» »

[Android] Prodajanje aplikacij

[Android] Prodajanje aplikacij

1
2
3

jernejl ::

Marat je izjavil:

jernejl je izjavil:

po drugi strani pa: če delaš tako, da nimaš mesečno niti 500 eur prihodkov (in si ne moreš privoščiti plačila minimalnih prispevkov), potem nečesa ne delaš prav.


Ja, ampak saj večini to ni glavni posel, ampak postranski zaslužek. Od katerega bi tudi država lahko kaj imela, če bi šla v korak s časom...

Če je to postranska dejavnost, lahko odpreš popoldanski s.p., kjer s tega naslova plačuješ manj kot 40€ prispevkov na mesec.

DuleKrtola ::

KernelPanic je izjavil:

ShowDown je izjavil:

KernelPanic je izjavil:

Prve aplikacije nisem mogel preko Google Play-a prodati, ker je bila namenjena koncnemu kupcu (firmi), drugo, ki jo koncujem, pa bom tako probal prodajati na Google Play, ampak, nisem ziher, da bo stvar delovala, to pa ne vem se!


No če ti bo s tole kartico uspelo, bi te prosil da mi sporočiš. Iščem namreč nekoga, ki iz Slovenije prodaja aplikacije in mi zna dati konkretne informacije.
Velja, nisem pa mislil pametovati, saj nisem dobro prebral teme in sem mislil, da rabis samo informacije za prepaid mastercard naprimer. Sorry ker ti nisem vec koristil.

Lp,
M.



KernelPanic, si torej probal registrirat merchant account na to kartico?

tripsy ::

Nisem prebral cele teme tako, da ne vem če je že bilo rečeno. Ampak Viso Electron (debetna) kartico lahko dobite pri
Abanki (brez obveznih mesečnih dohodkov) in jo lahk uporabljate z GoogleWallet/Checkout, Paypal, Moneybookers itd. Jaz jo
že 5-to leto uporabljam za nakazila drugim in prejemanje nakazil.

Bo delovala za app store.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tripsy ()

Marat ::

tripsy je izjavil:

Nisem prebral cele teme tako, da ne vem če je že bilo rečeno. Ampak Viso Electron (debetna) kartico lahko dobite pri
Abanki (brez obveznih mesečnih dohodkov) in jo lahk uporabljate z GoogleWallet/Checkout, Paypal, Moneybookers itd. Jaz jo
že 5-to leto uporabljam za nakazila drugim in prejemanje nakazil.

Bo delovala za app store.


Tukaj govorimo o Google Play merchant accountu, to je trgovski račun za prodajat aplikacije na Google Play.

shadeX ::

Sicer zanimivo je nekaj. Toliko debat o tem da se ne da prodajati iz google playa ampak še vedno ni napisanega razloga zakaj? Ok, nismo podprta država, ampak kje TOČNO se zatakne?

Recimo noben ni povedal kako bi bilo če bi vpisali podatke od bančnega računa odprtega v avstriji, švici npr.

tripsy ::

Marat je izjavil:

tripsy je izjavil:

Nisem prebral cele teme tako, da ne vem če je že bilo rečeno. Ampak Viso Electron (debetna) kartico lahko dobite pri
Abanki (brez obveznih mesečnih dohodkov) in jo lahk uporabljate z GoogleWallet/Checkout, Paypal, Moneybookers itd. Jaz jo
že 5-to leto uporabljam za nakazila drugim in prejemanje nakazil.

Bo delovala za app store.


Tukaj govorimo o Google Play merchant accountu, to je trgovski račun za prodajat aplikacije na Google Play.

Kolega razvija aplikacije za Android tudi uporablja VE od Abanke nobenih problemov za prodajo aplikacij in prejemanje nakazil.

ShowDown ::

Katero državo pa je izbral ko se je registriral? Avstrijo in vpisal slovenski naslov? :)

jukoz ::

Pa a je registriran kot firma (s.p.) ali kot fizična oseba.

Hvala in LP

draciel ::

Eno vprašanje.

