» »

Monitor Samsung SM 1200NF par klasičnih vprašanj o sami namestitvi

Monitor Samsung SM 1200NF par klasičnih vprašanj o sami namestitvi

segi ::

Zdravo,

kupil sem monitor, čigar ime vidite v naslovu. Sedaj pa sem zraven dobil še en USB kabel in dve možnosti priklopa z grafično kartico.
USB (predvidevam), da služi kakšnemu nastavljanju samega monitorja, saj sem poleg dobil tudi driverje. Popravite me, če se motim! :\

Z grafično kartico (ATI Radeon 9700pro) pa imam možnost monitor povezat na dva načina in sicer:

- Preko navadnega priključka (mislim, da se reče VGA :) ). Ta priključek je na obeh straneh, torej gre en v grafiko in en v monitor.

- V monitor pa imam možnost vštekat tudi BNC (več različnih priključkov).

Zanima me v čem je sploh fora glede tega in kaj mi priporočate. Se pozna na sliki? Skratka vse o tem.

P.S.: Če si kdo ta monitor lasti in ima kakšen nasvet se priporočam (kot vedno).
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

JustVi ::

>V monitor pa imam možnost vštekat tudi BNC (več različnih priključkov).
to je brez veze.

USB nastavljanje men tudi ni delal, nisem se niti preveč ukvarjal s tem.

Dr_M ::

za tok dobr monitor OBVEZNO BNC prikljucek. nad 1280x960 je razlika ogromna v primerjavi z navadni d-subom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

959NF - USB deluje brez težav, samo ga ne uporabljam.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

segi ::

v čem je fora USBja???
daj če lahko nekdo malce opiše??

kaj konkretno tole pomeni?kje nastavljam frekvenco in resolucijo (v winsihP)??
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Dr_M ::

za tist prek USBja dubis en program zravn za nastavitve.
sam men se to mal brez veze zdi, itak mas na monitorju miljon nastavitec, za locljivost in osvezevanje mas pa itak u winsi lepo preprosto narjen...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

segi ::

USB me malo zeza, ga ne zazna :(. Probavam :) Ima pa monitor veliko nastavitev. Swashta res :)
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

glinik ::

Kaj je to za en BNC priključek??

A ga ima tudi moj Philips 109P?? Saj sem nor na kvalitetno sliko:)

Lp

Dr_M ::

ja poglej ce ga ma.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lopov ::

Pri 959NF pa preko USB nastavljas parametre monitorja (namesto da saris z gumbi), medtem ko ima 1200NF vgrajen tudi USB hub -- na sprednji strani levo od nadzorne panele sta 2 prikljucka.

Na enem od CDjev imas MouScreen program, katerega nalozis in lahko preko USB nadziras monitor.

BNC kabel za razliko od D-SUB ne podpira podatkovne izmenjave, tako da moras ob instalaciji drajverjev za monitor sam izbrati model

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

glinik ::

Dr_M:

Kakšen pa je videt ta prikjuček? Malo mi ga prosim opiši. Tu vzadaj imam polno nekih priključkov.

Lp

Dr_M ::



mislm...to je kriminal ce mas dobr monitor, pa da nimas na bnc prklucen... ze na mojmu 17" 8 let starmu samsungu je bla razlika ogromna...


edit: s tem kablom lohk tut testiras ce je graficna dobra. jest sm meu dolg casa rivo tnt2 od creativa in ta bnc kabel, pa je bla slika odlicna. pol mi je pa frend posodu GF2mx od innota. zmontiram not, zalaufam in se ze na prvi pogled zgrozim na kvaliteto slike, ki je bla zelo meglena in kr ene crne crte so ble po monitorju. probavu sm use zivo in mrtvo, pa nobena stvar ni pomagala. pol sm dau pa navadn kabl, je blo pa precej bols, ker navadn kabl use take napake zakrije. ampak z dobro graficno je pa slika odlicna :) :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

morphling1 ::

