» »

[Android] Prodajanje aplikacij

[Android] Prodajanje aplikacij

«
1
2 3

matej94 ::

Zanima me kako odpreti račun na android marketu in primer prodati aplikacije. So kake zanke?
  • spremenil: Mavrik ()

VoidRay ::

20e moras nekaj placati kakor vem

Marat ::

25 USD je za odpret Developer Account. Aplikacij pa iz Slovenije žal ne moreš prodajat, nismo podprta država :(

matej94 ::

Bad v lajfu, :( Ali se da v tuji državi naredit bančni account, ali je sploh samo problem ker imamo v slovenskih bankah probleme ? Ali kaj je narobe ?

Marat ::

bančni račun že odpreš, težje je dobit kreditno kartico, da jo vpišeš v google wallet account

Pithlit ::

Prepaid?
Life is as complicated as we make it...

matej94 ::

Aha marat ali pa pithlit, kje pa je mogoče kartico dobit,(banka itak :P ampak da ti pošljejo na dom kartico in ti imaš v tisti državi account) in vpišeš v google wallet account..

g333kk ::

Ne bom odpiral nove teme. Ali se da v ostalih prodajat zadeve recimo amazon, zoomandroid itd.. in koliko je za plačat, itd..

Marat ::

matej94 je izjavil:

Aha marat ali pa pithlit, kje pa je mogoče kartico dobit,(banka itak :P ampak da ti pošljejo na dom kartico in ti imaš v tisti državi account) in vpišeš v google wallet account..


To bi tudi jaz rad vedel :) tako da če je že kdo kdaj dobil kreditno kartico iz tujine (ali kakšno drugo ki prime na google wallet) kot slovenski rezident, naj prosim deli svojo izkušnjo :)

ShowDown ::

Marat je izjavil:

matej94 je izjavil:

Aha marat ali pa pithlit, kje pa je mogoče kartico dobit,(banka itak :P ampak da ti pošljejo na dom kartico in ti imaš v tisti državi account) in vpišeš v google wallet account..


To bi tudi jaz rad vedel :) tako da če je že kdo kdaj dobil kreditno kartico iz tujine (ali kakšno drugo ki prime na google wallet) kot slovenski rezident, naj prosim deli svojo izkušnjo :)


Podobno stvar že kako leto sprašujem po forumih, pa ne dobim nekega pametnega odgovora.

Marat ::

Verjetno zato ker ni možno...

Malo sem poguglal, podprte kartice na Google Wallet so:
You can make purchases through Google Wallet using a credit, debit, or gift card with the following logos:

American Express(USD Only)
Discover (USD Only)
MasterCard
Visa
Visa Electron (Outside of US Only)


Mastercard ali viso je težko dobit že v Sloveniji (moraš imeti redne prihodke), kaj šele da bi jo dobil v tujini...

ShowDown ::

"You can make purchases" - veš kaj to pomeni? :)

Marat ::

ShowDown je izjavil:

"You can make purchases" - veš kaj to pomeni? :)

grem stavit da so isti tudi za merchant account - zakaj ne bi bili?

KernelPanic ::

ShowDown je izjavil:

Marat je izjavil:

matej94 je izjavil:

Aha marat ali pa pithlit, kje pa je mogoče kartico dobit,(banka itak :P ampak da ti pošljejo na dom kartico in ti imaš v tisti državi account) in vpišeš v google wallet account..


To bi tudi jaz rad vedel :) tako da če je že kdo kdaj dobil kreditno kartico iz tujine (ali kakšno drugo ki prime na google wallet) kot slovenski rezident, naj prosim deli svojo izkušnjo :)


Podobno stvar že kako leto sprašujem po forumih, pa ne dobim nekega pametnega odgovora.
Pojdi na predplacnik.si, naroci kartico (ni poceni) in imas resen problem! Jaz jo imam ze dobre pol leta (prepaid varianto) in sem super zadovoljen!

Lp,
M.

Marat ::

KernelPanic je izjavil:

Pojdi na predplacnik.si, naroci kartico (ni poceni) in imas resen problem! Jaz jo imam ze dobre pol leta (prepaid varianto) in sem super zadovoljen!

Lp,
M.


V kateri državi pa je potem registrirana kartica? Ker to je največji catch tukaj, da imaš kartico iz podprte države.

KernelPanic ::

Mislim da v UK!