Pri eni aplikaciji sem zasledil opcijo "Donate". Ko grem notri vidim možnost izbire zneska za donacijo, ali pa Paypal opcijo za donacijo. Ko kliknem donate se odpre okno spodaj na sliki:




Za Paypal vem da se da zbirat donacije ampak sanja se mi ne kako ta druga donacija deluje (na sliki), niti kako se kliče. A kdo ve? A to lahko vsak integrira v aplikacijo, neodvisno od države, ali spet potrebuješ merchant account?

Mavrik ::

Tole je Google Play vmesnik za nakupe znotraj aplikacije. Ja, rabiš merchant account.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Ljudje se skrivajo pred državo ker le ta zahteva preveč birokracije za tisto malo fičnikov ki jih zaslužiš.

In seveda hoče vnaprej pobrati preveč denarja.

Sicer pa ne vem zakaj bi kdo ki zasluži denar v tujini le tega nakazoval v Slovenijo? Saj bančni račun odpreš lahko tudi drugje, po možnosti izven EU.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

draciel ::

@Mavrik , hvala..

@Invictus

Sicer pa ne vem zakaj bi kdo ki zasluži denar v tujini le tega nakazoval v Slovenijo?


Si prepričan da je dovolj samo bančni račun v tujini za google play merchant račun? Kot sem slišal oz. prebral moraš imeti tudi firmo v tujini skupaj z bančnim računom ter seveda plačevati davke v izbrani državi! Če je stvar drugačna naj me kdo popravi..

knesz ::

Mogoče kdo ve, kako ima to rešeno Klika? Namreč, v njihovi Trafiki je možno kupovati preko google wallet, kot merchant je pa navedena Klika d.o.o.?

jukoz ::

To prodajanje aplikacij za nekoga iz Slovenije je očitno največja davčna utaja ever.

Marat ::

ja, tukaj država izgubi ogromno denarja >:D

knesz ::

Mi imamo aplikacijo oz. storitev in bi radi čisto legalno prodajali vsebino preko google wallet kot slovenska firma in plačevali davke v sloveniji, pa žal ne moremo. Zaenkrat edino rešitev vidim, da odprem še eno firmo v državi ki podpira wallet in poslujem preko nje...

Marat ::

knesz je izjavil:

Mi imamo aplikacijo oz. storitev in bi radi čisto legalno prodajali vsebino preko google wallet kot slovenska firma in plačevali davke v sloveniji, pa žal ne moremo. Zaenkrat edino rešitev vidim, da odprem še eno firmo v državi ki podpira wallet in poslujem preko nje...

Ali pa če najdeš publisherja v tujini, kar zna včasih biti še boljša odločitev, ker ima ta publisher lahko že neko veliko bazo uporabnikov.

Kaj pa je storitev, če ni skrivnost?

jukoz ::

Ja, sej. To sem tudi jaz gledal. V Estoniji bi stalo cca 2,5k za ustanovitev doo. Moram preverit.

A ma kdo kakšne izkušnje s temi založniki? Ima kdo iz Slovenije že kakšne izkušnje?


knesz je izjavil:

Mi imamo aplikacijo oz. storitev in bi radi čisto legalno prodajali vsebino preko google wallet kot slovenska firma in plačevali davke v sloveniji, pa žal ne moremo. Zaenkrat edino rešitev vidim, da odprem še eno firmo v državi ki podpira wallet in poslujem preko nje...

knesz ::

Marat je izjavil:

knesz je izjavil:

Mi imamo aplikacijo oz. storitev in bi radi čisto legalno prodajali vsebino preko google wallet kot slovenska firma in plačevali davke v sloveniji, pa žal ne moremo. Zaenkrat edino rešitev vidim, da odprem še eno firmo v državi ki podpira wallet in poslujem preko nje...

Ali pa če najdeš publisherja v tujini, kar zna včasih biti še boljša odločitev, ker ima ta publisher lahko že neko veliko bazo uporabnikov.

Kaj pa je storitev, če ni skrivnost?

