» »

Poklicni potrošnik - recept za izhod iz krize

Poklicni potrošnik - recept za izhod iz krize

1
2
»

Okapi ::

Cena male države bi morala biti to, da imamo slabši rtv kot Angleži, ne pa višji prispevek.
V resničnem življenju je pač običajno neka kombinacija obojega. Angležev je 30x več kot nas in zato imamo mi 3x slabši program in 10x dražjo naročnino po glavi (karikirano rečeno).

O.

Arto ::

francek1 je izjavil:

Tvoja funkcionalna pismenost je na dopustu, kajne? Kje sem napisal "zaradi plač"???

Ja kaj je pa potem poanta, da delajo voluntersko? Če je tvoja ideja, da bodo delali voluntersko, da ne bodo šli v politiko obogatet?

francek1 ::

Arto je izjavil:

francek1 je izjavil:

Tvoja funkcionalna pismenost je na dopustu, kajne? Kje sem napisal "zaradi plač"???

Ja kaj je pa potem poanta, da delajo voluntersko? Če je tvoja ideja, da bodo delali voluntersko, da ne bodo šli v politiko obogatet?

Volonter za svoje delo ne zahteva finančnih sredstev; ne tako(plača) ne drugače podkupnine itd...)
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Arto ::

francek1 je izjavil:

Volonter za svoje delo ne zahteva finančnih sredstev; ne tako(plača) ne drugače podkupnine itd...)

Aja, ker zdaj je pa politikom dovoljeno jemati podkupnine. Ko bomo pa rekli, da morajo delati voluntersko, pa ne bodo več mogli sprejemati podkupnin.

Martin Krpan ::

Morate priznati da tale moj plan domišljen v pol ure niti ni tako slab8-).

Vsi ekonomisti od začetka krize pa do danes niso pogruntali nič bistveno pametnejšega:P.

alexa-lol ::

waterdrop je izjavil:


Slovenija bi lahko res bila Švica, problem je, da se je veliko denarja pokradlo tako, da so se nekatere firme napajale iz državnega denarja s tem, da so zaračunavale občutno preveč za svoje storitve (koliko gradbenih projektov je bilo v Sloveniji preplačanih). V Pogledi slovenije je bil objavljen podatek, da je od leta 2008 iz Slovenija v davčne oaze šlo 30 miliard evrov. Ves "trgovinski obseg" z Nemčijo pa obsega 20 miliard, toliko za primerjavo. Hrati je to 3x proračun Slovenije. Več v:
http://www.rtvslo.si/slovenija/pogledi-...

Ne vem kako je z vami ampak jaz po vsem tem (in to kar sem naštel je daleč od tega da bi bilo vse) nočem iz krize tako, da bom več delal ali zapravljal.


Ta podatek od tem, da je is Slovenije šlo 30 miljard EUR sem ob gledanju oddaje opazil tudi jaz. Banka Slovenije sicer ima na spletni strani zavihek statistika a mi ne uspe najti teh podatkov ( http://www.bsi.si/financni-podatki.asp?... ). Rata komu od vas? Lp

Zgodovina sprememb…

by00 ::

alexa-lol je izjavil:

waterdrop je izjavil:


Slovenija bi lahko res bila Švica, problem je, da se je veliko denarja pokradlo tako, da so se nekatere firme napajale iz državnega denarja s tem, da so zaračunavale občutno preveč za svoje storitve (koliko gradbenih projektov je bilo v Sloveniji preplačanih). V Pogledi slovenije je bil objavljen podatek, da je od leta 2008 iz Slovenija v davčne oaze šlo 30 miliard evrov. Ves "trgovinski obseg" z Nemčijo pa obsega 20 miliard, toliko za primerjavo. Hrati je to 3x proračun Slovenije. Več v:
http://www.rtvslo.si/slovenija/pogledi-...

Ne vem kako je z vami ampak jaz po vsem tem (in to kar sem naštel je daleč od tega da bi bilo vse) nočem iz krize tako, da bom več delal ali zapravljal.


