (1565) Brane2

Več podobnih tem