Publisher v tujini ne pride v poštev, baza strank se pa gradi sama.
Gre za aplikacijo oz. storitev Catlogr, katera omogoča distribucijo in prodajo pdf (zaenkrat) gradiv na android naprave (tablice, telefoni). Gre v bistvu gre za neke vrste digitalnega samozaložništva, mi ponujamo medij za distribucijo.
Zadeva je dokaj kompleksna, zato bom raje opisal na primerih.

Neka picerija, catering, dostava hrane odpre račun in si ustvari svoj kanal ter si ga uredi (opis, logo, slike, lokacija…). Avtomatsko se mu generira podpisana .apk aplikacija z njegovim imenom in logotipom, katero si lahko naloži na market. Če tega noče, ima možnost objave QR kode, katero distribuira svojim potencialnim strankam (letaki, plakati…). Potem naloži aktualno ponudbo preko spletnega vmesnika v obliki menija ali karkoli že in takoj ko objavi, se tebi preko push sistema pojavi obvestili, da je na voljo nov jedilnik oz. karkoli je naložil. Ti, kot naročnik, lahko pogledaš ponudbo in direktno iz dokumenta pokličeš in naročiš (oz. vržeš v navigacijo…)

Neko podjetje registrira svoj kanal, ga opremi z informacijami (kot zgoraj) in objavi svoje kataloge. Poleg tega lahko v nadzorni plošči kreira poddirektorije in jih zaščiti z geslom. Vsi dokumenti v tem poddirektoriju/ih so kriptirani, pokažejo se ti pa, ko vneseš pravilno geslo. Tako lahko svojim potnikom, zaposlenim… stalno ažurirajo dokumente, ki niso za javnost (dilerski ceniki, pogodbe, delovni nalogi…).

Neka revija bi imela svoje publikacije tudi na mobilnih napravah. Registrira in opremi kanal z informacijami. Revije oz. publikacije so lahko brezplačne ali plačljive. Brezplačne enostavno naloži, plačljive pa lahko opremi s ceno. Ko klikneš na plačljiv dokument (revijo), se ti ponudi možnost za plačilo (trenutno deluje preko paypala, tukaj imamo problem z google wallet), ko je transakcija izvršena, se dokument odklene in ponudi za prenos. Transakcija je takoj vidna na založnikovem paypal računu. Če se naredi refund, se dokument zaklene. Dokument oz. revija je vezana na tvoj google account na androidu in je zato na voljo na vseh tvojih napravah (kupiš na telefonu in je na tablici avtomatsko na voljo za prenos). Založnik ti lahko tudi sporoči enkratno naročniško geslo, katerega sam generira, s katerim preneseš digitalni izvod poleg tiskane izdaje. Kupljen dokument/revija ti je trajno dostopen, tudi če ga prodajalec umakne.

Nekdo je naredil neko e-knjigo in bi jo rad prodajal, vendar ne ve, če bo šla v promet. Ustvari račun, ga opremi z informacijo ter določi ceno ter oglašuje. Kar proda, to ima minus stroški provizije.

Možnosti uporabe je ogromno, distribucija šolskega gradiva, Matthai objavlja svoja gradiva o varnosti, kriptiranju in ostalih zadevah in še in še.
To je ta aplikacija in zato rabimo možnost prodaje preko google wallet. Malo sem se razpisal in je videti kot samopromocija. Če moderatorja to moti, naj briše in bom objavil samo ime aplikacije.

Vsekakor so pa komentarji vedno dobrodošli (dobri ali slabi).

entourage7 ::

Nekdo je napisal, da se noben ne gre ustanavljanja podjetja v tujini in prodajanja aplikacij prek tega podjetja. Do sedaj :)

V bistvu smo se s prijatelji odločli postavt firmo v tujini, ki bo polno operativna v roku nekaj tednov. Prek nje bomo nudli objavo appov slovenskim državljanom - programerjem, ki jih nekdo na relaciji Google - Republika Slovenija očitno ne mara.

