» »

Vodno hlajenje brez črpalke - pomoč

Vodno hlajenje brez črpalke - pomoč

Štrubsi ::

Zdravo!

Glasnost zračnega hlajenja v računalniku me precej moti, zato se odločam za vodno hlajenje. Vodne bloke bi dal nekomu izdelati iz bakra (če se kdo ponudi, naj mi piše na pm). Sem pa prišel do ene ideje, ki lahko da bo zelo smešno izpadla, glede na to, da na žalost o termodinamiki nimam pojma. S tem namenom sem tudi odprl to temo, da mi razložite problematiko moje ideje, mogoče kakšen nasvet ali popravek.
Zdaj pa k ideji. Razmišljal sem o hlajenju brez pumpe, da bi dosegel čimbolj tih sistem. Nato pa sem se spomnil, zakaj ne bi naredil nekakšne zaprte zanke s stalnim pritokom hladne vode iz vodovoda. Se mi pa dozdeva, da bi tako lahko prišel do problema, saj bi vodovod napolnil cevi, in bi nato voda v celotnem sistemu stala pri miru. Me pa zanima, če bi ogreta voda povzročala kakšen tok in na sploh, ali je stvar smiselna ali totalno zgrešena? Ali bi nepovratni ventil, tik pred stekališčem tople in hladne vode služil kakšnemu namenu?
Za boljšo predstavljivost je tu slika:
 Hlajenje

Hlajenje



Lepo vas prosim za pomoč in se vam zahvaljujem,
Žiga
  • spremenil: Štrubsi ()

freesty ::

Mislim, da si prav ugibal, ko si rekel, da bi se voda grela tam. Sicer za normalno hlajenje bi bilo to dobro, ce pa mislis navijat pa bo morala voda krozit.

Vodne bloke pa boljse da kupis rabljene kot pa da das nekomu delat...

Pa se en velik problem je. VODNI KAMEN. V teh vodnih hlajenjih ni navadna voda. Tako, da to dvomim, da sploh pride v postev.

Raje kupi rabljene bloke in si radiator sam naredis ce ze. Pumpe pa so baje cisto tihe.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

misek ::

Kje pa je stalen odtok (tople) vode?

M-XXXX ::

Preko vodovoda ne bo šlo (razen če imaš narejeno tako, da voda na drugi strani odtega- velik strošek). Daleč najenostavneje bo, da imaš pumpo ter radiatorje (v ventilatorji) v drugi sobi in imaš s tem neslišen sistem.

freesty ::

Lahko bi slo preko vodovoda, dal bi racunalnik med dovodom do pipe. In ko bi sel igrice igrat al pa benchat bi pipo odpru, da bi tekla voda skoz. Kar pa tudi ni najboljse:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Štrubsi ::

Hvala za odgovore. Se mi je pa zdelo da ne bo šlo, ampak saj veste, vprašat ni greh:D.
Je pa vode definitivno škoda, da bi kar skozi tekla:). Tako da bom naredil nekaj takšnega kot mi je nekdo predlagal, rezervar z vodo in pumpo bom dal v drugo sobo in bo:D.

Drugače bi pa najraje doma narejene bloke, ker so dosti cenejši od novih, rabljene pa je v sloveniji dosti težko dobit. Tako da še vedno se priporočam za kakšnega mojstra, ki bi mi jih bil pripravljen izdelati:D

Hvala in lp,
Žiga

freesty ::

Povej za katero graficno in kater procesor.

Sem nasel na bolhi za 20€ univerzalen blok za procesor. Za graficno pa univerzalni se dobijo tut rableni poceni. Full cover pa redko kdo prodaja pa tega ti bo tezko tut kdo izdelal.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

M-XXXX ::

Kot prvo črtaj, da ti bo šel kdorkoli doma delat vsaj približno uredu blok izdelovat za manj kot 20-30€... Z vsem materialom/delom/deli... Kupi rabljenega preko bolhe (imam enega univerzalnega za grafične (supreme) če rabiš).

Štrubsi ::

Računalnik imam sestavljen iz naslednjih komponent:
CPU i7 2600K
MB Gigabyte z68
VGA Asus GTX570

freesty ::

Aha torej nabavi univerzalne bloke za gpu in za cpu. Pa te pridejo 50-100€ odvisno. Novo-rabljeno. Za to grafo ze mogoce kje najdes rabljen FC blok.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

fosil ::

Ne pozabit da moraš potem tudi vodo ohladit, torej še vedno rabiš ventilator, razen če imaš ogromen hladilnik.
Če boš zadevo delal skozi steno, ti svetuješ da rajši prestaviš računalnik v drugo sobo in skozi potegneš kable.
Ker drugače se bo še vedno slišal ventilator na napajalniku.
Tako je!

huelz ::

Hah ja, bolj simpl je racunalnik dat v drugo sobo kot pa celotno vodno :D
Razen ce bos mel deset metrov pvcja naokol, po katerem bo (komaj) krozla voda.

Isotropic ::

ce nimas pojma, kupi h100 alpa kaj od ekwb

freesty ::

Ja saj ekwb je custom vodno. h100 pa je cist noob proof.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

RejZoR ::

Naredi si kroženje preko bojlerja, tko da si boš z računalnikom ogreval vodo za hišo :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkkk ::

Da ne odprem nove teme,

ali je možno z nekimi "heatsinki" odvajat ~40w toplote (2100T)

LordPero ::

Obstajajo heatsinki, verjetno bi kar velika večina heatpipastih lahko pasivno to hladila (jaz imam recimo na eni mašinci ta hudega Sandy i3 (hehe) z Eclipse 2 hladilom brez ventilatorjev, a prepihanim ohišjem). Poglej malo reviewe in se odloči glede na trenutne cene.

Drugače pa, npr. Nofan ima pasiven CPU cooler ki prenese tudi i7, verjetno z naključnim sprehodom mimo hladilnika tudi kak OC.



Edit:
Do neslišne mašine je najenostavneje priti z investicijo v dobre 12cm fane (torej 12-20EUR ×2 do 5), drugo je vse dražje in majn OK.
Kaj bo za rebri, ki jih bodo ti venti hladili (samo kovina, voda, plin) je vseeno oz. odvisno od potreb sistema.
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EK-Predator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6010920 (6090) Pennywis3
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27153829 (36939) Dr_M
»

homemade cnc vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
406514 (6181) Sergio4
»

Ali bi delovalo?? - Vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
273439 (2864) hojnikb
»

Vodno hlajenje za Phenom II (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6811276 (10392) Janac

Več podobnih tem