ShowDown ::

@KernelPanic:
Torej razvijaš plačljive aplikacije in ti Google nakazuje na tole kartico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

KernelPanic ::

Prve aplikacije nisem mogel preko Google Play-a prodati, ker je bila namenjena koncnemu kupcu (firmi), drugo, ki jo koncujem, pa bom tako probal prodajati na Google Play, ampak, nisem ziher, da bo stvar delovala, to pa ne vem se!

ShowDown ::

KernelPanic je izjavil:

Prve aplikacije nisem mogel preko Google Play-a prodati, ker je bila namenjena koncnemu kupcu (firmi), drugo, ki jo koncujem, pa bom tako probal prodajati na Google Play, ampak, nisem ziher, da bo stvar delovala, to pa ne vem se!


No če ti bo s tole kartico uspelo, bi te prosil da mi sporočiš. Iščem namreč nekoga, ki iz Slovenije prodaja aplikacije in mi zna dati konkretne informacije.

KernelPanic ::

ShowDown je izjavil:

KernelPanic je izjavil:

Prve aplikacije nisem mogel preko Google Play-a prodati, ker je bila namenjena koncnemu kupcu (firmi), drugo, ki jo koncujem, pa bom tako probal prodajati na Google Play, ampak, nisem ziher, da bo stvar delovala, to pa ne vem se!


No če ti bo s tole kartico uspelo, bi te prosil da mi sporočiš. Iščem namreč nekoga, ki iz Slovenije prodaja aplikacije in mi zna dati konkretne informacije.
Velja, nisem pa mislil pametovati, saj nisem dobro prebral teme in sem mislil, da rabis samo informacije za prepaid mastercard naprimer. Sorry ker ti nisem vec koristil.

Lp,
M.

Marat ::

No, druga pomembna stvar pa je, ali lahko iz te kartice, na katero dobiš zaslužek od prodaje aplikacije, denar brez problema nakažeš na svoj račun. Al so kaki haklci?

ShowDown ::

Marat je izjavil:

No, druga pomembna stvar pa je, ali lahko iz te kartice, na katero dobiš zaslužek od prodaje aplikacije, denar brez problema nakažeš na svoj račun. Al so kaki haklci?


To ni problem, saj lahko denar dvigneš na bankomatu. :)

KernelPanic ::

ShowDown je izjavil:

Marat je izjavil:

No, druga pomembna stvar pa je, ali lahko iz te kartice, na katero dobiš zaslužek od prodaje aplikacije, denar brez problema nakažeš na svoj račun. Al so kaki haklci?


To ni problem, saj lahko denar dvigneš na bankomatu. :)
Mislim, da je za mojo kartico, ko se logiras, lahko to storis samo, ce imas TRR v ZDA. Sicer pa, zakaj se ne bi denar naprimer nalagal kar na mastercardu tem, ce te DURS ne more zaj....?

Lp,
M.

Pithlit ::

KernelPanic je izjavil:

ce te DURS ne more zaj....?

Prej ali slej te bo...

Pri nas sicer (načeloma) stvari ne moreš prodajat brez registrirane dejavnosti. Torej če moraš pri nas nekaj registrirat... zakaj ne bi preprosto tega storil nekje v tujini? Baje je to (vsaj bilo, če ni še vedno) dokaj trivialna zadeva. Pa pol kartico na firmo in gremo.
Life is as complicated as we make it...

KernelPanic ::

Ja se strinjam, ampak naceloma aplikacije, ki jo prodajas na Google Play, fizicno ne prodajas na teritoriji R. Slovenije po moje. :D Drugace pa zelo dvomim, da je DURSu sploh kaj jasno o teh stvareh, ker je to ena najbolj zanikrnih drzavnih "teles", vsaj po mojih izkusnjah ... Kaksne so mi delali ...

Zgodovina sprememb…

ShowDown ::

Kolikor vem se poroča zgolj na zahtevo. Registrirat firmo v tujini za nekaj 100€ prihodkov mesečno pa je totalno neumno, ker bom na koncu ven dobil ravno 20€. Z veseljem bi plačal davke od morebitne prodaje aplikacij, če država ne bi vzela 80% mojih prihodkov. Delat za to, da bom napajal državni aparat pa se mi zdi neumno.

