» »

Dva računalnika + en monitor ???

Dva računalnika + en monitor ???

kuntek ::

Kako priklopiti dva računalnika na en monitor (nova Iiyama 22")?
Nekje sem slišal, da lahko vklopiš katerokoli računalnik in bo stvar delala tako, da ne rabiš nič preklaplat. Je to res mogoče?

matevzm ::

Malce nejasno si napisal, povej, ce sem narobe razumel.
Nekateri monitorji imajo dva vhoda: BNC in navadni VGA. Recimo na Sonyju imas spredaj lucki BNC in HD15. In mislim, da se monitor res priklopi, ko je na enem od vhodov signal. Torej bi lahko priklopil 2 racunalnika in ti bo monitor prikazal skiko, ko jo bo eden od racunalnikov dal od sebe. Ce sta oba prizgana, bo verjetno ostal na prvem. Kasneje lahko preklapljas med obema.
Edino kabel ne vem tocno kje dobiti in koliko stane.

yjj ::

BNC je težko dosegljiv

kuntek ::

Kako misliš, da je BNC težko dosegljiv?
Mogoče pa bi šlo uporabit oba vhoda. En računalnik na BNC en pa na navaden vga.

matevzm ::

Ne vem, kaj je mislil, p[rav jasno tega ni povedal. :))
Mogoce, da je kabel tezko dosegljiv v nasih trgovinah? Drugace je zadeva izvedljiva, prijatelj ima tako priklopljen mrezni server na BNC, da ga lahko obcasno preveri.

Mate ::

Ja itak da se ta.
Ta tvoja iiyama ma uzadi tko kot so ti ze povedal BNC prklucke pa enga D-SUB al kaj je ze.
No en racunalnik prklops na prvega enga pa na druzga. In pol cids sliko od tistga k je przgan. Ce sta przgana oba si pa lahko zberes v menuju 5.2.
Samo kabel mors dobti

OrlyTM ::

Kabel ti bodo zrihtali v kateri koli računalniški trgovini, sicer ga gotovo nimajo na zalogi toda v parih dneh ga dobiš ... jest mam enga tukej in ga ne uporabljam, ker je na d-sub boljša slika.
Monitor je Nokia 446xpro

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

kuntek ::

Kako pa je z kvaliteto slike, če uporabljam samo en računalnik? Kaj je boljše D-sub ali BNC?

OrlyTM ::

Beri post zgoraj ... v mojem primeru je na d-sub boljša slika ... pri bnc se pojavijo neke čudne sence ... možno tud da je slab kabel ... itak mi je pa vseen, k na dsub dala lepo. Aja ... kabl me je stal 100 DEM - tko da je nakup sploh nesmiseln, razen če rabiš priklopit tudi drugo računalo.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

strel ::

Dobi se pa tud en switch.To je taka črna škatlica noter priklopiš eno tipkovnico , miško in monitor pa dva ali več računalnikov.Pol je pa gor gumbek in preklaplaš kateri računalnik uporabljaš,laufajo ti pa vsi.Tak mamo pri nas u firmi nareto za WEB,Firewall pa Server.Vse na en monitor eno tipkovnico in miš.Sam cene pa ne vem. :))8-O

kuntek ::

Tudi jaz sem že slišal za to switch škatlo, vendar sem ob tem tudi slišal, da je slika zaradi tega slabša. A je to res?

miranpozar ::

Slika se poslabša, to je dejstvo! Še posebno je to očitno na tako dobrem monitorju kot je ta 22" Iiyama.
Funkcionalno je switch dobra zadeva (obstajajo tudi takšni, ki preklapljajo samo VGA signal, brez tipkovnice in miši), zaradi poslabšanja slike pa ga na takšnem monitorju odsvetujem.
Cena je par jurjev.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Sergio ::

hm v monitorju je bil pol leta nazaj neki slovenski produkt opisan... ki naj bi imel majhno poslabsanje (zelo majhno)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

miguell ::

Obstaja pa še ena možnost, ki je pogojena z monitorjem! Jst naprimer mam Sony-ja G400, pa mam zadaj na monitorju poleg kabla za priklop na grafično kartico še en izhod (brez kabla) za priklop na grafično. Na sprednji strani monitorja pa imam stikalo INPUT 1/2. Na tak način lahko enostavno preklapljam med prvim in drugim računalnikom. Če ima tudi tvija Iyama tak sistem, boš mel najmajn problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114410 (4259) Saladin
»

Monitor Samsung SM 1200NF par klasičnih vprašanj o sami namestitvi

Oddelek: Strojna oprema
371349 (991) glinik
»

MItsubishi Diamond Plus 200 (22 colar) izkušnje ?

Oddelek: Strojna oprema
321774 (1263) Mercier
»

1monitor,2kisti-switch vga kabel

Oddelek: Strojna oprema
91200 (1087) TylerDurden
»

Nastavljanje monitorja preko BNC

Oddelek: Zvok in slika
211328 (1093) andrej

Več podobnih tem