Ta podatek od tem, da je is Slovenije šlo 30 miljard EUR sem ob gledanju oddaje opazil tudi jaz. Banka Slovenije sicer ima na spletni strani zavihek statistika a mi ne uspe najti teh podatkov ( http://www.bsi.si/financni-podatki.asp?... ). Rata komu od vas? Lp

Očitno ima te številke DURS, ki navaja 1,64 milijarde evrov za leto 2010 ( http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/milij... )

by00 je izjavil:

alexa-lol je izjavil:

waterdrop je izjavil:


Slovenija bi lahko res bila Švica, problem je, da se je veliko denarja pokradlo tako, da so se nekatere firme napajale iz državnega denarja s tem, da so zaračunavale občutno preveč za svoje storitve (koliko gradbenih projektov je bilo v Sloveniji preplačanih). V Pogledi slovenije je bil objavljen podatek, da je od leta 2008 iz Slovenija v davčne oaze šlo 30 miliard evrov. Ves "trgovinski obseg" z Nemčijo pa obsega 20 miliard, toliko za primerjavo. Hrati je to 3x proračun Slovenije. Več v:
http://www.rtvslo.si/slovenija/pogledi-...

Ne vem kako je z vami ampak jaz po vsem tem (in to kar sem naštel je daleč od tega da bi bilo vse) nočem iz krize tako, da bom več delal ali zapravljal.


Ta podatek od tem, da je is Slovenije šlo 30 miljard EUR sem ob gledanju oddaje opazil tudi jaz. Banka Slovenije sicer ima na spletni strani zavihek statistika a mi ne uspe najti teh podatkov ( http://www.bsi.si/financni-podatki.asp?... ). Rata komu od vas? Lp

Očitno ima te številke DURS, ki navaja 1,64 milijarde evrov za leto 2010 ( http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/milij... )

Gre sicer za globalni problem, kar pomeni, da potrebujemo globalno rešitev in obdavčevanje takšnih transferjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: by00 ()

Martin Krpan ::

Gre za globalen problem , Slovenija ga ne more rešiti ,lahko pa bi ga EU.

Globalno ga ne bomo reševali , imajo nekateri preveč dobička od tega problema.

by00 ::

Martin Krpan je izjavil:

Gre za globalen problem , Slovenija ga ne more rešiti ,lahko pa bi ga EU.

Globalno ga ne bomo reševali , imajo nekateri preveč dobička od tega problema.

Torej ni to samo ekonomski, ampak predvsem politični problem. Nezaupanje v politiko, ker politika ne rešuje naših problemov, ampak probleme 1 %, če uporabim ameriško prispodobo.

Martin Krpan ::

Res je , samo kako rešiti ta problem?
Volitve kot jih poznamo zdaj niso rešitev , kakršna koli revolucija pa tudi ni zanesljivo , da ne bi na koncu izpadlo kaj diametralno nasprotnega od pričakovanega(glej arabsko pomlad oz. revolucijo).

Mogoče nov volilni sistem ali neposredna demokracija (odločanje na referendumu o vsaki stvari posebej , seveda po internetu).

BALAST ::

Demokracija je le pesek v oči! Turbokapitalisti so že davno nad demokratično ligo in praktično neustavljivi.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

WarpedGone ::

Res je , samo kako rešiti ta problem?

Hodi v šolo, uporabljaj google, wikipedijo, s svojo ženo/punco/prijatli se pogovarjaj tut o družbenih zadevah. Pri tem poskusi pogruntat tut kej svojega in ne le papagajsko ponavljat kako je vse u P.M in brezveze. S tem samo dopuščaš, da se nič ne spremeni na bolje.

Garancija napredka je informiran posameznik. Demokracija se bo pa še naprej razvijala v smeri drobljenja odločanja. Predstavniška demokracija bo imela vse več predstavnikov, dokler se to ne bo prelilo v neposredno demokracijo. Mandati se bojo krajšali dokler ne bodo praktično izginili. Hkrati pa se bo vsebolj večala komunikacija med posamezniki dokler ne bo demokracija izgubila smisel obstoja ker bomo praktično samo ena oseba v vseh praktičnih pogledih.

