» »

emotikoni

emotikoni

awy ::

A se vam ne zdi da emotikone (smejkote/smajlije/whatever) kar malo zlorabljamo? Zdi se, da so nujni element sporočil, ki si jih izmenjavamo. Navadno smo ob njihovi neuporabi deležni zaskrbljenosti sogovornika v smislu: ali je vse ok?
Kakšno je vaše mnenje o tem?

Predator ^^ ::

Meni se smejkoti zdijo super.
Gnmstle

Yohan del Sud ::

Hja, nisem siguren, da obsataj kakšen splošen bonton glede tega. Kot vsaka reč, če se uporablja namensko in zmerno, potem so emotikoni kul. Samo pisanje besedila je pač manj izrazno od pogovora, ergo, kakšen emotikon tu in tam za utrditev napisanega ni problematičen.
www.strancar.com

boogie_xlr ::

Smajlije ponavadi dajem zraven sarkastičnih sporočil. :))

Shegevara ::

Meni so smajliji pomemben del sporočila XX-DDDD

Brez smajlijov je sporočilo zelo suhoparno ;-PPP

awy ::

@Shegevara, sej to. Se mi zdi, da smo tako zelo navajeni nanje, da kar nekaj manjka v sporočilu, če ga ni :D

izbrisiracun ::

Mene vedno nervirajo kratice, kot so IMO, IIRC.

figula ::

Še dobro, da imamo smejkote 8-). Ljudje so vse preveč znervirani in že po defaultu berejo narobe.

Sem bila v službi pred časom opozorjena, da sem neprimerno komunicirala - ker se je nekomu zdelo, da se bere agresivno. Tako pa sedaj pripopam smejkota - pa božornoboserna :).

Mipe ::

Tega nekoga bi morali odpustiti.

listje123 ::

awy je izjavil:

A se vam ne zdi da emotikone (smejkote/smajlije/whatever) kar malo zlorabljamo? Zdi se, da so nujni element sporočil, ki si jih izmenjavamo. Navadno smo ob njihovi neuporabi deležni zaskrbljenosti sogovornika v smislu: ali je vse ok?
Kakšno je vaše mnenje o tem?

:D:'(>:D>:D:):D:D:):8):)):)):)):D:'(>:D>:D:):D:D:):8):)):)):)):D:'(>:D>:D:):D:D:):8):)):)):)):D:'(>:D>:D:):D:D:):8):)):)):)):D:'(>:D>:D:):D:D:):8):)):)):)):D:'(>:D>:D:):D:D:):8):)):)):)):D:'(>:D>:D:):D:D:):8):)):)):)):D:'(>:D>:D:):D:D:):8):)):)):))

Are you happy now, moderatorji da si nebi drznili, saj veste kaj...

figula ::

Hvala, Mipe za suport :)

;-) ::

figula je izjavil:

Še dobro, da imamo smejkote 8-). Ljudje so vse preveč znervirani in že po defaultu berejo narobe.

Sem bila v službi pred časom opozorjena, da sem neprimerno komunicirala - ker se je nekomu zdelo, da se bere agresivno. Tako pa sedaj pripopam smejkota - pa božornoboserna :).


Sodijo v SMS-e, v službo pa pomoje ne in jih ne uporabljamo ne v mailih, ne v sms-ih ne v bilokakšni drugi obliki glede dela. Pri pogovoru z prijatelji pa logično.

Včasih je treba kakemu, ki je imel preveč svinca v vodi v mladosti napopat smajlija zraven, da skapira zakaj se gre.

figula ::

Sodijo v SMS-e, v službo pa pomoje ne in jih ne uporabljamo ne v mailih, ne v sms-ih ne v bilokakšni drugi obliki glede dela.


Ko pišemo poslovnim partnerjem in podobnim resnim osebam res ne - a službeno komuniciranje ni omejeno le na takšna sporočila.
V velikih ali večjih firmah napišemo ogromno mailov sodelavcem, veš. Jaz nisem pristaš prisiljeno uradnega komuniciranja s sodelavci.


(kot boš opazil, te jemljem skrajno resno, zato si ne zaslužiš smejkota)

;-) ::

Nevem če kdo prekomunicira preko sms-ov, mailov, skypa, viberja itd. glede dela kot mi, praktično sredi noči te lahko kdorkoli zbudi in rabi kake informacije, pa da ne uporabljaš prisiljenega uradnega komuniciranja razumem, ne razumem pa kako zgleda če ti nakdo napiše:
Bediš ?
Bediš :) ?
Bediš ;) ?
Bediš =))=) ?

Nevem, neznam sploh dat tak glupega primera ko bi lahko z sodelavcem uporabljal smajlija, razen 1x na mesec.

figula ::

Ma, kaj naj ti rečem? Nekatera del. mesta zahtevajo izmenjavo izčrpnejših informacij kot samo: bediš?

;-) ::

Če delaš tudi z 50+ starimi, jih vrjemi nočeš iz prve zasipat z dvemi ali tremi informacijami na 1x, ker jih do 6 zjutraj ne prebrodijo.

Prosim za primer kdaj je smajli potreben. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

garamond ::

Smejkoti so lahko veliko bolj nadležni, kot si lahko predstavljate


Najrajši pa uporabljam text-only simbole, ker ne motijo branja :)

figula ::

;-) Tudi če bi se čisto spomnila konkretnega primera, o katerem sem pisala - bi bilo to izdajanje službenih informacij.
Za kaj več pa imam trenutno možgane na dopustu.

;-) ::

Se mi je zdelo, da bo podoben odgovor kot pri vseh takih, ki so v otroštvu pili vodo ki je vsebovala preveč svinca. Lahko noč ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia podprla razvoj Mozille?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
213026 (3026) Nox
»

Smajli ART

Oddelek: Loža
422707 (1717) Tody

Smajliji

Oddelek: Slo-Tech
321424 (1109) Tomi
»

Slo-tech i like...

Oddelek: Loža
9912 (800) `DoC
»

Kje kupiti pokrovčke za NOKIO 3310 IN 3210 ?????????

Oddelek: Kaj kupiti
281419 (1211) blue96

Več podobnih tem