Tudi sam imam na iiyami BNC kabel (oz. RGB) razlika v primerjavi z navadnim kablom je pri resolucijah nad 1280*1024. Samo ni vsa fora samo v tipu kabla, fora je predvsem v kvaliteti kabla, ker glede na to da nekateri profi Mitsubishi monitorji nimajo opcije RGB ampak samo dual D-SUB, bi rekel da je vse kablu. Že po debelini kabla hitro vidiš kolk je ura, nekateri kabli so tako debeli kot od kake tipkovnice, dober kabel je pa hitro debel tudi kak cm.
Pri RGB kablu je treba pazit predvsem na osveževalne frekvence (kot je bilo že napisano ni komunikacije med monitorjem in grafično), saj v nastavitvah monitorja nastaviš njegov maximum, potem pa lahko to frekvenco eventuelno nastaviš tudi na najvišji resoluciji, kar seveda ne bo ok :)

Btw. jutri dobim enega starega Mitsubishija 21" Diamondtron od nekega oblikovalca na test in če bo ok ga vzamem, ker je res poceni, me res zanima kakšen je. Sicer me novi predvsem Samsung Diamondtroni niso prepričali, samo če je moja strara Iiyama tako dobra sem optimističen, da tudi ta ne bo slab. Določene zadeve so pač včasih delali bolje kot pa danes, ko gre samo še za zniževanje stroškov in čim večje količine ter fancy design.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

no kar sm jest teh BNC kablov vidu so bli usi precej massive. nism pa se vidu unih zelo tankih. :)
ta kabl k sm ga jest meu je debu 9mm, posamezna zila pa 2.5mm, kar ni tok slabo :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Saj to je ena od prednosti, RGB kabli so skoraj vedno debeli, ker so že v osnovi mišljeni za višji razred. Pa še ena prednost, dolžina teh kablov je lahko dosti večja kot pa VGA kabla, brez izgube kvalitete seveda, za ene je to zelo pomembno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

Ok, Morphling1, sedaj si še mene prepričal, mogoče veš kje lahko dobim en dober BNC kabl (mogoče je v B*F? :D ?), seveda ne preveč drag (koliko so sploh average cene?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

kabel pride cca 2k. tok sm jest dau nazadnje. se zelo splaca. ucasih so bli precej drazji.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

[MYTiX] ::

Pol se tudi meni splaca? imam Philips 201B pa se mi zdi,da je slika mal meglena (pri majhnih fontih (se minimalno 'zamaze' v levo, ce gledas od dalec)). Ceprav sm vidu na nekaterih 17" (LGji) v soli se bol megleno sliko.

Pa se neki. Kolko je po vase vreden ta Philips 201B4 (21", 1280x1024 100Hz, star 2 tedna, vse se u garanciji (mislim da 3 leta))?

Zheegec ::

Kje bi ga pa lahko kupil?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

glinik ::

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, Philips 109P ima te prikljućke!!!

Kaj moram pazit ko bom kupoval takšen kabel???

Seveda ga bom kupil, to se ve !!!

Lp

Dr_M ::

glinik: pazit mors na dolzino :) :)

kabl pride 2k sit, majo jih pa uglavne po vseh racunalniskih trgovinah...in tut v nekaterih neracunalniskih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

glinik ::

Kak dolžino?

Krajši so bolši, al kaj takega?

Lp

Dr_M ::

ah...tok da bo zadost dolg ane. sej ponavad so kr 1.5m dolgi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

glinik ::

OK, kar danes šibam po taki kabel.:D

morphling1:

Za kolko pa bi dobil tega 21" Mitsubishija? Čisto informativno :8)

Lp

morphling1 ::

35k, danes ga grem pogledat. 108Hz pri 1600*1200 mislim da bo kar cool >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

glinik ::

morphling1:

Ti pa res imaš srečo, za takšen denar bi jaz 3 vzel :) Eni so pri koritu, drugi pač nismo :'( Slika je ziher bomba.

Rečeno, storjeno. Danes sem kupil BNC kabel, priklopim in 8-O , pa ne ker je dobra slika temveč ker nekaj zajebava. V WIN mi piše, da imam resolucijo 1600x1200, na samem monitorju pa piše, da imam 1200x1024. Dejansko imam 1600x1200, samo moj vidni kot je pa 1200x1024. Se vam svita, kaj vam hočem povedati? Bol ne kot ja, štima? Da vidim celo sliko, moram z miško "porivat" sliko na levo in desno stran monitorja. Zakaj, kaj se dogaja? Frekvenco sem komaj naštelal na 85Hz. Refreshlog in tista ikona ATI mi ne delata, kar tako. Nekaj tu hudo smrdi, ali sem jaz kaj zbrko?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

ali3n ::

desktop (1600x1200) maš večji od "monitorja" (1200x1024); popravi še na monitorju na 1600x1200...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

TribesMan ::

morphling1: če hočeš kaj resno delat lahko kar na hitro pozabiš 1600*1200 ločljivost na tem monitorju. Še na 22" mitshubishiju zadeva izgleda precej ubogo. Poizkusi raje z 1400*1050, men se zdi še najboljši kompromis.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

[MYTiX] ::

Pa se full pozna s tem BNC kablom? Kje je razlika.