Kaj bi bli mi drugačni od vseh teh tujih založnikov 3rd party aplikacij?
-smo Slovenci
-manjša provizija (še v dogovoru, zagotovo pa veliko manjša od provizij v tujini), saj se nam gre predvsem, da bi tudi mi Slovenci imeli na trgu plačljive aplikacije oz. omogočen in-app purchase. In za vsak sarkastično obarvan komentar na to temo, naj povemo že zdaj, da bo provizija prisotna izključno zaradi pokritja stroškov ustanovitve podjetja v tujini in pokritje računovodskih stroškov. Sami nimamo nobenih namenov služiti s to firmo, je niti ne bi odpirali, če bi Slovenec enostavno lahko odprl Google Merchant račun. Vsak dobiček (se pravi po pokritju stroškov) pa bo šel v dobrodelne namene/v razvoj slovenske programerske scene.
-smo čisto običajni programerji, ki smo nabrali skupaj toliko mednarodno ekonomskega znanja in tudi financ, da se tako nadležnega projekta sploh zmoremo lotiti.

Bi pa radi vseeno nek feedback z vaše strani, tako da kar...

shadeX ::

@entourage7

smo imeli s frendom isto idejo, sam kakor si omenil, potrebuješ veliko ekonomskega znanja pa tudi financ ja. Če vam to uspe sem prepričan v vaš uspeh. Moti me eno nekaj:

Sami nimamo nobenih namenov služiti s to firmo


Noben ne dela zastonj in niti vi ne. Dvomim da boste delali vse to samo zato da bi mi slovenski developerji imeli tudi svoj kos plačljive pogače na G. Play. Meni kot android developerju ni noben problem če bi si vzeli ob prodaji aplikacije 30-40% provizije. Ideja je super, odlična , fenomenalna in jo podpiram do konca. Če vam kaj takega res uspe.. vi ste zakon.

entourage7 ::

Hvala za podporo!:) Upam, da se bo tudi z ustnim izročilom tole razširilo.

Nočemo pa, da bi se s naslednjim pojasnilom izgubila rdeča nit prvotne objave, torej najava založniškega podjetja za SLO developerje. Ampak vseeno bi rad pojasnil našo politiko že v štartu. Če bi sam prebral tak post od koga drugega, bi se čisto enako vprašal, 'kaj zdaj ta naklada', kaj se gre dobrega samaritana. Ampak ker sami zase najbolje vemo, da smo taki ljudje, ki stojijo za izrečenim, bodo dejanja ob morebitnih uspehih govorila zase. Sicer pa je in bo naša poslovna žilica aktivna drugje, se pravi tam kjer mora biti in tam, kjer nam je konec koncev vsem cilj priti, torej v App business-u.

Tako, da upam, da nam bo kot developerski skupnosti uspelo nekaj, kar nam naša državna birokracija ne omogoča.

Mogoče bo zaživela tudi pobuda nekoga izmed naših, da bi se implementiral slogan 'V slogi je moč' tudi na tem področju. Da bi si povečali možnost uspeha s povezovanjem idej, dela in še česa. No o tem pa kdaj drugič :)

knesz ::

entourage7 je izjavil:

Hvala za podporo!:) Upam, da se bo tudi z ustnim izročilom tole razširilo.

Nočemo pa, da bi se s naslednjim pojasnilom izgubila rdeča nit prvotne objave, torej najava založniškega podjetja za SLO developerje. Ampak vseeno bi rad pojasnil našo politiko že v štartu. Če bi sam prebral tak post od koga drugega, bi se čisto enako vprašal, 'kaj zdaj ta naklada', kaj se gre dobrega samaritana. Ampak ker sami zase najbolje vemo, da smo taki ljudje, ki stojijo za izrečenim, bodo dejanja ob morebitnih uspehih govorila zase. Sicer pa je in bo naša poslovna žilica aktivna drugje, se pravi tam kjer mora biti in tam, kjer nam je konec koncev vsem cilj priti, torej v App business-u.

Tako, da upam, da nam bo kot developerski skupnosti uspelo nekaj, kar nam naša državna birokracija ne omogoča.

