» »

poglejte si predlog nove EU zastave!

poglejte si predlog nove EU zastave!

1
2
»

Alec999 ::

DarkSite >> lepo lepo se klasje v zlto/rumeno prebarvi :)

po se gremo pa lohka kaj simbolizira zastava
kao:
- zlato klasje ... bogastvo etc.
- bel krog ... nedolznost/cistost
- drzave v krogu ... skupno sodelovanje drzav

bla bla bla :)

lp,
Alec999

sketch ::

jetam: Pokaži mi eno državo, ki ima logotip, katerega uporablja, različen od zastave.
Kar se pa tiče tehnik barvnega odtisa, je res. Ampak ni je barvne tehnike, ki bi bila cenejša od črnobele. (z izjemo enobarvnega tiska, ki je ista stvar).

Gre za praktičnost; zastava države mora biti taka, da jo lahko otroci v vrtcu narišejo s poljubnima dvema flomastroma brez da bi se orenk zmotili...

lp
s.
Adapt and overcome.

jetam ::

Sketch: za začetek Slovenija... v dokumentih večinoma uporablja svoj GRB... ccc

Ali ima katera država ČB zastavo, samo zato ker svoje dokumente kopirajo izključno ČB? In zato, ker imajo otroci v vrtcu samo svinčnike in ne barvic? Kakšni razlogi pa so to? Zaradi takihle bedarij rečeš, da je tole polomija v oblikovalskem smislu? Otrok bi lahko tole zastavo narisal samo z enim flomastrom... ne podcenjuj otroške domišlije!

Pa naj ti še razjasnim: glede na stroške je fotokopiranje, tako čb kot barvno, ena izmed dražjih tehnik odtisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jetam ()

DarkSite ::

Alec999: A moram še kaj dodati na tej zastavi? Maš kakšen predlog?
:\

sketch ::

jetam: Res je, slovenija uporablja grb. Kaj bi pa lahko uporabili od Koolhasove zastave?

>Ali ima katera država ČB zastavo, samo zato ker svoje dokumente kopirajo izključno ČB?

Ne. So pa vsi grbi/zastave pepoznavni tudi v ČB.

>Pa naj ti še razjasnim: glede na stroške je fotokopiranje, tako čb kot barvno, ena izmed dražjih tehnik odtisa.

Vem. ^_^

Sicer pa moj problem s to zastavo ne leži v otroškem vrtcu ali flomastrih, ampak:
1. barvna slika (ne moreš rečt, da je barvni izbor dober in/ali logičen) - vem, da so barve pač barve zastav EU; a to ne spremeni dejstva, da je stvar grda.
2. praktičnost z vidika sestave - kaj bomo vsakič, ko pride nova članica EU, spreminjali zastavo?
3. praktičnost z vidika funkcije - neprepoznavnost v pomanjšani verziji, neprepoznavnost če vidimo zastavo od daleč, neprepoznavnost v manjbarvni/nebarvni verziji...

Poleg vseh teh dokazljivih razlogov mi pa je še uibr grda.

lp
S.
Adapt and overcome.

jetam ::

Kaj bi pa lahko uporabili od Koolhasove zastave?

Grb. Kje piše, da je to že izdelan CGP?

(ne moreš rečt, da je barvni izbor dober in/ali logičen)

V eni sapi si užalil 15 evropskih narodov in... Čestitam.

praktičnost z vidika sestave - kaj bomo vsakič, ko pride nova članica EU, spreminjali zastavo?

Kaj je lažjega kot dodati tri črte?

praktičnost z vidika funkcije - neprepoznavnost v pomanjšani verziji, neprepoznavnost če vidimo zastavo od daleč, neprepoznavnost v manjbarvni/nebarvni verziji...


Edina zastava sestavljena iz tolikih barv... Mar to ni prepoznavno? In kaj imaš s tem ČB? Barvna slepota?

Poleg vseh teh dokazljivih razlogov mi pa je še uibr grda.

Ahh argumenti...

smash ::

zdej mi pa ni nc jasn..a mi lahko nekdo razloži..kako lahko nekdo nariše večbarvno zaastavo z enim samim flomastrom....pa pustmo šrafure zdej ob stran...

to zna sam david coperfield:\

McHusch ::

jetam:
Kaj je lažjega kot dodati tri črte?


Imeti zastavo, ki jo ob vstopu novih članic sploh ni potrebno spreminjati.

DarkSite ::

Zastavo, ki jo ne bi bilo potrebno spreminjat..hmmm
Poglej moj predlog zastave na koncu 1 strani. :D :))

sketch ::

> Grb. Kje piše, da je to že izdelan CGP?

Kateri grb? Grba ni.

> V eni sapi si užalil 15 evropskih narodov in...

Nisem. Gre nekako takole: rdeča, zelena in modra so vsaka zase lepe barve. Če pa oblečeš rdečo srajco, zelen suknjič in modre hlače, pa te bodo zaprli direkt v oblazinjeno sobo.
Ravno tako je vsaka evropska zastava zase sorazmerno OK. Vse skupaj so pa zmazek - barvno popolnoma neusklajene.
Jaz rad jem najprej juho, nato meso, potem pa desert - ne pa govedino s sladoledom v zelenjavni juhi.

> Kaj je lažjega kot dodati tri črte?

... in zamenjati par tisoč zastav, CGPjev, emblemov? Imeti zastavo, katere ni treba spreminjati.

> Edina zastava sestavljena iz tolikih barv... Mar to ni prepoznavno?

Ne. Je prepoznavan zaradi tega, ker je drugačna (= take zastave niso standardne) - ne pa zaradi tega, ker bi bila dobra.

> Ahh argumenti...

No, da jih čujemo. ;)

lp
s.
Adapt and overcome.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska zastava (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Loža
1117252584 (31736) D3m

Nova slovenska zastava?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18218536 (12479) Matek
»

Obešate Slovensko zastavo ob praznikih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
595994 (5182) Damjan Jagar
»

Ali ste za spremembo zastave in grba?

Oddelek: Loža
342587 (2271) siegmund

Več podobnih tem