» »

ADSL oz kabel na Obali

ADSL oz kabel na Obali

jamiroq ::

Vem, da je bila ta tema že miljonkrat prežvečena, ampak vseeno;
kaj kdo ve kako je z adsljem in/ali kabelskim internetom na Obali, konkretno v Piranu?
Osebno imam poln kufer moje shitty 28.8k telefonske linije, ISDN pa se mi zdi le alternativa v skrajni sili, ker bi v tem primeru telefonski račun letel v orbito...
Doma sem zmenjen tako, da če je račun do 10ksit ne plačam nič, oz. če je več plačam razliko do 10k... že zdaj ga komaj držim na ~9900, če pa se naročnina še dvigne iz 1500 na 3500sit bi bla pa itak kriza.
  • spremenil: Tomi ()

miranpozar ::

Centrala v Portorožu naj bi bila porihtana do konca leta, to pomeni, da bo ADSL v radiusu 5km načeloma kmalu možen (to se pravi tako Piran, kot Lucija). V Kopru že deluje, baje.
Pojdi na adsl.siol.net in tam izpolni formular "Možnost pridobitve ADSL...", da malo povečaš statistiko povpraševanja, kar je lahko samo dobro. Če je ISDN pri tebi tehnično možen, potem tudi za ADSL ne bo problema.
Po mojem je za pričakovati konkretne rešitve za navadne smrtnike v začetku naslednjega leta.
Bom povprašal mojega insiderja v Telekomu, da vidim, kaj pravi...

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

jamiroq ::

:'(:'(:'(
Tisto na adsl.siol.net sem že zdavnaj izpolnil... Odgovorili so mi sicer v manj kot tednu dni8-O ampak sej veš kakj je pisalo...
No, če imaš kakšne insiderske informacije, bi bilo seveda zanimivo izvedet...
Ker takšna povezava kot jo imam zdaj je en k.... vredna, komaj lahko kakšen mp3 poberem....

pivmik ::

Sigurno ga bos dobil prej kot jaz, ki zivim v Kopru!!!!

Zivim v Prisojah in dvesto metrov od mene je en tip ki ima ze ADSL. Jaz pa ADSLja ne morem imet, ceprav sem ga narocil skupaj z ISDNjem ze skoraj pol leta nazaj.

Pol grem tezit na Telekom in mi recejo da ki v prisojah ni dovolj povprasevanja(LAZEJO: samo v mojem bloku kar jih jaz poznam smo ze trije, kaj sele v vseh blokih skupaj) in da zato ADSL bo mozen komaj v letu 2002.
Sem se razpizdu in sem zacel lepit po blokih letake da naj grejo na adsl.siol.net in se prijavijo. Upam da bo kej iz tega.

Tudi ce v Piranu bo ADSL mozen ni nujno da ga bos lahko imel ti.

PROKLETI MONOPOLIST OD TELEKOMA!

izploni narocilnico za ADSL se enkrat, ce nisi dobil nobenega obvestila, mozno pa je da pravkar urejajo tamADSL(kar pa je zelo malo verjetno)
LP, Gregor GRE^

jamiroq ::

Nisem sicer še nič spraševal pri telekomu glede ADSLja (ali ISDNja), ampak se mi nekako zdi, da dokler živim pri starših tega ne bom dočakal (tudi, če naberem dovolj keša za nabavo); predvsem zato, ker sem šele nekako pred letom dni dobil malo bolj spodobno povezavo v svet (28.8, prej 9.6 oz 14.4)....
mah.. bomo videli:\

ABX ::

Edina resnica je da so leni in nesposobni poleg tega da še lažejo.

ADSL je bil montiran v Jadro klubu v Kopru za reklamne namene in sicer 2/3 komada. So pa malo smešni da promovirajo nekaj kar nočejo ponudit ampak to je Telekom.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jamiroq ::

ABX: boljše nebi mogel povedati>:D>:D

no ja, poleg vsega še kradejo:D

pivmik ::

WAAA! Cudež! :D
Dobim ADSL.
Ampak to še ni vse! Sedaj bo tudi TelMont uvedel kabelski internet, samo ker sedaj spada pod Telemach, zato bom kar sel vseeno na ADSL.

JamiroQ: Malo potrpi pa bo prisel tudi k tebi ADSL, pa malo govori ljudem okoli sebe za ADSL, ker vec kot jih bo narocilo ADSL, prej bo ADSL prisel k tebi. Jaz sem lepil letake po blokih za ADSL in neverjetno delovalo, ce zelis ti dam DOC dokument, kjer je ze vse napisano.
Ljudem reci naj se grejo prijavit(samo obvestilo) za ADSL na http://adsl.siol.net
LP, Gregor GRE^

jamiroq ::

Picnik:

Čestitam:D

Mogoče pa se stvari le premikajo...
Dej pošlji mi uni doc, mogoče se bom spravil kaj lepit naokoli:P.

XsenO ::

Hmm.... jaz sem tudi iz Kopra in ker mi niso nič odgovorili kar lep čas sem jih kar klical in kaj so mirekli:
"Ja nevem kje ti stanuješ (markovec za in formacijo) adls je možem samo v okolici stare pošte drugod nevem" No nekako tako najbolše da se prijavim prek firme starih..
1 + 1 = 1

pivmik ::

Če si iz Markovca ADSL lahko že imaš, SIGURNO(na voljo je bil še prej kot pri meni)!

Ti kliči na številko:
(05) 665 54 24
in vprasaj za ADSL(kliči od 08h - 15h)
Ne stoj klicat na neke 080 ..., ker nimajo pojma kaj se dogaja.

Mimogrede: Danes sem že prejel pogodbo od SiOLa
LP, Gregor GRE^

ABX ::


Ha Ha če hočeš ADSL ne klicat na Telekom, ampak vprašaj folk na cesti ti bojo znali več povedat :)

To je firma! Keep up the good work :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

[t502] ::

Ce hoces dobit prave informacije idi na adsl.siol.net in izpolni prijavnico, ker oni pri telefonih cisto nic ne vedo :\

[t502]

XsenO ::

Hmmm.... danes sem poslal ponovno prijavnico zame in preko firme mojih starih. Me prav zanima njihov odgovor.
1 + 1 = 1

Flamer ::

Jaz pa:'(, bogi revez ga ne bom najbrz nikoli dočakal:( V Lokavcu (pri Ajdovščini) koker jaz vem sva sam dva k bi tela met ADSL.:|

XsenO ::

Sem klical št. ki mi je dal picnik. In so mi rekli da je trenutno nemogoče na mojo št. dat adsl ker najbi moj telefon (že ISDN) povezan preko nekega podalška (ISDN smo nabavli ko so ga začeli tržiti pred enimi 4 leti se mi zdi) in tako da linija ni preveč čista za adsl. Toda tip mi je rekel da bi morali ta teden oz. naslednji postaviti centralo na moji lokaciji torej upam v dobro.
1 + 1 = 1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL - koliko casa se caka na prikljucitev?

Oddelek: Omrežja in internet
161297 (994) Jok3r
»

Zakaj ISDN, če hočem ADSL ???

Oddelek: Omrežja in internet
91579 (1427) Bx
»

pogodba za ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
191891 (1456) NiggerBob
»

ADSL URADNE SIOL CENE (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
615401 (3840) Reso

Več podobnih tem