» »

Obešen trdi disk

Obešen trdi disk

Dax ::

Nekje sem najdu en star Seagatov disk, velik "uaaaa" 40 megabytov. Na njem laufam Seti in podobne stvari, ki skoz laufajo, da se lahko medtem drugi diski ustavijo.

Zdej pa problem: Disk hudo vibrira (recimo, da na tipkovnici čutim, pa je 30cm stran od kište - oboje je na mizi). In jst sm gruntu, kak bi naštimu stvar in na koncu sem ko enostavno obesil v dva 5.25 palčna predalčka. Kr štiri vrvice sem vzel pa stvar obesu.

Zdej dela OK, sam še mal bolj se disk trese kot prej, medtem ko je ohišje čist pri miru. A lohk kej na disku sesujem zarad tega?

whatson ::

hehe... si pa izviren.. ni kaj:D
nič se nebi smelo sesuti na disku.. ampak...
:\

Ribicija ::

Ti pa si dober. In kje je problem da tega diska enostavno ne zašraufaš v ohišje?

lp

matevzm ::

V principu ne. Bojda dosedaj ni bilo dokazano, da bi to diskom skodilo (mislim, da je Seagate nekaj pisal na temo vpetja z gumijastimi distancniki). Je pa zaradi mehkejsega vpetja lahko zmanjsan seek time (kar te verjetno ne gane pri tem disku.. :)))

Dr.Miha ::

dobr si se znajdu :))
Za domovino z Nintendom naprej!

tonic ::

to je slabo za disk; sedaj ti še ga bol trese zato ker bi disk v sklopu z vrtljali rad prišel v resonanco;

probaj ga rajši s kakimu gumijastimi distančniku med diskom in ohišjem prišravfat na ohišje

trest ga je pa verjetno začelo zato ker so že ležaji v kurc*; večina starih diskov se še da uporabit čeprav so ležaji fuč - nov disk pa lahk sam v smeti vržeš

Dax ::

Ne bom ga noter šraufu, ker pol mi bo še ostale diske sesul, če ti pravim, da se mi tipkovnica zarad njega trese, grrr.

Zdej je čist kul, špage bojo menda zdržale.

Disk sm kupu leta 89, tko da mislim, da kr kul še dela.. dokler pač bo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SilentPC - ideja in izboljšave

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313516 (2734) mr1two
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493747 (1974) Deflector
»

[Tišanje računalnika] Čemu vodno hlajenje, če so diski glasni?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402987 (2382) Jaffa
»

Disk v staro ohišje od CD-ROMa

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81175 (1026) DimmniBurek
»

Maxtor 120 GB SATA 7200 8MB

Oddelek: Kaj kupiti
111035 (831) TribesMan

Več podobnih tem