KernelPanic ::

ShowDown je izjavil:

Kolikor vem se poroča zgolj na zahtevo. Registrirat firmo v tujini za nekaj 100€ prihodkov mesečno pa je totalno neumno, ker bom na koncu ven dobil ravno 20€. Z veseljem bi plačal davke od morebitne prodaje aplikacij, če država ne bi vzela 80% mojih prihodkov. Delat za to, da bom napajal državni aparat pa se mi zdi neumno.
To se vse strinjam, ampak, ko sem situacijo, o kateri razpravljamo, hotel predstaviti DURSu kot vzoren drzavljan, sem s strani usluzbenke DURSa (z njo sem ze imel prej tezave, ko sem imel s.p.) dobil enostaven odgovor, citiram, "to kar bi vi radi, se v R. Sloveniji sploh ne da", prvic, sploh ne vem, kaj je s tem mislila, drugic, mislim, da mene sploh ni razumela in tretjic, tako osornega zensceta se nisem videl ... Tam so nekateri res cvetke na kubik. Od njene sefice, ki pa je mimogrede lahko vzor, kaksen mora biti javni usluzbenec, sem pa izvedel, da je baje potrebno taksno kartico prijaviti, da vedo, da jo imas.

messi ::

Kaj pa menite o ostalih, sej so še ostali posrednik ane ?

dolenc ::

ShowDown, obdavčitev je progresivna... Do nekega zneska nisi obdavčen, potem se počasi začne. Strošek so potem zgolj prispevki in računovodstvo(v kolikor ga ne vodiš sam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

ShowDown ::

dolenc je izjavil:

ShowDown, obdavčitev je progresivna... Do nekega zneska nisi obdavčen, potem se počasi začne. Strošek so potem zgolj prispevki in računovodstvo(v kolikor ga ne vodiš sam).


No, če aplikacija naredi na primer 400€ mesečno, mi po prispevkih in stroških za računovodstvo ostane bolj malo, kajne? :)

dolenc ::

Za en sendvič.

Do 400eur na mesec se ne bo noben spotaknil ob tebe, tudi če bi ta znesek dobil direkt na trr, se ustrezno dogovoriš z posrednikom. (pa ne nobenmu povedat).

ShowDown ::

dolenc je izjavil:

Za en sendvič.

Do 400eur na mesec se ne bo noben spotaknil ob tebe, tudi če bi ta znesek dobil direkt na trr, se ustrezno dogovoriš z posrednikom. (pa ne nobenmu povedat).


I rest my case. :)

Marat ::

KernelPanic je izjavil:

Ja se strinjam, ampak naceloma aplikacije, ki jo prodajas na Google Play, fizicno ne prodajas na teritoriji R. Slovenije po moje. :D


To sploh ni važno, si rezident Slovenije in tukaj plačuješ davek na dohodek (tudi če je dohodek iz tujine). Dokler pa je ta dohodek nizek, bo DURS vedel za to samo če izpolniš obrazec za samoobdavčitev (kar si po zakonu dolžan), ali pa če te gredo preverjat (malo verjetno).

Itak pa če maš malo dohodka, plačaš zelo malo ali nič davka, po tem ko odšteješ olajšave. Če pa zaslužiš veliko, se ti pa bolj splača odpret firmo v tujini, npr. Veliki Britaniji.

ShowDown ::

Kot smo ugotovili prej ne plačaš malo davka(+prispevkov), saj se ti v primeru da imaš 500€ dohodkov s.p. enostavno ne splača. :)

Marat ::

Saj ni nujno da imaš s.p., če nimaš podjetja. Lahko si običajna fizična oseba, in se ti prihodek od prodaje appov šteje v dohodnino.

ShowDown ::

Marat je izjavil:

Saj ni nujno da imaš s.p., če nimaš podjetja. Lahko si običajna fizična oseba, in se ti prihodek od prodaje appov šteje v dohodnino.


...in nato te obtožijo dela na črno?

Marat ::

ShowDown je izjavil:

Marat je izjavil:

Saj ni nujno da imaš s.p., če nimaš podjetja. Lahko si običajna fizična oseba, in se ti prihodek od prodaje appov šteje v dohodnino.


...in nato te obtožijo dela na črno?

Zakaj? Če izpolniš obrazec za samoobdavčitev na DURS-u, ne bi smelo biti težav.

messi ::

emm vprašanje govorimo to v tem da bi v tuji odprl račun nakazoval si prihodke na slovenski račun in povrhu še drusu plačeval ...