Mogoče bo zaživela tudi pobuda nekoga izmed naših, da bi se implementiral slogan 'V slogi je moč' tudi na tem področju. Da bi si povečali možnost uspeha s povezovanjem idej, dela in še česa. No o tem pa kdaj drugič :)

Ideja je super. Ampak, vedno je ampak.
Ampak kaj bo to za developerje in objavo aplikacij pomenilo? V praksi to pomeni, da vi odprete Google Play account, vse aplikacije slovenskih developerjev se pa potem objavljajo oz. jih vi objavljate pod vašim imenom. Se pravi, bo v svetu izgledalo, kot da ste velika močna firma z veliko aplikacijami.
V praksi bi to tudi pomenilo, da bi za vsakega developerja za vsako aplikacijo za vsak najmanjši popravek, nadgradnje, opise... morali skrbeti vi. Pri parih aplikacijah to ni problem, problem se pa pojavi, ko boste imeli neko bazo developerjev, katerim boste morali biti na uslugo. Bo ob taki bazi storitev še vedno brezplačna oz. za minimalno provizijo, katera bo šla dobrodelnim ustanovam? Problem bi se lahko tudi pojavil, če bi imel devel neko uspešno aplikacijo, katero bi kasneje želel distribuirati pod lastnim USA računom (ki si ga bo ustvaril, ko bo velik). Če me spomin ne vara, včasih aplikacije ni bilo moč brisati, ampak je samo aktivna, kar pomeni, da mora devel narediti nov podpisan paket z drugim imenom (com.slotech.apk)in obstoječo bazo uporabnikov nekako prepričati, zakaj naj pa sedaj namestijo nov app.
Kot pravim, vsekakor pozdravljam vašo odločitev, svetujem pa tudi, da dobro premislite vse mogoče scenarije.

entourage7 ::

@knesz:
Ja...vemo. Glede tega smo se že pogovarjali in bomo trudili naredili tako, da bo prav. Drugače pa hvala za vsako konstruktivno kritiko, bo koristila na koncu koncev vsem:)

JayKay ::

strosek oprtja d.o.o v UK: manj kot 50 funtov

shadeX ::

JayKay je izjavil:

strosek oprtja d.o.o v UK: manj kot 50 funtov


Odprtja ja. Kakšni so pa mesečni prispevki?

JayKay ::

JayKay ::

dolenc ::

Lepo da to limaš, ampak računico lahk kar na hitro narediš.

Rabiš pisarno, zdej nekje ne pali več virtualna(naši severni sosedje recimo), potem če imaš kaj bolj kompleksno poslovanje še računovodjo, nek trr, torek fiksni stroški, ki se jim ne moreš izognit, bi pa rad da so na začetku čim manjši(tudi potem seveda). Pa še sama obdavčitev. To kolk te pride ustanovitev je še tamal problem.

Pa, da ne bom sam sral :), pohvalno da se to greste, jaz sem tudi že o tej ideji premišljeval, pa nisem našel računice, če vse psotavite, dobite kak app za sprobat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

c00L3r ::

Aplikacije gre preverjeno premikat med developer računi. Moraš pa še vedno naprej podpisovat iz istim keystore, tako deluje tudi update za uporabnike brez težav. Nekako se priporoča svoj keystore za vsak app. Tako je tudi najlažje kasneje nekomu prodat celoten projekt z aplikacijo.

shadeX ::

Uglavnem če živiš v državah kot je npr Slovenija, potem z Androidom nimaš velikih možnosti (govorim o zaslužku preko Google Play). Google enostavno ne omogoči tudi drugim manjšim državam prodajanje preko G. Play. Tako da smo developerji prisiljeni iskati alternative ( naprimer reklame ), katere ponujajo druga podjetja ( Leadbolt, Airpush ).

Veliko developerjev je dober deal dobilo preko reklam na androidu, ki so prikazana v "notification" baru. (obvestila). Ampak kot izgleda bo Google še to skenslal. Prišel je namreč nov update njihovega pravilnika o uporabi Google Play-a, ki med drugim onemogoča uporabo reklam v notification baru ali reklame, ki uporabljajo ikone.

Naj kopiram:

Streamlined the ads policy, with guidance on interstitial ad behavior, and a new "System Interference" provision, which prohibits ads in system notifications or home screen icons, and requires user consent when an app changes specified settings on a device


Kot izgleda je Google nam developerjem iz držav ki še tako iščejo alternative, dobesedno pahnil "tiča v rit". Oprostite izrazu.

