» »

Kje dobiti poceni sušeno ali praženo bučino seme-bučnice ?

Kje dobiti poceni sušeno ali praženo bučino seme-bučnice ?

Brane22 ::

Opažam zadnje čase, da mi bučino seme "sede" in da tega uničujem kar precej.

Vendar je kar precej drago. V lupini pride €1+ za tistih 200g.

To se mi zdi ogromno. Sem iskal okrog, če se da to kje dobiti na količino, pa najdem samo kup bio trgovin, ki to prodajajo malodane kot zdravilo in po "lekarniških" " cenah.

Je kakšna varianta da bi to dobil pri kmetu poceni posušeno ali celo posušil sam ?

neo ::

Če se ne motim je bila par let nazaj cena 3€ za kilo posušenega al neke takega... Povprašaj pri kakem oljarju, recimo Oljarna Kocbek...
Neo's

Brane22 ::

Pa če nima nihče poceni variante, je dobrodošla tudi kakovostna.

Po dosedanjih izkušnjah je ta iz Lidla bistveno boljša od Tuš-eve. Manj soli, boljši okus.

Sem našel recimo tudi domače ponudbe, ki so pa relativno drage:

Oljarna Ormož

In pa recimo cenejša varianta, a s komplikacijami uvoza:

Geneza

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Vikking ::

Vedno so imele lepo ceno, domače pa boš dobil na tržnici, cena sicer ne bo pretirano nižja. Letos pa je precej buč praznih zaradi suše, zato ne pričakuj nizkih cen.

krho ::

Malce pazi pri teh bio zadevah, ker jaz kupujem semena za v kruh in težko dobiš semena, ki niso Made in China! ;((
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

dzinks63 ::

Sušene bučnice na prodajnih policah so zanič vse po vrsti, najboljše so domače, sveže trebljene, nasoljene in pazljivo in počasi sušene v pečici. Začneš z 200°C 10min in potem vsakih 5 minut znižaš za 10°C, tako da prideš do 150°C, seveda jih moraš vsake 2 minuti premešati v pekaću. Če že nimaš druge izbire, tiste kupljene s police dodatno prepečeš, ker takšne so, so blede surove, samo posušene. Torej te kupljene najprej popršiš z vodo, še malenkost dosoliš in jih pazljivo narahlo dopečeš do svetlo oranžne barve. Sveže pečene so težke za luščit, dobre so šele naslednji dan, ko vase poberejo malo zračne vlage. Sicer je pa to cenjena roba in tega ti noben kmet ne bo prodal po takšni ceni kot jih dobiš v trgovini, ampak ene trikrat dražje, so pa seveda trikrat boljše. So pa te bućnice za luščit redkost, za olje se množično sadijo golice, katere pa niso primerne za luščenje v prijetni družbi ob bodri pijači. Torej to je v sedanjih časih redkost in zato ima svojo visoko ceno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer ne fer (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26646653 (15056) darkolord
»

Kvaliteta zelenjave v trgovini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527343 (5974) m0LN4r
»

Nakupi kmetijskih pridelkov direktno pri kmetih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513076 (11894) m0LN4r
»

Zaupate slovenskim prehrambenim izdelkom?

Oddelek: Problemi človeštva
284616 (3775) k4vz0024
»

Pekoče omake - začimbe

Oddelek: Loža
246452 (4878) satyr

Več podobnih tem