Marat ::

ja če nočeš utajevat davke pol pač plačaš :) zdej pa kokr sam veš ;)

messi ::

Hja, do kok izgub pa to pride sigurno do 50% cene sem prepirčan če ne več, ker so vsi tok svinsko požrešni, verjetno do 500€se to bolj splča če pa imaš vsaj ene 2k prihodkov na mesec pa kako odprtje ferme,..
Itak če se bomo kdaj lotili, bomo šli po poštenem potu, enkrat sem imel sodnije dost in tut nisem noben J****,...ki bi bil neobčutljiv na vremenske pogoje

Marat ::

messi je izjavil:

Hja, do kok izgub pa to pride sigurno do 50% cene sem prepirčan če ne več, ker so vsi tok svinsko požrešni, verjetno do 500€se to bolj splča če pa imaš vsaj ene 2k prihodkov na mesec pa kako odprtje ferme,..
Itak če se bomo kdaj lotili, bomo šli po poštenem potu, enkrat sem imel sodnije dost in tut nisem noben J****,...ki bi bil neobčutljiv na vremenske pogoje


Za do 500 eur prihodkov na mesec ne plačaš nič davka, ker je splošna olajšava pri dohodnini večja. Prijavit pa dohodek vseeno moraš.

Če pa zaslužiš več je pa bolje odpret firmo, ampak prej premislit če res v Sloveniji, ali raje v tujini (npr. v VB) od koder tudi lažje prodajaš Android aplikacije ter plačuješ nižje davke.

c00L3r ::

Marat po katerem zakonu, ti je dovoljeno v Sloveniji delat, brez da imaš s.p., si zaposlen, študentsko napotnico, ali preko avtorske/podjemne pogodbe. Ne moreš, saj je to delo na črno. Ali so ti na DURS potrdili, da je to OK? Malo višje je KernelPanic napisal, da so mu iz DURS-a javili, da to ne gre.

Če pa delaš v tujini, in samo prijaviš dohodek pa je to potem druga zgodba. Tudi sam sem razmišljal v tej smeri, kot ti, samo ni zakonske podlage za takšno obliko dela.

Mogoče poslovna priložnost, da nekdo odpre podjetje v Sloveniji, ki se ukvarja s "spletno prodajo v tujini". In ta bo potem sklepal podjemne in avtorske pogodbe s Slovenci, ki zaslužijo premalo, da bi se jim splačalo imet samostojni s.p.

Marat ::

Hja, saj verjetno je res tako da če zaslužiš malo, itak nisi na DURSovem radarju in jih pač ignoriraš. Itak si je država sama kriva, da ima tako togo in zastarelo delovno-pravno zakonodajo. Ko pa zaslužiš več, pa odpreš firmo.

ShowDown ::

Marat je izjavil:

Hja, saj verjetno je res tako da če zaslužiš malo, itak nisi na DURSovem radarju in jih pač ignoriraš. Itak si je država sama kriva, da ima tako togo in zastarelo delovno-pravno zakonodajo. Ko pa zaslužiš več, pa odpreš firmo.


Verjetno vseeno dobiš kazen, četudi "si je država sama kriva, da ima tako togo in zastarelo delovno-pravno zakonodajo". Smešno je, da bi nekateri radi plačali davek od svojega dela, pa jim je to zakonsko onemogočeno oz. so prispevki, če se greš s.p., tako visoki, da se ti enostavno ne splača. Brez problema se odpovem vplačevanju v pokojninsko blagajno in plačujem zgolj prispevke za zdravstveno zavarovanje, če mi država to omogoči. Če pa ob koncu leta presežem določeno mejo dohodkov, pa še na to brez težav plačam davek. Če zaslužim premalo, pa tako ali tako ni problema.

Na primer, da bi lahko odprl "popoldanski s.p." četudi nisi že zaposlen oz. študent:
http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko...