Lynxfox ::

Oprosti ampak reklame absolutno ne spadajo v notification bar. Hvala Googlu, da so se končno spravili to prepovedat.Problemi z merchant accounti so pa druga stvar. Mislm da so si uporabniki tudi isto mislili če si (se nanaša na general developer community) jim s svojo aplikacijo in reklamami težil še v notification baru (namreč da so dobili you-know-what v rit).

shadeX ::

Se absolutno strinjam. Reklame NE sodijo v notification bar. Kakorkoli, veliko ljudi to sploh ni motilo in so bili veseli da pač lahko na nek način podprejo developerja. Sem veliko bral po forumih in tako cca 60% jih je bilo za to da se reklame prepovejo, 30% jih ni motilo , 10% niso meli mnenja. Če te pač take reklame motijo bi morala biti možnost da se jih izklopi ( pač developer bi moral to implementirat v APP - bi moral bit kak policy ).

Bi pa vseeno raje videl da nebi bilo teh reklam in bi lahko imel merchant account na G. Play. Tako rečeno tisti ki ne morejo imeti teh računov delajo aplikacije zastonj. Razen če je app tako uspešna da zbira denar od donacij.

Spoznal sem da google je največje sranje, ki gleda samo na svojo korist. Sedaj ko imajo že pol milijarde aplikacij na google playu jih boli patak za vse.

Mavrik ::

shadeX je izjavil:


Veliko developerjev je dober deal dobilo preko reklam na androidu, ki so prikazana v "notification" baru. (obvestila). Ampak kot izgleda bo Google še to skenslal. Prišel je namreč nov update njihovega pravilnika o uporabi Google Play-a, ki med drugim onemogoča uporabo reklam v notification baru ali reklame, ki uporabljajo ikone.

Naj kopiram:

Streamlined the ads policy, with guidance on interstitial ad behavior, and a new "System Interference" provision, which prohibits ads in system notifications or home screen icons, and requires user consent when an app changes specified settings on a device


Kot izgleda je Google nam developerjem iz držav ki še tako iščejo alternative, dobesedno pahnil "tiča v rit". Oprostite izrazu.


Hvala bogu so to zalego nagnali. Tisti, ki je mislil, da je piskanje telefona za njihovo reklamo ok si zasluži past pod par avtobusov zapored. Še dobro da Google takega grdega posilstva nad uporabniki ne prenaša.
The truth is rarely pure and never simple.

c00L3r ::

Banner reklame in občasne celozaslonske reklame v brezplačnih app-ih so čist OK.

Tiste v notification bar-u, pa so nesprejemljive. Prav je, da bo Google tukaj naredil red.

shadeX ::

Ja naj naredi red tudi tako da omogoči drugim državam prodajanje aplikacij na G.play. Vem da ni težko to, ampak se mi zdi da mora bit nekaj drugega odzadaj.

Tisti, ki je mislil, da je piskanje telefona za njihovo reklamo ok si zasluži past pod par avtobusov zapored.


Kakor sem omenil in najbrž nisi prebral kaj sem napisal. Google bi lahko dal ven tak policy da bi moral developer omogočiti izklopitev teh reklam v nastavitvah aplikacije. Vsi bi bili tako zadovoljni. Developer in uporabnik..


Je pa še ena fora in sicer, hotel sem uporabiti In app payment preko paypala ki to omogoča. Ampak ne. Google policiy NE dovoljuje tega ( nimajo nič od dobička). To razumem, ampak kako si oni predstavljajo da bo potem developer iz držav ki ne podpira merchant accounta kaj zaslužil? Gugl sam hoče da bi đabe delali za njega. to je to.

Sedaj si predstavljaj koliko ljudi živi na račun teh notification aplikacij.. najbrž ne malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Invictus ::

A je tako težko odpreti firmo v ZDA?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Hm.. a da ni?

Kar sem gledal so kar problemi. Za odpret firmo niti ne toliko ampak zatakne se pri odpiranju bančnega računa.