Pa vi vest kje bi lahko zvedu kolko stane Philips 201B4, ker sm ga dobu in me zanima, pa ga ni ne na ceniku od Mlacoma ne JAE.

boštjan ::

okoli 130k,majo pa ga tudiv PChand-u

morphling1 ::

Evo monitor je doma. Zadeva je kar ok. Res čisti profi monitor, nastavitev malo morje, za vsako malenkost se da štimat, tako da moram dobit Nokia test in potem fino nastavit zadevo. Tudi 1600*1200 je ok, čeprav bom laufal kar na 1280*1024 kjer je res lepa slika. Ni kaj, če pomislim da za tak denar dobiš povprečni 17" sem res zadovoljen, je pa one heavy mofo, idealno za lan partyje :D


Aja gre za model Mitsubishi diamond pro 1000
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

[MYTiX] ::

morphling1: Ce prides na Empire LAN, a ga prineses pokazat?>:D

glinik ::

S tem BNC kablom imam same probleme. Ko špilam Bombermana, mi kar nekaj zaslon utripa (in to po pasovih). :\

Slika pa tud ne vem, če je kaj bolša :\ , vsaj za zdaj. Neke nastavitve bi še moral porihtat.

Je velika verjetnost, da se bom vrnil na klasičen kabel.:8)

Lp

segi ::

Tale moj Samsung deluje brez problema. Nastavil sem tudi barve in podobno. Zaenkrat sem kar zadovoljen.
1600x1200 85mhz
1200x1024 100mhz
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: segi ()

morphling1 ::

Ja na Lan pridem in ga bom mel s seboj :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

JustVi ::

>S tem BNC kablom imam same probleme. Ko špilam Bombermana, mi kar nekaj zaslon utripa (in to po pasovih).

Kva pa nis mene poslušu. Se nisem govoril na pamet. Sem prevečkrat probal in vzel povprečje.

Kabli včasih svinsko dragi, redki dobri, vedno novih znamk...brez veze..

morphling je kar zadel nekaj zadev

morphling1 ::

BNC kabel, ki sem ga jaz dobil zraven monitorja je tip kupil posebej in zanj dal kar precej denarja. Sicer ga trenutno ne uporabljam, ker mi tudi Vivancov kabel (3.5k) deluje dobro. Monitor mi je vedno bolj všeč, zdaj sem ga toliko nastavil da je tudi pri 1600*1200 @ 85Hz (115% fonti) slika zelo dobra, gledanje filmov in druga opravila dobijo novo dimenzijo :D pa btw to je na GF4, na R9800 pričakujem še boljšo sliko.

Glinik si ti pravilno nastavil monitor v nastavitvah, kot rečeno BNC kabel nima možnosti komuniciranja z grafično, tako da moraš nastavit max resolucijo in max osvežitev manualno, potem pa lahko spreminjaš kot običajno, seveda v okviru teh nastavitev.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

glinik ::

Oki , toki. Upam da mi bo ratalo. :)

Morph. :

Tega Mitsubishija ti ne bi prodal meni? :) :D

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD ali CRT pri ločjivosti 1600x1200

Oddelek: Kaj kupiti
282404 (1965) Brane2
»

MItsubishi Diamond Plus 200 (22 colar) izkušnje ?

Oddelek: Strojna oprema
321777 (1266) Mercier
»

nakup monitorja (LG)

Oddelek: Kaj kupiti
71089 (944) darh
»

IIYAMA VM Pro510 - 22 inch

Oddelek: Kaj kupiti
91220 (1039) _Tejc_
»

Nastavljanje monitorja preko BNC

Oddelek: Zvok in slika
211328 (1093) andrej

Več podobnih tem