160€ se mi zdi sprejemljiv strošek. Obenem bi lahko kot s.p. iskal še druge posle pri podjetjih. Res pa je da k 160€ prišteješ stroške vodenja računa, stroške računovodstva in knjigovodstva. Vseeno pa to skupaj nikakor ne preseže 300€ mesečno.

messi ::

in to more bit cca 500 prenosov na mesec da samo stroške pokriješ, brez da kej dobiš bolano..

jernejl ::

Glede tega je tako: običajno so na voljo subvencije za samozaposlitev, v zadnjih letih jih je bilo podeljenih kar precej. Letos mislim da je subvencija 4500 eur za prvi dve leti, kar znese 187,5 eur na mesec.
Minimalni prispevki so okrog 290 eur mesečno, potem pa prištej še računovodstvo (odvisno od poslovanja, recimo med 50 in 100 eur), vodenje poslovnega TRR (ki ga banke prvo leto navadno ne zaračunavajo), AJPES zaračunava okrog 10-20 eur (enkrat letno) za objavo letnega poročila, potem pa rabiš še dopolnilno zdravstveno zavarovanje (okrog 28 eur). Vse skupaj torej nekje med 350 in 400 eur mesečno. Če pridobiš subvencijo, imaš 187 eur od tega že pokrito.

Res bi lahko država uzakonila neko obliko malega dela (je bilo zavrnjeno na referendumu), po drugi strani pa: če delaš tako, da nimaš mesečno niti 500 eur prihodkov (in si ne moreš privoščiti plačila minimalnih prispevkov), potem nečesa ne delaš prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

ShowDown ::

jernejl je izjavil:

Glede tega je tako: običajno so na voljo subvencije za samozaposlitev, v zadnjih letih jih je bilo podeljenih kar precej. Letos mislim da je subvencija 4500 eur za prvi dve leti, kar znese 187,5 eur na mesec.
Minimalni prispevki so okrog 290 eur mesečno, potem pa prištej še računovodstvo (odvisno od poslovanja, recimo med 50 in 100 eur), vodenje poslovnega TRR (ki ga banke prvo leto navadno ne zaračunavajo), AJPES zaračunava okrog 10-20 eur (enkrat letno) za objavo letnega poročila, potem pa rabiš še dopolnilno zdravstveno zavarovanje (okrog 28 eur). Vse skupaj torej nekje med 350 in 400 eur mesečno. Če pridobiš subvencijo, imaš 187 eur od tega že pokrito.

Res bi lahko država uzakonila neko obliko malega dela (je bilo zavrnjeno na referendumu), po drugi strani pa: če delaš tako, da nimaš mesečno niti 500 eur prihodkov (in si ne moreš privoščiti plačila minimalnih prispevkov), potem nečesa ne delaš prav.


Upam da razumeš, da malo delo tega problema ne reši. Google mi ne bo podpisal pogodbe o malem delu. ;)

EDIT: In ja, ta subvencija ni ravno mačji kašelj. Ne dajo je kar na lepe oči. Nazadnje ko sem se zanimal za to subvencijo, jih več niso delili ker je blagajna bila prazna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

Marat ::

jernejl je izjavil:

po drugi strani pa: če delaš tako, da nimaš mesečno niti 500 eur prihodkov (in si ne moreš privoščiti plačila minimalnih prispevkov), potem nečesa ne delaš prav.


Ja, ampak saj večini to ni glavni posel, ampak postranski zaslužek. Od katerega bi tudi država lahko kaj imela, če bi šla v korak s časom...

c00L3r ::

Če država omogočila legalni postranski zaslužek, bi lahko iz tega ob večanju prihodkov razvil podjetje.

Namesto, da bi lahko posameznik tako reševali svojo socialno/finančno problematiko, kasneje pa še mogoče koga zaposlili v lastnem podjetju, se morajo ti posamezniki skrivat pred državo.

Sploh v dobi IT storitev, bi lahko bil smiseln ukrep omogočit takšno obliko dela. Kaj pa dela naša država? Napoveduje boj proti sivi ekonomiji. Kar pomeni, da bodo iskali in zatirali takšne posameznike, namesto, da bi jim pomagali zagnat svoje podjetje in s ste celotno gospodarstvo.

c00L3r ::

[type-o] *in s tem celotno gospodarstvo.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Play je končno odkril Slovenijo

Oddelek: Novice / Android
4312912 (9065) euagrus
»

[android]market prodaja aplikacij (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6624212 (10030) Nefreteta
»

Plačilo Google Play Developer Registration Fee

Oddelek: Pomoč in nasveti
122174 (1832) hurlimannxt
»

kako začeti programiranje za android

Oddelek: Programiranje
258990 (8148) k--p
»

Mobilni development (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7513619 (9998) Gandalfar

Več podobnih tem