» »

Tisk diplomske naloge - docx ali pdf

Tisk diplomske naloge - docx ali pdf

Fukomuko ::

V fotokopirnico bom dal vezat diplomsko nalogo, vendar imajo tam nameščen Office 2007, med tem ko imam jaz različico 2010. Nisem povsem prepričan v 100 % kompatibilnost med njima, zato me zanima, če bi bilo bolj smiselno diplomsko predhodno pretvorit v pdf format? In če, s kakšnimi nastavitvami?

misek ::

Absolutno bolje tiskati PDF. Privzete nastavitve so dovolj.

shadowfax ::

+1 za PDF

blackbfm ::

Pdf je ok če je stvar res 100% narejena kot je treba, to pa težko veš ker ne tiskaš ti. Je fino da se pošlje zraven še original.

Vsaj jaz sem mel dosktrat kakšne burleske okoli tega, ko sem dobil samo pdf, potrebni so pa bili popravki ali zarad tehnološkega procesa, ali pa zarad stranke..v bistvu največji problem je pa potem ko stranka ne razume zakaj pdf ni dovolj.

misek ::

Ko pa ti stiskajo direktno iz Word-a pa se kakšna številčenja spremenijo, razmaki, ... je pa tudi veselje, ko prevzameš 5 takšnih kopij :)
V tem primeru ti tudi doc datoteka poleg pdf ne pomaga dosti. Razen, če stranka pomaga pri urejanju na mestu tiskanja.

blackbfm ::

Take stvari pač daš nekomu ki obvlada, ali pa si ob tiskanju zraven.

neeno ::

Kar se tiče kompatibilnosti Worda 2007 in 2010 nebi smelo biti nobenih težav, oba privzeto shranjujeta v .docx.

panteist ::

LaTeX + PDF ali PS :-)

tony1 ::

Daj jim PDF in čao.

ales85 ::

PDF/A

fosil ::

Jaz bi pred vezavo še pogledal če je v redu sprintano.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Fukomuko ::

Izkazalo se je, da je PDF/A najboljša varianta. Pri PDF-ju niso bili v redu stili pisav, docx je pa tudi čudežno pridobil eno stran v Office 2007 (narejen je bil v 2010).

Nekatere strani s png slikami sem moral pa celo natisnit v .doc, ker so se sicer v .docx določene podrobnosti izbrisale.

Invictus ::

Bi pa LaTeX uporabil. Ali še bolj TeX :). PA ne bi bilo problemov z verzijami Worda ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mitkos ::

Alpa če spraviš kompatibilno z officom 2007???

M@73Y ::

Priporočam PDF - ampak jaz sem se skoraj zafrknil, ko mi je pri tisku hotel skrčiti stran na natisljivo na 95%. Sva s tiskarjem dala na Spreminjanje merila strani na Brez pa je sprintalo 1A.
Word format se načeloma nebi smel razlikovati na računalnikih, se pa še vedno lahko pojavi problem kakšnih zamikov in decimalnih formul, tako da priporočam, če je možnost da bodi pri printu zraven. Vsaj za par strani, da vidiš če je vse OK.
PS: ni lepšega kot prevzeti sveže natisnjeno diplomo ...mmmm :)
..jump into psytrance tunnel..

Queen ::

Definitivno pdf. Pri nas že vnaprej povem, da naj stranka počaka, da se v celoti sprinta vsaj prvi izvod, ker pogosto še potem vidijo, da kaj ni vredu...jaz pa tudi ne morem vedet za vsakega, kako mora imet. Če nima časa počakat, še pojasnim, da ne prevzemamo nobene odgovornosti za morebitne napake in v tem primeru samo zagrabim kup in dam vezat - preletim samo, če je tisk ok. Namreč bolj kot potem premetavaš tiste liste sem in tja, več možnosti je, da se vrstni red pomeša, pride zraven kak tretji list ipd...

@blackbfm
glede na to, da ima čisto vsak faks svoja pravila glede diplomskih, dvomim, da bi kdo bil res na tekočem z vsem - poleg tega se ta pravila pogosto spreminjajo, pa stari uni in bolonjci imajo različne programe, da ne govorim še o višjih šolah in privatnih fakultetah.

blindb ::

+1 za pdf

Sicer sem sam kar kupil inkjet-a, sprintal doma (porabil sicer vse kartuse - 4 kopije po 130 strani (barvno)), nesel samo zvezati, ampak bilo je pa narejeno tako kot sem zelel :) 60€ strosek, ki ni bil pretirano velik, glede na moje zadovoljstvo pri oddaji izdelka.

hobbit ::

Ok fantje in dekleta, imam en problem. Namreč, ko convertam .docx dokument v .pdf se mi zgodi sledeče:

Stavek v Wordu:

Izsek kode je prikazan na sliki 7.

Ko konvertam v pdf je isti stavek spremenjen:

Izsek kode je prikazan na Slika 7.


Pač na default ga spremeni, kot je na začetku ko vstavljaš reference slik.... Mi zna kdo pomagat?

tony1 ::

Kaj pa če si inštaliraš enega od milijon print to PDF converterjev, pa se boš izognil teh M$ jajčk?

hobbit ::

hja, bom probal....

sicer če imaš kakšen dober predlog kar na plan z njim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hobbit ()

misek ::

Sicer pa problem hobbit-a ni konverzija v pdf ampak word sam oz. (napačno) navskrižno sklicevanje. Kar označi ves tekst in pritisni tipko F9, pa se bo zgodilo enako.

hobbit ::

hja, kako pa zadevo urediš, da sestaviš en pameten stavek? Po defaultu navzkrižno slikcevanje vrže not tako:

Primer je prikazan na Slika 7.

Zadevo potem popraviš(ročno) na:

Primer je prikazan na sliki 7.

NejcSSD ::

V Latexu jo spiši in v pdf preved.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

hobbit ::

je že spisana.....

misek ::

Ne vem kako to rešujejo drugi ampak sam imam dve rešitvi.
Prva je z dodajanjem \# 0 (link).
Druga pa je takšna, da označim besedo Slika pri sklicevanju in spremenim pisavo na Skrito/Hidden.

hobbit ::

@misek, točno ta link sem zgooglal. Ker za*eb....

tony1 ::

hobbit je izjavil:

hja, bom probal....

sicer če imaš kakšen dober predlog kar na plan z njim


http://sourceforge.net/projects/pdfcrea...

2 minuti dela. Pa boš takoj videl, če bo ratalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Word & co versus diplomska naloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111713 (8836) marflor
»

Izšel LibreOffice 5.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
10360239 (26004) noraguta
»

Word vs. Latex (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5812997 (9883) GnuceLee
»

Britanska vlada razmišlja o prehodu na OpenOffice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
7824481 (21396) KoKi
»

Nepravilna pretvorba DOCX v PDF

Oddelek: Pomoč in nasveti
123589 (3418) Hayabusa

Več podobnih tem