Tvoj navdih naj bo tale zapis:
The Earth is degenerating today. Bribery and corruption abound. Children no longer obey their parents, every man wants to write a book, and it is evident that the end of the world is fast approaching.
-- Assyrian tablet, c. 2800 BCE

Pred 5000 leti so mel natakno enako družbeno klimo, kako je vse u P.M., kako se ne da neč narest in bo očitno vse skup vzel hudič. Vseeno se imamo precej bolje kot pred 5000 leti.
Zbogom in hvala za vse ribe

PaX_MaN ::

by00 je izjavil:

Gre sicer za globalni problem, kar pomeni, da potrebujemo globalno rešitev in obdavčevanje takšnih transferjev.

Kaj je pa to težko?
"Ves keš ki gre ven iz države je obdavčen tokintok."

Martin Krpan ::

@ WarpedOne:
sej ne jamram. Sem predlagal:
Mogoče nov volilni sistem ali neposredna demokracija (odločanje na referendumu o vsaki stvari posebej , seveda po internetu).
V šolo verjetno ne bom več veliko hodil , saj sem jo nazadnje videl odznotraj pred 24 leti.

Sicer pa imamo največ šolanega folka v zgodovini človeštva pa so nas vseeno spravili v največjo ekonomsko krizo v zadnjih 100 letih.

Okapi ::

- Assyrian tablet, c. 2800 BCE
To je sicer skoraj sigurno izmišljen citat, ampak bistvo pa dejansko drži.

by00 ::

PaX_MaN je izjavil:

by00 je izjavil:

Gre sicer za globalni problem, kar pomeni, da potrebujemo globalno rešitev in obdavčevanje takšnih transferjev.

Kaj je pa to težko?
"Ves keš ki gre ven iz države je obdavčen tokintok."

Očitno je, če tega še nimamo. Finančniki imajo največ premoženja, kar pomeni, da so ena najbolj vplivnih ekonomskih elit. Ti financirajo volilno kampanjo. In če te financirajo, jih, ko si na oblasti, pač ne zafrkneš in ne sprejmeš zakona, ki njim ni v interesu. Enostavno.

Martin Krpan ::

Nekaj časa je že minilo od takrat ko sem tu objavil to svojo teorijo.
Smo v tem "gotof je" časih že kaj bližje izvedbi ? Ker teorija da je treba več trošiti je čedalje bolj aktualna , moja ideja je pa višek vsega:D.

globalna80 ::

Spremembe bi bile potrebne od temeljev naprej ne pa neke popravke neučinkovite dozdajšnje ureditve. Večja potrošnja se mi ne zdi dobra ideja iz več vidikov.

Eden izmed razlogov zakaj ne je ta, da planet nima neomejenih virov, vsaj zaenkrat.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

SasoS ::

waterdrop je izjavil:

Najprej ena zgodbica...žal se mi je ne da prevajat:-)


Žal je to samo zgodbica...science-fiction, tako kot perpetuum mobile. Pri vsaki menjavi namreč svoj kos pobere še država (no, mogoče razen pri tisti tačerti), 5 menjav, 20%, Matetu zjutraj ostane zgolj $32.

PaX_MaN ::

by00 je izjavil:

Očitno je, če tega še nimamo.

Očitno si tega ne želite.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

znižanje ddv-ja na pred krizno raven

Oddelek: Loža
476583 (5057) Smurf
»

Turčija - 20% padec valute v 12 urah , kaj točno se dogaja? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19836434 (26788) Zheegec
»

Ameriške multinacionalke neobdavčene dobičke parkirajo v državne obveznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5216446 (12852) U33
»

Ciper bank run in povezani problemi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
39170559 (59042) Kamran

Več podobnih tem