» »

Excel - uporaba formule INDEX - težave

Excel - uporaba formule INDEX - težave

simimedi ::

Zdravo,

naletel sem na težavo, za katero ne najdem rešitve. In sicer takole:

Imam prvo tabelo z celim kupom podatkov -
A=ID B=Šifra C=Š2 D=IME E=PRIIMEK F=SPOL G=EMSO itd...

In potem druga (na novem listu poimenovanem sifre)

A=ŠIFRA B=EMSO

Torej kaj potrebujem - iz druge tabele poiskati ujemajočo EMŠO in prenesti ustrezno ŠIFRO iz druge tabele v prvo.

V b stolpec prve tabele, kamor želim imeti vrnjeno vrednost, sem zapisal takole:

=INDEX(sifre!a1:a1450;MATCH(g4;sifre!b1:B1450))

vendar žal ne izpiše nič - samo ponovi formulo, če pa odprem opa je notri ustrezna vrednost prikazana (rezultat formule)

Kje za vraga ga lomim. Za vsak namig vam bom hvaležen,

LP Simon


PS: celice so tipa BESEDILO

sloxl8 ::

Sam za to uporabljam funkcijo VLOOKUP:
- lookup_value; je vrednost, ki jo iščeš (stolpec B v tvoji drugi tabeli)
- table_array; je celotno področje, kjer so podatki (tvoja prva tabela)
- col_index_num; zaporedna številka stolpca, v katerem je iskana vrednost (G v prvi tabeli)
- range_lookup; FALSE, ker želiš najti točna ujemanja

smetko ::

Če ti v celici namesto rezultata izpiše formulo, potem imaš najverjetneje oblikovanje celice nastavljeno kot besedilo ali pa si to imel nastavljeno ko si vanje pisal formulo (Na žalost ti excel 2010 tudi potem, ko spremeniš oblikovanje samodejno ne popravi iz texta formule v vrednost formule, temveč to stori šele ko greš popravljat formulo).
Če želiš da ti bo finkcija match delovala pravilno, mora tretji parameter biti 0(natančno ujemanje).
No comment

simimedi ::

Hvala za pomoč, se bom malo poigral.

LP

simimedi ::

Da povem rešitev. Očitno z mojo formulo ni bilo nič narobe. Ko sem izgubil še tistih nekaj preostalih las, ki jih imam na glavi :) sem vse skupaj skopiral v novi zvezek in glej ga zlomka. Zadeva je delovala tako kot mora. Aja, edino kar moram reči je to, da v zgornji formuli manjka zahteva po natančnem ujemanju. v Excelu sem jo seveda uporabil, tule sem pri pisanju pozabil.

LP Simon

z00s ::

Vlookup je po mojem najelegantnejša rešitev, kot je že povedal sloxl8. Edino pri table_array se dodam, da se splača fiksirati, da ne pride do nepotrebnih težav (vrednost #### v celici) pri prvih nekaj vrsticah. Fiksiraš z F4.

lp,Z00s


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587282 (2859) -JM-
»

Excel - prosim za pomoč

Oddelek: Programska oprema
132299 (1076) sajmon
»

excel help

Oddelek: Pomoč in nasveti
152126 (1891) klemenSLO
»

excell formule

Oddelek: Programska oprema
182039 (1741) ZePe
»

excel lookup

Oddelek: Programska oprema
142199 (2035) Adrijan0

Več podobnih tem