DejaVu ::

Ali dobivaš keš prek kreditne kartice? Ali obvezno samo na bančni račun? Ker če je kreditna kartica potem je kdo že probal naslednje:
- zrihtaš si predplačniško VISO
- odpreš google račun, nastaviš lokacijo na Avstrija, Italija itd..
- registriraš developer in se vpišeš za merchant kao da si Avstrijec ali Italjan, potem pa daš podatke slovenske VISE

Je že kdo probal?

markodj ::

LP

Tudi sam imam par vprašanj glede prodaje oz. bolje rečeno trženja appov z oglaševanjem na Google Playu. Zanima me če kot slovensko podjetje lahko s tem zaslužim in koliko? App bi bil brezplačen.

dolenc ::

Daš v google "android ads revenue stats", ali pa "android ads monetization" pa dobiš linke do blogov kjer videš kolk so zaslužil glede na downloade/klike itd...

Lahk s tem služiš, kolk je pa odvisno od tega kako tržiš in seveda kakšen app je.

markodj ::

OK. Pa so glede takega trženja enake nevšečnosti kot če bi app prodajal?

dolenc ::

Odvisno kaj je zate trženje, zame je to promoviranje appa, tle je pa vseeno ali je plačljiv ali zastonj.

markodj ::

Zanima me če bi naprimer služil z adsi, če se lahko denar nakazuje na račun podjetja v Sloveniji ali so podobne težave kot pri prodaji same aplikacije?

dolenc ::

Lahko nakazuješ kamorkoli, ni te omejitve.

markodj ::

Zakon

messi ::

Dejansko me zanima, kdo ponuja reklame in kje jih lahko objavim, v svoji apliakciji :D in je to edini način zaslužka..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: messi ()

c00L3r ::

Za oglase so kar dobri in tudi redno izplačujejo millennialmedia (in po novem tudi Amazon). Za pogledat je tudi Google AdMob, samo tam lahko maš več milijonov aktivnih uporabnikov, pa boš še vedno služil drobiž.

Kakorkoli pa ne delat s mobclix. To podjetje je dolžno več milijonov $ na tisoče malim razvijalcem. Nekaterim par 100$, drugim tudi po več 10000$.

messi ::

koliko pa dobiš na en oglas, ps ali se morem pri http://www.millennialmedia.com/ registrerat kot monotize ali kot advartise , seveda bi rad kak drobiž zaslužil, ps zanima me še kam moram ta dohodek prijavit v sloveniji ..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: messi ()

shadeX ::

Eno vprašanje. Prosim če preberete tale odstavek ( Google play policy )

Mislite, da bi šlo na primer tako da bi dal na Google play DEMO verzijo svoje aplikacije, nato pa bi dal obvestilo v aplikacijo kjer lahko kupijo celo verzijo iste aplikacije ( s svoje strani ) in seveda za to uporabil PayPal. A mislite da bi s tem kršil kakšno pravilo , ki je spodaj napisano? Pomoje da ne.

Paid and Free Applications
App purchases: Developers charging for applications and downloads from Google Play must do so by using Google Play's payment system.
In-app purchases:
Developers offering virtual goods or currencies within a game downloaded from Google Play must use Google Play's in-app billing service as the method of payment.
Developers offering additional content, services or functionality within another category of app downloaded from Google Play must use Google Play's in-app billing service as the method of payment, except:
where payment is primarily for physical goods or services (e.g. buying movie tickets, or buying a publication where the price also includes a hard copy subscription); or
where payment is for digital content or goods that may be consumed outside of the application itself (e.g. buying songs that can be played on other music players).
Developers must not mislead users about the applications they are selling nor about any in-app services, goods, content or functionality they are selling.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Play je končno odkril Slovenijo

Oddelek: Novice / Android
4313091 (9244) euagrus
»

[android]market prodaja aplikacij (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6624336 (10154) Nefreteta
»

Plačilo Google Play Developer Registration Fee

Oddelek: Pomoč in nasveti
122192 (1850) hurlimannxt
»

kako začeti programiranje za android

Oddelek: Programiranje
259026 (8184) k--p
»

Mobilni development (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7513707 (10086) Gandalfar

Več podobnih tem